Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felmondási idő szerződés szerint 1 hónap. Hogyan lehetne minél hamarabb lelépni a munkahelyről? fórum

Felmondási idő szerződés szerint 1 hónap. Hogyan lehetne minél hamarabb lelépni a munkahelyről? (tudásbázis kérdés)

1 2
47. mirror
2010. ápr. 14. 09:28
Most beszéltem egy ügyvéddel, a közös megegyezést ajánlotta mint járható út, abban az esetben nem kell letölteni a felmondási időt sem amennyiben ebben is közös nevezőre jutunk.
2010. ápr. 13. 20:29
basszus, mégis kár volt felmondanom? Az én munkahelyem volt a világon a legjobb!!! Ilyenek hírböl sem szerepeltek a szerzödésemben, amiket ti írtok!!! Pedig helyböl 2 tanulmányi szerzödést rúgtam fel...csak azt kellett visszafizetnem, semmi mást
45. mirror
2010. ápr. 13. 20:24
Huh ez a jogi útvesztő! Most én is ezt az utat fogom járni, de eddig úgy gondoltam azonnali felmondással ott hagyhatom a munkámat. Ezek szerint mégsem???
2010. márc. 20. 18:59

Sziasztok!

Március 16-án beadtam írásban a munkavállalói rendes felmondásomat. Úgy tudom, hogy a munkaadómnak írásban kellett volna válaszolnia. Valóban így van? És meddig kellett volna ezt megtennie? (Szóban közölte, hogy természetesen igény tart a 30nap alatt a munkavégzésemre.)Ha elmulasztotta volna a kötelességét, erre hivatkozva esetleg megszabadulhatok tőle előbb? :)

43. f8db0709b8 (válaszként erre: 41. - Vakri)
2010. febr. 20. 15:21

Lényegtelen.Nem azért irtam,hogy megint kötözködjenek velem.Csupán leirtam,hogy közös megegyezéssel nem jó eljönni,mert......

Ha van másik az jó,de ha nincs akkor szívás ha azt irják rá.

42. vakri
2010. febr. 20. 15:18
Az én előző munkahelyemen a rendszerváltás után már nem akartak nőket foglalkoztatni. Ezt úgy oldották meg, hogy nem küldtek el nőket, de a helyükre férfit vettek fel. Amikor szóba került, hogy babát szeretnék, mondták, hogy annak a tudatában vállaljak gyereket, hogy nem fognak visszavenni. Miután lejárt a gyes, felajánlották, hogy közös megegyezéssel leszámolok és kifizetnek mindent (végkielégítés, gyerekek után járó szabi mittomén mik voltak) jutalomként vagy visszavesznek de egy hónap múlva valamilyen indokkal el fognak küldeni. Ezt elfogadtam és közel másfél millát kaptam. 20 éves törzsgárda tag voltam, ezt is megkaptam. Nem mentem munkanélkülire, jobban jártam, ha GYET-re mentem, mert így nem kellett fizetnem a főiskoláért.
41. vakri (válaszként erre: 40. - F8db0709b8)
2010. febr. 20. 15:10
Ha épp azért akar elmenni, mert már van másik hely, akkor minek segély?
40. f8db0709b8 (válaszként erre: 31. - E28ddc7c9b)
2010. febr. 20. 14:31
Közös megegyezés......pont ezt nem szabad a papírra iratni,mert még csak segélyt se fog kapni!
39. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 38. - Hannah87)
2010. febr. 20. 13:52

"De mivel csodák csak ritkán történnek, jó lenne tudni a megoldást arra az esetre, ha álmaim állásával egyik napról a másikra találkoznék. Elfogadhatatlannak tartom, hogy nincs rá megoldás. Mindenre van, biztosan erre is. Egy életem van, borzasztóan frusztrálna ha emiatt bármiről lemaradnék. ;)"


:))) te aztán vicces lány vagy. Ahhoz mit szólnál, ha a munkáltatód egyik napról a másikra megtalálná álmai munkavállalóját a te helyedre. Akkor is elfogadhatatlannak találnád, hogy nem lehet egyik napról a másikra lelépni egy munkahelyről?

2010. febr. 20. 08:38

Sziasztok!


Én is akartam már egy ilyen témát indítani, mert sosem tudni, mikor lesz aktuális a kérdés.


Az biztos, hogy nem a jelenlegi helyemen akarom leélni az életem, és attól félek, hogy ha más lehetőségem lesz, akkor hirtelen fogok oda kelleni, avagy "már holnaptól", és akkor nem tudom, hogyan oldhatnám meg.


Az én szerződésemben benne van az a pont, hogy: (parasztosan fogalmazva:)oké, elmehetek, de akkor ki kell fizetnem a "kárt" avagy kb. annyi pénzt, mint ami nekem arra az időre járna.


Ezt csak akkor tartom elfogadhatónak, ha olyan munkát találok, amivel sz*rrá keresem magam, akkor nem érdekelne.


De mivel csodák csak ritkán történnek, jó lenne tudni a megoldást arra az esetre, ha álmaim állásával egyik napról a másikra találkoznék. Elfogadhatatlannak tartom, hogy nincs rá megoldás. Mindenre van, biztosan erre is. Egy életem van, borzasztóan frusztrálna ha emiatt bármiről lemaradnék. ;)


Párom szerint is a táppénz, de akkor még nem kapom meg a papírjaimat, amikkel az új helyen kezdhetek. :S


És ha azt mondom az új helyen, hogy bocs, de a felmondási idő fele két hét és azt még le kell dolgoznom, akkor keresnek vkit aki azonnal kezdhet, mert hát a mai világban rengeteg jelentkező van még sz*rlapátolásra is. :S


Voltam már ilyen helyzetben, de akkor a háziorvosom volt az üzemorvos, és jó barátja volt a főnöknek. Ő "kitalálta" hogy a gerincem nem bírja már a terhelést, amit a gyártósori munka okoz, és ha nem akarja hogy egy fiatal lány rokkant legyen, el kell hogy engedjen. Jah, mindezt haveri sörözés közben beszélték meg.

Közös megegyezés lett belőle, sehol sincs nyoma, mi volt az igazi indok. Sztem a főnök sem vette be, vagy nemtom, sztem csak egyszerűen haveri meggyőzés volt... mákolás, de adott pár 5letet...

2009. jún. 10. 22:39
volt kollégám egyszerűen megoldotta a dolgot elment táppénzre felmondási idő alatt..
36. sobarad (válaszként erre: 35. - Moncsicsi83)
2009. jún. 10. 22:15
35. moncsicsi83 (válaszként erre: 34. - Df2a740c00)
2009. máj. 2. 07:55
Én úgy tudom, sőt tapasztaltam is, hogy ha én, mint munkavállaló mondok fel, akkor is...
2009. máj. 1. 09:45
A felmondási idő felét nem csak akkor nem kell ledolgozni, ha a munkáltató mond fel?
33. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 31. - E28ddc7c9b)
2009. máj. 1. 09:22

Ne adj neki jogi tanácsokat légy szíves, mert a fele sem igaz annak, amit mondasz. Ne haragudj, de tisztán látszik, hogy te is a netről szedet az információkat és nem értesz hozzá.


Aláírt egy szerződést, amiben nyilván kikötötték a felmondási időt. Rendkívüli felmondással mindkét fél csak meghatározott esetekben élhet.


Nem bántani akarlak, de nyilván nem kívánod kifizetni neki a kárt, ami érheti, ha megfogadja a jogi tanácsaidat.


Arra pedig pláne ne biztasd, hogy nyugodjan lépjen le, hagyja ott a munkáltatóját, mert annak nyoma van, viszi magával a következő helyére. S ha referenciát kérnek róla, még az is előfordulhat, hogy olyat mondanak róla, ami miatt visszavonják az állásajánlatukat.

32. moncsicsi83 (válaszként erre: 31. - E28ddc7c9b)
2009. máj. 1. 08:53
köszi szépen
31. e28ddc7c9b (válaszként erre: 30. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 30. 23:23

Neked nem kell fizetni a munkáltatónak, de ő sem fizet neked.

Legjobb lenne, közös megegyezéssel, megszüntetni a mukaviszonyt.

Igazából akkor lehet bármit is tanácsolni, ha a munkaszerződésben leírtakat, illetve annak a mellékleteit ismeri valaki.

Talán pontosabb tájékoztatást kapsz, ha rákeresel a neten (felmondás, rendes felmondás, rendkívüli felmondás, munkaviszony megszünése, megszüntetése,... stb.)

30. moncsicsi83 (válaszként erre: 29. - E28ddc7c9b)
2009. ápr. 30. 22:56

Magyarán mondva ekkor azonnal le lehet lépni a munkahelyről... Jól értelmezem?

Most lehet hülyeséget kérdezek, de ilyenkor kell kifizetni a felmondási időt, vagyis hogy én lógok pénzzel a munkáltató felé, ugye? Vagy ezt a hülyeséget honnan vettem szitu van? :D

29. e28ddc7c9b (válaszként erre: 28. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 30. 22:34

Nem csak a munkáltató mondhat fel.

Ha a munkáltató mond fel, akkor kell a bibi.

A munkavállaló részéről lehet az is indok, hogy jobb kereseti lehetőség, jobb munkakörülmény.

Ebben az esetben nem kérheti a munkavállaló a felmondási időt, a felmentési pénzt (kicsit pongyolán fogalmazva), a végkielégítést.

28. moncsicsi83 (válaszként erre: 25. - E28ddc7c9b)
2009. ápr. 30. 22:23
A rendkívüli felmondás az csak valami nagy bibi esetén lehet nem? Vagy valami ilyesmi rémlik... És azzal nem csak a munkáltató mondhat fel?
27. e28ddc7c9b (válaszként erre: 25. - E28ddc7c9b)
2009. ápr. 30. 21:38
Bocsi, de a 3. pontnál, elírtam: vagy a munkáltató, vagy a munkaválaló ...
2009. ápr. 30. 21:36
Ez nagyon rövid összefoglalása a munkaviszonymegszüntetésének, szinte csak "lábjegyzet".
25. e28ddc7c9b (válaszként erre: 19. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 30. 21:34

Munkaviszony megszüntetésének 3 módja van.

1. Közös megegyezéssel: amikor a munkavállaló-munkáltató közösen megegyezik a munkaviszony megszünésében. Ezt, mind a munkáltató, mind a munkavállaló kezdeményezheti.

2. Rendes felmondással: amit szintén bár melyik fél kezdeményezhet, a Munka Törvénykönyve alapján. Ez szabályozza a felmondási időt, végkielégítést. Azt tudni kell, ha a munka vállaló mond fel a végkielégítés nem jár, csak adható.

3. Rendkívüli felmondással: amikor, mind a munkáltató, mind a munkavállaló rendkívüli indokkal, azonnali hatállyal szünteti meg a munkaviszonyt.

24. Gine (válaszként erre: 19. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 30. 21:22
Én nem tudok róla,szerintem csak a mostani munkáltatód jóindulatától függ,ha van neki ilyen:)
23. Gine (válaszként erre: 17. - Gine)
2009. ápr. 30. 21:21
jav.:jogszabály,most nézem,hogy mit írtam:P
22. Gine (válaszként erre: 18. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 30. 21:20
Én is ezt írtam
21. Gine (válaszként erre: 20. - 6cc95eecf0)
2009. ápr. 30. 21:19

Szia!:)


Nem én vagyok a kérdező!:)

20. 6cc95eecf0 (válaszként erre: 2. - Gine)
2009. ápr. 30. 20:54
Tavaly az én párom is ugy jött el a munkahelyéről, hogy ragaszkodtak a felmondási idő ledolgozásához, igaz itt ő adta be a felmondását és nem volt másik munkahelye. De ha neked van akkor gyere el táppénzre és ne menj vissza egyáltalán, aztán utána passzív táppénzt fejtenek majd és kezdhetsz az uj helyeden.
2009. ápr. 30. 20:25
Szóval ha mondjuk találok másik helyet, ahol azonnal kellenék, akkor veszett fejsze, bukom a dolgot? Semmi jogszabály nincs az ilyen helyzetekre?
18. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 17. - Gine)
2009. ápr. 30. 19:58
A munkaszerződésben meg kell határozni a felmondási időt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook