Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tetoválások, tanácsok. fórum

Tetoválások, tanácsok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
956. 745c235007 (válaszként erre: 955. - Monika0104)
2011. máj. 23. 10:53

jajj, nem is tudok ennek mennyire örülök :))

Én is mindenhol ezt olvasom de Nekem tegnap azt mondta a srác hogy Ő ennek nem híve... megbízom benne, ezért az Ő utasításait fogom követni, nem fóliázom, csak krémezem és a szokásos módon óvom, kezelem... Ő azt mondta hogy max akkor fóliázza ha netán valami olyat csinálok ami árthat neki a gyógyulás során...

2011. máj. 23. 10:46
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a fólia az miért kell egy tetoválásra, mert nekem egy éve tetováltak a lábara egy nagy mintát és egyszer sem tettem rá fóliát 3 hét alatt olyan szépen begyógyult semmi bajom nem volt vele.Bepanthennel kentem be és gyönyörű szép lett.Lehet hogy hülye kérdést tettem fel de olyan sok helyen hallom hogy fóliázni kell , és csak nézek, hogy Nekem anélkül is nagyon szép lett hogy fóliáztam volna.
954. Tartcherry (válaszként erre: 953. - 745c235007)
2011. máj. 23. 10:02
Nekem először nem volt fóliázva a nagyrészt fekete-kicsit színes tetoválásom, ki is dobta a bőröm rendesen mert a hegesedéssel kijött a szín is. Újra kellett emiatt varratni, utána fóliáztam és 3 nap alatt legyógyult és gyönyörű maradt a színe.. lakótársamnál ugyanígy... szóval én javaslom a fóliázást...
953. 745c235007 (válaszként erre: 951. - Ében11)
2011. máj. 23. 08:30

Szia!!

Én arra lennék kíváncsi hogy a napfény, napozás mennyire fakítja(?) a tetoválást...????

Illetve hogy friss tetoválás után kb. mennyi az az idő, míg nem célszerű egyáltalán napoztatni...??



Másik; ezt a fóliázást Nekem nem javasolta a tetoválóm, mondván meleg és könyebben izzad az ember, ami áztathatja a tetoválást... szóval Ő nem ajánlotta... erről tudsz valamit?

952. lexysz15 (válaszként erre: 951. - Ében11)
2011. márc. 10. 16:15

hm köszike a jónatácsot...

amúgy bevolt fóliázva vagyis miután elkészült a tetoválás akkor a muki befóliázta.....meg annyit mondott hogy kalcimum krémmel kenegessem..amúgy szlovákiából vagyok....lehet azért nem ismeritek a kalcium krémet..vagyis mert a muki ezt ajánlotta nekem..

951. ében11 (válaszként erre: 950. - Lexysz15)
2011. márc. 10. 14:35

Szia!

Nem ismerem ezt a kalcium krémet.

mi mindig a sima bepanthen kenőcsöt adjuk, mert nem mindegy a friss sebbe mi kerül-főleg úgy hogy fólia kerül rá!Az első 2-3 napban kell fóliázni-olyan 4-6 óránként ezt le kell venni-sima babaszappannal jó alaposan lemosni leitatni papírtörlővel újrakrémezni és fóliázni.így sohasem varrasodik-csak a felső bőr réteg hámlik le pár nap múlva.Fontos ezt betartani-éppen a mai nap jött egy vendégünk-aki nem tartotta be a kezelést-inoseptet kent magára, és valószínű hogy a bőrén megmarad a nyoma-ugyanis alaposan begyulladt neki, plusz a tetkója sem lesz szép-csak valami folt, a gyulladás miatt-de nem tudta megmondani miért kente rá ezt,hiszen tőlünk írásba megkapta a kezelési leírást illetve telefonszámot mit bármikor hívhat!!!

Amúgy nálad a fájdalom, érzékenység természetes, sőt erősen viszketni is fog-ez is a gyógyulás miatt.Nem szabad sem vakarni, sem dörzsölni.A sok krémezést úgy értjük, hogy amikor bekened ne álljon rajta sok krém-csak vékony rétegben legyen rajta-ha sokat kensz véletlen egy papírtörlővel a fölösleges krémet le tudod róla itatni.mindig legyen rajta ez a vékony réteg krém-és hát fóliázni kellett volna első perctől-most már ezt ne tedd-főleg a kalcium krémmel ne-a fóliázás csak a bepanthen kenőccsel működik-ha mást kensz a fólia alá, csúnya gyulladás lehet a vége.

2011. márc. 9. 21:01

szijasztok....én tegnap voltam tetováláson......

nekem eléggé fájt bizonyos helyeken.....de azért kibirtam :D

olvasgatok a neten hogy hogyan kell a tetoválást kezelni...

vettem kalcium krémet,mert a tetoválós ember azt javasolta és kenegetem..még csak most kentem be 2x......és hát igen erről olvasgatok....ugye nem szabad soha szárazon hagyni a tetoválást....és sok krémmel se szabad bekenni,mert akkor megpuhul a tetoválás.....

tik egy nap hányszor kentétek be????amúgy nekem még most is fáj egy cseppet....ez természetes ugye???meg ahoz képest hogy tegnap csináltattam már érzem hogy varasodik aszem....

aki tud adjon tanácsot hogy mit szabad és mit nem csinálni...

949. amator23 (válaszként erre: 948. - Ében11)
2011. jan. 20. 18:33
Nem is kételkedtem benne. De ha úgy is lett volna akkor is fóliázom, mert gondolom nem butaságból mondta/mondod/mondták, hogy fóliázzam. Az én érdeke. Köszönöm a segítséged.
948. ében11 (válaszként erre: 946. - Amator23)
2011. jan. 20. 15:52

nem árt neki a szellőztetés...csak azért írtam,mert a mi módszerünk szerint 2-3 napig folyamatosan fóliázva van, szünet nélkül, így icipici varr sem lesz rajta.utána nincs fólia kenni kell-ne száradjon ki stb.

Egyébként ezt a fóliázást kérte már bőrgyógyász is, anyajegy leégetés után így kellett kezelni a sebet.

Szóval nem légből kapott a dolog.Bőrgyógyász rokonom van, szóval vele is egyeztettem már kezeléssel kapcsolatban-és a saját bőrömön is tapasztaltam...van tetoválásom nekem is.

947. Linda666 (válaszként erre: 943. - Ében11)
2011. jan. 20. 08:16
Köszönöm a választ!Igyekszem nagyon vigyázni rá!
2011. jan. 19. 17:09

* Kedves (elírtam, bocsi)

de azért nem baj, vagy nem árt neki ha hagyva van szellőzni?

945. amator23 (válaszként erre: 944. - Ében11)
2011. jan. 19. 17:04

Kedved Ében11!

Köszönöm a válaszod. Igazából azt nem hagyom, hogy kiszáradjon, mert figyelem. De egyébként minimum 3óránként kenem vékonyan... Figyelek rá, mert nem akarom, hogy később ez miatt ne olyan legyen amilyennek lennie kéne...

944. ében11 (válaszként erre: 942. - Amator23)
2011. jan. 19. 16:38

Szia!

A fóliát az első 2-3 nap nem kell levenni-ez biztosítja, hogy ne száradjon ki, ne képződjön seb rajta.

persze kezeld, mosd és krémezd.fóliázni a 3-4 nap már nem kell.

az hogy húzódik teljesen normális, lehet még érzékeny is és nagyon de nagyon fog viszketni-mindez teljesen rendben is van-lesz.Nagyjából a tetovált bőrfelületet úgy kell elképzelni, mint egy erős horzsolást.ha már lehámlott a bőr, akkor nem kell a bepanthen-elég egy jobb testápoló is(de csak ha tényleg lehámlott).

A bepanthentől lehetnek benne apró pattanásszerű kiütések-nem kell megijedni-ez nem gyulladás vagy allergia, egyszerűen nagyon zsíros a krém, és ezért alakulhat ki-de ez is szépen elmúlik.

kb. 2-3 hét még legyógyul a bőr.fogod látni és érezni.

943. ében11 (válaszként erre: 941. - Linda666)
2011. jan. 19. 16:32

Szia!

Az lett volna a jó, ha rögtön fólia kerül rá(a fólia miatt nem szárad ki, nem lesz rajta varr)-ezt most már ne tedd-mert varasodott!!!

Csak annyit tehetsz hogy mosod babaszappannal leitatod és kened.ne legyen a krém túl vastag, mert az sem jó.

és figyelj rá-ne dörzsöld ne piszkáld ne vakard ki ne szed le róla a sebet.

Sajnos mást nem tudsz vele kezdeni.

A gyógyulás szempontjából az első 2-3 nap számít leginkább.

A következő tetoválásodnál, vagy ha esetleg ebbe javítanak...a naplómba is leírt fóliázós módszert alkalmazd, és akkor gyorsan szépen fog gyógyulni!

2011. jan. 19. 15:50

Sziasztok!


Hétfőn lett kész a remekmű. :) Bepanthen Plus-al kenem, és lemosom mindig. Napközben itthon szellőztetem, csak akkor teszek rá fóliát ha megyek valahova és este. Ma már úgy érzem mintha húzódna. De nem piros, nem ég... Kérdés: Normális ha már húzódik és jó-e, meg jól kezelem-e? Aki csinálta ő mondta ezt a kezelést, és bár totálisan megbízom benne, azért emberek vagyunk és kíváncsiak vagyunk más véleményére is. :) Előre is köszönöm a segítségetek. Üdv és szép estét: Andi

2011. jan. 19. 11:29
Sziasztok!Tegnap este lett kész a tetoválásom,alkarra.Lefekvés előtt bekentem Bepanthennel,de reggelre bevarrosodott elég vastagon.Felkeltem lemostam,és ismét bekentem,pillanatok alatt beszívja a krémet,és kiszárad kb.fél óra alatt.Nem ez az első tetoválásom,de így még sose varrosodott be.Tudnátok tanácsot adni,mert félek hogy a vastag varr miatt ki jön egy csomó rész is ha gyógyul:(
940. ében11 (válaszként erre: 939. - 8a8125e283)
2011. jan. 14. 21:46

Szia!Szerintem azóta szépen gyógyult és már le is hámlott a tetkód.Szóval kenheted testápolóval is.Ha lehámlik akkor már nem kell a bepanthen.

A bepanthentől amúgy picit pattanásos lehet a bőr-mert nagyon zsíros ez a krém,de ez normális.

939. 8a8125e283 (válaszként erre: 938. - Ében11)
2011. jan. 6. 09:09
Eddíg én is mosogattam minden krémezés előtt, de mivel a lapockámon van elég macerás napi 4 5 alkalommal mosakodni. Mivel már nem nedvezik régóta ezért gondoltam elég csak mindíg bekrémezni bepanthennel. Elvileg akkor ez a jó 2 hétig kell csak az aztán jó bármilyen testápoló is?
938. ében11 (válaszként erre: 936. - 8a8125e283)
2011. jan. 5. 17:57

Nem tudom megmondani meddig viszket-a bőrödtől függ, milyen ütemben gyógyul.

Ha lehámlik, akkor már lehet kenni sima testápolóval, naponta többször.érzed ahogy kiszárad, feszül.

Ha jól esik, lemoshatod-hátha a viszketés is csökken.Igen kb. 2-3 hét mire teljesen legyógyul!


A fóliázás lemosás krémezés az első 3 napban azért ajánlott, mert ez gyorsítja a gyógyulást.Ugyanis nem szárad be a tetovált bőrrész a fólia és a krém miatt, így nem lesz rajta varr.Kevesebb festék lökődik ki, amitől szebb marad a teljes gyógyulás után a tetkó-a bepanthennél pedig nincs jobb hámostíó kenőcs, a körömvirágra sokan nem jól reagálnak-főleg hogy ha nagyobb tetkó készül-ott nagy bőrfelületet kell kenni.

Szóval lehet macerásabb a kezelése, viszont szebb, jobb lesz az eredmény.

Ami nagyon fontos-hogy a lemosás alapos legyen-minden maradék krémet,le kell mosni-és úgy szabad újra fóliázni.Ha nem mossa le rendesen az ember-és marad a régi krémes-levedzős dologból akkor képes begyulladni is.

937. Evawitch (válaszként erre: 936. - 8a8125e283)
2011. jan. 4. 13:00
Pár hétig viszketni fog. Naponta kétszer-háromszor krémeztem eleinte kb. 2 hétig, hogy ne száradjon ki. Addig kentem, míg száraznak éreztem és /vagy viszketett. Lemosni csak fürdésnél szoktam.
2011. jan. 4. 12:29
Sziasztok! Nekem most 6 napos a tetoválásom. A jobb lapockámon van. Az érdekelne hogy kb mennyi ideig viszket? Az a 2 hét amit mondanak? És mennyi ideig mosogassam minden krémezés előtt? Vagy már elég csak rákrémezni napi párszor és este lemosni fürdésnél? Az első 2 napban fóliáztam, nekem eléggé nedvezett. Azóta csak krémezem.
935. last
2010. nov. 18. 20:37
2
934. last
2010. nov. 18. 20:37
Én csak nivea-val kentem,semmi mással.Nem érte víz és napfény 2-3 napig.Ennyi."van,imádom! :)
933. Evawitch (válaszként erre: 932. - 937a2a883a)
2010. nov. 18. 17:10
Köszönöm. :)
2010. nov. 18. 12:19
nem baj :)
2010. nov. 18. 04:52
Az ugye nem baj, hogy ma olyan érzés, mint ha ki lenne száradva? Valószínűleg ki is van. :) Kenegetem, reggel az volt az első.
2010. nov. 17. 21:28
Tusolni lehet vele,csak ne áztasd sokáig,bepant..hennel kenegesd naponta többször,és fóliázd le,ez főképp azért kell,hogy megóvd a ruhádat.Amíg úgy látod,érzed,hogy olyan mintha ki lenne száradva a bőröd,addig kenegesd.
2010. nov. 17. 21:28
Naggyyon jó lett a tetkód!!!!!
2010. nov. 17. 21:22
Jah, nekem is hámlott és a festék is folyt belőle, de ettől nem kell tartani, mert nem okoz problémát. Szép élénk így is a pillangóm.
2010. nov. 17. 21:21
Bepan...t.ennel kentem. Vízzel érintkezett, mert olyan helyen volt, hogy nem tudtam elkerülni, de semmi gond nem volt vele. A fólia 24 órát volt rajta vagy még annyit sem.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook