Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Túl lehet ezen lépni? fórum

Túl lehet ezen lépni? (beszélgetős fórum)


1 2
37. Etti94
2016. okt. 17. 16:46
Bővebbet pedig majd doki, vagy dietetikus tud mondani, pénteken igyekszem eljutni orvoshoz :)
36. Etti94
2016. okt. 17. 16:44
Köszönöm szépen! Sokat segítettél. :) Ma már fehér lisztet, cukrot nem ettem, annyit megfigyeltem, hogy főként ez okozza a probléma nagy részét, persze ettől még nem oldottam meg 100%-ig. A széntablettát is szedem étkezés előtt, meg utána egy órával, igyekszem sokat inni mellé, hogy ne legyen szorulásom. Köszönöm még 1x! :)
35. gribedli*** (válaszként erre: 29. - Etti94)
2016. okt. 17. 12:09

Még arra is figyelj oda, hogy lassan egyél és rágd meg jól.


A társításról az a véleményem, hogy van, akinél számít, van, akinél nem. Gyerekkorom óta lassan eszem és megmaradt ez a jó szokásom, így én nem vettem észre számottevő különbséget társítás vagy nem társítás között de kipróbálhatod. Ha levegőt nyelsz, mert gyorsan eszel, vagy evés közben beszélsz, akkor viszont mindegy, hogy mit mivel keversz, fokozódni fog a bajod.


Annyi különbséget észlelek csak, hogy gyakrabban korog a gyomrom (mert most állati fehérjéket nem eszem, így gyakorlatilag nem keverem a fehérjét ch-val, a gyümölcsöt meg előtte sem ettem kaja után), mivel hamarabb megemésztődik minden.


Ha érdekel jobban, nagyjából a gyümölcsöket ne keverd semmivel, zöldséggel sem és ne edd étkezés után! A zöldségeket és a zsírokat mindenhez eheted, a fehérjét ne keverd a keményítős ch-val!


Ennyi. Gyümölcs éhgyomorra (de ha cukros vagy, ez nem olyan jó választás), és utána fél órával ehetsz mást (banán után 1 órával). A helyesen társított kaja 2 óra alatt emésztődik, ha növényi eredetű, de a tapasztalatom az, hogy ha nem helyesen társítjuk, akkor is 3 óra után el fogja hagyni a gyomrot (4-8 órát szoktak mondani ilyenre, a tapasztalatom az, hogy ennél jóval hamarabb korog a gyomrunk). Persze így nem lesz annyira jól megemésztve de maga a rostos cucc is kezdetben felfúvódást okozhat (nem mindenkinél, csak aki nincs hozzászokva) így a széntablettát ugyanúgy szedheted, amíg meg nem szokod a sok rostot. De a szervezetednek egy nagy szívességet teszel ezzel. Amúgy én nem gondolom, hogy ha nem megfelelően társítunk, akkor ne szívódna fel a kaja, hiszen akkor nem lenne ennyi duci ember, szóval nincs köze ehhez, de tény, hogy az emésztésedet pihenteted vele. Plusz aki cukorbeteg, az nyilván nem tudja ezt 100% megoldani mert nem ehet éhgyomorra gyümölcsöt. Nemcsak fekete és fehér létezik, a dokid többet tudna segíteni ebben, mert ő vizsgál és tudni fogja, hogy mi okozza nálad ezeket a problémákat.

2016. okt. 17. 00:30

Menj el orvoshoz, beszéld meg vele pontosan, az etrended.

Szobatarsnak mond el, mi a helyzet.

Nem szégyen, ha értelmes felnőtt ember, megfogja érteni. Fel a fejjel :)

33. Etti94 (válaszként erre: 31. - 4c1a787e8f)
2016. okt. 16. 18:41
Még annyi, hogy az IBS-ben nem igazán hiszek, korunk jól hangzó definíciója, Crohn meg át csaknem...
32. Etti94
2016. okt. 16. 18:38
Igen, sajnos nagyon stresszes vagyok, elég érzékeny fajta. :( Ezért is vannak problémáim :( Az sem segít, hogy emiatt legszívesebben elsüllyednék szégyenemben, emiatt többször sírtam, eleve nem könnyen barátkozom, de most már tudom, hogy előre kell nézni, nem hátra, csakis előre fogok.
31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 30. - Etti94)
2016. okt. 16. 18:05

Legalább egy jó kis IBS kinéz, reméljük, hogy nem Chron, vagy ilyesmi..

Nézniük kellene majd étel allergiát, és intoleranciát is..

Lisztérzékenység, tej érzékenység, meg csomó vizsgálat..

Időt kell ezekre szánni..


Igen, a sok stressz az nagyon gáz, a mi becsületes fajtánknak sajnos egy egyetem az ezt okozza. Én is tönkrementem bele. Amikor viszont végzel, akkor legyél észnél, hogy normálisabb életritmust alakítsál ki. Az egészség ér többet!!

30. Etti94 (válaszként erre: 28. - 4705d7a6b8)
2016. okt. 16. 18:00
Orvoshoz is mindenképpen elmegyek a jövő héten, ahogy haza megyek majd.
29. Etti94 (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2016. okt. 16. 17:59
Valóban, és még 1x elnézést is kérek, nem szándékoztam kiforgatni a szavaidat, csupán, mint tény mondtam el. :) Mert láttam már sok olyat különben, aki direkt csinálja, így nyilván hihetik ezt is rólam. Nehéz volt egyetemistaként felkerülni egy nagyobb városba, sok nehézség volt, és ezért is nem tudtam magamra kellően figyelni, furcsa volt nekem még az új helyzet, az összeszokás stb., meg dolgoztam, stresszeltem addig sokat, de ez nem ide tartozik, véletlenül se gondoljátok azt, hogy akkor ez bármire mentség. Teljesen jogos, ha valaki ezen felháborodik, nyilván ezt a kérdésemben is felfedezhető talán, de pont ezért keresem a megoldást, hogy ne fordulhasson ez elő. Erőt veszek magamon majd, és megbeszélem a történteket, de nem könnyű erről nyíltan beszélni, először is szeretném, ha az egészségem kicsit helyrerázódna :) Esetleg arra tudtok bármilyen tanácsot, hogy az ételeket milyen párosításban érdemes fogyasztani? Mármint húshoz mi ajánlott, milyen köreteket egyek? ((Ha egyek). Különben szerintem az már megoldás, ha a cukrot, élesztőt, tejet, fehér lisztet kerülöm, mert sajnos az utóbbi időben sok ilyet is fogyasztottam. :( Espumisant próbáltam csak egyébként, sikertelenül, a széntablettával még nem kísérleteztem különben, de jó opciónak tűnik, amíg nem szokja meg a szervezetem a helyes étrendet. :)
2016. okt. 16. 15:52
szerintem mondd el a problémáidat a szobatársaidnak és sürgősen menj el egy orvoshoz a problémáiddal.
2016. okt. 16. 15:47
szerintem tartozol egy magyarázattal a szobatársadnak, és azzal is, hogy odafigyelsz magadra, és kerülöd a puffasztó ételeket, és/vagy diétázol.
26. gribedli*** (válaszként erre: 24. - Etti94)
2016. okt. 16. 15:46

Ki írt olyat, hogy direkt csinálod??


Ne forgasd ki a szavaimat!


Azt írtam csak, hogy zavar annyira a problémád, hogy ide leírd, de nem zavar annyira, hogy életmódot válts.

25. Etti94
2016. okt. 16. 13:46

Amiatt pedig végképp hihetik, hogy bunkó vagyok, hogy elnézést se kértem, mert annyira elszégyelltem magam, hogy nem tudtam, hogy reagáljam le a szituációt. Alapjáraton nem vagyok egy laza ember, emiatt hihetnek bunkónak. De mindegy ez már részletkérdés, talán rendbe jön ez a helyzet, köszönöm mindenkinek a tanácsokat, kicsit tisztulnom kell lelkileg, mentálisan is úgy érzem :)

köszi még 1x, jó egészséget mindenkinek :)

24. Etti94 (válaszként erre: 23. - Gribedli***)
2016. okt. 16. 13:40
Elnézést, helytelenül, vagy mondhatnám úgyis, hiányosan fogalmaztam. A probléma rendeződést nyilván a szobatársaim és énköztem feszülő vitára értettem. Igyekszem megoldani a problémámat, egyébként abszolút egy normális, sőt intelligens embernek tartom magam, aki nem direkt csinálja ezt, de kíváncsi voltam vajon, ki, hogy reagálna le egy ilyen szituációt, érdekes látni, hogy megoszlanak emberek között is a vélemények, attól függetlenül, hogy most is nagyon szégyenkezem emiatt. Nyilván azért írtam erre az oldalra, hogy esetleg segítséget kaphatok, ideiglenes megoldásokat, amíg teljesen meg tudom tervezni az életmódváltásomat. Úgy gondolom, hogy mindenkinek lehet nehéz időszaka, rossz periódusai, de mindig meg kell oldani a problémát. Sajnos örültem volna, ha ez ki se alakul, és fenn sem áll, de ha már ez történt, akkor reménykedek, hogy annyi empátia még van emberekben, hogy ettől még nem kívánnak a pokol fenekére. :D
23. gribedli*** (válaszként erre: 21. - 22edc9297a)
2016. okt. 16. 12:52

Anyósom nemrég esett át 2(!) vastagbéltükrözésen, hálistennek nem volt komoly baja, de neki semmivel nem tudták megállítani a hasmenését, egy kartonnyi széntabletta sem segített volna rajta.


Nekem nagyon régen volt egy ilyen élményem, hogy kempingezéskor a konzervek betettek és a széntabletta nem mulasztotta el a hasmenést.


Szerintem akinek székrekedést okoz, az már eleve egy székrekedéses ember, nem a tabletta okozza, el tudom képzelni, hogy előtte is volt neki. De a fórumindító erről nem írt több infót, így nem tudhatjuk, konkrétan a fórumkérdésre válaszolva, a széntabletta elmulasztja a puffadást mert minden gázt lefoglal, de nem volt külön a kérdésben, hogy ő szorulásos is vagy hasmenéses is, mindössze arra írtam, hogy a puffadás azonnal el fog múlni a széntablettától és nem lesz kellemetlen bélgáz, de azt is írtam, hogy mihamarabb keressen egy orvost.


Nem tudom, hogy milyen válaszokat várt? Hogy biztassuk, hogy eregessen csak a társai előtt és ők a bunkók ha nem akarják szagolgatni? Az sem megoldás, hogy napi 40x futkározzon a vécére de az sem, hogy azért mert ő nem hajlandó diétázni és gyógyszert szedni erre (mivel írta, hogy örökölte, tehát családtagtól kérheti a "receptet"), akkor a többiek viselkedjenek úgy mintha mi sem történt volna, mert ő "beteg". Ezt senkitől sem lehet elvárni. Esetleg külön szoba?


Aki beteg, az keressen rá megoldást, ne az legyen a megoldás, hogy amíg ő feltételes módban beszél az életmódváltásról, addig a többiek viseljék ennek következményét. Könnyű a monitor mögül tanácsot adni, kíváncsi lennék, ha a szobatársa lenne valaki itt, meddig tartana az empátia?

22. Channa* (válaszként erre: 21. - 22edc9297a)
2016. okt. 16. 12:01

Igen, pont ezért írtam én is azt, amit írtam.

A széntablettát mindig hasmenésre adják és megfogja...

21. 22edc9297a (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2016. okt. 16. 10:47
Saját tapasztalatból mondod? Hasmenésre adják pedig.Nekem megfogta a hasam rendesen.
2016. okt. 16. 10:40

Mondd el a szobatársaidnak, és amikor kell, mindig menjél ki a közös szobából.

( azért valéahol meg lehet őket is érteni )

19. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Channa*)
2016. okt. 16. 10:39

Ha mellette rostosan táplálkozik, nem lesz székrekedése, egyébként nem okoz székrekedést a széntabletta, nem ezen alapul a hatása. A szén oxigénmentes égés útján keletkezik, és mivel a szén kötődik az oxigénhez, ahogy az emésztésbe jut, lefoglalja az gázokat, mert ezekben oxigén is van és a széklettel kiüríti.


Ennek nincs köze a hasmenéshez vagy a szoruláshoz, sőt, szerintem nem is fogja meg a székletet, ha valakinek tényleg hasmenése van, mert nem erre való, a gázokat megfogja, de ha az illető nem eszik rostosan, vagy nem iszik eleget, nem kell a szénre fogni a szorulást.

2016. okt. 16. 10:10
Ez valóban kellemetlen lehet, de ha már eltart ez egy ideje, akkor tegyél ellene. Olyan nincs, hogy most nem aktuális az életmód váltás, valahogy meg kell oldanod. Ne egyél tejterméket, kelt tésztákat, puffasztó ételeket, stb. Diétázz egy kicsit. Ha úgy érzed, hogy a bélgáz termelésed fokozódott, akkor menj el dokihoz is. Mozogsz eleget? Mert ennek hiánya is okozhat ilyet. Székleted rendszeres? Mert az is lehet a gond, hogy nem.
17. Channa* (válaszként erre: 14. - Gribedli***)
2016. okt. 16. 10:06
A széntabletta hasmenésre való, azaz ha nincs hasmenése, akkor lehet, hogy kellemetlen székrekedése lesz tőle, ami rosszabb, mint a szellentése...
16. 22edc9297a (válaszként erre: 14. - Gribedli***)
2016. okt. 16. 10:04
Annyi széntabletta nem fogja meg a hasát?
15. c73db520ef (válaszként erre: 11. - Bowie)
2016. okt. 16. 08:36
Jo-jo... de azert egy rendszeres, jo kenes szellentes nem aomicambelli illat.
14. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Etti94)
2016. okt. 16. 08:02

Mi az, hogy talán rendeződni fog a problémád? Magától? Az életmódváltást csak azutánra tartogatod?


Szerintem irány a gyógyszertár és széntabletta vény nélkül is kapható, napi 6-8db kell, ez megoldja az emésztési problémáidat is mert azonnal be fogja szívni a felesleges gázokat, konkrétan még a levegőt is, ha az lenne a baj, hogy túl gyorsan eszel és levegőt is nyelsz. Meg a mérgező gázokat is, amelyek a helytelen táplálkozás miatt vannak.


De ezzel együtt azonnal kérnék egy időpontot a dokinál és azonnal elkezdeném a helyedben kiiktatni a gyanús kajákat. Meg írod, hogy ez örökölt probléma. Van ennek valami neve, az örökölt betegségnek? Esetleg tudod, hogy milyen gyógyszereked szed rá, akitől örökölted, milyen diétát kell követnie?


Megér annyit az egészséged, hogy válts.


Én valószínű, hogy nem mondanám valakinek a szemébe, amit a szobatársaid mondtak neked. De nem szeretnék az illető közelében lenni. Bántó vagy sem, kerülném (de nem szólnék, csak lehet, hogy akkor meg felbátorodna és többet csinálná). Akkor is kerülném, ha ez betegség miatt van, mert akkor sem akarom szagolgatni. De a legfontosabb, hogy magadnak is tartozol ennyivel.

13. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Bowie)
2016. okt. 16. 07:49
Ooolyan hülye vagy:DDDD
12. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 11. - Bowie)
2016. okt. 15. 23:02
:)
11. bowie
2016. okt. 15. 19:16

A szobatársad bunkó.

A fingás az élettel együtt jár, felesleges megjátszania, hogy ez milyen ocsmány dolog.

Együtt éltek, gyakorlatilag egymás sza.rát is szagoljátok, az is ugyanez.

Mi anno koliban és albérletben jókat röhögtünk ezen.

Ja és hozzáteszem az a hely az otthonod most. Elég durva lenne ha még otthon is tartogatni kéne.

Én lehet csak azért is eregetnék és nem rohannék a vécére mindig. :)))

Szokja meg vagy szökjön meg. :D

Ne vedd ilyen tragikusan, lehet ezt kezelni. A barmokkal meg ne foglalkozz.

10. Etti94
2016. okt. 15. 19:15
Köszönöm a válaszokat, talán majd rendeződni fog ez a probléma, a széntablettát természetesen ismerem, de hosszútávú megoldás nyilván az életmódváltás lenne. De ideiglenes megoldáskánt azt is kipróbálom, és azokat a tanácsokat, amiket itt kaptam. :)
9. kisj (válaszként erre: 1. - Etti94)
2016. okt. 15. 19:00

Szerintem először is mondd el a szobatársaidnak, hogy mi a problémád.

Nincs ebben semmi ciki, szerintem te görcsösebben viselkedsz az átlagosnál.

Lefogadom, hogy az összes szobatársad szokott pukkantani. Ugyanis ezt muszáj. Ha nem tennék, akkor már a gázoktól valószínűleg földkörüli pályára álltak volna.

Szerintem első körben menj be egy bioboltba és regéld el a problémád.

Millió tea és bogyó akad a l, ami erre jó.

Ha semmi nem használ, akkor irány a gasztro.

8. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Etti94)
2016. okt. 15. 18:23
Ismered a széntablettát? Amíg eljutsz egy dokihoz, addig nyugodtan szedheted, azonnal hat és nincsenek bélgázok:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook