Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2-3 éves gyerekeknek tablet és ipad fórum

2-3 éves gyerekeknek tablet és ipad (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
168. Juju74 (válaszként erre: 167. - 9678a02221)
2013. jún. 10. 18:17

szia!

A keresztlányomnak vennék én is Innotab 2-t, de magyar webshopban sehol sem találom.

Hol lehet ilyet venni ? Csak eBay-en keresztül ?

Lehet, hogy béna vagyok, de egy magyar lehetőséget sem találtam.

Előre is köszi az infot!

167. 9678a02221 (válaszként erre: 165. - 5bcf1b7c01)
2013. ápr. 5. 15:22

Az en 4 eveseimnek ez mind megvan,focizas bujocskazas tarsasjatekok gyurmazas festes husvetra himes tojas keszites stb stb es megis kerik az okostelefont jatszani..

A fiam Angry Birds-ot vagy Angry Pig-etjatszik rajta a lanyom Barbie puzzlet vagy szinten angry Pig-et..

Sot az Xbox-ot is ugy kezelik,jobban mint en:)

Tablet helyett kaptal Innotabet meg Mobigot egyelore,de ha suliba mennek mindkettonek veszunk tabletet..

Valamit szogezzunk le:ha nincsenek tisztaban hogyan kezeljek a kutyuket,le lesznek maradva a suliban:(

Ez van,ezzel egyutt kell elni.Ha jo szulo akarsz lenni,akkor nem csak jatszani kell a gyerekkel,hanem tanitani is es odafigyelni hogy ne maradjon le..A suliban ma mar (itt legalabbis) elso osztalytol tanulnak jatekos formaban a gepen..

2013. márc. 7. 22:09
Tablet használata pofon egyszerű, kisgyerekek simán tudják kezelni. Inkább 7-9 éves kortól ajánlanám csak, 2-3 éveseknek sztem korai. Az ipad komolyabb cucc, azt 14 éves kor alatt nem igazán gondolom megfelelőnek (főként az ára miatt).
2013. márc. 6. 23:16
Tablet helyett hinta, mászóka, homokozó vödörrel, lapáttal, színes formákkal; kerékpár, színes építôkockák, legók, puzzle... a teljesség igénye nélkül.
164. Dodi44
2013. márc. 6. 22:44

Talan nem is a foldrajzi, a testi hol let, hanem a gondolkodasi mod, ami talan elvalaszt bennunket.

Az en meglatasom szerint, azert tanitom meg a gyermekemet a tarsadalmi elet elvarasaira, torvenyeire, mert SZERETEM a gyerekemet, es megfelelo alapot tudjak biztositani a kibontakozo gondolkodasuknak, hogy inkabb elfogadva tudjon beleilleszkedni, mint csak megturve lenni az emberi tarsadalomban, fuggetlenul a megelhetesi korulmenyektol, hany nyelven beszelnek stb. Az enyemek is buszkek Magyarsagukra, nepitancolnak, eneklik a Himnuszt, es nem az Internacionalet. Tudjak kik a Magyarok, es a csak Magyarul beszelok kozotti kulonbseg.

De igen is rajuk szoltam, ha "drotot akartak a kiskezukkel a konektorba dugni", ovtam, (a kest pici korukban ugy hivtak, hogy "vagod kezed" ) iranyitottam novekedeseikben, mert szeretem oket es kotelessegemnek erzem, hogy az elet tapasztalatomat, amit tobbnyire en is a szuleimtol kaptam, tovabb adjam nekik, hogy az O" eletuk szebb es jobb lehessen mint az enyem.

Egy fa sokkal sudarabb lesz, ha a vad hajtasaikat lemetszuk, hogy a novesi energiajuk az emberseguk teren a "sudarsaguk" eleresere hasznalhassak fel.

Mert tiszteletunkel erdemlunk ki tiszteletet.

163. michelle.r (válaszként erre: 159. - A0c1361e44)
2013. márc. 5. 10:52
Rosszul tudod, skandináv. Talán Norvégia.
2013. márc. 5. 10:42
Tablet, okostelefon, de még sima mobiltelefon sem való 2-3 éves kisgyerek kezébe. Talán a sima mobil 12 éves kortól, a tablet meg az okostelefon 15-16 éves kortól. Felesleges pénzkidobás óvodásnak ilyeneket venni, és a szenzuális fejlődését és kultúra-kialakulását gátolja.
161. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 158. - Kiss Mária)
2013. márc. 4. 13:56

Talán északi országban él, a volt férje magyar volt, csak "disszidált", a magyart tanulta.

...Columbo felesége...

160. Kiss Mária (válaszként erre: 159. - A0c1361e44)
2013. márc. 4. 13:49
Aha, akkor jogosan néz le minket nevelésügyileg....
159. a0c1361e44 (válaszként erre: 158. - Kiss Mária)
2013. márc. 4. 13:45

Ha jól tudom, akkor valami Szu ország.

Üzbegisztán vagy mi:)

2013. márc. 4. 13:39
Milyen nemzetiségű, hogy mi magyarok ennyire rosszak vagyunk neki? Mondjuk a sok helyesírási hiba már rég feltűnt...
2013. márc. 4. 13:29
Tele a hócipo"m Muraja to:kéletességével, o:ndicséretével, respektjével, a hazánk állandó leszólásával.
156. a0c1361e44 (válaszként erre: 154. - Muraja)
2013. márc. 4. 06:20

Nem értesz! És ez a legnagyobb baj. Azt hiszed mi barbárok vagyunk és verjük a gyereket, illetve ordítunk vele.

Nehezen hiszem el, hogy te nem szóltál rá a gyerekedre, hogy ne nyúljon bele a konektorba, hogy maradjak a már említett példánál. Mert ugye a vakdugó ellenére el kell mondani neki, hiszen honnan tudná akkor, hogy veszélyes belenyúlni, ha nem mondod el neki? És azt sem hiszem el, hogy nem mondtad nekik, hogy nem illik belevágni más beszédébe, mert lehet fontosabb dologról beszélnek, mint az ő kérdése, hogy hol van a kisautóm? A gyerekeket meg kell tanítani arra is, hogy vannak fontossági sorrendek és hidd el mi is eszerint döntjük el, hogy épp mondjuk e nekik, hogy ne vágjon a másik szavába. Egy példa: ha telefonálok és épp a főnökömmel beszélek, akkor igen is az a fontosabb abban az 1 percben és nem a gyerek autójának a holléte, hiszen ha ebben az esetben el kezdem keresni a kisautót, akkor lehet, hogy a főnököm kirúg, mert képtelen vagyok vele megbeszélni bármit, és akkor nem kap a gyerek sem kisautót, sem kaját, stb.

Tehát a gyereknek meg kell tudnia alkalmazkodnia a többi emberhez. Ezért van az pl., hogy az én gyerekem nem fog összerugdosni a buszon, mert megtanítottam neki, hogy az fáj neked és még koszos is leszel. Ehhez nem kell verni, nem kell üvöltözni vele és még korlátozni sem kell semmiben, csak el kell neki mondani. És ettől nem lesz semmi baja.

155. vikucka
2013. márc. 4. 06:14

Észtország: 3-4 éves gyerek. Egy fikarcnyi tisztelet sincs benne a felnőttek iránt. Tegnap csak vesén rúgott, mert vicces, a nagymamáját csak mellen rúgta, mert az is vicces. A nagymama semmit sem szólt, csak mosolygott, mert gyerek. Én meg már annyi mindenért szólnék, de nem az én dolgom, mert nem vagyok az anyja.

Nem tudnak kérni szépen, hanem csak Adj! Hozz! Hozd ide! Adj inni! stb. Napi 5-6 órát ül a gép előtt, mert az anyjának egyszerűbb, mint kimenni vele szánkózni.

Én pedig elborzadok. Az anyja szerint ő jól neveli a gyereket, és ezek a dolgok az életkorral jönnek. Hát nem tudom. Mindenesetre én ezeket a hibákat nem szeretném elkövetni a gyerekem nevelésénél.

154. Muraja (válaszként erre: 153. - A0c1361e44)
2013. márc. 4. 00:04

Nem szidom az orszagod hidd el..

Miert kell a gyereknek elfogadni az erveinket ?

Nekik vannak - lesznek sajat ervei amiket nekunk szulöknek el kell fogadni.

Gyerekeimböl nem nötek fel egoistak sem eröszakosak tisztelve becsulve vannak detto a unokaim is. Egy par mar felnött uton jar es nem kell szegyelnem egyiket sem . Soha nem utött rajuk a fiam es megis rendes emberkek lettek. Talan csak az erdekes haarra jarnak es a rokonokal talalkoznak hogy pacifista nevelesben reszesulnek amiben mar benne van a koszmpolita identitas is de nem global. Praktikaban ez naluk azt jelenti ; ember vagyok ennyi meg ennyi nyelvet tudok es veletlen soran itt es itt szulettem. Azonkivul semi zaszlonak nem adok salutot -soha .

Es mond öszinten mi a baj ha igenis - megis a gyerek körul forog a vilag ? Probald ki kellemes meglepetes fogg erni.

2013. márc. 3. 15:19

Muraja, megint szidod az országom lakóit. És már mondtam neked máskor is, ha annyira zavarunk, akkor miért velünk beszélgetsz. Azt gondolom, hogy akik a gyereküknek megtanítják, hogy ne vágjon bele a másik szavába, az jó dolog és nem barbár szokás, hiszen ezzel nem "rászólunk" a gyerekre, hanem megtanítjuk, hogy nem körülötte forog a világ, hanem rajta kívül vannak mások is, ha állandóan abba hagyjuk a mondandónkat, mert a gyereknek eszébe jutott valami, akkor bizony a fejünkre nő és soha nem fogja elfogadni majd az érveinket. És ebből mi lenne? Egy erőszakos, egoista, törtető felnőtt lenne, akit senki nem tisztel, nem kedvel, stb.


Ha neked ez a megfelelő csináld így, de mond az országom szokásaira, hogy rosszak!

152. Muraja (válaszként erre: 151. - Kiss Mária)
2013. márc. 3. 14:59

Nincs mitt erteni vagy nem erteni en egy egesz mas vilagban elek , soha nem voltam senkitöl sem anyagilag sem maskep fuggö .

Egyetlen ami nekem fontos volt hogy ahogy en ugy a csaldom csak a jo fele fejlödjön amenyre a mai vilagban lehetseges. Ez nem valami nagy de nam is kicsi elet ideologia.

Szep delutant.

151. Kiss Mária (válaszként erre: 150. - Muraja)
2013. márc. 3. 14:56
Nem értünk egyet, nagyon nem de nem is kell mint írtam így kerek a világ
150. Muraja
2013. márc. 3. 14:52
Jatszva tanulj , tanuljal jatszva es sok sok dicseret . Respektaljanak es olyanok legyenek mashoz mind ök szeretnek hogy ellenuk legyenek masok ennyi untig eleg hogy tudjak hol vannak a korlatok ahogy te nevezed.
149. selena78 (válaszként erre: 147. - Muraja)
2013. márc. 3. 14:46
És akkor hogy tanulja meg, hogy a világban is vannak korlátok, ha te nem tanítod meg neki?
148. Kiss Mária (válaszként erre: 147. - Muraja)
2013. márc. 3. 14:43
De a világban is vannak korlátok és ezt tudnia kell a gyerekeknek is. Ha elmegy dolgozni ott is vannak szabályok amit be kell tartani. Nem jó, ha a gyereken keresztül valósítja meg valaki önmagát, de az sem ha úgymond kicsapjuk őket mint kiscsikókat a legelőre azt majd lesz valami. Olyan gyerek aki nem próbálkozik rosszat tenni olyan nincs és meg kell tanulnia, hogy van amit nem szabad. Ettől még nem lesz korlátolt
147. Muraja (válaszként erre: 146. - Kiss Mária)
2013. márc. 3. 13:03

Es akkor hogy tudja felismerni a vilagot amikor a szulö csak korlatok rak fel . Mikor lepten nyomon csak azt halja nem szebad ne tedd stb.

En nem buntettem volt szo volt szeretett es ami a fö en mindent de mindent forditva cselekdtem amit az anyam iranytam.

Orvos volt az anyam es belölem mar 12 evesen egy ket labon jaro lexikont akart nevelni de az nem jött ki . En nagyon koran fuggetlen tettem magam töle es megfogadtam hogy mind anya egyszer az eletben mas nagyon mas leszek . Hasonlo egyeneknek mind anyam megtiltanam a gyerekek közeleben valo tartoszkodast.

Maig sajnos sok szulö szeretne a elcseset eluszott eveit behuzni a gyerekben ha neki nem volt diplomaja akkor neki az tuti lesz. Hat ez a teves , gyerek tudja megtalalni a sajat utjat es boldogsagat legyen önbizalma az a fontos.

2013. márc. 3. 12:52
Az még, hogy a rossz cselekedet meg van büntetve nem azt jelenti, hogy nem szeretik. Nem veréssel kell büntetni, de kell, mert vannak korlátok van amit szabad és van amit nem és ha a gyerek ezt nem tanulja meg akkor egy önző akarnokká válik aki áttapos mindenkin
145. Muraja (válaszként erre: 143. - Dodi44)
2013. márc. 3. 12:49

Nagyon nagy a tevedesed , kertelek ne hasznald a szönyegpatkany kifejezest a gyerekekek szemben .

Hogy egy gyereknek ki kell erdemelni a ölelest ? hat azt tevedz mert a gyerek ide nem kerödzködött.

En nem voltam az utolso mar több mind 30 eve alkoholista szulök közelebi de voltam normalisan nevelö es igazan sokszor szönyegmaszo gyerekek amik nagyon de nagyon megtudjal magukat valositani a vilagban . Csak egy kis pl. egy ilyen aminek te nevezed szönyeg en nem is tudom leirni mert anyira sertönek veszem . De ez a kis gyerek mitt szolsz hozza ket valamikor harom nyelven is komunikal igen ez is van intelekt es szeleslatasu neveles eredmenye . Apropo hogy kelene jogositvany a gyerek neveleshez ? igen vannak szeminariumok meg mielött meszuletik de ha valaki hasonlo " nevelisi metodust " presentalna mind te akkor meg mielött a gyerek megszuletiik mar hatosagok inteszkednek arra hogy ne essen baja.

Megfigyeltem sokszor olyan orszagokban hol a gyerekek jogat nem tartjak tiszeletben hogy egy pl . ilyen esetben amikor ket felnöt besszel ( inkba pletykazik ) a gyerek valamit szeretne mondani , szulök erre ratorkolnak ; ne vagj a felnöttek szavaba.

Hat igen ez is egy a sok szegenysegi bizonyitvanybol .Anyit sem tud hogy a kis gyereknel az iskola kor bealasa elött mas az idö fogalom neki ha valamit akar mondani azt jelenti hogy most igy ezt kell respektalni.

Ismerem negyon jol a rokonsagom kiakadott amikor arra jartam anno meg eleg kicsi gyerekeimel igen is en felbe hagytam barmilyen diszkusziot es azonnal a gyerekre figyeltem . Volt aztan töluk reakcio ami engem nem erdekel .

Mi van ma az a erdekes , ma az van hogy az en gyerekeim sajat labokon alo , jo munkaval es csaladal renedekeznek harmonikusak es gyerekeiket is igy nevelik. Mivel a rokonsagom ugy szinten e korban levö gyereki neurotikus raeröszakolt diplomasok lettek ( az egyik diplomas mernöl angliaba mosogat ) mivel csak mekeg angolul . Masik gyerek ma mar felnöt egy bizonytalan felenk es egy valasba menekulö egyen lett.

Ezert tudom hogy jol neveltem öket , nem erdekelt soha sem ki mitt gondolt az volt a fö ha gyerekek boldognak es szeretve erezzek magukat.

144. a0c1361e44 (válaszként erre: 139. - Dodi44)
2013. márc. 3. 10:49

Én neked adok igazat.

Valóban sok kis gyerek van mostanság, akik nem édesek, nem szeretni valóak, hanem utálatosak, mert a szülő nem tanította meg őket viselkedni. És sajnos ez egyre jellemzőbb, mert a szülőknek nincs idejük a sok kütyü miatt foglalkozni a gyerekkel. A rajzfilmekben pedig mit lát? Azt hogy verik egymást, üvöltöznek, stb. És ezt nagyon jól alkalmazzák mindenhol. Más nevelést nem kapnak, sőt az anyuka édesen mosolyog, ha a gyereke tizedszer belém rúgott a villamoson. Én meg legszívesebben megtanítanám a gyereket viselkedni és az anyját rendbe tenném. Nem ő mossa a ruháimat, így nincs joga összerugdosni, és nekem nem kötelességem eltűrni az ilyen embereket, de ha szólok, akkor nagy pofával közlik, hogy még gyerek. Nem érdekel. Nevelje meg. Az oviba és az iskolába ugyan ezt teszik ezek kis raptorok. Csak ott az óvónénit rugdossák, vele üvöltöznek, rá nem hallgatnak, ugyan is a szülők már megtanították nekik, hogy joguk van ezt tenni, ha meg az óvónéni megbünteti őket, akkor bemennek és megverik.


Borzasztó, hogy milyen emberek lesznek ezek felnőtt korukba és abba is borzasztó belegondolni, hogy ezek vezetők is lehetnek, illetve kollégák egy munkahelyen. És igen, hány gyereket látni az utcán mocskos ruhába, mocskos arccal, mert az olyan édes, ahogy lefekszik a földre hisztizni, illetve az is, hogy 2-3-4 évesen képtelen megenni úgy valamit, hogy ne csak ő hanem a szomszédja se legyen maszatos tőle. És persze az anyuka csak mosolyog rajta, hogy milyen édes a gyerek amikor ilyen maszatos....

143. Dodi44 (válaszként erre: 142. - Muraja)
2013. márc. 3. 04:05

Koszonom, hogy Te is kifejtetted velemenyedet.

Ha a picikek emberien tudnak viselkedni, akkor valok emberek koze, egy edes gyerek mosolyt egy oszinte olelest meleg szivvel ad-kap az ember.

Ha nem tud emberhez meltoan viselkedni, csak neveletlen szonyeg patkanyok, addig csak tartsag a barlangjukban oket.

Nem eleg a vilagra hozni oket, es hagyni nolni mint a gazt, azokat szeretni, nevelni, peldat mutani nekik!! Nem eleg ha valamilyen eledelt adnak elebuk... Azokat lelkileg is taplalni kell olelessel szep szoval, lelki csokokkal, turelemmel orommel jutalmazni es rosszalni a rosszat..

Kar hogy csak az auto vezeteshez kell vizsgat tenni, gyerek neveleshez nem.

Ha az apjanak, anyjanak a cigaretta, a soros es a borospoharak szorongatasa elobbre valo, mint a negykezlabra ereszkedni a szoba szonyegen es a picit a mamaja fogja, hogy le ne essen a hatamrol, akkor, legyenek neveletlen piciallatok a szuleik szorakoztatasara, uvoltsenek az o fulukbe, ne mast idegesitsenek faragatlan, neveletlen magatartsukkal. Mert az az O hibajuk!

Nekem azt nem kell elviselnem...

Igaz, inkabb akkor a szuloknek kellene egy egy pofont adni, mert megerdemelnek. Utanna meg olvasgassak jogaikat, kotelessegeik nelkul...

Ugyan hova lett az mondas ne azt nezd mit kapsz, hanem azt hogy mit tudsz adni!

A tiszteletet, "jogaimat" azt ki kell erdemelni, azt kovetelni nem lehet.....csak konyvekben valami felkegyelmu "liberalis tudok mindent" agyaikban szuletik meg az az idealizmus...ami az eletben sosem ugy van, mint ahogy azt "Moricka elkepzeli"...

142. Muraja (válaszként erre: 139. - Dodi44)
2013. márc. 3. 00:57
140 szamu hozza szolas teged illet .
141. ade8589ef2 (válaszként erre: 1. - 3c3e631065)
2013. márc. 2. 23:57
Jol olvastam ? 2-3 evesnek nem 12-13evesre gondoltal ?Lanyaim 9,11 evesek de alkalmankent ami meghatarozott 2-3napot jelent 1orat jatszhatnak tableten de elsö a hazifeladates a többi kötelessegük van ugy hogy napokig eszükbe se jut es a lemerült aksi jelzi csak hogy van tabletjük. :)A Fiam 3,5eves de a lego es puzzle mesekönyv autozas az idealis jatek szamara meg mindig:)
140. Muraja
2013. márc. 2. 23:03

Nem muszaly egyaltalan hogy igy viselkedjen egy gyerek . Nem avval hogy az ember alandoan fegyelmezi es korlatolka mindenben lesz egy jo gyerek , gyerek ide nem kerödzködott es ha mar itt van akkor respektben es tiszteletben neveljuk .

Kikerem azoknak a gyerekek neveben kik a kepzeletetben szerepeltek amikor irtad a soraid hogy NE nevezd öket szönyegpatkanynak erre nincs jogod !

Regi doktrinak mar hala egnek lassan vessznek csak sajnos nem egyszerre es nem mindehol egyforman . Addig is muszaly meg sajnos sok kis embernek szenvedni a szulö tudatlansaga miatt .

Tehat megegyszer NE nebezd öket szönyegpatkanyoknak ha hiszed ha nem de talan önbizalomban es sok sok mindenben nagyobb fokon laehetnek meg igy pl. töled is .

Igen is azok a viselkedesi formak sokszor egyfele ismerkedset jelentenek a gyerek szamara nem csak a desztrukciot amit a sok szuklato felnöt vessz eszre.

139. Dodi44 (válaszként erre: 126. - Muraja)
2013. márc. 2. 22:52

Nem e kimaradt veletlen a szulo es a gyerek kotelessegei ?

Mert jogokkal felelosseg es kotelessegek is jarnak.

Nem eleg a jogokat olvasni, es argus szemekkel kiserni, masok betartjak e ...

Kepzeld el, ha a Te gyerekedbol van meg 25 a te hazadban,egyszerre, minden nap, minden honapban evekig.

Hiaba mondod el mit kersz tole, szepen, ujra es ujra! Mintha a falnak beszelnel! Mert otthon a jogait meselik neki, nem pedig a viselkedest, tiszteletet, figyelemre tanitjak. Azok azok a szonyeg patkanyok, akik a boltokban vegig rohangalnak, kiabalnak, orditanak, masokat zavarnak, es a szulok meg nezik oket, jaj de elevenek eletre valok! akik az etteremben a kisszekben ulve dobaljak az ennivalokat ossze vissza, a szomszedokra...

Buszkek lehetunk az olyan eletre valo gyerekekre, Azok csak szonyeg patkanyok, nem gyerekek! Mert ugye mennyi joguk van nekik! A szulok ne a jogokrol beszeljenek, hanem a szuloi termeszetes kotelessegeikrol! Ne masokra tukmaljak a neveletlen porontyaikat nevelni, mert "joguk van ra"!

Elobb a kotelessegeiket tanitsuk meg nekik, es azert kapjak a jogaikat.

Nehogy mar a farka csovalja a kutyat!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook