Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti mit tennétek, ha hirtelen egyik napról a másikra utcára kerülnétek? fórum

Ti mit tennétek, ha hirtelen egyik napról a másikra utcára kerülnétek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2023. okt. 2. 01:20
Nem szívesen beszélek így se erről, nem akarom kibeszélni se őt. Ugyanakkor általánosságban is lehet gondolkodni erről, ki mit tenne egy ilyen szorult helyzetben. Akár életmentő is lehet.
2023. okt. 2. 01:17
Mi az, hogy kidobta a felesége? A közös lakás / ház nem közós vagyon? Amíg nincs válás, joga van ott lenni, nem? Utána meg vagyonmegosztás...
8. vigyefene (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 01:16

Ha azt nézzük hogy hol jobb, a fedél alatt, vagy a szabad ég alatt, akkor a fedél alatt sokkal job.

Van amikor csak a kevésbé rosszat muszáj választani.

2023. okt. 2. 01:13
Elvileg vannak átmeneti fizetős szállók, ahol 0-24-ben lehet lenni, de azt mondták ott is vannak bogarak. Persze az utcától gondolom az is jobb.
2023. okt. 2. 01:06
Albérletet nem tudná fizetni, munkásszálók is azért nem kis pénzbe kerülnek. Igazából hajléktalanszállót sem vetné meg, ha egy fokkal igényesebb, mint egy lepratelep és nem 8 ágyon kell a többiekkel osztoznia, hanem van esetleg szobája, külön ággyal.
5. vigyefene (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 01:02

Fél évszázada nem Magyarországon élek, ezért nem tudom.

De azt hiszem van az ilyen embereknek állami segítség.

Majd mások jobban tudják.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Vigyefene)
2023. okt. 2. 00:59
Sajnos ennél az ismerősnél ez nem játszik. Nulla szociális hálója van, súlyos mentális beteg, skizofrén. Megtakarítása gyakorlatilag nulla. Családja nincs, barátai nincsenek.
3. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 00:57

Car helyzet, csak azt tudom mondani, amit én tennék.

Oda költöznék az egyik barátnőmhöz.

Remélem ez nem trollkodás.

2023. okt. 2. 00:54
Tudom, hogy páran majd úgyis elkezdik mondani, hogy kamu, meg kitaláció. Nem az.. Valós. És sokan kerülhetnek ilyen helyzetbe. Nem kamu.
2023. okt. 2. 00:50
Távoli ismerősről van szó egyébként. Sajnos el kellett hagynia a házat, kidobta a felesége. De sajnos nincs megtakarítása, pár tízezer forintja van csak. Nincs rokona, se ismerőse. Munkanélküli, nem veszik fel sehova, mert nincs releváns végzettsége. Marad tehát az utca. Esetleg vannak szállók, ahol meg tudná húzni magát? Mindenképp ilyen 6-7 ágyas szobák vannak? Egyébként mentálisan teljesen ramaty állapotban van. Van bármi lehetőség, ahol valameddig meg tudná húzni magát? Fél szállóra menni, mert nem szereti a bogarakat és fél a kötekedő hajléktalanoktól. Szomorú sztori, de azt hiszem, ha valaki ezt olvassa és hasonló helyzetbe kerül, talán hasznos lesz ez a topik. Kérlek ne trollkodjátok szét.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook