Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudtok nekem nagyon jó horror vagy thriller filmet ajánlani? fórum

Tudtok nekem nagyon jó horror vagy thriller filmet ajánlani? (tudásbázis kérdés)


134. 97e35043a4 (válaszként erre: 133. - D4b0dd2692)
2009. nov. 3. 05:32
Írok privit...
133. d4b0dd2692 (válaszként erre: 132. - 97e35043a4)
2009. okt. 30. 23:28

Szia !


A Fűrész 6-ot hol láttad?

2009. okt. 30. 21:35

Ezeket néztem meg az utóbbi pár hétben (s pontoznám az én véleményem szerint > 10 a legjobb...):


-Romok: 9

-Árnykép: 10

-Pokolba taszítva: 10

-Fűrész V. és VI.: 9

-Holtak naplója: 5

-31 kilométer: 9

-The Thaw: 10

-Az eltűntek háza:6

-Lélekszám 436: 4

-Ismeretlen hívás: 10

-Hivatlanok: 8

-Hostel 1.: 9

131. panini (válaszként erre: 129. - Fiatal nő)
2009. okt. 30. 10:19
szerintem is! poént csináltak az egészből!
2009. okt. 30. 10:19

Nem tudom, ki ismeri a "Cannibal Holocaust" című filmet. Horrornak állítják be, ehhez képest inkább egy nagyon gusztustalan film... Csak az nézze meg, akinek bírja a gyomra...

És ez eddig az egyetlen olyan film, aminek a zenéje olyan hatást bírt kiváltani belőlem, hogy szó szerint rosszul voltam tőle... :-/

129. Fiatal nő (válaszként erre: 117. - 9bc5015697)
2009. okt. 30. 10:18
Én csak az elsőt láttam, de az tényleg teljesen poén és röhögős. Inkább vígjáték kategória. :-D
128. panini
2009. okt. 30. 10:15
Kísértetjárás Connecticutban - kihagyhatatln horror!!! :))
2009. szept. 12. 20:15

A tragikus haláltusa nélkül hiányos a film nem? Végül is nem egy szappanoperát nézünk, hanem egy felkavaró filmet, lényegében az a dolga, hogy felkavarjon :)

Ami nekem még a kedvencem, az a Holnapután vagy a 2012 típusú katasztrófafilmek :) az is elég felkavaró, megteszi a hatását :) bár a 2012-t még nem adják a moziban vagy nem tudom, én még nem láttam.

126. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 124. - Cicanilla)
2009. szept. 12. 19:00

Letöltöttem a netről a kamerás verziót (moziban vették fel) a minősége nem a legjobb úgyhogy sajna a 3d-s élménynek annyi. De legalább látom.

Errefelé még nem játsszák a mozik. Belenéztem és az autómosós részt láttam, ahonnan kimentik a csajt. Vajon ha nem mentik ki mit csinál vele az a tisztítókefe? Szerintem max. összekarcolássza de nem hal bele.

A Viasztestekben engem is az rázott meg legjobban, szerintem nem szokványos viasz lehet ami a bőrrel együtt jön le. Ezt nem értettem, hogy miért van. a megszáradt viaszt le lehet kapargatni, és a felületnek alatta semmi baja nem lesz. Cseppent már rám viasz.

Szerintem több ilyen film is van, amitől akár félni is lehetne.

Én pont azt a részt nem bírom, ami a haláltusát mutatja be. Bárcsak átugranák, vagy legalább gyorsan lezajlana. A Fűrész 5 elején sem bírtam megnézni mig leér a bárd. Az ilyen részek valahogy túl felkavaróak. Az izgalmak miatt szeretem a horrort, a fröcsögő vér és a kínzások már nem.. Legszívesebben átugranám az ilyen részeket. Persze kíváncsiságból mindig megnézem.

2009. szept. 12. 18:49
A Fűrész néhány része elgondolkoztató volt.Pl mikor azért "büntet" meg valakit a halálos beteg főszereplő,mert nem értékelték az egészségüket,drogoztak stb.Az egyik részben pedig az,amikor az apa olyan döntés előtt áll ,hogy megmentheti a fia gyilkosát (aki elgázolta a fiút)és a bírót aki felmentette a gyilkost,a kínhaláltól.Gyötrődik az apa,mert évek óta a bosszú éltette.
2009. szept. 12. 17:57

A Végső állomást 3D-ben moziban néztem :)

Igen, van egy ilyen jellege, ami "mulatságos" is lehet akár, de a halálnemek néha nem semmik benne.

Nekem ebben pl. az tetszett, hogy az egyik srác úgy hal meg, hogy a strandmedencében beszippantja a nyílás, ahol megy le a víz éppen, de olyannyira, hogy ahogy ott "ül" a nyíláson, a vákuum kiszívja belőle a szerveit... nekem ez olyan filmélmény, mint amikor az Anatómia c. filmben elkábítják a szereplőt, és mire magához tér, le vannak csupaszítva a kezén és a lábán az inak, csontok, gyakorlatilag élve kezdték boncolni... ilyenkor belegondolok,mit érezhetne a valóságban az ember, amikor már ilyen közel a vég, és lényegében nem használna a dolognak semmit, ha meg is mentené valaki, mert már soha nem lenne egészséges...

A Viasztestekben az számomra a legtragikusabb pillanata a filmnek, amikor rátalálnak a srácra, akit beviaszoztak, és mondja neki a haver, hogy várj, segítek, majd megfogja az arcát, aminek egy darabja leesik, a srác pedig még él, és legördül az utolsó könnycsepp az arcán...

A Motel egy olyan film, ami lényegében megtörténhet, így akár félni is lehet tőle...

A Fűrész azért volt király film, mert nem lehetett tudni a végét, mint ahogy a Titkok kulcsának sem. Nekem az tetszik egy horrorban, ha valakinek/valakiknek a személyes "tragédiáját" minél jobban bemutatja. Mint például a Sziklák szeme 1-ben amikor az apuka élve elég, és hiába segítenének a családtagok, mire tudnának segíteni, addigra elevenen megsül.

A szeletelős-hentelős filmek viszonylag unalmasak, bár megnézem azért :) a menekülős horrorban azt utálom, amikor eljátsszák, hogy épp nincs térerő, lemerült a mobil, mivel szinte mindig ez a kifogás, miért nem tudnak segítséget hívni.

Jó menekülős horror talán a P2 - A rettegés új szintje :)

2009. szept. 12. 15:44
Nekem akkor igazán izgalmas egy horror és thriller,ha akár igaz történet is lehet.Ha maszkmesterek parádéja a film,akkor nem köt le,olyan mint egy mese.
122. d4b0dd2692 (válaszként erre: 121. - 9bc5015697)
2009. szept. 12. 15:41
Nem rég volt egy megtörtént eset,a hírekben is sokszor említették.Azt hiszem a repülőgépszerencsétlenséget túlélt pár autóbalesetben meghalt ,mikor hazafelé utaztak.
121. 9bc5015697 (válaszként erre: 119. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 12. 12:27
Igen, ez szerintem is nagyon jó, ahogy írtad: "a halál érzete olyan misztikumot teremt hogy az ember fülét-farkát behúzza". Az teszi nevetségessé, ahogy meghalnak... Egyenként talán nem lenne az, de mivel sokan halnak meg, és mindenkinek valami extra halálmódot akartak adni, elveszti a "hitelességét". Számomra.
2009. szept. 12. 11:08
A barlang:)
119. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 117. - 9bc5015697)
2009. szept. 12. 10:55

Szerintem pedig nagyon jó film. Máshogy visonyulsz a horrorokhoz, ezért tudtsz rajtu "röhögni" egyébként nem értem hogy lehet valakinek pont ez a film nevetséges. A Végső állomásban a halál érzete olyan misztikumot teremt hogy az ember fülét-farkát behúzza. Én legalábbis ilyen alázatos érzéssel néztem végig.

Volt horror amin én is röhögtem, sokszor már kínomban ugyanis a főszereplők annyira eszetlenek voltak hogy az már a humor határát súrolta. Újabban ha menekülős horrort nézek mindig kiakadtok a találékonyság hiányán. A haláltúrábn volt egy rész, amikor kb 50 autó közül a csaj pont abba szállt be amelyikben a gyilkos várta. Itt vált hiteltelenné a film, érezni lehetett hogy direkt oldották meg igy és ez sztem tönkreteszi az élményt, mert annyira erőltetett.

2009. szept. 12. 10:34
Nem tudom pontosan,hogy milyen kategóriába tartozik Tarantino új filmje,a Becstelen Brigantyk,de nagyon izgalmas volt,szuper zenével.Akinek a Kill Bill tetszett,annak szerintem ez is bejön.
2009. szept. 12. 09:55

A Végső állmomás összes részét végiröhögtem, elég hülye film, van egy jó alapötlet, amit tönkre is tesz rögtön a rendező, és ahogy haladtam előre a részekkel, úgy egyre többet röhögtem. A Holtak hajnala is röhögős...

Egyáltalán abban mi a jó, hogy jönnek a zombik, és húúúú.... Hahaha. :D

Nekem valaki olyat ajánljon, amitől félek, pszichésen és nem hányok a sok vértől, mert nem a piros festéktől lesz valami ijesztő számomra...

Bocsi, senki ízlését nem akartam kritizálni, csak megpróbálom behatárolni, milyet szeretnék látni. :)

116. szimba
2009. szept. 12. 09:47
Gyilkosság online (nekem kicsit a Fűrészekre hajaz)
2009. szept. 12. 08:23
temetetlen múlt
2009. szept. 12. 08:17
Tegnap láttam a Viasztesteket. Hát nekem nem jött be, nem tudom miért ajánljátok olyan sokan.
113. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 109. - Cicanilla)
2009. szept. 12. 08:17
Szia! Hol nézted? Tudtommal csak moziban vetítik
2009. szept. 12. 07:51

Amik nekem tetszettek:

Viasztestek

Holtak hajnala /a remake/

Motel 1-2

Fűrész első pár része, amikor még ütősebb volt a téma, az utolsó már nem annyira

Végső állomás összes

Kedvencek temetője

Ördögűző (csak az első, eredeti)

Kaptár (csak az 1. rész)

A kör

Harag 2. (ez távol-keleti)

Titkok kulcsa


Elsőre kb. ezek :)

111. d4b0dd2692 (válaszként erre: 109. - Cicanilla)
2009. szept. 11. 20:07
Feltétlenül megnézem!
2009. szept. 11. 19:55
fél hetes hírek (bocsika!)
2009. szept. 11. 19:54

Nem tudom volt-e már, de nézzétek meg a Titkok kulcsa c. filmet is :)

A Végső állomás 3D-t ma láttam, a látvány annyira szuper hogy ha nem tetszene a történet esetleg, akkor is kárpótolna :)) Nézzétek meg :))

2009. szept. 11. 18:25
Az a 4.-ik!
2009. szept. 11. 16:51
A Végső állomás is nagyon jó film! Most mutatják be a mozik 3. részt 3D-ben.
2009. szept. 10. 22:40

Sziasztok!

Nekem a Fűrész (mind az 5 részt láttam) a Top horror.

105. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 104. - Buzasi1983)
2009. szept. 10. 18:52
Az utolsó ház balra

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook