Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti mit tennétek, ha hirtelen egyik napról a másikra utcára kerülnétek? fórum

Ti mit tennétek, ha hirtelen egyik napról a másikra utcára kerülnétek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
40. Amaunet (válaszként erre: 24. - Levarosbukta)
2023. okt. 2. 13:28

Pedig nem teheti meg, csak ha bíróság dönt úgy, hogy el kell hagynia az otthonát.


Gondolom, ha egy feleség lenne ilyen helyzetben más lenne itt sokaknak a véleménye.

39. Titkoskert (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 12:17
Idáig, miért nem keresett munkát?
38. Titkoskert (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 12:11

Menjen ki Ausztriába, nagyon jók az ottani hajléktalan ellátási körülmények. Nem tudom hány éve voltak erről cikkek és TV riportok.


Hogy én mit csinálnék, ha eszemnél lennék, talán öngyilkos lennék, nem szeretnék számkivetetten, nyomorultul élni, ahogy még egy állat sem.

37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Epresturmix)
2023. okt. 2. 11:27
Kaját gondolom akkor is kell fizetniük..
36. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 11:12
Itt már többen kérdezték, hogy-hogy kidobta a felesége a házukból? Azért ez nem így működik....
35. globus (válaszként erre: 34. - Semleges)
2023. okt. 2. 11:07
18 nap táppénzem volt 40 év alatt...két héttel ezelőtt beteg voltam, szabit írattam.
2023. okt. 2. 11:03
Életemben nem voltam táppénzen úgy, hogy nem voltam beteg. Igaz, betegen is nagyon ritkán és nagyon keveset.
33. Epresturmix (válaszként erre: 32. - Globus)
2023. okt. 2. 10:10

Ha megtehetik a táppénzt betegség nélkül…én nem! 😞

Persze kapnak jó juttatásokat. Ezért is védik őket annyira. Mondjuk engem nem bántott egyik sem. Szeretem őket, rendesek.

32. globus (válaszként erre: 30. - Epresturmix)
2023. okt. 2. 09:43

Nemrég megismerkedtúnk valakivel, aki lakást ad ki szerbeknek. Pontosabban tőle a gyár bérli, mindent! fizet a benne lakóknak. Persze, hogy állandóan táppénzen vannak, nekik annyira nem kell a pénz...

Több ilyen lakás van a városban, ahová 30 vagy több fő be van jelentve lakcímileg, mert ez fontos a juttatások miatt. Távolabbról jött hazánkfiai is lakják, nem csak kúlföldiek.

31. tumbo2 (válaszként erre: 23. - Bichi)
2023. okt. 2. 09:35
ja,most vitte el a tek,aki egy férfit dolgoztatott,a fizetését elvette tőle.az asszonyka házi őrizetben van,gondolom,mint bűntárs.
30. Epresturmix (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 09:26
Kollégáim többsége szerb. Évek óta a gyárban dolgoznak és van munkásszálló. Alig fizetnek valamit. Azt hiszem csak a netet meg max a villanyt. Fiatalok nem is mennek albiba, mert az évek alatt rengeteget spóroltak. Szerintem nagyobb városokban erre van lehetőség. 8 általánossal felveszik meg kitartással. Vagy az sincs meg neki?
29. Kacsahercegno (válaszként erre: 28. - Kacsahercegno)
2023. okt. 2. 09:25
Ja azt nem is láttam, hogy skizofrén. Ha még beteg is, meg válogat hogy hol akar megszállni, akkor az úgy extrán nehéz, pláne nem csak a "ti mit tennétek" kategória.
2023. okt. 2. 09:19
Erről nehéz általánosságban gondolkodni, mivel az átlag ember szerintem pont arra törekszik, hogy véletlen se legyen olyan helyzetben, ahonnan hirtelen utcára kerülhet. Vagyis fogalmam sincs mit tennék. Ha viszont van némi kontextus, könnyebb ötletelni. Te nem tudod befogadni átmenetileg?
27. semleges (válaszként erre: 25. - Globus)
2023. okt. 2. 09:09
Élek a gyanúperrel, hogy valami ilyesmi történhetett.
26. levarosbukta (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2023. okt. 2. 08:54
Hja és mit csinálna a rendőr?
25. globus (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 08:53
Pedig fontosak a részletek, minden segítő szándékú ember ismerni szeretné. Egy ilyen típusú betegség nem napok alatt alakul ki# vagyis sokáig tolerálták otthon, valami friss eseménynek történnie kellett. Gyerekei vannak a házaspárnak? Van tulajdonrésze a lakásában? Ha esetleg vendég volt ott, azelőtt hol lakott? Nincs leszázalékolva, amiből lenne némi jövedelme?
24. levarosbukta (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2023. okt. 2. 08:52
Ha nincs tulajdona a házban egész nyugodtan megteheti. Pláne, hogy mint a FI irja munkanélküli és még a feleség tartja el gondolom jópár hónapja, ráadásul még agyilag sem százas, lehet félnek tőle. Mint korábban irták ha ennyire szívén viseli a fórumindító az illető sorsát fogadja be.
23. Bichi (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 08:36

Van jópár olyan fizikai munka, ami mellé biztosítanak szállást.

Persze ehhez akarni kell dolgozni, és az is lehet, hogy bogarak is vannak a szálláson, de azok sokszor a legtisztább panelban is vannak. Szóval szerintem, aki utcára kerül, az ne válogasson azért ilyen szinten...

2023. okt. 2. 08:27
Felhívnám valamelyik férfi ismerősömet.
2023. okt. 2. 08:11
Miért dobta ki és hogyan? Nincs az ingatlanban tulajdonrésze? Hány éves? Ez azért sok mindent meghatároz. Nyilván egy elmebeteg embert nem szívesen fogad be senki. Gondolom te sem. Volt régen a megváltozott munkaképességűeknek valami bentlakásos otthon és munka is, foglalkoztatás is.
20. Ágio8405 (válaszként erre: 19. - Ágio8405)
2023. okt. 2. 07:57
*amiket
2023. okt. 2. 07:56
Akiket írsz nem lehet egyszerű ember, valószínűleg nem veletelenul tette ki a felesége. Betegsége kezelve van? Próbálkozik azért munkával? Eddig próbálkozott? Csak mert könnyen lehet meg sem erőltette magát ezügyben eddig sem….
2023. okt. 2. 07:56

Segíts neki!

Fogadd be magadhoz és lásd el.


Más ötletem nincs.

17. Zoxa (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 07:37

Azt írod: "súlyos mentális beteg, skizofrén"...

Akkor Elmegyógyintézetben a helye, már bocs'!!!

Ott kezelnék, tető lenne a feje felett, ehetne stb.

2023. okt. 2. 07:11

Van akin lehet segíteni,van akin nem...


Neki már régen segítség kellett volna.

15. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 07:03

Munka vagy valami rendszeres ellátás nélkül baromi nehéz.

Nem tudja beutaltatni magát pszichiátriára átmenetileg, legalább rendbe raknák kicsit lelkileg is?

14. bulikázós (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 03:47
Átmenetileg nem tudod befogadni?
13. Amaunet (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 03:00
A rendőrség segítségét kérném, hogy visszajuthassak az otthonomba. Nincs olyan, hogy egyik napról a másikra csak úgy kidobja a feleség. Nem ágyat kell kunyerálni másoktól, hanem a sarkára állni a jogaiért!
2023. okt. 2. 01:32
Nyilván a munka neki is eszébe jutott, de optimista becslések szerint is hónapok kérdése, míg munkát talál, plusz ugye amikor az első havi fizut megkapja. Épp ezért valami instant megoldás kellene.
2023. okt. 2. 01:26
Gyakorlatilag el van vágva a társadalomtól. Azt mondta, akár egy kis lyukban is meghúzná magát.. Nem tudom milyen tömegszállások vannak. Nyilván mondjuk egy hajléktalan szálló nem szálloda kategória, de biztos van azért némi különbség köztük...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook