Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti mit tennétek, ha hirtelen egyik napról a másikra utcára kerülnétek? fórum

Ti mit tennétek, ha hirtelen egyik napról a másikra utcára kerülnétek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
130. tumbo2 (válaszként erre: 106. - Amaunet)
márc. 5. 16:30
támogatni?mindenkit meglopott.nekem a gyűrűmet,az anyámtól a húgomtól pénzt.mondom nekem adnál pénzt,neked nem mondta az anyám.
129. 55Judit
márc. 5. 16:13
Így hirtelen ahogy elolvastam a kérdést nem tudom, de még most is vagyok olyan kreatív hogy találjak megoldást. Világ életemben olyan voltam mint a keljfeljancsi.
128. andilaci (válaszként erre: 127. - Karmol)
márc. 5. 15:51
👍🏻
127. Karmol (válaszként erre: 95. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 4. 19:09

Eloszor el kellene donteni, hogy te vagy-e akirol irsz, vagy sem.


Nem lesz autonatikusan munkaja. He nem ment bogaras szallokra, akkor eddig hol volt?


Es mit mondtak a munkaugyi kozpontban? Mert ha eddig nem is volt munkaja, most valamit tenyleg kell talalni.

En egy honapot voltam talan munkanelkulin otthon, de segitokeszek voltak. Ha latjak, hogy torekszik az ember, nagyon segitokeszek mindenhol.


En ismertem ilyen korbol kikerulot. Meg elveszett nevelosoket. Segitetem is oket. Erre nincs recept.


Az "ismerosodnek" meg boven van bejelentett cime, hogy munkat vallaljon. Es egy interjura segitenek feloltozni. Csak be kell latni, mire kepes es mik a lehetosegek, szuksegletek.

126. papája
2023. okt. 3. 11:23

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, csak részben.

Az a véleményem, hogy a tömegesen létesülő és már működő akku gyárakban van munka és szállás is. Csak érne Ő is annyit, mint egy kitudja honnan jött vendégmunkást.

Vidd el oda FI és már segítettél is.

125. semleges (válaszként erre: 70. - Levarosbukta)
2023. okt. 3. 11:02
Szerintem is, de ha nem így van, szóljatok.
124. semleges (válaszként erre: 50. - Amaunet)
2023. okt. 3. 10:59
Miért nem? Tényleg nem tudom. De ha nem dolgozik, dühöng vagy ön-, és közveszélyes meddig köteles ezzel együtt élni? Meddig kell eltartania? Meddig kell felelősséggel lennie?
123. semleges (válaszként erre: 35. - Globus)
2023. okt. 3. 10:56
Hasonlóképpen.
122. Karmol (válaszként erre: 113. - Utolsó betyár)
2023. okt. 3. 06:24
a hazi dezit is beviszik, ha nem normalis.
121. Karmol (válaszként erre: 118. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 3. 06:22

Te hany "nevelossel" nottel fel?

Hanynak segitettel?


En ketto felnottnek. Lakassal

120. Karmol
2023. okt. 3. 06:20

Az osxztalytarsaim nem kaptak semmi Mikulas-ajadekot, mert nem utaltak idoben. mikor kb 10 evesek voltunk. Masnapra 3 szeszre csomagoltam, es ugy csuszkaltunk le a az utcan.


Az apam mondta, hogy ne "csuszkaljuk ki", de akkor muszaj volt. A holapatolas elott.

119. Karmol (válaszként erre: 118. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 3. 06:04

Segitokent igen.

Versenyesunk? nalam 3 csoves zuhanyzott, 2 aludt itt az elozo ket honapban. "uzsit" is pakoltam.

Es ez valahol a felelotlenseg, de en biztam bennuk, es nem is artottak.


Meg rengeteget vittem a regi gyerekotthonba.


Es semmi nem volt szir-szar vagy kopott.



szerintem van felfele, ha valaki akar.

118. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 117. - Karmol)
2023. okt. 3. 02:19
Te voltál már hajléktalanszállón?
117. Karmol
2023. okt. 3. 02:18

Sok minden lehet az ember mogott.


ha barmi cart hagyott ax egyik exem, kitepem a szivet es keresztbe teszek a munkajanak. A megfelelmites es bantaltamzas elevulese 3 vagy 8 szor ketto.

116. Karmol (válaszként erre: 114. - Channa*)
2023. okt. 3. 02:08
A hajlektalanszalloknak is kiketele, hogy nem lehetnek piasak.
115. Karmol (válaszként erre: 107. - Timycat)
2023. okt. 3. 02:07

Krva nehez jozannak lenni.

El kell viselni magad. Egy par napig szar.De nem lehetetlen.


Nekem olyan tapasztalatom van, hogy egy napig sem maradtak, ha sesitesz. Zuhanyoztak, es elhuztak. Nem jottek se hozad, se a job centerbe.

Es ez nem egy munkasszallo. Rozsakkal met cirusokkolak kietett terasz van.

Az elozo sracnak felajanlottam a netem egy hetre egy ures szoba melle, mert kellett a munkahoz, de nem. Inkabb eltunt.

Ertelme ennek?O baja.

114. Channa* (válaszként erre: 108. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 21:29

Nem, ez nem igaz.

Sok hajléktalannak van családja, csak nem hajlandók lemondani a piáról. És persze, ahhoz, hogy befogadja őket valaki, normálisnak kellene lenniük...

2023. okt. 2. 21:18

Első körben megpróbálnám beutaltatni a pszichiátriára a háziorvosával. Ott lehet el tudna tölteni néhány hetet. Közben a kórházi szociális munkás intézkedhetne és próbálhatná bejuttatni valamelyik Mentálhigiénés intézetbe. Igaz itt van rárólista, de legalább kerüljön fel rá. Addig pedig, még oda be nem kerül, a város Éjjeli menedékhelyét kellene igénybe vennie. Nem a Ritz hotel, de legalább lenne fedél a feje fölött.

Vannak szabályok, amit be kell tartani, de úgy vélem jobb mint az utca, főleg így a tél közeledtével.

112. Titkoskert (válaszként erre: 111. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 20:07
A balhés embereket nem engedik be, én még nem hallottam a médiában, hogy nagy balhé lett volna.
2023. okt. 2. 19:57
Mennyire biztonságosak ezek a szállók?
110. Titkoskert (válaszként erre: 104. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 19:54
Több helyen van ingyen ebéd is, BKV járaton többször megütötte már a fülem, hogy arról beszélnek, hol jobb a kaja. Azt hiszem a Moszkva téren (Széll Kálmán téren) is van ingyen ebéd naponta. Persze nem tudom hol él az illető, vidéken nem tudom, hogy megy ez. Azt tudom a ruhájukat is tudják mosni, maguk is járhatnak fürödni is.
109. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 107. - Timycat)
2023. okt. 2. 19:50
Tehát visszaesők? Az a baj ezek az emberek hatalmas deficittel rendelkeznek minden téren. A hajléktalanok egy része mentális beteg/alkoholista.
2023. okt. 2. 19:48
Egyébként a legtöbb hajléktalannak valószínű nincsen senkije, épp azért hajléktalan...
107. timycat (válaszként erre: 102. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 19:33
Volt olyan is igen, volt aki egy időre ki is tudott jönni, tudott bérelni egy kis lakrészt, de a cimbik megtalálták, hogy huha neki pénze van, levették, meglopták aztán ment vissza a szállóra, amíg befogadták, mert idővel nála is a naponta kézbevett fizujából koccintós borocska lett, meg cigaretta, részegen pedig nem engednek be a szállóra.
106. Amaunet (válaszként erre: 104. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 19:30
De csak van apja, anyja, testvére, barátja, ismerősei, akik néhány ezer forinttal támogatni tudják.
105. Titkoskert (válaszként erre: 99. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 19:27

Amikor volt még közmunka, (van még, csak nálunk megszűnt) az irattárba vettek fel a Dózsa György útról dolgozókat.

Volt aki szépen megállta a helyét, átvették főállásba is, albérletbe költözött, de a többség nem hiába került az utcára, ittasan jött be, nem akart dolgozni, ha valaki akar, akkor az elején még meglehet állítani a lejtőn, sőt vissza is tud menni egyenesbe, mert a legtöbb helyen segítséget kapnak, ha élnek vele. Aki változni sem akar, azon nem lehet segíteni.

104. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 103. - Amaunet)
2023. okt. 2. 19:22
Igen, a kajapénzt viszont állniuk ki, az se 2 fillér..
103. Amaunet (válaszként erre: 102. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 19:19

Milyen munkát tudna vállalni?


Vannak gyárak, ahol minimális összegért munkásszállót biztosítanak. Pl.Ibiden Dunavarsányban. A munkásszálló Bp-en van. Busz viszi-hozza a munkásokat.

102. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 101. - Timycat)
2023. okt. 2. 18:49
És ők a szállókról jártak be dolgozni?
101. timycat (válaszként erre: 95. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 18:48
Iszonyú nehéz a kiút. A családunknak volt 1-2 pártfogoltja, hajléktalanok, félnótások, utcára került intézetisek. Egyik sem végződött sikersztoriként.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook