Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tetoválások, tanácsok. fórum

Tetoválások, tanácsok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1016. KrysszyKe
2011. dec. 2. 15:38
Sziasztok,nekem olyan kérdésem lenne,hogy a meglévő tetoválást lehet valamilyen anyaggal fakítani?Mert van olyan része a tetoválásomnak amit elrontott a tetováló. =/
1015. zselatina (válaszként erre: 1014. - Ében11)
2011. okt. 18. 15:36
köszi szépen a sok infót! :) én is ilyenektől tartok az otthoni tetoválással kapcsolatban. nézelődök, és ha segítségre szorulok írok neked ha nem gond. köszi még egyszer
1014. ében11 (válaszként erre: 1013. - Zselatina)
2011. okt. 18. 11:04

Szia!

Én nem ajánlom az otthoni tetoválókat-két okból sem:

1. az otthon tetoválókat nem ellenőrzi senki-egy stúdiót több hatóság is köztük a legfontosabb az ANTSZ.A tetováló egészségügyi kiskönyvvel kell hogy rendelkezzen, sterilizáló tanfolyamon való részvételt kell igazolnia papíron-munkafolyamatát ellenőrzik hogy az eszközfertőtlenítésre és bőrfertőtlenítésre előírt dolgokat betartja illetve a felhasznált anyagok, fertőtlenítő krémek tetováló festék is az ANTSZ által előírt engedélyezett és megfelelő legyen.

2. Az otthon dolgozó minőségét sem garantálja senki-egy stúdió évekig fix helyen van, ha nem megfelelő minőséget nyújt, tetoválót cserél esetleg lehúzhatja a rolót-egy otthon tetoválót nem fognak keresni, ha elront valamit nem megfelelően dolgozik.

Természetesen árban olcsóbb-de nem sokkal mint egy stúdió!

Érdemes érdeklődni szalonokban árakról-így össze lehet hasonlítani illetve mindenhol fényképet kérni elkészült tetoválásokról-mert a minőségbeli különbségek egy laikusnak is láthatóak, ha van viszonyítási alap!

És még az árról érdemes picit hozzátenni, gyűjteni-mert egy elrontott tetoválás akár tízszer annyiba kerülhet, mint amennyit megspórolsz rajta-gondolok itt javításra takarásra az eltüntetés pedig akár százezres nagyságú is lehet.

Egyébként egy nagyobb jól kidolgozott tetoválás nem egy alkalmas dolog, tehát fizetni sem egyszerre kell rá sokat-nálunk 2-3 alkalmas tetoválások is készülnek-mert a bőrön nem lehet egyszerre túl sokat dolgozni-illetve van aki anyagilag így oldja meg, hogy minőségi tetoválást viseljen-persze ez mintától is függ, hogy több alkalomra is el lehet-e osztani-de ezt nyugodtan mondhatod a tetoválónak, hogy anyagi korlátok vannak-biztos találtok rá megoldást!

A naplómban találsz tetoválásokról fotót, illetve fészbúk oldalt is-magyar tetoválók szövetségének az oldalát-ahol 50 stúdió munkáit nézheted meg-úgy emlékszem nyíregyházit is találsz köztük.vagy írhatsz nekem is-megnézem a tetováló munkáit is véleményt tudok mondani.:)

1013. zselatina
2011. okt. 17. 14:22

sziasztok!

segítségeteket szeretném kérni mert nagyon nem vagyok képben a tetkó árakkal. . . most készülök az elsőre. a csípőmtől a hátam közepéig, kb a melltartó pántjáig érő színes tetkót szeretnék, virágok lennének, árnyékolva, szép élethűen. nyíregyházi vagyok, nem tudom itt milyenek lehetnek az árak, az egyik ismerősöm ajánlott egy srácot aki neki őt is varrta, kb 25-30ért megcsinálná nekem, de szalonja nincs, otthol dolgozik. nem tudom merjem e bevállalni, szalonban mennyiért csinálhatnak nagyjából egy efféle tetoválást? előre is köszi :)

1012. én20 (válaszként erre: 1011. - Ében11)
2011. szept. 23. 20:11

Szia!


Köszönöm a választ!Nem vagyok lázas,felfázás miatt kell szednem...nem szeretnék nagy tetoválást egy mondat lenne csak,ami kb 12cm hosszú,2-3 cm széles!Nem lenne túl jó,ha nem maradna meg olyan jól a minta.Mindenképpen megkérdezem a tetoválóm,de azér kicsit elbizonytalanodtam :S

1011. ében11 (válaszként erre: 1010. - Én20)
2011. szept. 23. 15:12
Szia!Függ a betegségtől is, általában nem szoktunk tetoválni, ha valaki lázas beteg.Gyógyszert szed.Csak ha az orvosa engedi.Mivel hatással lehetnek egymásra.A friss tetoválás egy erős horzsolásos seb-egy nagyobb tetoválás után(mondjuk 3-4 órás vagy még hosszabb tetoválás) akár hőemelkedést levertséget is okozhat, mivel folyamatosan felsértjük a bőrt, hogy a festék belekerüljön-a szervezet erre reagál, igyekszik szabadulni a festéktől, és a bőr is védekezik, a nyirokkeringéssel, vérzéssel.Valamint beindul gyógyulás folyamata.Ha valaki beteg, akkor tetoválás után a bőr a gyógyulási folyamata elhúzódhat, mivel a szervezet éppen a betegséggel van elfoglalva.Azt jelenti, hogy nagyon lassan nagyon nehezen gyógyul be a tetoválás után a bőr, esetleg nem is olyan szépen,nem marad meg olyan jól a minta.Mérlegeld, beszéld meg a tetoválóddal.És az is számít mekkora lenne a tetoválás, ha egy betűről van szó, vagy egy egészen pici ábráról,ami 15 perc alatt elkészül-ott nem számít ennyire, pici felület, pici seb, és kevésbé terheli meg a szervezeted a tetoválás folyamata.
1010. én20
2011. szept. 22. 18:09

Sziasztok!


Ma kezdtem el antibiotikumot szedni és szombaton szeretnék tetoválást csináltatni.Szerintetek ez van vmilyen hatással a tetoválásra vagy nyugodtan megcsináltathatom így is?

1009. ében11 (válaszként erre: 1008. - 02869dba2a)
2011. szept. 20. 15:54

ezt most komolyan kérdezed? :)

Amúgy igen, a test majdnem minden pontjára-kivételek vannak tenyér talp és még pár hely-ahol más jelleg a bőr.

1008. 02869dba2a (válaszként erre: 1007. - Ében11)
2011. szept. 20. 00:26
a tetkókat mindenhova csinálják?
1007. ében11 (válaszként erre: 1004. - Makeupartist)
2011. szept. 20. 00:20

Szia!

Én stúdiókat szoktam ajánlani-mert őket ellenőrzik-az eszközeiket, festéket, sterilitást a tetoválót, hogy megfelelő módon betartja ezeket-és azért is stúdió párti vagyok, mert ők mindig elérhetőek, akkor is ha bármi gond lenne.Illetve benne vannak a vérkeringésbe-úgymond-folyamatosan tanulnak-különben lehúzhatják a rolót.Ami alapján el lehet dönteni, az a képek-esetleg ha van ismerős akinek a tetkóját az illető készítette és azt meg kell nézni.Lentebb írták hogy foltos lett a minta, és a vonalak sem egyenesek hegyesek.Tehát nem a minta témája számít, hanem az hogy van kivitelezve!Pl. te feliratot szeretnél, de ezt is simán el lehet rontani!Pl. nem nyomtatja a betűket, hanem kirajzolja-így nem lesz egyenletes, szabályos-esetleg mikor felrakja, indigóval-nem egyenesen teszi fel(láttam már tíz éve tetováló illetőt aki ferdén és egyszer fejjel lefelé tette fel a mintát-és fel is varrta, a vendég nagy izgalmában nem vette észre, csak mikor kész lett)!És amit még mondtam, hogy köré árnyékol stb.-ezek elronthatják az egészet!Neked főleg feliratokat kell megnézned-vagy nonfiguratív alkotásait, ezeken látod, hogy szabályosan teszi-e fel a mintát, betűket kézzel rajzolja meg, vagy nyomtatja és azt indigózza fel-a vonalak milyen szépek-egyenletes éles a szélük?A hegyek valóban szabályosak igazán hegyesek, vagy néha mintha kimenne a vonalból?Lehet valaki profi pár év után, és lehet valaki igazán gyenge 10 év tetoválói múlttal a háta mögött.Árulkodó mondat, ha azt mondja valaki szépen megcsinálta az enyémet is, csak itt...meg ezért...meg ott...Ilyenkor valami mégsem stimmel azzal a tetoválással!A legyógyult tetoválás a biztos végeredmény-legjobb ha olyat megtudsz nézni valakin-pl. mennyire halvány foltos esetleg helyenként kopott a minta.Tudok neked mutatni stúdiókat, naplómban sok kép van..nem kell itt tetováltatnod, csak nézd meg a képeket-és ha keresel tetoválót akkor jó ha lementesz képeket különböző helyekről és összehasonlítod a fotókat-hasonló mintákat keress-feliratot pl.!Akkor már láthatóak a különbséget-vagy lapozz bele egy tattoo magazinba-esetleg tattoo mánia oldal-ezek főleg magyar tetoválókkal stúdiókkal vannak tele-böngéssz sokat-és amit találsz, azt hasonlítsd össze azzal akit neked ajánlottak.Olcsóság-nos alapárak vannak-stúdióban, aki otthon nyomja, az sokszor jelképes összeget kér.Nálunk 8 ezer az alap ár(ha csak egy pöttyöt kér akkor is, mert mindenből kitesszük ami kell-sterilen megfelelően-ami marad az megy a kukába!)Azt mondom 10-20 ezer között ha árat mondanak az teljesen reális-sokan sokallják, de én is otthagyok néha 7 ezret a fodrásznál-és az nem tart örökké-szóval így nézve nem is sok-meg úgy, hogy sokszor a 2-4 ezres tetoválások később 20-40 ezerbe kerülnek-takarjuk őket, ha eltüntetik, akkor meg még többe!

1006. zoknis kacsa (válaszként erre: 1005. - Makeupartist)
2011. szept. 19. 21:12

Ott nem a rózsa, hanem a koi( a hal) a lényeg:)

Kitartást és erőt szimbolizál... a következő tetkóm a kutyáim lesznek:)


Engem se szalonba tetováltak, én csak árbeli különbséget látok .Akinél én voltam , annak láttam a munkáit, láttam hol dolgozik.Drága gépei vannak az usa-ból rendeli. Bárkinek merném ajánlani.

1005. makeupartist (válaszként erre: 1001. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 19. 20:50
A te tetkóidnak van valami jelentése? Miért pont párduc, vagy tavirózsa? honnan jött az ötlet? :)
1004. makeupartist (válaszként erre: 1003. - Ében11)
2011. szept. 19. 20:48

Szia.


Mi alapján lehet eldönteni, hogy egy tetováló jó, vagy nem jó? Mi számít olcsónak, és mi normál árnak egy ilyen kisebb méretű tetoválásnál? Egy ismerősöm ajánlotta, neki több tetkóját is ő csinálta, ezért választottam én is őt. Képeket láttam a munkáiról, nekem nagyrészt tetszett, ami nem, az meg a minta miatt nem tetszett, az meg ízlés kérdése. Van valami, amit nézni kell, ami alapján megállapítható, hogy valaki pl kezdő? :)


Ja, és köszönöm, hogy írtál :)

1003. ében11 (válaszként erre: 993. - Makeupartist)
2011. szept. 19. 09:53

Szia!

Szerintem nagyon jó ötlet a felírat, csuklón is el lehet rejteni-egy óra, vagy karperec takarhatja.Jó tetoválót keress-lehetőleg stúdióst-és mielőtt beülsz hozzá-kérj tőle fotót-esetleg ha élőben valakin meg tudod nézni a munkáját-sokszor a stúdióban egymást tetoválják!Arra kell figyelni-hogy a csukló elég pici rész, ne legyen túl kicsi a betűméret, túl cirádás, mert később összeolvadnak a vonalak-a bőr élő felület és emiatt picit változik a tetoválás-apró mintáknál ez a pici változás tönkre teheti az egészet-egészen elcsúnyulhat.A tetováló tudja, hogy mekkorában érdemes gondolkozni, kérj tanácsot és bízz benne.Ha azt mondja picit nagyobb kell-inkább mint egy hónap múlva egy fekete csík legyen a felírat helyett!Semmi mást nem javaslok mellé-se satír sem árnyékolás-pont azért hogy kiolvasható maradjon a szöveg.Érdemes időt és valamivel több pénzt fizetni, ha megtaláltad a tetoválót-sokan ugranak be az otthon olcsón megcsinálom dologba, rengetegen évek óta otthon varrnak, alacsony árat mondanak-viszont szakmailag ezek közül egy két százalék aki művészi minőségi színvonalon tetovál-aki jól varr az általában stúdióban dolgozik-itthon vagy külföldön.Nekem az a tapasztalatom, hogy a legtöbb ember aki megbánja, ebbe a hibába esik, gyorsan olcsón szeretne tetoválást, de a tetováló munkáját már nem méri fel-és sokszor nehéz is, ha a haverja azt mondja XY jó, neki ennyi elég.Illetve a tetováló felszerelés mindenkinek elérhető, így sokan belevágnak-tehetség érzék nélkül, mert ugye divatos, úgy gondolják jól fognak vele keresni-otthon is, de nem fejlődnek-mert fejlődni egy gyakorlott jó tetováló mellett lehet, aki elmondja mit mikor hogyan, ezt fejből nem lehet kisakkozni!A stúdiónkba szinte minden nap jön be egy egy ilyen ember-Nálunk egy tetováló van, de a városban legalább tíz ember dolgozik otthon-és az elrontott mintákkal néha már mi sem tudunk mit kezdeni, az eltüntetés ilyen esetben pedig költséges-lehet 2-5 ezer forintért tetováltat, aztán százezrekért tudja eltüntetni.A legidősebb vendégeink nyugdíjasok voltak.Néni bácsi-és igazán lazán álltak hozzá, a néni azt mondta, sok mindent megélt-és ezt sem szeretné kihagyni az életéből-ezért kért egy pici virágot-és teljesen normális átlagos nagymama volt.Nem hiszem hogy megbánta!:)

Ha elhatároztad magad, akkor nyugodtan vágj bele keress egy jó stúdiót-esetleg tudok neked ajánlani is országos szinten.

1002. ében11 (válaszként erre: 992. - Deutschlehrer)
2011. szept. 19. 09:32

Szia!Nem tudtam nagy monitoron megnézni a képet.

Igazából a teljes gyógyulás után derül ki, milyenre sikerült a tetoválás-de a kezelés is ronthat rajta, ha nem megfelelő!

Nem tudom a tetováló mit ajánlott neked.Mi az első három napban fóliáztatjuk, és 4 óránként szappannal alaposan lemosni, újra krémezni és fóliázni kell, utána csak mosni és krémezni(bepanthen-sima!)-így egy hét után csak lehámlik a felső bőrréteg-gyorsan szépen gyógyul.Ha belejavít akkor mindenképp javaslom, így kezeld!Annyi látszódik a képen, hogy talán pici seb varr van rajta-és a krém lehetne kevesebb-ne áztassa a bőrt-egy zsepivel a felesleget le kell itatni.Hogy mennyire gyakorlott a tetováló-szépek-e a kontúrok, a hegyek és egyenletesen van-e telítve-nem igazán láttam a képen, egy két helyen nem szépek a kontúrok és a telítés is foltos -ha nem vagy megelégedve a tetováló munkájával, akkor keress másikat-stúdiót-és ott kijavítják.Egyébként egy profi tetováló, ezt a mintát elsőre úgy meg tudja csinálni, hogy nincs szükség javításra-legalábbis nálunk szinte sosem kell belejavítani a munkákba-mi is mindenkit visszahívunk-kb. két héttel a tetoválás után.Mert ha jó a gép, a festék a tetováló-javításra nincs szükség, nem kell 2 3 alkalommal átmenni(amúgy is heges göcsörtös lehet a bőr, ha agyon nyúzza a tetováló)!-az elsőre is tökéletes kell hogy legyen.Legalábbis így kellene lennie minden tetoválónál!A kezelés ronthat rajta-nálunk is előfordult, nem mosta, nem fóliázta esetleg nem kente-vagy más krémet használt-és ronthat rajta, ha ruha pántja, cipő öv megy át a frissen tetovált részen-ott kophat picit.Sajnos volt aki tényleg nem kezelte a megfelelő módon-annyi mindent kentek rá, tettek rá-le sem merem írni-és akkor valóban javítanunk kellett.Most azt mondom a szélek és a foltosság a tetováló hibája is-nem biztos a keze, ha nem tudott elsőre szép hegyes egyenletes vonalat húzni, foltosság a kezelés minősége miatt is kialakulhat-de a tetováló nem megfelelő munkája miatt is.Gondold át, hogy ha javítani fog, bízol-e benne, hogy másodjára sikerülni fog neki vagy sem?

Gondolom nem stúdióban készült a tetoválásod?

2011. szept. 18. 09:15

Szép , egy barátnőmnek egyszerű times new roman betűtípussal van írva a szöveg a karján, szuperül néz ki.Nem kell túldíszíteni.

Nekem a derekamon van egy párduc, a lábszáramon meg egy koi, vízzel és tavirózsával:)

1000. makeupartist (válaszként erre: 999. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 18. 08:36

Első körben arra gondoltam, hogy mivel ez az idézet Walter Disney-től származik, a walt disney betűtípusával íratom magamra (mert maga Walter D. írásából lett összerakva a betűtípusa), de ebben még nem vagyok biztos, lehet, hogy maradok egy mezei dőlt, cirádás betűnél.. :)


Neked milyen tetkód van?

999. zoknis kacsa (válaszként erre: 998. - Makeupartist)
2011. szept. 17. 23:32
Biztos nagyon szép lesz.Megvan már a betűtípus is?
998. makeupartist (válaszként erre: 996. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 19:08
A csuklómra szeretnék egy idézetet: "If you can dream it, you can do it" ,és azért a jobb csuklómra, mert sminkes vagyok, és azzal "alkotok" :) Sokat jelent nekem ez a mondat, amikor a leginkább úgy gondoltam, hogy felesleges a sok energia , idő -befektetés, akkor mindig erőt adott.. :)
2011. szept. 17. 18:53
Nekem a lábszáramon van egy koi tetkó, tőlem is kérdezték mi lesz majd , ha öreg leszek.Nah ez legyen majd akkor a legnagyobb gondom:)
2011. szept. 17. 18:52

nem kell semmit elsietni, hisz előtted az élet:)


Mit szeretnél , és hova,ha nem titok?

995. makeupartist (válaszként erre: 994. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 17:45
Már egy fél éve nem vagyok 100 %-os, meddig várjak? :D Közben meg állandóan képeket nézegetek, fórumokat bújok, stb :D Ez normális? Mindenki ennyire túlparázza az elsőt? :D
994. zoknis kacsa (válaszként erre: 993. - Makeupartist)
2011. szept. 17. 17:43

Szia, őszintén ? Ki nem tojja lesz mi lesz 40 évesen:D

Bezzeg egy jó kis oldalas láttán senkinek nem jut eszébe, hogy ez milyen hatással majdani koleszterinszintjére:)

Ha nem vagy 100 %-os akkor még várj.

2011. szept. 17. 17:34

Sziasztok!


Épp az első tetoválásomat készülök csináltatni, de kicsit félek tőle. Nem most találtam ki, már érlelődik egy ideje a gondolat, de folyamatosan parázok, hogy mi lesz, ha meg fogom bánni, ha majd később már nem fog tetszeni, nem lesz-e gáz 40-50 évesen, stb.


Akinek már van tetkója, van aki megbánta? És ha igen, miért?

2011. szept. 17. 17:15

Sziasztok!


8 nappal ezelőtt készült el az első tetoválásom. Most kicsit bizonytalan vagyok a tetoválásom jelenlegi állapotát illetően. Ennyi idő elteltével így kell kinéznie? Vagy változni fog még a helyzet? Kicsit mintha foltos lenne és néhol a szélek sem eléggé élesek. Vagy feleslegesen parázok?


Mindent úgy csináltam, ahogy a tetováló srác mondta és 1 hónap múlva kell visszamennem hozzá. Vajon bele kell javítania?



Előre is köszönöm az információkat! (Képek a galériában)

2011. szept. 4. 14:56

Köszi ében, bár én nem mostam, inkább csak törölgettem , a lényeg, hogy nagyon szépen meggyógyult.

Egy direkt tetoválásra való krémet használtam, amit a tetoválós fickó adott.Nem jut a neve az eszembe, megnézni se tudom , mert odaadtam valakinek, akinek szintén friss a tetkója.

990. ében11 (válaszként erre: 989. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 4. 11:54
Víz érheti-csak ne ülőfürdőt vegyél-hanem tusolj!Ez egy tévedés, hogy nem érheti víz-sőt muszáj mosni-szappanos langyos vízzel-az első 2-3 nap 3-4 óránként le kell mosni-hogy a nyálkás testnedves krémes dolgok maradéktalanul lejöjjenek róla, mintha piszkot akarna az ember lemosni-nem elég öblíteni, muszáj erősebben hozzányúlni lemosni!-és szárazra itatni majd vékonyan krémezni kell-a fóliás letakarás pedig azért kell, mert nem engedi rászáradni a testnedveket, így nem varrasodik nem sebesedik-emiatt hamarabb gyógyul(pár nap), csak lehámlik-nem a varr esik le róla így több festék marad a bőrben-ami miatt nem kell javítani, még egyszer átmenni rajta.Sokan ezt nem merik megtenni-pedig az első pár napos kezelés sokat számít-hogy gyorsan gyógyuljon, és minél inkább maradjon olyan a tetoválás ahogy a tetováló azt elkészítette.Még a legprofibb tetoválást is el lehet rontani rossz kezeléssel-sajnos már láttunk erre is példát!
989. zoknis kacsa (válaszként erre: 987. - Ticsibuta)
2011. szept. 4. 11:23

Normális, nekem vádlin van , de amikor felálltam , és belétódult a vér, azt hittem összecsinálom magam.

Ez 4-5 nap, ne sokat járkálj rajta, polcold fel.

Víz ne nagyon érje az első napokban , húzz rá zacsit.

Ez az utójáték kellemetlenebb ,mint maga a tetoválás, de elmúlik, és az eredmény majd kárpótol.

988. ében11 (válaszként erre: 987. - Ticsibuta)
2011. szept. 4. 11:12

Szia!

Teljesen normális ha bedagad...pár nap és elmúlik.Vigyázz rá-ne dörzsölje cipő, papucs, mert kijöhet a festék.Mosd(szappanos folyó vízzel jó alaposan), krémezd(bepanthen) rendesen.de ne ázzon a krémben-a felesleget papírtörlővel le lehet itatni.Később erősen viszketni fog-az is normális a gyógyulás jele-nem szabad kapargatni, vakarni-hagyni kell hogy magától lejöjjön a bőr.Ha nem fóliáztad az első 2-3 nap akkor varras,sebes lesz-ez majd magától kell hogy leessen-kaparni ezt sem szabad-mert a festék és a friss bőr is lejöhet vele.Lényegében a tetoválás után a bőrön egy erős horzsolásos sérülés keletkezik-gyógyulása apolása ugyanaz.

2011. szept. 2. 12:22

Sziasztok,


Egy kerdesem lenne azokhoz akiknek van a labfejen tetovalas,nekem masodik napja van meg de iszonyatosan bedagadt,annyira hogy alig tudok raallni,szerintetek ez normalis? mit tegyek?legyszi irjatok

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook