Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ekcémás a kezem, nagyon sokat szenvedek vele...Tudtok ajánlani valamit rá? fórum

Ekcémás a kezem, nagyon sokat szenvedek vele...Tudtok ajánlani valamit rá? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2016. máj. 11. 15:37
Sziasztok! 11 év után elmúlt az ekcémám. Nagyon sokat kellett olvasnom utána, és tanulnom, mert az orvosok sajnos már csak a vállukat vonták. Ami biztos, aki meg akar gyógyulni az ekcémából, annak nem elég kenegetni a felszíni sebet. Belül kell csinálni egy nagytakarítást, és amellett kell külsőleg is ápolni, gyógyítani. Nekem ami bevált, az a Reg-enor tisztítókúra. Igaz, a 10 év alatt annyira sérült a bőröm, hogy néhol pigmentfoltjaim lettek a sebek helyén, de az ekcéma elmúlt. Akit érdekel, írjon privit nyugodtan, nagyon szívesen megosztom a tapasztalataimat. Remélem minél többünknek sikerül meggyógyulni ebből a borzalomból. :)
2014. jún. 5. 10:41
Sziasztok! Nekem a szódabikarbónás víz segített, teljesen elmúlt az ekcéma a kezemről. Este mindig egy kis műanyag tálkába késztettem 2 dl vizet, amibe előzőleg egy púpos teáskanálnyi szódabikarbónát tettem. Amint elkezdett viszketni a kezem, belemártottam a szódabikarbónás vízbe, és nem töröltem meg, hanem hagytam megszáradni, aztán bekentem Naturlandos körömvirág babakrémmel. A bőröm puha lett tőle, és elmúlt az ekcéma. Igaz, hogy időnként még próbál előjönni, de akkor ismét ezt a módszert alkalmazom. Mivel nem vagyunk egyformák nyilván van akinek ez használ, van akinek más. Mindenesetre egy próbát megér, ha valaki ilyen problémával küszködik. :)
2013. jún. 25. 15:18

Sziasztok!

Gondoltam megírom az én rövid történetemet, hátha valaki hasznát veszi.

Márciusban három ujjamon kijött az ekcéma. Nem tudom mitől, de csak nem akart elmúlni. Viszketett, feldagadt, száraz volt a bőröm. Körömvirágos-, kamillás krémmel és aloe verás géllel ápoltam. Néha javult, néha pedig arra ébredtem éjjel, hogy borzalmasan viszket. Persze reggelre megint feldagadt a kisujjam, és kezdődött minden elölről. Orvosnál nem jártam vele. Aztán pár napja ezt találtam a neten: "A lányomnak 4 éves koráig az egész teste tele volt ekcémával. Egyszer beleesett egy hatalmas csalánbokorba, alig bírt kikecmeregni belőle. Borzalmasan nézett ki, alaposan össze volt marva mindenhol. Aztán másnap azt vettem észre, hogy nem vakarózik megállíthatatlanul. A következő napon megjelent rajta az első forintosnyi ép bőrfelület, és egy hét múlva teljesen elmúlt az ekcémája. Azóta is csak párszor jött elő."

Hát én kipróbáltam szombaton reggel, beleraktam a kezem a csalánba. Ezután csak zsíros krémmel (körömvirág) kentem, mert nagyon kiszáradt. Ma hétfő van, délelőtt lehámlott róla a kissé megvastagodott bőr, és most már majdnem teljesen sima a bőröm. Szóval nekem a csaláncsípés segített. Remélem, többé nem jön ki rajtam.

2013. máj. 28. 12:48

Nem olvastam minden hozzá szólást végig.

A mosogatást kesztyűben végzedd-e?A pénzek is koszosak,dolgozol-e vele?

78. fourmi
2013. máj. 28. 12:36

Alkcéma kenőcs biztosan segít, de ez vényköteles. A háziorvos is kiírhatja úgy tudom.

Az én ekcémánon segített.

77. f64f0d9a69 (válaszként erre: 75. - F64f0d9a69)
2012. nov. 25. 17:54
*Acidophilus
2012. nov. 25. 15:50

Egy méregkeverő kencéi:

[link]

75. f64f0d9a69 (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2012. nov. 25. 14:28

Érdemes lenne megnézetni, nincs-e tej, tojás, liszt érzékenysége!

Ezek mellett pedig érdemes adni valamilyen probiotikimot.

Az Aciophilus segít a tej feldolgozásában.

74. bnedora (válaszként erre: 41. - Mariann63)
2012. nov. 25. 08:26
Azt hiszem ezt így egyértelműen nem lehet kijelenteni.
73. c1e9612cd3 (válaszként erre: 72. - A0c1361e44)
2012. nov. 24. 19:35

hát, igen....az Elocom amúgy sem egyszerű kence.... nem kellene mindig azt használni, ha 1 mód van rá....

Nekem idén nyáron, szerencsére, még a hólyagos ekcémám se jött ki a glutén kerülésének eredménye képpen....

72. a0c1361e44 (válaszként erre: 70. - C1e9612cd3)
2012. nov. 24. 18:58
Na, valami ilyesmire gondoltam. Mindennek meg van oka és nem elég, ha elocommal kenegetjük, hanem ki kell deríteni, hogy mi okozza és azt kerülni kell!
71. 80ASIQ (válaszként erre: 10. - Ficánka5)
2012. nov. 24. 18:30
Érdekes! :)
70. c1e9612cd3 (válaszként erre: 69. - Buchii)
2012. nov. 24. 18:27

nme vizsgáltak még, h mire lehetsz allergiás??? Nekm vgyszer allergiám van, és borzalmasan csúnya ekcémáim voltak. Az egész kézfejem lángolt, kirepedezett, vérzett..... nem volt kellemes. Csak az enyhített rajta, ha Elocommal kentem be, illetv vastagon bekentem szilikonos- glicerines krémmel éjszakára, és textil kesztyűt húztam rá. Abban aludtam.

Mostanra megszűnt, és csak akkor kezd kijönni (de gyorsan meggyógyítható már), ha nagyon kiszárad a kezem. Nálam azóta múlt el szinte teljesen, mióta tavasszal kiderült, h lisztérzékeny vagyok, és tartom a diétát.... Annyi minden okozhatja! Nem ártana utána járnod a miértnek...

69. Buchii (válaszként erre: 68. - A0c1361e44)
2012. nov. 24. 14:47

Szerintem a koffeint nem bírom,mert mióta nagyon sok colat iszok azóta ilyen csúnya a kezem..Előtte csak télen jött ki és akkor is csak egy-két folt...Kb 2 hete nem ittam colat.Most nem is viszket,de a foltok nem akarnak elmúlni :/

Mostantól ásványvízen és főtt krumplin fogok élni.Abba nincs semmi rossz dolog.. :D

68. a0c1361e44 (válaszként erre: 67. - Buchii)
2012. nov. 24. 12:59

Hát nem vagy valami kitárulkozó típus...


Olvasd el amit írtam, mert most lehet meggyógyul, de ha nem kerülöd azt, amitől kijön, akkor nem gyógyulsz meg....

67. Buchii
2012. nov. 24. 12:55

Koszonom a sok segitseget,aranyosak vagytok.

Nagyon sok borgyogyasznal jartam,de nem segitettek rajtam.Tegnap este vettem Lipobase kremet es mar most szebb lett a kezem.Remelem meggyogyul..:-/

Megegyszer koszonom mindenkinek :))

66. a78c2ff918 (válaszként erre: 48. - Andi6020)
2012. nov. 24. 12:44
Én próbáltam.Nekem bejött.
2012. nov. 24. 12:09
:/ nekem ami bevált az a gluténmentes táplálkozás. baromi nehéz, de megszokható...pár hét és ha ettől van akkor enyhülnek a tüneteid. ha nem, akkor sajnos tovább kell keresni mi okozhatja nálad (szerintem az ekcémák fele emésztőrendszeri túlérzékenység jelzője)
64. homokóra (válaszként erre: 63. - Gizus58)
2012. nov. 24. 12:07
Bizony..a homoktövis nagyon jó!!!!
2012. nov. 24. 12:01
nem túl erős ekcémára nagyon jó hatású, bőrnyugtató a scenia homoktövis krém! nekem nagyon bevált, az egész talpam tele volt vele!!Elóször én is elocomot kaptam, de rájöttem, ha ez jobb, akkor ezt használom. herbáriában, gyógyszertárban is kapható, és kb 5.00. ft az ára!Ha egy kicsit is viszket, máris bekenem vele,és enyhíti a panaszokat.
2012. nov. 24. 11:55

Holt-tengeri iszap szappan..arcmosásra is..nekem bevált! Plusz a krémem..

A lényeg, hogy semmi xarság ne érje a bőrt, amiben kőolajszármazék, és egyéb finomságok vannak..éppen ezért én még a hajamat is szappannal mosom..:)

2012. nov. 24. 11:53
Előtte 3-4 évig kentem mindenfélével, nem hatottak.
2012. nov. 24. 11:52
Én egymás utáni két nyáron voltam 1-1 hetet olyan fürdőben, ahol kénes volt a víz... Eltünt az ekcéma a kezemről!!!
59. bowie
2012. nov. 24. 11:44
Nah, amit a patikai fürdetőről kerestem, azt pont nem találtam. Annyi a lényeg, hogy abban is van pg..ami kőolajszármazék. Ezért nem jó ekcémás bőrre.
58. bowie
2012. nov. 24. 11:37

A babafürdetőkről:


[link]


Maradványai a bőrfelszínen letapadnak, Vizelettesztbe keveredve pozitív drogtesztet produkálhatnak.:)



Petrolatum, paraffin... 2011-03-01 11:10


... tartalmú krémet ír fel az orvos az ekcéma kezelésére. Gyereknek.



- Petrolatum, vazelin

Funkció: zsírkomponens

Megjegyzés: kőolajból gyártott szintetikus anyag, megmarad a bőr felszínén, a kéz hosszabb ideig sikamlós marad, nem szívódik fel, a pórusokat elzárja, a nedvességleadást, bőrlégzést akadályozza, a tiszta vazelin a bőrt nem ingerli, de huzamosabb használata leblokkolja az egészséges bőrfunkciókat, törékennyé teszi a bőrt. A szennyezett vazelin allergiát okozhat, a bőrt irritálja, ekcémát idézhet elő.

Felhasznált irodalom: dr.Rózsa Sándor: Testápoló kislexikon (Ökotárs Fogyasztóvédelmi Füzetek 2001)


- Paraffin

Ásványi olaj, kőolajszármazék, kőolajhulladékból (pakurából) nyerik. Nem szívódik be a bőrbe, a bőrön vízzáró réteget képez, elzárja a pórusokat, nem engedi lélegezni és kiválasztani a bőrt, gátolja a bőr létfontosságú funkcióit. Ezáltal elősegíti a mitesszerek elszaporodását, a különböző bőrgyulladások és az ekcéma kialakulását, élettelenné, törékennyé teszi a bőrt.

Forrás: Dr. med. Ernst W. Henrich - Dr. rer. Nat. Thomas Baumann: Kozmetikai hatóanyagok kiértékelése az INCI-megnevezésük alapján


Tehát mind a két összetevő kimondottan káros, gátolja a bőr működését.


És a jóságos doktor néni/bácsi, kedves mosollyal az arcán írja fel.



Mágika75 naplójából részlet

57. bowie
2012. nov. 24. 11:19

A patikai fürdetők sem túl jók Andi! Mindjárt kikeresem neked, miért nem.


A sheavaj pedig mielőtt el nem felejtem: az is csak azoknak válik be, akiknek nincsen allergiájuk a latexre.

56. homokóra (válaszként erre: 55. - Andi6020)
2012. nov. 24. 11:12
Nem..:)
55. andi6020 (válaszként erre: 54. - Homokóra)
2012. nov. 24. 11:08
Eladásra nem készítesz ilyen krémet?
2012. nov. 24. 11:04
Shea+ligetszépe+sáfrányos szeklice+avokádó+mákolaj+körömvirág+kamillaolaj+Aloe Vera olaj, E vitamin, levendula, teafa...ennyi..:)
53. pic74
2012. nov. 24. 11:00
100%os shea vaj,tisztán,minden más vacak nélkül.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook