Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » The secret (a vonzás törvénye) fórum

The secret (a vonzás törvénye) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. ápr. 7. 20:40

Sziasztok ! Többször néztem már meg a filmet, és tetszik, ha igaz, ha nem a pozitív gondolatok rosszat nem tesznek az biztos.

Nekem tudatosan nem megy az alkalmazása, azt észrevettem, hogy, ha valamire többször gondolok, többször eszembe jut valami, az valamilyen formában megjelenik. Nemrég is volt velem ilyen, elkezdtem gondolni egy névre, fogalmam sincs honnan jött, valahol olvashattam , olykor még dudorásztam is a nevet ( tudom hülyeség..:D ), de egy ilyen nevű ember jelent meg az életemben...az a gond, hogy nem volt tudatos. jó volna tudatosan vonzani a dolgokat, nekem egyelőre nem megy

2010. nov. 13. 12:31

Sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek. Én most kezdtem el olvasni és alkalmazni. Valami zavar kicsit: nagy lelkesedéssel kezdtem és a hangulatom valóban jobb is lett, mégis 1 hét alatt több rossz dolog történt mint eddig 1 hónap alatt (beteg lettem én, beteg lett a macskám, az emberekhez hiába álltam szeretettel, megértően és pozitívan, elkezdtek kihasználni - amit nem tettek addig amíg pesszimista voltam, nem is értem). Bár hál istennek mindegyik megoldódott, de nem értem, hogy mi okozza, hiszen pont az ellenkezőjét vártam volna.

Történt valakivel az elején ilyesmi? Rosszul csinálok valamit?

2009. nov. 25. 20:03

Én azon gondolkodok mostanába, valaki eltervezi lesz egy háza,elképzeli,képet is készít róla stb.mint ahogy a filmbe is van,és pár év múlva meglesz ez a ház.De mivan akkor ha ő csak a jövőjét látta meg?mint egy látomást,és neki eleve is ez lett volna a sorsába.

Lehet hülyeség amit írok...De én nekem valamit sikerül bevonzanom,és azt tudom előre hogy ez biztos hogy így lesz,és vannak dolgok amiket pedig már hosszú ideje nem tudok.És próbálok rájönni hogy miért..

171. totyessz (válaszként erre: 149. - Qwertyx)
2009. nov. 25. 11:55

qwertyx!En tegnap bukkantam ra a filmre.Az elejen azt hittem,hogy valami new age-es szektas video(szcientologiai,v.ilyesmi),de annyira azert nem volt ilyeszto es giccses,mint a hagyomanyos szekta-propagandak-az az igazsag,hogy valahogy ezt is tetszetosse kell tenni a tobbseg szamara,ezert a sok “reenactment”.Nos..elkezdtem nezni,es nemsokara lattam benne par ismeros arcot,es rajottem,hogy az alanyok nagyresze szerepelt a “what the blurp do we know”-ban is.Kulonben van egy nagyon hasonlo resze a filmnek,amikor elkezdodik egy atlagos nap,felkelsz,stb ,minden balul sul el…es ennek az “opcionalis”variansa:-))..Vegulis azt szurtem le,hogy pont az a lenyeg,hogy nincs “tuti modszer”,sot:NINCS MODSZER(mint olyan)..tehat amig nem erzed,hogy “most!” ,addig ne is eroltess semmit...de pont az a jo,hogy kiprobalhatod,mar csak jatekbol is,vagy kivancsisagbol.Talald ki a magad “tuti modszeret”,projektald egy kisebb targyra.A sztoriknak is az a lenyege, hogy eleted akarmelyik pontjaban van eselyed, tortenhet veled egy esemeny,ami mindent megvaltoztat(nekem a kedvencem az “afrikai ismeros”-sztori,amiben az a tisztalelku,a civilizalt vilagtol valoszinuleg elszigetelt ember elhiszi,hogy az a ko tenyleg csodakra kepes,es amikor halalos beteg a fia,ker 3 olyan kovet a vilag masik reszerol,es meggyogyul a gyermek).Jo,persze,sokan mondjak,hogy tele van “kozhelyekkel” a film,vagy hogy “jojo,ezt mar hallottuk”.(foleg europai szemszogbol,merthogy koztudott,hogy milyen alacsonyszintu az amerikai altalanos iskolai kepzes a mienkhez kepest) Nem is azt allitjak,hogy ok jottek most ra a tutira…Vannak nagyon jo idezetek benne,es jo gondolatok a szereplok reszerol is,akik mellesleg a tudomany elismert emberei,es ezaltal tobb szemszogbol kozelitik meg a homo sapienst,mint jelenseget…raadasul pozitiv,lelkesito ideakat promovalnak.Hat mi kivetnivalo van ebben?En azt mondom,hogyha mar hatott rad,akkor jo,mert elinditott valamit benned…sot,azert olvasod most a valaszomat;-))Egy masik dolog,ami megragadt bennem:a legnagyobb szkeptikusok,minnel inkabb tamadjak a konyvet,vagy filmet,annal inkabb felkeltik ra a figyelmet(“vonzas “ereje..heh).Ez lelott poen volt??Mindegy..En nem szoktam politizalni,de nezd meg a mai vilagot:h1N1-hiszteria,csapbol is..politikusok veget nem ero csetepateja…zsido sajnaltatas..Jo,megvolt,koszonom szepen.De nem szeretnek busulni ezen 70 eves koromig.Es nem is fogok.Azert,mert NEM ENGEDEM BE AZ ELETEMBE!Nos,engem nagyon megfogott a film.Semmi “uj”filozofiai megvilagosodast nem jelentett,viszont igazolta az eddig kialakult nezeteimet,es ha meg is gazdagodnak belole valakik,inkabb ok,mint holmi szedett-vedett valosagshow hosok,akikbol musorvezeto lessz,zenesz,szinesz..mindegy,lenyeg,hogy a nep ismerje..stb.ne az legyen a szlogen,hogy:"kenyeret es cirkuszt a nepnek",hanem,hogy:"docere,et delectare"..Meg egy utolso gondolat: (habar,nem tudom,hogy ennek kapcsan hallottam-e::-}).Az az igazi tanitomester,akitol semmit sem tanulsz,illetve akitol megtanulod a “semmit”,mert valojaban azt tanitja meg,hogyan kozelits a vilaghoz a legoszintebben,es ez az “univerzalis” tudas a legertekesebb.Ez utan mar a sajat magad mestere vagy.....Nos,kelj fel es Elj!!

Udv,totyessz!!

170. ájrin (válaszként erre: 169. - Klimpírozi)
2009. szept. 2. 18:16
köszi:)
169. Klimpírozi (válaszként erre: 168. - Ájrin)
2009. szept. 2. 18:15
rendben, legyenek egészségben, örömben a tiéd!
168. ájrin (válaszként erre: 167. - Klimpírozi)
2009. szept. 2. 18:03

óóóó, tudom, hogy jót akarsz:)

egyébként én ezt a beteg babát bevonzottam.

két dologtól féltem, mikor babát terveztünk évekkel ezelőtt:

- hogy down kóros lesz a gyerek

- hogy ikreim lesznek


Most két fagyasztott embrió vár rám, akik roppant egészségesek!:)

167. Klimpírozi (válaszként erre: 166. - Ájrin)
2009. szept. 2. 17:50

semmiképp.. egy impulzus jött, ezt írtam le.

:)

166. ájrin (válaszként erre: 165. - Klimpírozi)
2009. szept. 2. 17:32

ki tudja?:)

nem vonz a dolog. erőltetni meg nem lehet.

165. Klimpírozi (válaszként erre: 164. - Ájrin)
2009. szept. 2. 17:24
olvaslak régóta, egy Hellinger féle családállítást már megérne a történeted, mi az ok, a blokk, ésatöbbi, miért nem?
164. ájrin (válaszként erre: 160. - S700)
2009. szept. 2. 16:58
nekem sikerült. ismered a történetemet:)
163. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 161. - 3c0814215c)
2009. szept. 1. 13:55
:)) - még mindig a régi vagy :o)). miért regisztráltál újra?
162. s700 (válaszként erre: 161. - 3c0814215c)
2009. szept. 1. 13:28

Ne légy ilyen negativ!

Mindenhol működnie kell!

2009. aug. 31. 17:31
Ha valahol működnie kellene a Vonzás Törvényének, az a rulettasztal, ahol a játékos szuggerálja a golyót hogy jó helyre menjen. És bárhogy is, a hosszú távon mindig a bank zsebeli be a statisztikailag várható 1/37 = 2,7 % hasznot.
160. s700
2009. aug. 31. 16:00

Sziasztok!

Én most kezdtem el másodszor megnézni a filmet, plusz egy kivonatot olvastam már korábban a könyvből.

Az érdekelne, hogy valakinek sikerült-e már akönyv tanitásaival teherbe esnie?

Én most leginkább ehhez szeretném felhasználni.

Tudna valaki segiteni?

2009. jún. 11. 07:51

Sziasztok!


Barbel Mohr: Rendeld meg az Univerzumtól

"Nem az anyag az igazi valóság, hanem a rezgés, az energia. Ezt alátámasztják a fizikusok, különösen az atomfizikusok kutatásai is." Egy kis részlet a könyvből...

2009. márc. 21. 23:05

Sziasztok! A Titok könyv alapjában véve nem rossz, de nekem semmi újat nem mondott. Ugyanezt leírta már Neale Donald Walsch a Beszélgetések Istennel könyvben, Hicks-ék A vonzás törvényében...stb

Mindkét könyv sokkal többet nyújt szerintem mint a Titok, és nem olvasom minden második sorban hogy titok titok titok! (Mert engem zavart picit!)

2009. jan. 28. 14:29

Hello,

Aki olvasta "A Titok" könyvet, abban olvashatta azt (becsülettel bevallották), hogy ezen könyv alapját "Charles F. Haanel: Mesterkulcs rendszer" című könyve adta. Megvettem ezt "Mesterkulcs..." könyvet, /3.000.-Ft, s kapható/ és átolvastam néhány nap alatt.

Az a véleményem, hogy aki meg akarja érteni és gyakorolni is akarja a vonzás törvényét, az ebből a könyvből eléri ezt a célt.

Szerintem nagyságrendekkel hatékonyabb, mint a The Secret. A stílusa más, nem olyan csicsás, inkább didaktikus, de szerintem hasznosabb, s meggyőzőbb.

Aki teheti, szerezze meg ezt a könyvet, MEGÉRI.

Üdv: Travels

156. qwertyx (válaszként erre: 154. - Honeybunny)
2009. jan. 27. 18:47

ezt még nem olvastam, de sok jót hallottam róla

lehet, hogy beszerzem :)

155. Őzgida
2009. jan. 27. 10:00

Én most olvasom először a Titok könyvet. De tudom, hogy ha elolvastam, újra kezdem, mindaddig, míg úgy nem tudok gondolkodni,mint ahogy azt írják.

Ráadásul életem pont egy olyan szakaszában vagyok, mikor jól jön ez a fajta hozzáállás! Szükségem is van a pozitív hozzáállásra.

Semmi mást nem szeretnék, csak boldog lenni!

154. Honeybunny (válaszként erre: 149. - Qwertyx)
2009. jan. 26. 22:56

Valahol én is hasonlóan vagyok vele..Több könyvet is elolvastam már, és akkor egy darabig nagyon elszánt is vagyok, de pár nap múlva valahogy mindig elszáll a lelkesedésem..:(

Én most a Kérd és megadatik című könyvet olvasom Esther és Jerry Hicks-től. Szerintem nagyon jó, ösztönző olvasmány, és nem mellesleg egy csomó gyakorlatban hasznosítható játékos feladatot is tartalmaz, melyek könnyen megvalósíthatóak és szerintem nagyon jók..Érdemes kipróbálni őket!!! Mindenkinek ajánlom!:)

153. qwertyx (válaszként erre: 151. - Lojoka)
2009. jan. 22. 08:57
persze, hogy elfogadom, nagyon örülök a tippeknek :) köszi!!
152. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 151. - Lojoka)
2009. jan. 21. 15:18

nagyon jó....még-még -még! :-)))))

Vevő vagyok rá:-DD

151. lojoka (válaszként erre: 149. - Qwertyx)
2009. jan. 21. 13:26

most hétvégén fejeztem be az agykontroll tanfolyamot..

Szivesen adok tippeket!! Ha elfogadod.

Jó uton jársz, ha megvan a vágyad, hunyd be a szemed és képzeld el, hogy milyen boldog vagy pl. annak a tárgynak a birtokában, addig képzelődj amig elnem éred az a pontot, hogy látod magadat boldogan, talán még el is mosolyodsz ebben az állapotban annyira átbirod élni!!! S ezt próbáld naponta legalább egyszer elképzelni!!

Ne görcsölj, csak hunyd be a szemed és lazits, addig amig bele nem éled magad a helyzetbe!! kb 10-perc az egész, esetleg lefekvés előtt próbáld ezt alkalmazni!!

150. qwertyx
2009. jan. 21. 12:45
eszembe jutott, hogy olyasmin is szoktam aggódni, hogy ha leírok valamit, hogy mit szeretnék, és ha teljesül, és utána a papírt, füzetet, naplót, stb. eldobom, akkor elveszítem azt, amit megkaptam...
149. qwertyx
2009. jan. 21. 12:23

sziasztok! végigolvastalak benneteket...

már jó régen jártam itt, és akkor még ment valamennyire a törvény alkalmazása, de aztán kezdtem elhanyagolni

annyi mindent elolvastam már, de valahogy mégis tele vagyok kétségekkel

talán azért, mert arr avárok, hog yvalaki tuti módszereket adjon a kezembe, és majd azokat alkalmazva elérem a célom

pl. hogy hogyan kell kérni, és hogyan kell elfogadni

hogyan kell nem görcsölni, hanem biztosan tudni, hogy amit akarok, az már az enyém

az agy átkapcsolása, ahogy valaki írta, nem egyszerű...


pl. szerintetek jó az úgy, ha elképzelek, kitalálok egy módszert, és feltétlenül hiszem, hogy működni fog?

ilyeneken gondolkodtam

akinek van jó tanácsa, ossz ameg velem, szívesen veszem

főleg fogyni szeretnék, de valahogy nem jön össze

148. Zizisicc (válaszként erre: 147. - 362f169ace)
2009. jan. 20. 10:13
Ebben egyetértünk! :o)
147. 362f169ace (válaszként erre: 146. - Zizisicc)
2009. jan. 20. 09:37
Igen, de általában mást értenek alatta.
146. Zizisicc (válaszként erre: 142. - 362f169ace)
2009. jan. 18. 10:51
A Vonzás törvényének egyik gyakorlati alkalmazása a pozitív gondolkodás, nem?
145. Zizisicc (válaszként erre: 143. - D3edebbda4)
2009. jan. 18. 10:39
:o))
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook