Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tetoválások, tanácsok. fórum

Tetoválások, tanácsok. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1196. ElfMelhrive (válaszként erre: 993. - Makeupartist)
2022. jan. 14. 04:52

Hát ez régi poszt, de mivel a kérdés általánosságban fennmaradt, nem tudom megállni, hogy ne írjak hozzá.

Már bocsi, de ha ilyen bizonytalanul állsz hozzá, bele se vágj, mert így garantáltan megbánod, bármit is szeretnél varratni. Nem okoskodok, nyolc tetoválás után. Ez egy életre szól, ott lesz örökké a bőrödön. Olyannak kell lennie a mintának, ami a részedhez tartozik, téged fejez ki és csak rád jellemző. Ha csak hebehurgya "tök vagány, miért ne egy pillangót" módon akarsz, tegyél le róla.

Vagy az is lehet, hogy azóta találtál egy, a személyiségedhez igazodó mintát.:)

1195. Norek21
2019. ápr. 29. 14:54
Sziasztok..nekem lenne egy olyan kérdésem ,hogy az normalis ha a tetkóm meg 3.hét után sem hámlott le?meg nem sima a felülete hanem kicsit mint ha meglenne duzzadva..de nem piros nem gyulladt be,szepen begyógyult,nem erte víz,kentem bepanthennel ..ugy tünik mintha meg nem hámlott volna le teljesen..kenjem meg baba kremmel?mikor lesz teljesen simaa felülete?ha tudtok irjatok..köszönöm
1194. Zsofii
2018. febr. 14. 13:34

Sziasztok!


A hónap végén megyek tetováltatni, első tetkó lesz. Olyan kérdésem lenne, ha még él a topik, hogy a friss tetoválás mennyire befolyásolja az orvosi vizsgálatokat, vérvétel, esetleges kisebb műtéteket? Azzal tisztában vagyok, hogy vért,plazmát adni nem lehet egy jó ideig. De a kivizsgálásokra mennyire van hatása?

Köszönöm!

1193. Diadia
2016. márc. 18. 06:56
Sziaztok ! Párnapja csináltattam a lábamra egy tetoválást . És tegnap reggelre kicsitt kihólyagosodott . Illetve apró fehér kis pöttyők jelentek meg . A másik lábamon is van egy ugyan úgy színes . De azon nem voltak ilyen tünetek . Igaz miután meg csinálták másnap dolgoztam . Álló munkát végzek . Ez közre játszik ????
1192. anittaa3
2016. jan. 27. 17:57
Heló! Van egy is gondom. Néhány napja csináltattam tetkót és kicsit sötét lett az összhatás.. Túl sok az árnyékolás. Az érdekelne, hogy el lehet-e a fekete árnyékolt részeket tüntetni vagy bőrszínű festékkel elfedni?
1191. katus3
2015. okt. 25. 20:54
Sziasztok. Van még itt valaki? Egy éve csináltattam egy tetoválást a bokám fölé. Lila és kis részben sárga. Fél év után vettem észre, hogy ahol lila, ott kissé fel van püffedve, illetve sokszor viszket, fénylik. Ez azóta is így maradt. Mi lehet a baj?
1190. Kisjutka84 (válaszként erre: 1189. - Dad7fdd2d7)
2015. aug. 25. 13:22
Köszi a gyors választ!!
1189. dad7fdd2d7 (válaszként erre: 1188. - Kisjutka84)
2015. aug. 25. 13:06
Szerintem nem gáz. Biztosan megéri. És hogy megnyugtassalak, alkaron nem fáj annyira :D
2015. aug. 25. 13:02

Sziasztok! Jövő hét keddre van időpontom, egy 7 betűs szavat szeretnék magamra varratni. Az alkarom belső felső felére a középtájékra.

Viszont a vérvételnél mindig elájulok. Nem a fájdalom zavar, hanem már attól rettegek, h el fogok ájulni és ez rendszerint be is következik.Szerintetek nagyon furán nézne rám a tetováló ha megkérném, hogy had feküdjek le míg tetovál, elkerülvén az összeomlást?


Válaszokat előre is köszönön!

2015. jan. 3. 14:49

Sziasztok!


Lenne egy kérdésem hozzátok! Szeretnék tetoválást,de sajnos nikkel allergiám van. :( Érdekelne az,hogy van -e valamelyik festékbe?


Várom a válaszotokat,ha tudtok segíteni!Előre is köszönöm. :)

2014. okt. 22. 17:28

Sziasztok!

Látom még aktív a fórum, uh gyorsan lecsapok a kérdéseimmel. A tetoválásaimon (4hónaposak és 1-2 hetesek), ill. azok környékén kis puklik szoktak kialakulni. Amikor fóliázom akkor egyértelmű,hogy a fólia+krém kombó miatt alakulnak ki, de ha nem fóliázom is ki szoktak jönni. Egy részük olyan, mintha pattanás lenne, azzal a különbséggel, hogy viszketnek és nem fakadnak ki (nem szoktam nyomkodni). Ha szárítom és nem krémezem Bepanthennel, lassan elmúlnak. Viszont a másik fajtája régebbi tetkókon is kijön. Ezek ha viszketnek és esetleg megdörzsölöm őket, megnőnek, mint egy szúnyogcsípés. Ezek kicsit lassabban tűnnek el,ill. egy icipicit utána is ki tudom őket tapintani ujjheggyel. Mivel kb. 5-6 hónap alatt került fel 5 színes tetoválás, lehet, hogy kicsit túlterheltem a bőröm? Ugye nem allergia? Nyugtassatok meg, hogy idővel elmúlnak és megszokja őket a bőröm.

1185. ében11 (válaszként erre: 1184. - Berta95)
2014. júl. 9. 14:50

Szia!

Mi a problémád?

1184. berta95
2014. jún. 21. 15:30
sziasztok! nemtudom jar e valaki meg itt, de eben11 raneznel a tetovalasomra? el vagyok bizonytalanodva rendesen:/
1183. ében11 (válaszként erre: 1182. - Elefánt ketrec)
2014. jún. 17. 12:02

Szia!

Gondolom azóta már megnézte a tetkósod.

Van amikor nem hámlik le, olyan jól gyógyul.

Nekem is a legutolsó tetkóm hámlás nélkül seb nélkül gyógyult.

3-4 hét múlva egy nagyon kevés hámlás történt, amikor a törölközőt végighúztam rajta.

2014. jún. 1. 00:24
Sziasztok! Május 20-án csináltattam az első tetoválásom és még mindig nem hámlott le,ugyanakkor nem is viszket,nem fáj,begyulladva sincs. A kezelést sajnos nem teljesen úgy végeztem el,ahogy kellett volna,de már eltelt 11 nap és ez idő alatt semmi kóros elváltozást nem tapasztalok rajta. Kb. másfél hét múlva megyek vissza kontrollra,de addig is szeretném itt megmutatni valakinek,aki szívesen szemügyre venné,és mondana egy véleményt. E-mail címemről átküldenék pár képet a tetkomról. Örülnék ha valaki tudna segíteni! Előre is köszönöm szépen! Az e-mail címem: katokrisztian@citromail.hu
1181. ében11 (válaszként erre: 1180. - Mephy)
2014. máj. 31. 11:30

szia!

Remélem, azóta elmúltak a pöttyök.

Tetoválás közben vazelinnel kenjük a bőrt, hogy puhább legyen és könnyítse a tű dolgát.

A Bepanthen is zsíros krém-ezért jönnek ki a pöttyök.

Teljesen normális jelenség.

Ha mindenhol szépen lehámlott és sehol sem sebes varas a bőr, akkor testápolóval lehet kenni.

Az már nem tömíti el a pólusokat.

1180. Mephy
2014. máj. 20. 12:46
Hello, most lett kész a tetoválásom teljesen. A fóliát 2 napja hagytam el kenem rendesen, de sok apró pattanás vagy kiütés jött ki...(azokon a részeken ahol fehérrel lett kiemelve.Az lenne a kérdésem, hogy ha a befülledés miatt pattogtam ki az mennyi idő után múlik el? Az is lehetséges,hogy túlreagál a bőröm a fehér festékre? Nincs bedagadva a felület és nem is tűzpiros...csak ezek a fránya pöttyök.
2013. szept. 20. 18:59

Sziasztok!

A csuklom főlé a kezemre szeretném tetováltatni a kislányom (Patricia) és a kisfiam (Levente) nevét!

Nem tudom eldönteni hosszába vagy keresztbe csínáltassam és hogy milyen betűtípussal! Van valami ötletetek?

Szép estét! Kriszta :-)

Ja ha lehet privi üzit írjatok! Köszi :-)

1178. ében11 (válaszként erre: 1174. - Mokusbeka)
2013. aug. 19. 15:23

Attól is függ hová kerültek a minták, milyen stílusú a minta és mennyit érte nap őket.

A nap egyrészt fakíthatja a pigmenteket, másrészt amíg a barnaságunk tart a tetkók halványabbnak látszódnak-a barnaságot adó pigmentek a tetováló festék fölött vannak a bőrünkben.

És az is számít, milyen festékkel készítették el őket-márka között árnyalatnyi különbségek lehetnek.

Nagyon erős fekete nem lesz egyébként, mert a bőrünk alapszíne tompít rajta.

1177. ében11 (válaszként erre: 1173. - Skarma21)
2013. aug. 19. 15:21

Szia!

Le fog kopni, de nem a mosogatástól stb.

Sajnos a tenyéren, talpon, ujjakon, a lábfej és a kézfej külső részén ilyen típusú a bőrünk, hogy nem marad meg a tetoválás.

Újra ütni lehet, de ez egyrészt költséges, fájdalmas-gyógyulási idő alatt nem igazán tudod a kezed használni és nem marad meg sokáig a minta, már a gyógyulási idő alatt elkezd kijönni a festék-tehát egy két hét múlva teljesen kijön esetleg foltokban ott marad a minta ami nem szép látvány.

Ha ragaszkodsz a mintához oda tegyék fel, ahol tartósan szép is marad, és ne túl piciben 7-10 cmben tudom elképzelni.

1176. ében11 (válaszként erre: 1172. - Burbi11)
2013. aug. 19. 15:17

Szia!

2-3 hét alatt begyógyul, ha kezeled(naplómban is van kezelési leírás):

Ha teljesen lehámlott sehol sem sebes rá lehet menni újra.

Ha formailag sem tetszik, akkor érdemes tetoválót váltani és abban gondolkodni, hogy takarják-el a most meglévőt.

Ha eléggé halványan gyógyul le, akkor egy jó tetováló szépen le tudja takarni egy másik mintával-de csak profira bízd a bőröd.

Vagy szóba jöhet a lézeres tetoválás eltávolítás-teljesen kiszedniük nem kell, csak halványítani takaráshoz.

1175. mokusbeka (válaszként erre: 1171. - Ében11)
2013. aug. 18. 20:24
Szia ében11! Az normális, ha a 7 hónapos tetkóm nem erős fekete, hanem inkább szürkés? Most vettem észre, mikor összehasonlítottam a 3 hónapossal, mert az erős fekete. A 3 hónapos is szürkés lesz, vagy üttessem át a szürkést, mert annak is erős feketének kellene lennie? Na, ezt jól megaszontam :P
1174. mokusbeka
2013. aug. 14. 12:45
Az normális, ha a 7 hónapos tetkóm nem erős fekete, hanem inkább szürkés? Most vettem észre, mikor összehasonlítottam a 3 hónapossal, mert az erős fekete. A 3 hónapos is szürkés lesz, vagy üttessem át a szürkést, mert annak is erős feketének kellene lennie? Na, ezt jól megaszontam :P
1173. skarma21
2013. aug. 12. 20:09

Sziasztok!

Szeretnék a tenyeremre csináltatni egy tetoválást. Nem pont középre, hanem az úgynevezett hold dombra, ahol vastag a bőr és mivel picike csillagkép-ábráról van szó (7-8 pötty meg köztük a vonal), csak kontúrozás lenne, gondolom.

Így mennyi esély van rá hogy bekövetkezik amitől félek:lekopik? Ha mosogatásnál gumiketyűt hordok, és a lehető legjobban vigyázok rá?

Illetve ha lekopik, újra tudom csináltatni? Lehetséges elrontani egy ilyen egyszerű ábrát?

Van valami tapasztalatotok tenyér tetoválással?

1172. burbi11
2013. aug. 12. 16:13
Sziasztok!3 napja csináltattam egy tetoválást,de nagyon nem tetszik.A lábamra egy virág.A színe sem tetszik és a virág alakja sem.Zöld virág a szélei citromsárgák.De így a harmadik napon már alig látom benne a sárgát,a szirmok olyan deformáltak lettek,úgy néz ki mintha egy gyerek vagy amatőr csinálta volna.Szeretném tudni,hogy mennyi az az idő amikor át lehet szinezni vagy átformálni?
1171. ében11 (válaszként erre: 1170. - Kiscsillag18)
2013. júl. 17. 14:42

Nem gond ha nem hámlik.

A sok napfény, szoli árthat a tetkónak és ha megsérül ott a bőr-horzsolás vagy égési sérülés.

1170. kiscsillag18 (válaszként erre: 1169. - Ében11)
2013. júl. 15. 09:59
Szia! Köszi a választ! :) Egyébként nem hámlott, hanem a pici szőrök kezdtek el nőni :) Az baj, ha nem hámlik? Akkor tovább marad szép? :)
1169. ében11 (válaszként erre: 1164. - Kiscsillag18)
2013. júl. 7. 16:47
Szia! Normális.ha jól kezelik akkor nem sebesedik és picit hámlik.így több festék marad benne.ha teljesen lehámlott mindenhol, akkor már testápolóval lehet kenni.:-)
2013. júl. 6. 21:25
Sziasztok...olyan van itt , akinek tetoválás allergiája van??
1167. Vivianka (válaszként erre: 1166. - Kiscsillag18)
2013. jún. 30. 11:43
Szívesen :))) Viseld egészséggel!!! Jah, és azt hozzátenném, hogy nekem egy tenyérnyi nagyságú volt!! :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook