Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Teszteljük a konyhai edényeket! fórum

Teszteljük a konyhai edényeket! (beszélgetős fórum)


1 2
37. Tringer Ferencné (válaszként erre: 32. - Vuduboszi)
2016. nov. 9. 00:49
Az én Beck edénykészletemnek a nagy fazekán keletkezett repedés. Semmiféle erőszak nem történt vele. Ennyit ér a drága edény. 30 év garanciát ígértek rá, de már bottal üthetjük a nyomukat.
2014. máj. 2. 07:30
en a teflont szeretem.
2014. márc. 16. 12:02
De jó,hogy rátok találtam, pont aktuális a téma. A régi Bonyhádi teflon bevonatú edényeimről elkezdett belülről felperegni a teflon réteg. Az egyiket már kiselejteztem, és vettem helyette egy kerámia bevonatú Blaumannt. Annak meg a mosogatógépben a kerámiával nem bevont aluminium pereme elszíneződött, olyam mintha kopna. Kb.3-szor használtam eddig. Lassan cserélgetni kell a továbbiakat is le, de elbizonytalanodtam kerámia ügyben. Fontos, hogy tapadásmentes legyen, mert pörkölteknek, sülteknek kellene. Vannak régebbi kisebb Tefal teflonjaim, azok még nem peregnek, a bonyhádiak nagyon hamar. Tanácstalan vagyok milyet vegyek.
2014. febr. 18. 02:25
Bochmann edényeket használok. Azon túl, hogy mutatós, szép, sütni-főzni remekül lehet,benne gondnélkül tisztán tartható.
2014. febr. 17. 23:05
Sziasztok, edény készletet készülök vásárolni, de sajnos teljesen tanácstalan vagyok, hogy milyen márkát válasszak. Nézegetem a Blaumann edényeket, nagyon szépek és mutatósak. Valaki használt ilyen fajta edényt, vagy mit tanácsoltok?
32. vuduboszi (válaszként erre: 28. - Dc505db3fd)
2011. márc. 19. 17:39
Szia! Néhány hónapja főzök a Bachm-Solingen edényekben, de elégedetlen vagyok, mert balesetveszélyes: forrósodik a fazék füle,a nyele lötyög és a hagyományos gáztűzhelyen a kicsi edény ami nyeles: leborul, egyszerűen instabil. Magyarán nagyon rossz minőség csillagászati áron.Úgy érzem átvágtak az árubemutatón,leszívesebben visszaadnám az egészet, hisz ennyi pénzért veszek több készletnyi jó minőségű Tefal edényt. Senkinek nem javaslom a Bach-Solingen márkát!!! Ha már megvan,kamu amit mondtak hogy 90 év garancia,hisz válaszra sem méltatnak!
31. Gine (válaszként erre: 29. - Márti5)
2011. márc. 10. 20:29
A pörihez teszel vizet?
30. Gine (válaszként erre: 17. - Ipi)
2011. márc. 10. 20:25

Szia!


na ez azért gondolom tudod,hogy egy nagy mese!milliárdos jogot megvenni??"akik a Zeptert is gyártják?"A Zeptert nem vkik gyártják,hanem maga Philip Zepternek van több gyára világszerte...szted ő eladná ezt a jogot?Még nem őrült meg,egyedüli az alapanyag,semmi más edénynek nem ez az összetevője...

2011. márc. 10. 20:19
Nagyon szeretek öntöttvasban főzni, isteni a börkölt benne.Van egy sorozat német gyártmányú Zepter jellegű edényem mely nagyon jó és energia takarékos. Tojást, krumplit tésztát így főzök benne:felfő, kikapcsolom a gászt, kb. 20percig nem veszem le a fedőt és kész ( az így főzött tojás nem olyan fullaztó mikor esszük).Pörköltet viszont nem szeretek benne főzni mert a leve nem lessz elég sűrű szaftos.
2010. márc. 18. 17:27

Sziasztok forumozok !

KI tudna nekem abban segiteni ,hogy hogyan kell Bachm-Solinger edényekben fozni,pl.halat zoldseggel egyszerre párolni,mert én is vettem pár napja, de még nem hasznaltam,valojaban azt sem tudom hogy fogjak hozzá,mert nem akarom elrontani a nyersanyagokat...nem tudom melyik resz mivel valo,,,muanyagtányer szeruseg,,es rácsok ezek mire szolgalnak???,és még hogy mit mivel ,es hogyan kell ,,,

Koszonettel: Judit

27. 5b228c20f3 (válaszként erre: 26. - Fc0df808b3)
2009. szept. 13. 16:40

Szia panka!


Nekem ez a típusom van, én nagyon szeretem, jobb mint az AMC és a tefalnál is jobban bejön.


Nálunk volt Zepter bemutató is, nagy volt a csábítás, de szerencsére egy ismerősnek a Bachmayer Solingen készlete már megvolt, így a Zepter bemutató után áthozta és ugyanazokat a kajákat megcsináltuk benne :)

Semmi különbség, csak az ára!


Amúgy most néztem én is edényeket, nagyon sok a gagyi minőség, ami pedig jó, az olyan drága, hogy fél évig kereshetek rá :S

2009. szept. 13. 16:36

Sziasztok!


Nekem a Zepter helyett ezt ajánlották:

"Bachmayer Solingen indukciós edénykészlet"


Ez sem olcsó, de legalább megfizethető és örök élet.


Ismeri valaki ezeket az edényeket?

25. badonyimariaeva (válaszként erre: 24. - 07d5415267)
2008. okt. 20. 15:46

Jók is ezek az öntött és cserép edények,csak a mosogatásnál vannak a problémák.

Olyan nehéz őket mosogatni.

Legalább is nekem ez a tapasztalatom.

2008. okt. 12. 17:13

Nekem öntöttvas edényeim vannak és cserépedények.

Öntöttvasból is van már lábas, fazék, kacsasütő..stb, igaz hogy aranyáron, de azt csak egyszer kell megvenni.

A cserépedények sem bocsájtanak ki semilyen káros anyagot, ha samottos agyagból készül, platnin mehet fel a gázrózsára is, abban leégetni egy ételt művészet:) Az ízük teljesen más, sokkal finomabb mint a vacak fémlábasban készült ételeké.

Ha úgy vásárolunk fazekastól hogy használati célra, és nem a díszítésre megyünk rá megfizethető. Csak dícsérni tudom az agyagedényeket, de sajna nagyon kell rájuk vigyázni...:(

23. Pumpu (válaszként erre: 21. - Puba)
2008. aug. 26. 22:10

Jajj,a kerámiakésbe én is beleszerettem, egy importőrnél láttam...

Korábban vettem tupperkéseket, hát baromi nagy caalódás volt (drága pénzért, naná), az örökéletűnek meghirdetett késsel kb 1 hónappal később nem lehetett még kiflit sem kettévágni, úgyhogy a tuppertől távolt tartom magam és kész...

22. Pumpu
2008. aug. 26. 22:08

De jó, hogy rátaláltam erre a helyre :)

Pont költözni fogok, külön szülőktől és itthon megőrülök attól, hogy az anyukám ragaszkodik az edényeihez, úgyhogy eldöntöttem, hogy én magamnak olyanokat veszek, amik nagyon jók :)

A zepter engem is vonz, igaz, bemutatón még nem voltam, de az oldalon sok jót olvastam, de egyszerűen félek a közelükbe menni, mert nem bírom elviselni az ügynököket.

Még ha a termék jó is, messzire futok, ha egy ÜGYNÖKkel kell beszélnem...

Szóval, inkább most költök többet egy edényre, mintsem fél év után ne akarjak kidobni egy olyan edényt, ami már nem igazán jó, de a kukához túl jó. Szóval értitek.. mert pazarolni nem szeretek.

Egy évvel ezelőtt expasimmal vásároltunk be a lakásába edényekből, ez Angliában történt. Vettünk pár elég olcsónak tűnő edényt, amiknek az alja az első normális főzés után eldeformálódott....

21. puba
2008. júl. 29. 11:23
Kelomat rozsdamentes edényim vannak,2-3 éve használom hasonló a zepterhez,nagyon jó,gyors gazdaságos..német a termék.Ami most újdonság otthon és nem igazán hasonlítható semmihez az új kerámiakésem,és a szeletelő,a sárgarépám,krumplim még másnap is megtartotta a színét,alig tértem magamhoz annyira friss maradt minden...fémallergiások segítség lehet...
20. ipi
2008. júl. 25. 10:54

És a Zeptert sima régi gáztűzhelyen is lehet használni, nem? Anyósom meg van róla győződve, hogy vacak, mert neki a gáztűzhelyen nem működik, vagy mi...

Pedig én is szeretnék már cserélni.

19. d'or (válaszként erre: 18. - 7f36f59703)
2008. júl. 20. 18:42

en is mar kb 10-15eve zepterbe fozok ,imadom ...

vszont most nyaralobol elhoztam 2db zepter nagyobb edenyt,fazekat ,amit eladnek olcosn mivel nekunk van eleg zepterunk most,igy ha vkit erdekel irjon privit kuldok at képet

2008. ápr. 11. 14:40
nekem van zepterem,és lehihetitek,aranyat ér!részletre vettem,jó drága volt,de mikor főzök benne,nem gondolok erre.csak arra,hogy a lányomnak is fogok venni,mert megéri.
17. ipi
2008. márc. 1. 16:09

Sziasztok, nagyon megörültem ennek a fórumnak :-) Én is épp kivágni készülök az örökölt, agyonhasznált zománcozott edényeimet...

És képzeljétek el, találtam egy nőcit, aki egyedül Magyarországról megvette a jogot, hogy Olaszországból közvetlenül a gyártótól (akik a Zeptert is gyártják) hozza és forgalmazza az edényeit, csak nem zepter a neve. 150 ezerért megvan egy 7 edényes szett...

Toronyfőzés stb. Anyósom meg le akar beszélni, hogy milyen szarok ezek a toronyfőzéses edények, mert nem működnek a régi gázlángos sütőkön... Hát én voltam a szomszéd néninél Zepteres bemutatót tök jó volt a kaja benne :-)

De hát igazság?! Szerintem az nincs..

2008. febr. 11. 16:29
Teflon edényeim van.
15. katic
2007. dec. 21. 20:27

Nekem Beck márkájú edényeim vannak, meg vagyok velük elégedve. Van egy teflonos serpenyőm is, az is jó. Fakanállal kell benne kavargatni az ételt, s úgy nem karcolódik meg.

A Zepterekért azért még fáj a szívem. :)

14. zezsua
2007. dec. 9. 21:23
zepter és öntöttvas edényeket használok szuperek
2007. jún. 17. 11:57

Az aluminiumedényben való főzés nem rejt veszélyeket.

Korábban elterjedt nézet volt, hogy az aluminium növeli az Alzheimer-kór veszélyét, de a kutatások ezt nem erősítették meg.

Az ételbe kerülő mennyiség elenyésző : több százezerszer kevesebb, mint amit számos savlekötő vagy a gyomorkímélő aszpirin tartalmaz.

12. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 5. - Venes)
2007. jún. 14. 19:26
Ilyesmit hallottam en is. Azota mindenhol nezem az edenyeket. :(
11. Icus
2007. jún. 14. 19:25

Nekem Zepterem van 15 éve használom, nagyon szeretem. Vennék még szívesen, főleg a nagyobbakból, de íszonyatosan drága.

A Teflontól én nagyon idegenkedek. Volt olyan, ami egy sütés ütán felpörgött!

10. Teráz
2007. jún. 14. 18:33

Solingen edénykészletem van.Imádom,20 éve használom,nagyon elégedett vagyok vele.

A teflonnal örökös gond,mindig megkarcoljuk,bármennyire odafigyelünk.

2007. jún. 13. 19:29
ha teflon, akkor az EMA-LION platinum teflon edényei nagyon jó minőségűek, nekem teflonból ezek váltak be leginkább és szépek is
2007. jún. 13. 19:22
Én a rozsdamentes edényeimet szeretem,mindegyiket kihasználom,főleg a nagyfazék és a nagyserpenyő van forgalomban.Nagyon izlésesek is egyrészt,másrészt az étel hamarabb megfő benne és melegen tartja sokáig. A mosogatásról nem is beszélve,ha bármi egy kicsit leragad benne,vagy egy pár percre beáztatom könnyedén el lehet mosogatni,nem ugy mint a zománcosakat.Évekkel ezelőtt vettem még az egyik garnitúrát,egyet a szebbiket meg Anyukámtól kaptam tavaly.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook