Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hideg eljárásos szappankészítés után az edényeket mivel, mikor és hogyan mossátok el? Hova öntitek a szappanelőzetes kimosott trutyit? És .. fórum

Hideg eljárásos szappankészítés után az edényeket mivel, mikor és hogyan mossátok el? Hova öntitek a szappanelőzetes kimosott trutyit? És .. (tudásbázis kérdés)


2013. júl. 11. 22:00
Köszi, szétnézek.
20. bowie
2013. júl. 8. 09:00

[link]


Itt találsz csomó beszerzési helyet.

A cosmio-n is szoktak jó akciók lenni.:)

2013. júl. 8. 08:41

ökokuckóból rendeltem pár dolgot, persze nálunk is vannak saját keletkezésű dolgok, de a másikat nem ismertem- köszi

én még csak 2 féle szappant csináltam, tanulom :)

18. bowie
2013. júl. 5. 17:56
De pl sima mosószappannál, a zsír nekem itthonról van, csináltam már hamulúgból is mosószert, a fahamu is itthon keletkezett..
17. bowie (válaszként erre: 16. - Grizzli)
2013. júl. 5. 17:54
Amit nem kapok meg itt helyben, azt rendelem netről. ökokuckó, nagymami kincsestára, mikor hol, ha valahol látok akciót, onnan feltankolok.:)
2013. júl. 5. 16:03

Jó Neked, én sima befőttesben nyomom, amit egy régi vízzel teli tepsibe teszek.


Apropó, hol szoktál alapanyagot venni? Zsírokat, olajokat?

15. bowie (válaszként erre: 14. - Grizzli)
2013. júl. 3. 21:21
Én patikából kaptam üvegedényeket.:))
2013. júl. 3. 09:03
Tegnap azt olvastam, hogy a befőttes üveg nem jó, mert a lúg oldja az üveget, csak a laboratóriumi hőálló üvegedény jó, vagy rozsdamentes acél edények...
13. bowie
2013. júl. 2. 17:35
Mondjuk az ilyet úgy próbálom ki, hogy beleöntöm, aztán gyors arrébb megyek..ki tudja mi történhet alapon..:D
12. bowie (válaszként erre: 11. - Grizzli)
2013. júl. 2. 17:35

Őszintén szólva fogalmam sincs. Nekem van, hogy napokig ott marad az edény lent (külön van mosókonyhám, ott szoktak lenni ezek a cuccok is), és van, hogy majd egy hét múlva jut eszembe, hogy jah, takarítani kellene őket.

Nem tudtam, hogy jó az ecet rá.:)

11. Grizzli (válaszként erre: 9. - Bowie)
2013. júl. 2. 15:25

Olvastam hogy az ecet jó, ha pl magadra folyik. Esetleg az közömbösíti egy részét, csak azt kéne tudni, hogy mennyit kell hozzá adni a maradékhoz.


Vagy mi lenne, ha akkor takarítanánk el az edényeket, amikor a szappant is használod már? hiszen addigra már nem olyan káros a lúg, mert elszappanosodik, nem? mit gondolsz?

10. bowie (válaszként erre: 9. - Bowie)
2013. jún. 26. 12:04

Sajna a házi kencékkel igazából csak magunknak teszünk jót, mert kerüljük a vegyszereket, ugyanígy a házi tisztítószerekkel, de a környezetet nem tudjuk vele úgy óvni ahogyan szeretnénk.

Esetleg, ha nagyon odafigyelsz az ilyesmire, kérdezd meg egy patikában. Onnan elvileg elszállítják a veszélyes hulladékot.

Azt, hogy ők milyen eljárással semmisítik meg...hát azt ki tudja...:D


Ez épp olyan, mint a hibrid autók...azok is környezetkímélőek, de a gyártásuk során olyan erősen környezetkárosító dolgokat használnak, amelyek annyira károsak, amit egy átlagautó 10 év alatt tud állítólag produkálni, ha minden nap használják.

9. bowie (válaszként erre: 6. - Grizzli)
2013. jún. 26. 11:58
Hát a lúg bizony károsítja az élővilágot, erősen környezetszennyező. Viszont nincs olyan hely, ahol le lehetne adni. Legalábbis nálunk nincs. Régen mindig vittem a patikába, át is vette egy ismerősöm, de ő már nem dolgozik ott, akinek meg oda akartam adni az nem vette el. Úgyhogy nálunk is a wcben landol.
8. bowie (válaszként erre: 7. - Miramira77)
2013. jún. 26. 11:49
Van az én kotyvasztós naplómba is recept valahol, de trimamának van kifejezetten szappanos naplója. A szappankészítés alapjaihoz meg lejjebb raktam egy linket. Azon az oldalon is válogathatsz száz és száz recept között.:))
2013. jún. 26. 11:37

Bocsi, hogy idepofátlankodom, de hogy csináljátok???

Nagyon szeretnék házi szappant készíteni. Még kislány koromban használtam olyat, amibe valami szemcse (kősó talán) volt keverve, és rózsaszirmok voltak benne. Isteni rózsaillata volt, a bőröm pedig puha lett tőle és egész nap áradt rólam a rózsaillat, olyan tartós volt.

A nagymamám testvérénél voltam, egy eldugott faluban, ő mesélte, hogy egy néni csinálta neki dizsnózsírból, de 102 évesen (pár hónappal azelőtt) elhunyt, a titkát a sírba vitte.

2013. jún. 26. 09:28
Köszi! A lúgos előzetest nem baj beleönteni a csatornába??? Nem tesz kárt az élővilágban, vagy bármiben?
2013. jún. 26. 09:11

[link]



Én egyébként soha nem fogom meg kesztyű nélkül, csak, amikor felhasználjuk. Nem azért, mert baja lenne, csak nem akarom, hogy akaratlanul is bármilyen baci kerüljön a kezemről rá.

2013. jún. 26. 09:08
és mivel mosod ki? sima vízzel vagy desztvízzel? és rögtön utána?
2013. jún. 26. 09:07
Wc-be öntöm,és kesztyűben kell szeletelni még.
2013. jún. 26. 08:58
..amikor felvágjátok a szappant 48 órával később, akkor gumikesztyűben teszitek, vagy már meg lehet fogni???
2013. jún. 26. 08:58
Hideg eljárásos szappankészítés után az edényeket mivel, mikor és hogyan mossátok el? Hova öntitek a szappanelőzetes kimosott trutyit? És ..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook