Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tud valaki segíteni nekem magyarról románra fordításban? fórum

Tud valaki segíteni nekem magyarról románra fordításban? (tudásbázis kérdés)

10. pink sunrise (válaszként erre: 9. - Bársonyfüles)
2013. febr. 17. 21:22
Örülök hogy segithettem/segithetek:)Amúgy megkérdezhetem mire kell?csak mert nem éppen egy hétköznapi téma ahogy látom:)
9. Bársonyfüles (válaszként erre: 8. - Pink sunrise)
2013. febr. 17. 20:50
Köszi. :) Lehet,hogy még ígényt tartk a segítségedre... :)
2013. febr. 17. 16:58

Mehet helyette az "îndoit" is,ez lehet szimpibb:)Ez azt jelenti"hajlitott"....vagyis a teljes mondat igy lesz:Importanța legăturilor duble este,că de-a lungul acestora molecula este îndoit,si structura este bine adaptat la sistemul nostru biologic.


A másik forditásnál picit elnéztem és "biológiai rendszerünkhöz"helyett "biológiai rendszerhez"-t forditottam,ezért kell a "nostru"szó is előtte:)

Remélem érthető voltam:)....én értem mi miért kell,csak már elég nehezen tudom elmagyarázni:D

2013. febr. 17. 14:19
Hm..:) ez áll egyelőre a legközelebb az elképzelésemhez :D köszi. Én a molekula görbulésénél akadtam el...:D valahogy nem jön ez a "curbat" szó...illik rá? :)
2013. febr. 17. 13:50
A vessző után nem "ca" hanem "că".
2013. febr. 17. 13:49
Bocsi,de nem tudtam román ékezeteket irni:)
2013. febr. 17. 13:48
Importanța legăturilor duble este,ca de-a lungul acestora molecula este curbat,si structura este bine adaptat la sistemul biologic.
2013. febr. 17. 13:38

A mondat a következő:


A kettős kötések jelentősége az,hogy ezek mentén a molekula görbül,ez a szerkezet jól illeszkedik biológiai rendszerünkhöz.

2. Aquatica (válaszként erre: 1. - Bársonyfüles)
2013. febr. 17. 13:32
mit szeretnél lefordítani?....
2013. febr. 17. 13:22
Tud valaki segíteni nekem magyarról románra fordításban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook