Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti mit tennétek, ha hirtelen egyik napról a másikra utcára kerülnétek? fórum

Ti mit tennétek, ha hirtelen egyik napról a másikra utcára kerülnétek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
100. timycat (válaszként erre: 70. - Levarosbukta)
2023. okt. 2. 18:42

Neeeem. Nagyon nem így van ahogy felvázolod.


Mindenki jól nézze meg kivel házasodik, milyen virágot szakít, mert azt kell szagolni. A házastársaknak jogaik és kötelezettségeik vannak egymással szemben és iránt.


Nem lehet csak úgy nulláról utcára tenni senkit, egy nemfizető bérlőt sem, nemhogy a saját házastársat, totál függetlenül a vagyoni viszonyoktól.


És akkor még tartási kötelezettségről szó sem esett.

99. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 98. - Titkoskert)
2023. okt. 2. 18:33
És a többi hajléktalan nem húzná le őt a saját szintjükre?
98. Titkoskert (válaszként erre: 97. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 18:29

Le kellene százalékoltatni magát, persze, ha tényleg van gondja, mert ott tudnának neki a képességeinek megfelelő munkát ajánlani.

Valamint a szoc.munkások a szállókon is segítenek, ha tudják, hogy segítségük táptalajba kerül.

97. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 96. - Titkoskert)
2023. okt. 2. 18:25
Nem, de szerintem kattos szegény.
96. Titkoskert (válaszként erre: 95. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 18:25
Leszázalékolt az illető?
2023. okt. 2. 18:21
Azt nem tudom, hogy a hajléktalanszálló az ő esetében előrelépés lenne-e.. Mert munkája ugye ettől még nem lenne automatikusan. Valószínű támogató közeg kellene neki. Van olyan, aki ilyen szállón élt, vagy az ismerőse élt ilyen helyen, talált munkát és utána valahogy egyenesbe jött az élete? Vagy inkább az a gyakori, hogy még mélyebbre süllyed? Nem tudom kinek vannak tapasztalatai ez ügyben, akár személyes érintettségből kifolyólag.
94. Epresturmix (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 17:02
Nagyon minimális az étkezésük és nem is főznek. Akikről én írok, na ők nem igen költenek kajára. 😃
93. Titkoskert (válaszként erre: 90. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 16:50

Akinek az élete jelenleg szánalmas, az a szerencsétlen, akinek nincs hova menni.

Keresse meg a Vöröskereszt férfiszállóját, örökké nem élhet ott sem, de aránylag emberi körülmények vannak. Van a Magyar Máltai Szeretetszolgálat is, illetve a Thököly úti Hajléktalan szálló is, ott lakcímet is biztosítanak, hogy legyen bejelentett lakcíme a munkavállaláshoz.

92. Titkoskert (válaszként erre: 87. - 55Judit)
2023. okt. 2. 16:46

Tisztában vagyok vele, de az is szemét dolog számomra az, hogy nem a hitelt törleszti az adós, nem is felezik, hogy fele hitel, fele adósság, hanem majd a kamat után törleszthetik az adósságot, kútba dobálják a pénzt.

Tudom, a törvény, az törvény be kell tartani, de attól lehet igazságtalan.

2023. okt. 2. 16:45

Kedves közönség.

A téma lezárva.

90. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 88. - Titkoskert)
2023. okt. 2. 16:43
Nem, nem rólam van szó. Inkább menjetek vissza a szánalmas életetekbe, engem megy hagyjatok békén! Téma lezárva.
2023. okt. 2. 16:43
Elképzelhetetlen élethelyzet.
88. Titkoskert (válaszként erre: 82. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 16:39
Próbálj értelmes kérdést megfogalmazni! Azt kérdezted, mit tennénk? Én írtam, ha a mostani lakásom elveszíteném, beleörülnék a mostani eszemmel, és valószínű öngyilkos lennék. Nem azt írtam te legyél, vagy akiről írsz, de szerintem fején találtam a szöget, rólad van szó.
87. 55Judit (válaszként erre: 86. - Titkoskert)
2023. okt. 2. 16:39
Sajnos ez van, de ezzel már hitelfelvétel előtt megfenyegették az ügyfelet, nem váratlanul kerül utcára.
86. Titkoskert (válaszként erre: 66. - Karmol)
2023. okt. 2. 16:35
Az a borzasztó, most nem erről az esetről beszélek, hiszen semmi infó nincs róla, hogy egy agresszív állatot nem tehetnek ki, aki terrorizálja a családját, mert joga van, de a bank szabad utat kap családok kipaterolásár, hiába feccölt bele több millió forintot, tartozással mennek csupasz fenékkel, amerre látnak.
85. michelle.r (válaszként erre: 70. - Levarosbukta)
2023. okt. 2. 16:28
De erre a kérdésre többszöri nekifutásra sem sikerült választ kapni.
84. michelle.r (válaszként erre: 82. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 16:27

Nem azt írta, hogy legyél öngyilkos. Ilyet nem is írhatott, hiszen nem rólad szól a sztori, hanem egy harmadik személyről, ugye?

A kérdésedre, hogy mi tennétek, ő azt válaszolta, hogy ő öngyilkos lenne.


Az, hogy a fórum ilyen irányba fordult, a te műved is. Még mindig nem válaszoltál arra, hogy emberünknek van-e tulajdonrésze. Mert más tanács adható abban a helyzetben, ha igen, és más, ha nem.

83. Amaunet (válaszként erre: 70. - Levarosbukta)
2023. okt. 2. 16:22
De van - egyénként is.:)
2023. okt. 2. 16:16
Ennek meg az az üzenete, hogy ne mutasd ki, hogy szarul vagy, mert csak még jobban belerúgdosnak a mocsárba. 1-2 válaszoló itt nagyon kiverte nálam a biztosítékot. Na mindegy, próbálom megtalálni a megoldást. Az a tanács pedig, hogy legyek öngyilkos, azt pedig külön köszönöm, nagyon kedves volt. :) Viszlát.
2023. okt. 2. 16:12
Engem az ítélkezés zavar rohadtul. Hogy mindenki megmondja a tutit, meg teljesen belelát a másik életébe és úgy osztja az észt. Holott nem kritizálást kértem, hanem tanácsokat. De megtanultam ne kérj segítséget, mert csak belédrúgnak. De itt nyilván hoxán mindenkinek tökéletes élete van és az elefántcsonttornyából lenézően írogat flegma stílusban.
2023. okt. 2. 16:07

Azért a fogyatékos meg amit te írsz között van különbség szerintem. Nyilván a fogyatékosoktól nem várja el senki, hogy dolgozzanak, de mondjuk aki házasodni tud meg családot alapítani, annak nem árt, ha van esetleg munkája, némi megtakarítása, ha mentális problémái vannak, kezelteti magát stb... Abban teljesen egyet értek, hogy sokan élnek úgy magyarországon is, hogy bármikor egy pillanat alatt utcára kerülhetnek, és hogy kb. semmilyen segítség nincs ilyen esetben. Ráadásul tipikusan olyasmi ami sok embernél a "velem úgysem történhet meg" kategória.


De ez megint egy olyan fórum lett, ahol az emberek beszélgetnek a témáról, aztán néha benézhetsz leoltani mindenkit, hogy milyen hülye itt mindenki, hiszen nem tudunk megalapozott véleményt és tanácsot adni valamiben, amiről nem tudunk semmit.

2023. okt. 2. 16:02
Tipikus náci beszéd.
2023. okt. 2. 16:01
Mondom, te lennél az, aki a fogyatékosokat meg lelöknéd a Taigetoszról, mert hogy "nem hasznosak a társadalomnak" .
2023. okt. 2. 16:00
Dehát te írsz félinformációkat, amibe mindenki azt lát bele, amit épp szeretne. Persze nem baj, ha nem akarod az egészet kiteregetni, dehát úgy ne várj nagyon sok konstruktív dolgot. Amiket írtál, az alapján nem túl életrevaló ez az ember (úgy tűnik, huzamosabb ideig nem dolgozott, nem kezeltette magát, nem is a saját ingatlanjában élt munkanélküliként stb.) és pont ezek azok a dolgok amiket a társadalom ösztönösen kilök magából, nem csoda, ha a fórum népe megjegyzéseket tesz rá.
2023. okt. 2. 15:56
Mindenki kerülhet nehéz helyzetbe, fordított helyzetben bezzeg ők is hisztiznének miért nem segít nekik senki. Azt kívánom, senki ne kerüljön hasonló helyzetbe... Elmentek ti a francba..
2023. okt. 2. 15:52
Egyébként bírom itt az ítélkezést, annyira rosszindulatú pár ember.... Így ismeretlenül ítélkezni az megy. Nem is ismeritek azt az embert. Ilyeneket írtok, hogy "saját maga tehet róla, önhibája miatt, élősködő" stb... Ugyanezek az emberek lennének azok, akik a fogyatékos embereket lelöknék a Taigetoszról, mert hát ők is önhibájukból lettek fogyatékosok. A kerekesszékeseket meg a vonat elé tolnák.
74. Karmol (válaszként erre: 73. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 15:49
Te miert nem fogadod be?
2023. okt. 2. 15:47
Köszönöm a válaszokat. Próbálok minél hamarabb szállást találni neki. Valószínű valami átmeneti szállás lesz megfelelő neki. Ilyen csöves szálló. Amúgy meg, ha eddig sem hiányzott senkinek, ezután sem fog. Keresni meg úgyse fogja senki.
72. Karmol (válaszként erre: 70. - Levarosbukta)
2023. okt. 2. 15:29
Ez sem igaz. Szerzodes nelkul, ha nem hazassag elotti darab, a fele a masik fele.
71. Karmol (válaszként erre: 68. - Karmol)
2023. okt. 2. 15:27

Egyszer egy barom belem jott a korforgalomban, es kiabalt a rendorokkel a jobbkez-szabalyrol XD

Valakinek mindig igaza van.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook