Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tud valaki ajánlani egy jó sampont száraz, érzékeny fejbőrre? fórum

Tud valaki ajánlani egy jó sampont száraz, érzékeny fejbőrre? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 14. 09:00
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!!!!! Sokat segítettetek!
2011. dec. 13. 12:18

Szerintem vagy valami természetes sampont használj, mint pl kókusz olajos sampon, shea vajas, kakaóvajas, vagy valami olyat, ami kifejezetten érzékeny és száraz bőrűeknek lett megalkotva, olyat, amit ekcémásoknak ajánlanak, mint pl az E45. Ebben nincs mesterséges színezék, illatanyag, allergén anyag. Ez a termékcsalád gyermekeknek is használható egészen újszülött kortól.

Én ekcémás vagyok, ennek az E45-nek a krémjét használom, 500ml-es változatban. Ennek segítségével több mint 2 évig nem jött elő az ekcémám - most sajnos újra elkezdett előjönni... Valószínű az új konyhai tisztítószerem lesz a ludas, rá is van írva, hogy érzékeny bőrűek gumikesztyűvel használják és nem nem foglalkoztam vele. :)


Érzékeny száraz fejbőrt ajánlatos hajmosás előtt olajos pakolással ápolni. Nagyon jó erre a kókusz olaj, az oliva olaj, az amla olaj, a ricinus olaj, szezám olaj, stb. Ami szintén nagyon jó, ha avokádót megpucolsz, ketté vágsz, kiszeded a magját, villával össze nyomkodod és ezt teszed a hajadra, fejbőrödre. Ez is nagyon jó érzékeny bőrre, még ekcémásra is! Hajmosás előtt minimum fél óráig használj ilyen pakolást, de egyszer egy héten jó, ha órákon át, akár egész nap vagy éjjel a hajadon hagyod. A hajadnak is és a fejbőrödnek is jót fog tenni.

Egy héten csak egyszer moss hajat samponnal, a többi alkalommal csak balzsammal. Balzsammal nyugodtan midnen nap is moshatsz hajat.

13. Elf73 (válaszként erre: 11. - Gesztie)
2011. dec. 13. 12:00
A samponra adott válaszom talán neked is segít !Allergiás tünetek megjelenése ugyanis a kor előrehaladtával is jelentkezhetnek !Ilyenkor arról van szó,hogy az illető mindig érzékeny volt arra az anyagra , csak az immunrendszer amíg bírta szuflával , kivédte a rohamok megjelenését !Most pedig azt mondja hogy "Ennyi volt;én ezt nem csinálom tovább mert elfáradtam !" :-)Ugyanígy járt az egyik barátom is,csak ő egy, bizonyos gyógyszerekben található hatóanyaggal !Negyvenkét éves koráig tolerálta a szervezete,aztán azt mondta hogy elég !:-)
12. Elf73
2011. dec. 13. 11:43

Szerintem próbáld meg a Dove-(repair-therapy)termékcsalád két tagjának együttes használatát ! A világoskék színű való a száraz hajra !Abból még sampon és balzsam 2*1-ben is létezik !

Én azért megvenném a külön balzsamot is hozzá! Pakolás is tartozik a termékcsaládhoz de azzal a helyedben még várnék és a balzsamot használnám pakolásnak de azt egy héten csak kétszer !Megmondom hogy miért!A szervezet úgy működik, hogy az általa termelt anyagokból normális és kiegyensúlyozott étkezés mellett annyit termel , amennyire szüksége van !Ilyen például az endorfin és az Adrenalin is és még sok más anyag !De ha ezekből az anyagokból túl sokat kap,akkor "lustálkodni" kezd és csökkenti a termelést!Ezzel gyakorlatilag védekezik az olyan tápanyagok felgyülemlése ellen,ami zsírban oldódik és nem vízben,mert abból a felesleget(ilyen pl. a C-vitamin is)egyszerűen kiüríti a vizelettel együtt !Jó kérdés hogy a sampontól hogyan jutottunk el idáig !:-) Tehát ha Te túl sok magas koncentrátumú anyagot használsz ;soha nem szabadulsz ebből az ördögi körből és állandóan speciális termékekre lesz majd szükséged és a hajad+ a fejbőröd állandóan száraz lesz nélkülük !Az a cél,hogy a helyzet normalizálódjon és a normál hajsamponokat használd a jövőben !Tudom hogy neked pillanatnyilag látványos változásra van szükséged;ezért ajánlottam ezt a terméket,mert ez reális áron kapható és a minősége is jó!Nem tudom hogy milyen gyakorisággal mosod a hajad és azt sem hogy használsz-e hajszárítót !javaslom,hogy amikor megteheted,ne szárítsd a hajad hanem csak itasd fel a nedvesség nagyját mint máskor és hagyd megszáradni a szobában!Valószínűleg valamilyen vitaminból kevesebbet fogyasztasz !Ha a körmöd is elvékonyodott vagy töredezik (esetleg mindkettő akkor az lehet A ,és E-vitaminhiány is de leginkább mindkettő !Nem ártana meglátogatnod egy bőrgyógyászt és próbálj több folyadékot fogyasztani!Ez a hozzászólás hosszúra sikerült de én nem bánom,mert minden külső problémának megvan az oka és természetesen a belső ellenszere !Az ilyen Samponok és egyebek főleg "küllembeli" és látványeredmények !A probléma gyökerét nem szüntetik meg!És neked azt kell megtalálnod mert ez belső ,számunkra láthatatlan problémákat is okoz ami hosszútávon az egész szervezetünket károsítja ! Szóval ha nem attól száraz a hajad és a fejbőröd hogy túl gyakran mosod és

szárítod ( ezzel a hajszálak és a fejbőr természetes védőrétegét állandóan eltávolítod)akkor valamilyen hiánybetegségről van szó,ami nem csak a hajadat károsítja !Használd ezt a sampont de menj el orvoshoz is !Ha gyakran mosol hajat,akkor kevesebb samponnal és azt hígítva tedd ! Ha olyan a frizurád hogy "formára" kell szárítanod,akkor a legalacsonyabb

hőfokot használd és áldozz inkább több időt a beszárításra és soha ne nyomd a hajadhoz a hajszárítót ! És még valami,ami hajtípustól függetlenül mindenkinek fontos infó lehet : a samponokat mindig

hígítani kell és soha ne tegyük a fel a fej egy bizonyos pontjára,hanem inkább több kisebb adagot hígítva oszlassunk el a hajon , mert minden sampon erős koncentrátum és megritkítja a hajat a fej azon részein ,ahol a hajat durván

"betámadjuk" vele!Aki bírja,az a balzsamot langyos,majdnem hideg vízzel mossa le !Attól a haj fényesebb lesz !De nem szabad "jéghideg" vizet használni,csak olyan se nem meleg,se nem hideg vizet!:-)

11. gesztie (válaszként erre: 10. - Homokóra)
2011. dec. 13. 10:01
Valamit nekem is ki kell találnom, mert tavaly nyáron volt egy csalánkiütés az egész testemen, és azóta nagyon érzékennyé vált a bőröm. Nagyon kiszárad, érzem, hogy hiányzik a testápoló, de igazán egyik sem tökéletes. Régen nem volt ilyen problémám, bármit magamra kenhettem. :-((((
10. homokóra (válaszként erre: 9. - Gesztie)
2011. dec. 13. 09:56

Ez így van..a mi családunk már csakis ezeket a termékeket használja..már tusfürdőnk, és samponunk sincs..testápoló meg azért nincs, mert ezek a szappanok tartalmazzák azokat az anyagokat, amik visszazsírozzák a bőrt!

Az arcomra shea vajat használok..évtizedekig volt ekcémás a bőröm..semmi nem segített, csak a szteroidos elocom...2 hónapja nem használom azt a mérget, és ezt a shea vajnak, és a szappanoknak köszönhetem!

9. gesztie (válaszként erre: 8. - Homokóra)
2011. dec. 13. 09:53
Annyi jót olvastam már a mannaszappanról, ki kellen próbálni egyszer! Egyébént szerintem sokszor a samponok miatt lesz olyan száraz, érzékeny a fejbőr, nagyon szárít némelyik.
2011. dec. 13. 09:47
Mannaszappan kakaóvajjal és shea vajjal..a legjobb, és a legtermészetesebb..
2011. dec. 13. 09:41
Bármilyen sampont is választasz az ajánlottak közül, ha nem kifejezetten gyógysampon, akkor fontos, hogy higítani kell.
6. gesztie (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2011. dec. 13. 09:40
Melyik fajtát használtad?
2011. dec. 13. 09:39
Én a babáknak való sampont használtam ilyenkor és jó volt. :)
4. gesztie (válaszként erre: 2. - Inkábbíjász)
2011. dec. 13. 09:35
Köszi, kiróbálom!
2011. dec. 13. 09:34
Bioderma Nodé K
2011. dec. 13. 09:33
Garnier-nek van kifejezetten érzékeny fejbőrre való samponja. Ilyen kékes-fehéres színű (persze a zöld alapon).
2011. dec. 13. 09:32
Tud valaki ajánlani egy jó sampont száraz, érzékeny fejbőrre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook