Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejallergiának lehet tünete makacs székszorulás?Másnál volt ilyen?Most erre gyanakszanak a dokik, tejmentes diétával teszteljük. fórum

Tejallergiának lehet tünete makacs székszorulás?Másnál volt ilyen?Most erre gyanakszanak a dokik, tejmentes diétával teszteljük. (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. okt. 15. 09:07
tej ilyent nem okoz.
30. pilacs78 (válaszként erre: 26. - Kingi7)
2013. szept. 21. 12:13
aszalt szilva a megoldás minden szorulásra. Finom, egészséges, nem gyógyszer!
29. Dolores007 (válaszként erre: 28. - Kingi7)
2012. jan. 25. 22:23

Örülök, hogy kiderült a gond! :)

Azért érdekes, hogy mennyi gyerek vashiányos...

28. kingi7 (válaszként erre: 21. - Dolores007)
2012. jan. 25. 21:41
Komoly vashiány lett az eredmény :) hála az égnek :)
27. e1ba0e35af (válaszként erre: 1. - Jak27)
2012. jan. 23. 12:20
Bizony lehet,én magam is ettől szenvedek,szenvedek,mert egyébként nagyon szeretem a tejet,tejtermékeket.Sajnos nekem a kecsketej sem vált be,ugyanolyan szorulást okoz.
26. kingi7 (válaszként erre: 24. - Jak27)
2012. jan. 23. 11:57

A doki akkor is mondta, hogy csináljunk vérkép, vizelet, uh vizsgálatot mindenképpen, de mivel eddig nem volt ilyen és éppen volt egy kis hasmenéses gondja, hányással, azt mondta, hogy ez irányban várjunk egy picit. Most indulok a beutalóért. Szerintem ez annyira nem volt lerázás.


Tényleg ti hogy álltok a gyümölcsökkel? A szilva sem segít?Ha több tejterméket eszik, akkor mit tapasztalsz? Elvileg a tejallergia nem hasmenéssel jár?

25. MelisUK (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2012. jan. 23. 10:52
Gondolom ha a tej szerinted nem alkalmas emberi fogyasztásra, akkor a tejtermékek sem, ez egy teljesen logikus következtetés. Én nem tudnám elképzelni az életem jogrurt, túró, sajt, tejszín, tejföl és társaik nélkül. A tejet is imádom. Mégis mi az, aminek a fogyasztásával a kálciumot be tudja vinni az ember a szervezetébe? Azok, akik házi tehéntejen nőnek fel, erősek a fogaik, nincs csontritkulásuk.
24. jak27 (válaszként erre: 22. - Kingi7)
2012. jan. 23. 10:30
Én ilyet még nem tapasztaltam,de a mi esetünkből valamire rájöttem:nem szabad hagyni,hogy lerázzanak.Velünk is ezt csinálták,csapj oda az asztalra,mert ha később nagyobb baj lesz,még téged fognak hibáztatni.Én is megkaptam,hogy mért nem szóltam előbb,pedig mindig említettem,mire a doktornő:dehát akkor mért nem adta elő magát ilyen drasztikusan.Ekkor számoltam magamban 10-ig...A legtöbb helyen ilyen nemtörődömök sajnos. Legalább a gyerekekre figyelnének jobban oda a dokik,és vennék komolyan a szülőket!
23. jak27 (válaszként erre: 14. - Dolores007)
2012. jan. 23. 10:19
Igen,mindig mondtam a doktornőnek,hogy nem tud kakilni,erre állandóan csak ismételgette magát:Laevolacot adni,krumpli,répa kerülése.Ezzel el volt intézve,hiába mondtam neki,hogy nem használ.Úgy kaptam beutalót,hogy lefényképeztem a kakikat,és ledobtam az asztalára,és mondtam,hogy mostmár aztán csináljon valamit!
22. kingi7 (válaszként erre: 21. - Dolores007)
2012. jan. 23. 10:13

Idáig én is eljutottam...nem valami biztató :(


Valaki esetleg saját tapasztalat?

21. Dolores007 (válaszként erre: 20. - Kingi7)
2012. jan. 23. 01:45

A fehér széklet semmilyen életkorban, és semmilyen táplálkozás mellett sem tekinthető normális jelenségnek, mindenképp részletes gasztroenterológiai kivizsgálást tesz szükségessé.

A fehér széklet oka az epe hiánya a székletben, melynek hátterében súlyos eltérések húzódhatnak meg, például a máj, a belek, az epehólyag, epeutak rendellenességei. A májban termelődik az epe, mely az epehólyagban raktározódik. A széklet normál barna színéért az epefestékek a felelősek, melyek az emésztési folyamatok során a májból a bélbe választódnak ki.


Ha a máj nem termel elég epét vagy az epeutak elzáródása miatt az epe nem tudja elhagyni a májat, a széklet fehér színű lesz. Ilyen fordulhat elő hepatotisban, biliáris cirrhosisban, epekövességben, az epeutak szűkülete esetén, metabolikus okok esetében.



A tumor is beszűkítheti az epeutakat, de akár gyógyszer-mellékhatás is lehet, például egyes antibiotikumok, gomballenes szerek mellékhatása.

20. kingi7
2012. jan. 23. 00:57

Én egy kicsit "offolom a topikot, de nálunk felmerült egy probléma, ha már itt vannak a kaki gondok...

Lányom 2,5 éves válogatós, se gyümölcs, se zöldség...illetve válogatva-borsó,kukorica, olajbogyó, nyers répa igen-gyümi semmi...néha keményet kakil, de általában normális... kb 2 hete volt egy gyomorrontása, meg vagy 2 napig mendegélt a hasa. Majd szó szerint FEHÉRET kakilt :S. nagyon megijedtem. Azóta van, hogy normálisat, de sokszor inkább világossárgát, ma meg ismét volt fehér... Ijesztő, hogy mindenféle májproblémáról írnak, a doki múltkor mondta, hogy várjak, mert van, hogy a máj "regenerálódik" holnap hívom, hogy hogyan tovább. Valaki találkozott már ezzel a jelenséggel?Segítsetek, ha tudtok!

2012. jan. 23. 00:21

hmmm nem tudom, én babakoromban majdnem belehaltam a tejbe...azt javasolták édesanyáméknak hogy különböző mértékben higítva azzal etessenek, mert nem volt anyateje...4 hónapos koromig egy grammot sem híztam viszont minden kijött belőlem...nem aludtam, nem ettem normálisan, csak alul felül jött belőlem minden. Egy akkor frissen végzett allergológus gyermekgyógyász mondta hogy ez tejfehérje allergia, átváltottunk tápszerre és speckó étrendre később és elmúlt. Persze 4-5 éves koromban semmilyen formában nem ehettem tejet, ma már meg tudom inni úgy, hogy semmi bajom sincsen. De ahhoz, hogy a tejundorom elmúljon legalább 16-17 év kellett, addig teljesen rosszul voltam a tej gondolatától is.


A párom laktózérzékeny (igeeeeen...remek géneket fogunk tovább vinni:)), neki a tejtől fokozott hasmenése van, puffad és görcsöl, székrekedés semmiképpen.


Vidd el a babát allergológushoz szerintem!

18. homern (válaszként erre: 9. - Yanett86)
2012. jan. 22. 23:45

érdekes gondolat,hogy ha nem haltak meg akkor jó volt nekik.én inkább szükséges rossznak mondanám,ami segítette a túlélést.nem azt mondtam,hogy aki tejet kap az húdeszörnyűkínhalált fog halni.sok panaszt okoz sok embernek,de nem veszik észre.a köztudatban az van,hogy aki tejallergiás annak megy a hasa. sose gondolná senki hogy attól fáj a feje,vannak szorongásos tünetei,vagy épp emiatt ingerlékeny.

nem csak voltam immunológusnál és dietetikusnál,hanem tanítottak is engem,nem is kis nevek.maradnék az eredeti véleményemnél,a tej a bocié :)

17. lov.ildi (válaszként erre: 10. - Jak27)
2012. jan. 22. 23:06

Sziasztok!


Bius pár napos kora óta kakibajaink voltak és vannak.

Az elején 24 órás hasmenése volt,majd pár hétig olyan szorulása,hogy szegény nagyon kínlodott és csak segítséggel tudott kakilni.

Neki az őszibarack jött be.

Lehet cukormentes őszipürét kapni.

Próbáld azzal etetni.

Figyelj oda arra,hogy semmiképpen ne kapjon olyan ételt amiben hozzáadott cukor van.

Biusnak a tejpépek is megfogták a székletét.

A reszelt répa és reszelt alma összekeverve is hatásos lehet.

A megváltozott étkezés is okozhat kakibajokat.

A gyomrocskájuknak idő kell az átállásra.

Biusnak pár hétig volt szorúlása. Azóta nagyon híg a széklete. Nála nem találtak semmiféle eltérést.

Ilyen az emésztése.

16. Dolores007 (válaszként erre: 4. - 6c75a7f0fc)
2012. jan. 22. 22:14

A kecsketej nagyjából háromszor annyi nátriumot és fehérjét tartalmaz, mint az anyatej. A nátrium egyébként is megterheli a kicsik még fejletlen veséjét, mely csak a második életév végére éri el azt az érettségi szintet, melynek révén már gond nélkül meg tud birkózni a felesleges nátrium kiválasztásával. A szükséges napi nátriumszükségletet mindössze három deciliter kecsketej bővel fedezi (1 dl kecsketej 50 mg nátriumot tartalmaz), efelett pedig veszélyesen megemelkedhet a nátrium szintje a szervezetben, ami súlyos – akár végzetes – következményekkel járhat.

Kecsketejes táplálás kapcsán ezen kívül beszámoltak már folsavhiányról és a vérszegénység folsavhiányhoz kapcsolódó formájának kialakulásáról is, mely az 1920–1930-as években nem is számított extrém ritkaságnak Európában. A hiányállapot létrejötte azzal magyarázható, hogy míg az anyatej literenként 50 mikrogramm folsavat tartalmaz, addig a kecsketej ennek csupán mintegy tizedét (6 mikrogrammot). Ez utóbbival ezért igen nehezen lenne fedezhető a napi folsavszükséglet, mely 6 hónapos kor előtt 65 mikrogramm, és az életkor előrehaladtával a szükséglet is emelkedik.

Bár a nyers, nem hőkezelt kecsketej (nyers tehéntejhez hasonlóan) kiváló táptalaj a különféle kórokozók továbbadásához is, a közvéleményben mégis tartja magát az a tévhit, hogy a pasztőrözött tej egészségi szempontból értéktelenebb, mint a nem kezelt változat.

Forrás: dietekika-életmodponthu

15. pgiz (válaszként erre: 9. - Yanett86)
2012. jan. 22. 22:12

Én pedig cáfolnám a cáfolatodat, mert már 36 évvel ezelőtt is ismertem a tej rossz hatását az akkor 1 éves koráig tápszeres kislányomra. Harmados és feles tejjel próbálkoztam bevezetni 12 hónapos kora után, sikertelenül. Így évente kísérleteztem, a gyerekorvosommal közösen, míg majdnem 3 éves korra fogadta el a szervezete a tejet. Nem is volt gondja vele vagy 20 évig. Most már megint van.

És igen, a tej a bocinak való.

14. Dolores007 (válaszként erre: 10. - Jak27)
2012. jan. 22. 22:04

És ha mondjuk laktóz allergiás a babád, akkor kaphat Laevolacot?


Orvos javasolta a lavolacot?

13. jak27 (válaszként erre: 8. - Mamcili)
2012. jan. 22. 22:01
olyan furcsa ez nekem, az unokatestvére is tejallergiás volt, de nála hasmenés és kiütések voltak a tünetek,ezért is különös,hogy erre gondolnak az orvosok.1 hónapig kell tejmentes diétára fogni, majd ha nem használ,akkor befekszünk kivizsgálásra.Neten is keresgéltem,de elég keveset írnak arról,hogy székszorulás is lehet tünet.Remélem mihamaabb kiderül,hogy mi a gond,mert nagyon rossz nézni,ahogy szenved!
12. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Yanett86)
2012. jan. 22. 21:58

változott a tej

változtak a táplálkozási szokások

változott a gyerekek immunológiai állapota



Én továbbra is azt vallom: a tej nem alkalmas emberi fogyazstásra, bizarr, hogy egy állat anyatejét fogyasztjuk emberként.

Továbbá vallom, hogy a szülők kinyírják a saját gyerekeiket a tej itatásával.


Ne fáradjatok azzal, hogy leírjátok, hogy "bezzeg én is meg az anyám is meg az apám is meg a nagyapám is ezen nőtt fel"....nem vagyok meggyőzhető

11. jak27 (válaszként erre: 9. - Yanett86)
2012. jan. 22. 21:58
A lisztnél már kezdenek rájönni,hogy többet árt a nagy óvatosság,mint használ.
10. jak27
2012. jan. 22. 21:56

Köszönöm,hogy már ennyien válaszoltatok!A 9 hónapos lányom kakil nagyon nehezen,már a kezdetektől,de a hozzátáplálás óta nagyon eldurvult a helyzet.Napi 30 ml Laevolac mellett is 2ujjnyi vastag kemény volt a széklete. :(

Sajnos tápos, csak nagyon keveset szopizott, jelenleg Pregomint és Sinlacot kap.

9. yanett86 (válaszként erre: 5. - Homern)
2012. jan. 22. 21:50
na ezt cáfolnám, régen nem volt tápszer még se haltak tömegesen a gyerekek és aki már volt immunológusnál vagy dietetikusnál az tudja, hogy a gyereknek nem hogy nem lehet hanem kell tejet adni, mert szépen fokozatosan kell bevezetni az étrendjébe és akkor nem fog allergizálni a gyerek 1 éves korára amikor is kezdik enni a joghurtokat, túrórudit és a többi gyerek finomságot! Szóval a védőnők és gyermekorvosok sem adnak jó tanácsokat, ami nagyon fura a dietetikusok akik a már allergiás 1-2-3 éveseket kezelik, ki vannak akadva, hogy addig nem volt ennyi allergiás gyerek míg ez a hülyeség nem jött be a védőnői továbbképzésbe!
2012. jan. 22. 21:48

Igen, de még mennyire lehet széklet szorulás...

Ha a tej illetve tejszármazékot (kakaót) megvonsz tőle 2-3 nap alatt ha rendeződik minden, akkor 90 %-os hogy tejérzékeny

2012. jan. 22. 21:38

Én tehéntejen nőttem fel.

A bolti tejet a mai napig nem tudom meginni, mert büdösnek és ízetlennek találom.

Semmi bajom nem volt.

Unokatesómnak volt tejallergiája, ő laktózmentes tejet ivott egy darabig, és minden tünete elmúlt.

6. Miramira77 (válaszként erre: 4. - 6c75a7f0fc)
2012. jan. 22. 21:19
A kecsketej fehérjéje nagyon hasonlít a tehéntejére, így az is allergizálhat.
2012. jan. 22. 21:17
igen,persze.nem épp embernek való dolog,pláne nem 3 éven aluliaknak :S
4. 6c75a7f0fc (válaszként erre: 1. - Jak27)
2012. jan. 22. 21:17
Ha tudsz szerezni akkor Kecske tejet adjál neki! attól semmi baja nem lessz!
2012. jan. 22. 21:16
Igen lehet! ha tul zsíros a tej! akkor előfordulhat!
2012. jan. 22. 21:15

bizony, meg hasmenés is.


A tej nem tápláléka az embernek, a tehéntej a bocié.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook