Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vega lettem? Egyik napról a másikra rájöttem a húst nem szeretem! fórum

Vega lettem? Egyik napról a másikra rájöttem a húst nem szeretem! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2017. jan. 8. 15:08

Egyáltalán nem biztos, hogy vega lettél, esetleg az utóbbi hetekben valami miatt többet ettél belőle, mint az átlag, és most nem kívánod.

Nem kell sem erőltetni, sem végképp lemondani róla, majd amikor ismét megkívánod, akkor majd azt (is) eszel, mint eddig is.

67. ina87
2016. ápr. 9. 21:34
akk igy jàrtàl
2016. ápr. 9. 18:58
Hát akkor ne edd:)
65. Guruljka (válaszként erre: 64. - Lala hulk olah)
2016. ápr. 9. 18:14

Húst enni csak egy szokás. Nem kötelező.


Sok maratonfutó is vega például.

Van pár dolog, amit muszáj pótolni, de ha tojást és tejet, tejterméket eszik, akkor semmi gond.

Ha pedig néha megeszi, ha kívánja, akkor pláne nem lesz semmi baja.

2016. ápr. 9. 17:56
Sziasztok!Lenne tölletek egy kérdésem hogy a párom nem birja meg enni a hust akkor mi lehet nálla a probléma. Se a levesben lévö hust szinte semiet ...
2015. nov. 18. 07:58
ezzel nem vagy egyedul.bar en hetente 1szer azert eszek hust.
62. Guruljka (válaszként erre: 61. - Bcb6de9272)
2012. jún. 11. 21:58

Téríteni nem lehet, és tényleg nem is szabad.

Én amikor ténylegesen vega voltam, és valamiért ettem húst, akkor nagyon fájt a fejem, hasogatott. Sosem voltam pedig fejfájós.

Bizony terheli a tesünket! '75 körül láttam könyv-kéziratot, ami adatokkal bizonyította, hogy nem jó a húsevés. Gépelt példányokban keringett... Nem adták ki, mert rontotta volna a húságazatot.

61. bcb6de9272 (válaszként erre: 60. - Nitus1982)
2011. ápr. 27. 14:32

Én megeszem a húst, aztán a gyomrom nem könnyű pl ha megeszek egy zöldséget jól vagyok tele vagyok vitalitással, a hús nagyon leterheli a testünket...de ezt sokan nem tudják.

A hús nehezen emésztődik...

2011. ápr. 27. 12:36

jah és akkor betegesen vékony voltam....mióta nem eszek jó húsba vagyok...nem duci 52kg!előtte meg egy deka se jött föl és még a vérképen is jó és az immunrendszerem is javult :)!

De senkit nem térítenék soha és engem se tudnak

2011. ápr. 27. 12:33

Én 23 éves vagyok kb 6 éve vega...én soha-soha nem szerettem a húst!

És emiatt és a másik fő indok hogy egy állatot nem tudok megenni ...láttam mit művelnek velük..és ez egy borzalom!

Ez a 2 dolog ami miatt!Sokan mondják hogy ááá ugyis megölik , kínozzák őket...de én ebben nem veszek részt!

És ha már utáltam az izét akkor miért ne?

ha valaki sajnálja az állatot az még nem indok...mert akkor úgyis megkívánja!

Csomó ismerősöm mondta ő is vega lesz nem kívánja a húst...ez tartott pá napig esetleg pár hétig!

Valakinek ez csak múló szeszély vagy épp olyan a szervezete hogy nem kívánja!Meg hogy ő vege ...semmi hús de azért a bigmac lecsúszik..nah ha ilyen van veled akkor nem vagy az :)

A vega semmi olyat nem eszik ami az állat leölésével jár...lehet ezért sok szitkot kapok de olyan ruhát és cipőt se hordok amiben igazi bőr van(de ez a z én dolgom...nem követendő..nem azért mondom..mielőtt savazna valaki :) )

58. pteri (válaszként erre: 57. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 27. 07:21

Az a baj, hogy nálunk a gyerekek is ezt csinálják. 2 és 4 évesek. Csak rántott husi formájában eszik meg.

Bármilyen más formában kiköpik. Ha vega lennék, büszke lennék rájuk. Így viszont aggódom, mert tudom, hogy fejlődésben lévő szervezetben semmi mással nem lehet pótolni a húst. Ezért a mamáknál és nálunk mindig sül a rántott hús, hátha ráharapnak néha.

57. bcb6de9272 (válaszként erre: 49. - Pteri)
2011. ápr. 26. 20:42
Nem vagyok vega csak kerülöm a húst:)
2011. ápr. 25. 21:08
Szerintem nem kell ebből problémát csinálni,én sem igazán eszem húst.Nagy ritkán lecsúszik egy kis csirkemell,vagy virsli,de ritkán és ennyi,nem több,és azért mert nem szeretem,és nem is kívánom.Nem kell tudatosan táplálkoznom így sem.Most babát várok,a vérképem ennek ellenére tökéletes,sőt...a védőnő minden alkalommal el van halva rajta,hogy nem is nagyon szokott kismamáknak ilyen jó lenni mint nekem.Pár hete még azt is megkérdezte,hogy mennyi húst eszek,hiszen vashiányom sincs,sokat ugye?Én meg mondtam,hogy pont ellenkezőleg.Én hiszek abban,hogy a szervezet jelez,hogy mire is van szüksége,csak oda kell rá figyelni :)
55. bd55e3f068 (válaszként erre: 52. - Lisy50)
2011. ápr. 25. 20:40

Ez beteges hozzáállás :S


A koleszterinem kicsit nekem is magas, pedig mikor egy laboron látszott, előtte az étrendem nem emelhette meg. A családban akire ütöttem, neki is világ életében magas volt a koleszterinje, messze-messze inkább növényevő. Tudom, ha meggebednék sem tudnám levinni az alá a szint alá, amit a szervezetem automatikusan belő magának.

54. Lisy50 (válaszként erre: 53. - F26ff63135)
2011. ápr. 25. 18:15
Nem enyhén!!:D
53. f26ff63135 (válaszként erre: 52. - Lisy50)
2011. ápr. 25. 18:14

Ja... akkor azért volt ennyire ki, mert valóban minden forrást kiírtott.

Finnyás lett... enyhén. :)

52. Lisy50 (válaszként erre: 51. - F26ff63135)
2011. ápr. 25. 18:09
A férjem semmi ilyet nem evett, annyira gáz lett a végén az agya( bocsánat), hogyha hozzáért a tojáshoz valami, már nem ette meg!Ezért is aggódtam ennyire!:(
51. f26ff63135 (válaszként erre: 48. - Lisy50)
2011. ápr. 25. 18:05

Bővült más irányba a dolog. :)

De azt igen mindkettőt, bár néha a tojástól is elkap az undor. Viszont édesszájú vagyok és sok sütiben van tojás is.

50. Lisy50 (válaszként erre: 49. - Pteri)
2011. ápr. 25. 18:05
Ezzel én is így vagyok, van amikor üres főzeléket kívánok egész héten!:)Aztán majd meg veszek egy Gyrosért!:))
49. pteri (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 25. 18:01
Én egyszer pont így jártam. másfél évig nem tudtam ránézni sem. De ez más, mint vegának lenni. Nem vittem bele semmi tudományosságot az étrend összeállításba és nem lettem krisnás, vagy ilyesmi, akik ezt meggyőződésből teszik. Csak nem kívántam a húst. Aztán a jelenlegi párom mellett kénytelen voltam főzni és amikor terhes lettem visszaszoktam, hogy a baba ne szenvedjen hiányt. Azóta néha jólesik, ha meg nem húsmenteset főzök magamnak.
48. Lisy50 (válaszként erre: 47. - F26ff63135)
2011. ápr. 25. 18:01

Annyiban változott a dolog, hogy azóta nem eszik annyi vörös húst, mint előtte!:)))Igaz a szóját megkedvelte, abból sokat készít még magának, rántva én is szeretem!:)

Te sem eszel tojást, tejterméket?

47. f26ff63135 (válaszként erre: 45. - Lisy50)
2011. ápr. 25. 17:49

Hm... akkor ez tényleg elég rosszul sült el nála.

Viszont kipróbálta ezt a módszert is és nem vált be, legalább ez kilőve (jó kicsit ez olyan laza duma). És szerencsére visszafordítható volt. Sokszor akkor hiszi el az ember a dolgokat, ha saját bőrén tapasztalja.

46. f26ff63135 (válaszként erre: 44. - B73e24f31f)
2011. ápr. 25. 17:46
Eddig én is ezt tapasztalom... de azért ez még elég rövid idő.
45. Lisy50 (válaszként erre: 43. - F26ff63135)
2011. ápr. 25. 17:43

Ő azért kezdett ebbe, mert nagyon magas volt a koleszterinje, nagyon lefogyott, az arca vagy 10 évet öregedett( ebben a korban már nem olyan rugalmas a bőr),a fehérje hiánytól az izmai leépültek, vashiányos lett,nagyon hullott a haja és az immunja is romlott, állandóan elkapott mindent!:(

A körzetink mondta hogy ettől van!Ja és ami nyomott a latban hogy sikerült rábeszélnem az az, hogy a koleszterinje egyáltalán nem lett kisebb!:(

44. b73e24f31f (válaszként erre: 17. - F26ff63135)
2011. ápr. 25. 17:41
Biztos is hogy meglennénk hús nélkül is.
43. f26ff63135 (válaszként erre: 42. - Lisy50)
2011. ápr. 25. 16:45

Szia :)


Akkor mégsem jó a tipológia. :)

Milyen betegsége lett? Hogyan érzékelte?

Elhiszem, hogy vannak szervezetek, amik másképp reagálnak. De tök furi, hogy nekem semmi bajom. Nem is tudom pontosan, de szerintem, 3-4 éve már biztos nem eszem húst és különösebben nem is vagyok tudatos táplálkozó. Mármint semmi kiegészítő szert nem szedek, eszek. És tényleg nem érzem hiányát. Volt azóta kivizsgálásom is, igaz nem irányult direkt erre, de semmi kirívó eltérés nem volt az értékeket illetően, papír szerint is egészséges vagyok. Ha arra irányulna a vizsgálat, hogy a hús hiánya okozott-e valamit, az nem tudom mit eredményezne.

42. Lisy50
2011. ápr. 25. 15:54

Sziasztok!

Én A-s vagyok és a vércsoportom által nézném mit ehetek, éhen halnék, mert alig van olyan belőle amit szeretek!:(

Az biztos hogy sokszor van nálam is, hogy hosszú ideig nem kívánom a húst, szalámit,stb.én is szabály szerűen undorodom, nagyon érzem a hús szagát, aztán elmúlik, és újra semmi bajom. Igaz inkább csirkét, pulykát, halat eszünk, elhagyni sosem fogom, mivel a párom 2 évig megpróbálta, azt hitte egészségesebb lesz, de nagyobb kárt csinált a szervezetébe!:(Nagyon sok pénzbe volt, hogy ne legyen hiánybetegsége,de még sem sikerült,szakemberhez nem akart fordulni, egy idő után belátta hogy ha nem is mindig, de néha kell hús is!:) Örülök hogy visszatudtam fordítani!:)

2011. ápr. 25. 14:54
De az utóbbi időben, azért sem eszek húst mert a fogaimat csinálják....és ez segített...
40. f26ff63135 (válaszként erre: 38. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 25. 14:52

Most már nagyon kiokosodsz a témában. :)

A net csodás világa... :D

2011. ápr. 25. 14:51
Egy idő után megszokják. :) Sőt, tök arik, mert figyelnek is rá, hogy ja... te nem eszel húst és olyat készítenek. Szerintem rájönnek, hogy nem misszségből csinálja az ember.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook