Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Többé már nem fáj a szuri a gyerekeknek? Volt már valaki ilyenen? fórum

Többé már nem fáj a szuri a gyerekeknek? Volt már valaki ilyenen? (beszélgetős fórum)


11. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Hte23)
2011. febr. 11. 19:20

Felem egyetlenegyszer mondta a nagylányomnak, hogy ha rossz lesz, meg hisztizik, elvisszük a dokihoz és szurit kap.

Elmeséltem neki, hogy kiskoromban engem is ezzel fenyegettek, és a mai napig félek a tűtől. Pedig engem nem szúrkáltak agyon, talán ha 10 szurit kaptam a kötelezőkön felül!

Felem rámnézett, láttam a csodálkozást az arcán, egy pillanatig még csendben volt, majd megváltoztatta mondókáját, és más ráhatást kezdett keresni.

10. anyucika3 (válaszként erre: 8. - Hte23)
2011. febr. 11. 19:11
Én is így gondolom,így is csinálom.Soha nem mondtam azt nekik,hogy nem fáj kicsit,és soha nem fenyegettem ilyennek őket büntetésként.
9. hte23 (válaszként erre: 6. - B3dbbde2e9)
2011. febr. 11. 19:10
Van olyan korházi emlékem, hogy csak a két combom van a szemem előtt agyonszurkálva, és a fecskendőt látom még. Valami sötét folyadékkal.
2011. febr. 11. 19:09

Az enyémei azon csodálkoztak, miért kell sirni.Pici babaként is inkább csak utána szipogott a kislányom. A fiam soha.

Vérvételnél is csak azért sirt a lányom, mert lefogták. 4 évesen, ha ült, akkor még végig is nézte, pedig rossz a vénája mint nekem. Alig találják.


Elrontják a szülők.Fenyegetik a szurival és orvossal.

Igenis el kell mondani nekik, hogy fáj. De gyorsan vége. Olyan mint egy varrótü ha megszur.

Én is képes voltam elmondani nekik. Pedig kevés ember van, aki nálam jobban fél a szuritól, gyerekkoromban agyon szurkáltak mindenféle injekciókkal.

2011. febr. 11. 17:09

Hát szerintem oltáshoz teljesen felesleges.

Nem olyan nagy fájdalom az,hogy meg kellene kímélni Őket tőle.Amúgy is gyereke válogatja melyik mennyire veszi fel.De szerintem inkább a macera az ijedtség miatt sírnak mintsem azért mert annyira fájna.Nekem a legkisebbem egyáltalán nem szokott sírni amikor oltást kapott.A középső meg annyira,mintha valami nagy fájdalom érte volna.De nem azért,mert neki jobban fájt.Minden apróságtól kis fájdalomtól nem kímélhetjük meg Őket.

6. b3dbbde2e9 (válaszként erre: 3. - Sylvia81)
2011. febr. 11. 15:52
oltáshoz is nagyon jó... én gyerekkoromban 1 hónapig voltam kórházban, agyonszurkáltak, és bizony, eléggé fájdalmas volt, amikor már a szitává szurkált karba szúrnak bele sokadjára...
5. b3dbbde2e9 (válaszként erre: 2. - Bettike2007)
2011. febr. 11. 15:51
én meg úgy vagyok vele, hogy ha egy stressztől meg lehet kímélni a gyereket, akkor megkímélem...
4. bettike2007 (válaszként erre: 3. - Sylvia81)
2011. febr. 11. 14:55
igazából a kórházban nem lenne annyira kelendő,mivel ott szurikat nem igen adnak inkább branült tesznek be amihez ez nem lenne jó.
2011. febr. 11. 14:54
Ha van ilyen tényleg, szerintem nem rossz dolog. Minden kórházba kéne!!!
2011. febr. 11. 14:53
???Ilyet sem hallottam,ok fáj,de csak egy pillanatig,nem hinném hogy ez annyira fontos lenne..
2011. febr. 11. 14:42
Olvastam egy új eszközről, egy kicsi méhecske, rárakják a gyerek karjára, és a rezgése érzéstelenít, nem érzi a gyerek a tűszúrást. "Többé már nem fáj a szuri" a cikk címe. Volt már valaki ilyenen, mi a tapasztalat, tényleg nem fáj? És tényleg nem kell fizetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook