Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik a legjobb arcradír száraz érzékeny bőrre, otthoni használatban? fórum

Melyik a legjobb arcradír száraz érzékeny bőrre, otthoni használatban? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 31. 11:35
Porcukor, vagy finom tengeri só olivaolajjal elkeverve. Nagyon klassz. Finom lesz a bőr utána.
2009. dec. 22. 05:17
Úgy tudom, hogy a mézzel elkevert joghurt az igazi.
4. M. Monroe (válaszként erre: 2. - Corra)
2007. jún. 10. 15:34

Szia Corra!

Tutti vagy:))

Ad 1 én a Szt Ivesérzékeny bőrét használom és utána az Aloe Verának a Marine Maskját, majd a további rendes krémek , nappaki, hidratáló, ami pont kell.

De amitől kidőltem ez a porcukros változat. Isten uccse megcsinálom. Cuki pofa leszek!:)))

Köszi!:))

2007. jún. 8. 20:36
Általában hetente egyszer lehet radírozni, különösen, ha problémás a bőr, tehát ha mitesszerekre hajlamos, vagy ha nagyon száraz, megvastagodott a szaruréteg. Egészséges, normál bőröket ált. elég kéthetente-10 naponta radírozni, de heti egy alkalomnál gyakrabban semmiképp nem, mert túlműködésre serkentheti a bőrt, és az eredmény épp ellenkezője lesz annak, mint amit szerettünk volna:(
2007. jún. 8. 20:33

Szia! Attól függően, hogy milyen típusú arcradírt szeretsz hazsnálni, többfélét is tudok ajánlani:)

Ha a bolti szemcsés radírokat szereted, akkor ilyen bőrre nagyon jó a Stella Csipkebogyós vagy a szőlős, az Alverde sárgabarackos, A St. Ives érzékeny bőrre való, és még biztos van sok más, ami most nem jut eszembe:)

De ugyanilyen jó, ha a kedvenc arctisztító tejedből veszel egy kicsit, keversz bele porcukrot, és azzal dörzsölöd át finoman az arcod. Sokkal finomabb és jobb eredmény érhető el ezzel, mint sok drága bolti radírral:)

Száraz bőrre is lehet élesztős arcradírt használni: 2 dkg élesztő, egy mokkáskanályni zsíros krém, egy mokkáskanálnyi kukoricaliszt, és annyi víz, tej, vagy gyógytea, hogy szép vékonyan lehessen felkenni. Körkörös mozdulatokkal finoman le kell dörzsölni, ha megszáradt. Tévhit, hogy az élesztő csak a zsíros bőrre jó, mert minden bőrnek jót tesz, nyugtat, simít.

Kémiai, vagyis tej- és gyümölcssavakkal való hámlasztás otthonra általában nem ajánlott, a száraz, érzékeny bőrökre különösen nem. De van egy Apotheker nevű kénes, tejsavas arcradír-krém, az ajánlható otthonra is.

Remélem, tudtam segíteni:) Vagy nem ilyesmikre gondoltál?

2007. jún. 8. 15:25
Arcradír száraz rzékeny bőrre, melyik a legjobb otthoni használatban. Hetente, vagy 2 hetente, hogyan csináljátok? jelige túl a csúcson, 50

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook