Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tetoválások, tanácsok. fórum

Tetoválások, tanácsok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2011. aug. 29. 18:51

Kicsit megnyugodtam:)

Már megvan ki mikor csinálja:):):) juuuujj de várom már:):):) Olyan szép lesz:):):) legalábbis remélem:)


Ha lapockán nem fájt akkor szerintem gerinc mellett sem fog....:)

985. Tartcherry (válaszként erre: 983. - 5950868aa1)
2011. aug. 29. 16:05
ráadásul a hátadon nem is látod amikor tetoválnak! :) ne félj, nekem a lapockámon van, és még kellemesnek is mondanám, nem annyira fájdalmasnak :)
984. ében11 (válaszként erre: 983. - 5950868aa1)
2011. aug. 29. 10:29

Szia!

Őszintén, nekem is van egy kis tű fóbiám-de a tetoválás más-igaz, hogy tű van a gépben, de nem szúrja át a bőröd-mint pl. vérvétel vagy szúri-érzésre is inkább olyan mintha karcolna valami éles dolog.Úgyhogy szerintem lazán ki fogod bírni! :)

2011. aug. 27. 22:21

Sziasztok!

Én most készülök az első tetoválásomra:) 4 tappancsom lesz a hátam közepétől a nyakam felfelé. Van egy kis bichonom, és az ő tappancsát szeretném. Kicsit félek, mert tű fóbiám van:) De hát csak nem tart sokáig, és ami lesz belőle... nah az megér bármit:)

2011. júl. 13. 18:14
ááh megvan a 3. tetkóm :):).. mindenki azt mondta hogy lapockára a legfájdalmassabbb.. erre nem éreztem semmit :D
2011. jún. 1. 20:34
Köszi a választ. :) Elfogadom a tanácsot, bár elszomorit, úgy beleéltem magam. :(
980. ében11 (válaszként erre: 979. - 00a194caf9)
2011. jún. 1. 19:54

Szia!

Valóban a kézen rizikós tetoválást bevállalni-de nem a mosogatás miatt.Ott eleve más típusú a bőr-többet van mozgásban-és kicsi a felület-amire tetoválni lehet-mivel a bőr egy élő felület a festékszemcsék idővel elmozdulnak-pici mintáknál ez szembetűnő lehet(elmosódott, kopott hatást kelt).Tenyéren és talpon valóban szinte 100%-ban erősen megkopik-egy egy folt maradthat a helyén-ez igaz az ujjak belső felére is.

Ezért én nem ajánlom ujjra, kézre-amíg elkészül biztosan szép-de egy pár hónap után torzulhat-kophat-kifakulhat.

Arról nem is beszélve-hogy legalább 2-3 napig fóliázni-mosni-kenni kell-és utána is hetekig óvni-kenni-tilos áztatni napoztatni stb.

Ha megvan a mintád-keress neki egy jó felületet-amire elfér-és szép is marad.Sokan jönnek be hozzánk kinyomtatott apró mintákkal-sajnos a bőrön nem úgy működik a festék mint a nyomtató a papíron-vannak korlátok-túl kicsi tetoválást nem érdemes csináltatni-mert elfolyhat-és nem a tetováló hibája-egyszerűen a bőr így viselkedik.

2011. jún. 1. 15:29

Sziasztok!

Én a gyűrűs ujjamra és a kézfejem külső részére szeretnék tetoválást csináltatni, de többen elbizonytalanítottak azzal, hogy oda nagyon fáj, és azt is mondták, hogy hamar kifog kopni, zöld lesz, elfolyik, mert a kéz sokat van "használva" mosva. Így lehet, hogy évente újra kell majd csináltatni.


Szeretném megkérdezni, hogy ez igaz-e, valóban? Tényleg nem ajánlatos oda tetováltatni?


Köszönöm a válaszokat előre is! :)

978. ében11 (válaszként erre: 977. - P_a.)
2011. máj. 29. 13:33
szívesen.:)
977. p_a. (válaszként erre: 975. - Ében11)
2011. máj. 27. 12:10
Köszi.:) Sokat segítettél!:)
976. ében11 (válaszként erre: 974. - 4545d89949)
2011. máj. 27. 08:47

Szia!

Ha használtál már epilátort, kb. hsonló érzés-kellemetlen, mintha karcolnák a bőrt de viselhető-ha kipihenten, evés után érkezel tatováltatni.Ha gondolod előtte egy negyedórával a megszokott fájdalom csillapítótból vehetsz be egy szemet-de nem szükséges.Vannak krémek, amik csillapítják a fájdalmat-de azt csak úgy tudják a bőrbe jutattni, ha előtte tetoválnak-és megnyílik a bőr.Különben nem tud felszívódni-és hatni.És a krém lassítja a tetoválást-mert a festék nehezebben marad meg a bőrben-ezért a tetoválók nem szeretik alkamazni.

Szeerintem bírni fogod!:)

975. ében11 (válaszként erre: 973. - P_a.)
2011. máj. 27. 08:43

Szia!

Ha a lábfejedre szeretnél tetoválást-akkor a gyógyulási idő alatt tilos szolárium-letakarva is!

Az edzés is felejtős-hiába mezítláb.Sőt olyan cipőt kell viselni-ami a tetovált részt nem fedi-mert a dörzsölés irritálja.emitt lassan gyógyul,a festék nagy része kikophat(halvány foltos lesz a tetoválás)illetve kár gyulladás is kilkulhat.Az izzadás, dörzsölés miatt.

A frissen tetovált bőr-lényegeben olyan , mint egy erősen horzsolt, sérült bőr-idő kell neki még behámosodik.

Az első 2-3 napban fóliázni kell-hogy ne száradjon be a seb-ne legyen rajta varr.Ez idő alatt 4 óránként mosni kell-babaszappannal, folyó víz alatt-jó alaposan-amíg minden nyálkás krémes dolog lejön róla-szárazra itatni vékonyan krémezni(a krém ne látszódjon a bőrön)és fóliázni-ha megoldható csak a tetkót fóliázni(körbevágni)és kötésrögzítő hálóval rögzíteni.LEgjobb lenne-ha arra az első 2-3 napra otthon tudnál maradni-mert a kezelést így lehet megoldani.De amúgy sem esik ilyenkor jól ha nagyon mozog a tetovált rész-érzékeny a bőr-feszül húzódik egy picit be is dagad az első pár órában.

Ha a fóliázás lement-utána is mosni kell illetve krémezni, majd amikor lehámlik a felső bőrréteg(erősen viszkethet közben-napokig-de ez normális) akkor már nem kell napközben mosni-és elég a tetsápoló-ezzel még hetekig kell kenni-mert a bőr még mindig vékonyabb érzékenyebb és könnyebben kiszárad-áztatni, napoztatni dörzsölni ilyenkor sem szabad.Kb. 3 hét a gyógyulás-de ez mindenkinél más-ahogy a szervezete bírja-illetve a tetoválás nagysága, színes vagy fekete fehér is befolyásolja. a színes tetoválásoknál erősebben megdolgozzák a bőrt-lassabban gyógyulhat.

Nagyjából ezeket tudom mondani.Mivel neked igénybevett testrészre készülne a tetoválás, ideális szabadság ideje alatt megvalósítani-illetve a szoláriumot 3 hétre kilőni(utánna mindenképp takarni, védeni kell a tetovált részt!)és az edzést is mellőzni-legalább amíg lehámlik(kb. 1 hét).

Ezeket azért kell betartani-hogy ne gyulladjon be a frissen tetovált-sebes-bőr.És a festék benne maradjon-így nem kell újra átmenni rajta.És tényleg olyan szép marad, ahogy a tetováló elkészíti.

2011. máj. 27. 08:41
Sziasztok! Az alsó lábszáron mennyire fáj a tetoválás? Illetve boka felett?
973. p_a.
2011. máj. 26. 13:04

Sziasztok.

Két kérdésem lenne.

A lábfejemre szeretnék egy idézetet.

Elég sokat sportolok, amit nem is szeretnék abbahagyni. Olvastam, hogy nem jó, ha izzadunk, de hát sportcipőben, edzés közben azért megizzadunk rendesen. Pilatesen mezítláb kell lenni, tehát ha csak arra járnék, akkor megoldható lenne ez a probléma. Addig befóliázzam a lábfejemet, vagy teljesen felesleges?

A másik pedig a szolárium. Ha arra a 10percre letakarom valamivel, akkor járhatok szolizni?

972. ében11 (válaszként erre: 971. - 745c235007)
2011. máj. 24. 10:59
Igen-amíg le nem hámlik-addig nem jó megizzasztani a sebes bőrt.illetve a ruha dörzsölheti, irritálhatja-ami azt eredményezheti, hogy több festéket dob ki a bőr, vagy foltos lesz halványabb a tetkó-esetleg gyulladás.Látni fogod és érezni-ha lehámlott(mint erős barnaság után-vékony, festékkel teli felső bőrréteg lejön-akkor már az új bőr növekszik-érezni pedig lehet-mennyire érzékeny nyomásra, meleg vízre.ha ezek már elmúlnak lehet tornázni.
2011. máj. 23. 12:06

még egy kérdés eszembe jutott: szoktam tornázni (csak így itthon Magamban:)) és előszeretettel végzek váll, kar, hát erősítő gyakorlatokat....


gondolom ezzel sem baj ha kicsit még várok :)) vagy??? :))

970. ében11 (válaszként erre: 969. - Monika0104)
2011. máj. 23. 11:51
szivesen!:)
969. monika0104 (válaszként erre: 965. - Ében11)
2011. máj. 23. 11:40
köszönöm, hogy válaszoltál ezt nem tudtam csak azért kérdeztem.
968. 745c235007 (válaszként erre: 967. - Ében11)
2011. máj. 23. 11:38
:))
967. ében11 (válaszként erre: 963. - 745c235007)
2011. máj. 23. 11:34
Szivesen.Ha elmaradt a fólia, akkor a későbbiekben már ne tegyél rá-mert ront a helyzeten.marad a rendszeres mosás-krémezés-mindig legyen krémes-ne száradjon a bőr-de ne is legyen túlkenve-ha sok a krém egy papírtörlővel le lehet itatni.Ha vigyázol, fólia nélkül is gyógyulhat szépen.
966. 745c235007 (válaszként erre: 965. - Ében11)
2011. máj. 23. 11:32
Akkor ha addig is (míg holna reggel hazaérek) akkor kenegethetem sűrűbben, nem??? Azért, hogy ne száradjon ki... ezt mondjuk a tetoválóm is mondta hogy soha ne hagyjam kiszáradni...
965. ében11 (válaszként erre: 957. - Monika0104)
2011. máj. 23. 11:29

A fólia azért jó, mert nem szárad be a seb-a tetoválás után erős horzsolás jellegű seb keletkezik-csak a festék/minta miatt ez nem látszik.

A fólia alatt nem szárad ki, nem keletkezik varr a bőrön-rögtön hámosodik a bepanthen miatt.Így a gyógyulás rövid 3-4 nap alatt lehámlik-ami azt jelenti hogy vékonyan, de bezárul a seb-és vékony bőrréteg védi.Tehát a fertőződés veszélye szinte nulla.Festék sem jön ki-ami főleg akkor történik meg, ha valakinél nagyon varasodik, nagyon kiszárad a bőr-esetleg napoztatja áztatja-és a bepanthenen kívül egyéb sebre való krémek is halványíthatnak.

964. 745c235007 (válaszként erre: 961. - Monika0104)
2011. máj. 23. 11:28
éppen akkor hogy még a kezemmel le tudom takarni :))
963. 745c235007 (válaszként erre: 962. - Ében11)
2011. máj. 23. 11:27

Értem, köszönöm a kimerítő választ :)


A lapockámon van, ezért kérdeztem a napozás dolgot... tulajdonképpen kimondottan napozni egyáébként is csak nyaraláskor szoktam, de majd akkor nagyon vigyázok, úgyis csak két hónap múlva lesz aktuális...


Sajnos fóliával nem készültem csak fertőtlenítővel és krémmel, és ma dolgozom holnap reggel 7-ig... sajnos így az élet eldöntötte hogy holnap reggelig egészen biztosan nem lesz fóliázva... pedig nagyon szeretném hogy szép maradjon mert olyan gyönyörű... nem bírok betelni vele :))))))))

962. ében11 (válaszként erre: 953. - 745c235007)
2011. máj. 23. 11:23

Szia!

A nap sajnos fakítja-ezért a már teljesen legyógyult tetoválásnál-jó ha védjük ruhával a leégéstől, illetve naptejjel-ha nem tudjuk takarni.

A fakítás két dolog miatt lehet, a festéket is bánthatja a napfény, illetve maga a lebarnult bőr alatt lévő tetoválás nem érvényesül-majd csak akkor ha a barnaság lekopik.

A fóliázás a gyors sebesedés nélküli gyógyulás miatt javasolt.Ilyen melegben tényleg nem kényelmes, de érdemes betartani-mert gyorsan és szebben gyógyul-szinte az összes festék így a bőrben marad-tehát a tetoválás gyógyulás után is olyan, mint amikor elkészült(élénk).

a fóliát az első 2-3 napban kell a tetováláson tartani-4 óránként semleges babaszappannal alaposan lemosni-összes krémes nyálkás részt-és szárazra itatni-vékonyan krémezni és fóliázni, ha a lemosás elmarad, vagy nem alapos-akkor bepálhat a bőr-és gyulladást okozhat.nem kell ilyenkor körbe tekerni az egész felületet, csak a tetovált bőrre tenni fóliát-körbe vágni-a krém miatt a helyén marad-persze meló közben inkább rögzíteni kell-ragasztószalaggal,vagy kötés rögzítő hálóval.

Persze ha kényelmetlen a fólia, pirosodik a bőr kipattog akkor a fóliát le kell venni-és marad a rendszeres krémezés-vékonyan-ilyenkor is mosni kell és úgy újrakrémezni.Ebben az esetben lassabban gyógyul-és varasodik-azt nem szabad róla lekaparni.És előfordulhat, hogy több festéket dob ki a bőr-tehát később újra át kell menni a tetováláson.amikor lehámlik teljesen a tetoválás-már nem kell mosni, de krémezni továbbra is kell-de már lehet a megszokott testápolóval is.még szárazabb érzékenyebb azért-én 4 hétig egyáltalán nem napoztatnám-utána is óvatosan.

961. monika0104 (válaszként erre: 959. - 745c235007)
2011. máj. 23. 11:14
szép a Tied is nagyon, és ez amúgy nagy ??????
960. monika0104 (válaszként erre: 958. - 745c235007)
2011. máj. 23. 11:12

igen én is megbízom a csajba aki csinálta és semmi probléma nem lett belőle , hogy nem fóliáztam 3 hét alatt begyógyult.

igen lassan 1 éve lesz meg , napra nos én amúgy sem szeretem a napot tehát ez nálam könnyen volt kivitelezhető:)) addig biztos ne menj vele napra amíg be nem gyógyul , de ez mindenkinél változó kinél, hogy gyógyul , de utána is szerintem nagyon vigyázz vele pár hónapig , és a tűző napra semmiképp se menj vele egy darabig .Hogy fakul-e napozással ezt sajnos nem tudom mert én nem szeretek napozni .Neked hol van????? Nekem a lábamon van egy kép róla az adatlapomon .

959. 745c235007 (válaszként erre: 957. - Monika0104)
2011. máj. 23. 11:07

Nagyon szép a Tied!!! :)

Feltettem egy képet Én is az enyémről a fotóim közé :))

958. 745c235007 (válaszként erre: 957. - Monika0104)
2011. máj. 23. 11:05

Ez a srác már több mint 10 éve tetovál, ismerem is a szalont (ott készült az orr-, és köldök piercingem is) nagyon meg vagyok/voltam Velük elégedve... természetesen az Ő utasításait tartom be, hiszen Ő volt aki készítette és hát meg is bízom benne.... csal érdeklődtem hogy másoknál ez hogy volt...?!?!


Neked egy éve van ugye - azt írtad?!??!

Napra meddig nem szabad menni???

Utána a napozással nem fakul???

Ugyanis ez utóbbit is olyan sok helyen olvasom hogy ne napoztassuk... de Nekem olyan helye van hogy ez kivitelezhetetlen :)))))

957. monika0104 (válaszként erre: 956. - 745c235007)
2011. máj. 23. 10:59
jó, hogy Te is írtad, hogy nem fóliázod, mert mindenhol azt olvasom meg hallom, hogy fóliázák és csak nézek, hogy minek .Nekem is a csaj ajánlotta , hogy ne fóliázzam be aki csinálta és nem is fóliáztam és nagyon szép lett .És színes és nem dobta ki a színt sem .Pedig én is kérdeztem tőle, hogy akkor most fóliáznom kell ugye , de mondta, hogy ne fóliázzam.Csak simán kenjem be naponta kétszer és kész semmi extra dolgokat ne csináljak vele és napra ne menjek vele ennyi.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook