Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Testkontroll vki esetleg? fórum

Testkontroll vki esetleg? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1230. Flora1245
2014. júl. 9. 22:02

Sziasztok!



Hogy vagytok? Megy a testkontroll? Én csinálom:-) Most kicsit érdekesen vagyok, mert "bezabáltam" vajaszsemléből, és furcsa, hogy nem vagyok éhes. Az megfelel a testkontrollnak? Kíváncsi vagyok, hogy fogok-e fogyni vasárnapig..

2014. júl. 8. 08:55
Sziasztok!Én is kitartok de nagyon rossz voltam :( vissza is jött biztos 2 kg :(((! De eldöntöttem végleg megszabadulok mert igy nem mehet tovább.Úgyhogy most kezdem előről és mozogni is akarok mert eddig a tanulás miatt kb 24 órában tanultam.
1228. Flora1245
2014. júl. 7. 19:59

Szia!


Én még kitartok - kivéve vasárnap, akkor volt egy kis kilengés. No, ennek köszönhetően vasárnap reggelre 68 kg voltam, majdan 1 kg szerintem vissza is jött..

1227. Hexala
2014. júl. 4. 09:08

Hahó, többiek?

Hogy haladtok? :)

Én reggel mérlegre álltam, sajnos nem mozdul lefelé. Mindig ez történik a vándorháj tök hamar lemegy, de aztán semmi. Muszáj lesz gyakrabban futnom, na meg rengeteg dinnyét ettem a napokan,lehet ilyen mennyiségben már a gyümölcs sem fogyaszt.. Na mindegy a lényeg h. szigorúbbra kell vennem.

1226. Hexala
2014. júl. 3. 22:24
hajrá! :)
1225. Flora1245
2014. júl. 3. 20:19
Na, ma kitartottam! :-)
1224. Flora1245
2014. júl. 3. 04:35
Szia, Hexala, no akkor újult erővel megpróbálom:-) Köszi!
1223. Hexala
2014. júl. 2. 22:26

Mintának azért nem nevezném,:) de ilyesmik:

3-4 ig simán elvagyok gyümin,akkor szoktam hirtelen nagyon megéhezni.Akkor van a teljes kiőrlésű pirítós vajjal,sok nagyon sok zöldséggel, ebből annyit eszem h. jól lakjak.ez így tk-os.

Ma az olaj nélküli fritőzben volt sültkrumpli paradicsommal , paprikával ez is belefér. Tegnap sajtot ettem virslivel salival- ez igaz h. fehérje a szétválasztásak megfelelt, de amúgy a sajtot nagyon nem favorizálja a virslit meg...Gyakran van zöldségleves ami olyan sűrű mint egy főzelék. Hagyma üvegesre rá a répa+karfiol, vagy répa+brokkoli,vagy répa+spárga, fokhagyma, fűszerek, amikor megfőtt, botmixerrezem.Ha kevés a répa mehet bele krumpli is akkor még sűrűbb. Ezzel simán jól lehet lakni és nagyon finom. (A család is szereti csak ők tesznek bele sajtot meg levesgyöngyöt.) Husit és halat is szoktam párolni, ahhoz nagyon menő a kínai kel sali.Ezzel az öntettel isteni: 1 kanál mustár, 1 kanál méz (ez a könyvbeli receptekben is engedélyezett) 1 citrom leve, 1 kanál olivaolaj. Én igyekszem előre elkészíteni a salikat és nem várom meg hogy farkas éhes legyek mert akkor tuti összezabálok mindent.Most finom a lecsó is. Nem a kv. + tejen úszik el a dolog az biztos. Arra érdemes figyelni hogy az ételek 70%-ban nagy víztartalmúak legyenek=zöldség, gyümi. Mindenhez lehet salit enni. hát kb ennyi. Nem nehéz, kicsi tervezést igényel, de amúgy 1 hét után átáll az ember agya. :)

1222. Flora1245
2014. júl. 2. 21:35

Szia, Hexala!


Pár minta napi étrendedet leírnád? Émn még mindig éhezem a tk mellett, szóval ha valakinek van tuti tippje, ossza meg velem..


Ma délelőtt csak gyümölcs volt, ebéd csirke + párolt zöldség, vacsira ettem 3 vajas pirítóst, de majd éhen pusztultam... úgyhogy olyan nyolckor még egy melegszemdvics lement, ezzel el is rontottam az egész napi diétát :-(( Ráadásul én napi 2-3 kávét szoktam inni, mégpedig tejjel... majd letesztelem kicsi kávétejszínnel, de ez sem tk-os..

Másnak is vannak ilyen gondjai vagy csak nekem megy ilyen nehezen?

1221. Hexala
2014. júl. 2. 09:28

:) :)

én 175 cm és 75 kg-ról(vágósúly) indultam.Most 69 vagyok és én is 62 voltam sokáig.64-nél már jó lennék. 5-6 kg lemegy egy hónap alatt ha be van szépen tartva és van heti 1-2 gyüminap.

A könyveket keresd elő, az nagyon jó ösztönző.

Igen én folytatni akarom,az is tetszik benne h. ez életmód nem egy gyors fogyókúra amit ha abbahagyok jön az egész vissza.

1220. Flora1245
2014. júl. 2. 05:15

Igen, új nap, megyek dolgozni, és ma is nekiveselkedek. :-)


172 cm magas vagyok és 70 kg. Amikor olyan 62 kg körül voltam, akkor sokkal jobban éreztem magam. Úgyhogy az lenne a cél. Szerintetek ez mennyi idő cca?



Ti hány kg-ról indultatok és mennyit fogytatok, mennyi idő alatt? Utána megmaradtatok a tk mellett?

1219. Hexala
2014. júl. 1. 22:25

Flora Te mennyit szeretnél fogyni?

Ha kicsit is jobb volt a közérzeted a tk-tól akkor NE ADD FEL! Én is sokszor elcsesztem, írtam is itt, ha visszaolvasol, volt h. 3 nap alatt 3kg-t híztam, pedig délig mindíg csak gyümit ettem. De akárhányszor össze vissza eszek érzem h. nem érte meg. Én ezt egy tanulási folyamatnak veszem, ami megerősít abban h. a tk. az egészséges étkezés. Ne ostorozd magad, holnap új nap kezdődik új esélyjel !:)

1218. Flora1245 (válaszként erre: 1217. - Flora1245)
2014. júl. 1. 20:39
.. szombat délig... gyorsan írtam.. bocs..
1217. Flora1245
2014. júl. 1. 20:39

Szia, Hexala!


Hát, én most épp el vagyok kicsit kenődve. Hétvégén még szombad éldig (ebéd is) rendben voltam, de aztán elmentünk egy cukiba és jól megettem egy kis sütit kávéval, majd még meg is vacsiztam. Vasárnap már a reggeli sem jött össze, együtt volt a család és velük ettem. Ma megint reggeliztem vacsiztam, igaz, az ebéd Ok volt. No, ennek megfelelően a mérleg megint visszaállt, szóval a semmiért kinlódtam. :-((


Úgyhogy elvileg holnap újra, de már nem is tudom, hogy akarom-e, mert mindig elcsábulok, a francba... :-((

1216. Hexala
2014. júl. 1. 14:20

Szia Flora!

De jó hogy egyre többen vagyunk! :)

Képzeljétek múlt héten 2 és fél napig csak gyümin éltem. A harmadik napon is teljesen jól elvoltam csak este befutottak a vendégek illetlenség lett volna nem vacsizni velük. Tiszta lapos lett a hasam tőle. :)

1215. Flora1245
2014. jún. 26. 22:27

Sziasztok!


Ma is kitartottam: délelőtt csak gyümölcs, délben zsemle + vaj, estére ettem meleget: spagetti paradicsomszósszal. Holnap is hasonlóan tervezem: ebéd lesz a tészta és vacsorára túrót gondoltam joghurttal. Majd előkeresem a Testkontroll könyvet, szerintem mindkét rész megvolt nekem anno.


Ti hogy bírjátok? Mi ettetek?


Még annyi, hogy végre úgy is fogyhatok, hogy nem kell éheznem hozzá!! Nagyon jó. :-)


üdv

1214. danny68
2014. jún. 26. 14:50
Szia FLORA ,hajra csak igy tovabb valahogy en is igy csinalom egy par napja ,de majd csak nekem is sikerul betartani maradektalanul .Udv koztunk !
1213. Flora1245
2014. jún. 25. 20:50

Sziasztok!


Én ettől a fórumtól teljesen függetlenül most kedden kezdtem testkontrollba. Mér gégen olvastam a könyvet, meg utánaolvastam a neten. Igazából nem tartok be (még) mindent, de délelőtt csak gyümölcsöt eszem, délben még megy az szétválasztás. este még javulnom kell, mert tegnap és ma is szemdvicset ettem - felvágozzal. De mértékkel:-))

Amúgy már most tapasztalom a kedvező hatásait, tulajdonképp kg-ban is kevesebb vagyok, de ez szerintem még nem valódi fogyás.


Lsz számoljatok be ti is majd, hogy hogy haladtok, jó hogy valaki még velem együtt csinálja:-)

1212. totopectore (válaszként erre: 1211. - Hexala)
2014. jún. 25. 15:43
Persze írok majd ,hogyan haladunk :).De máris kevesebb inzulint kell használnia, és ez nagyon jó ,nem ingadozik a cukra.ÉS sokkal kevésbé fáradt, pedig minden nap nagyon korán kel.Egyenlőre ennyit vettem észre rajta :)
1211. Hexala
2014. jún. 24. 22:11

Totopectore

de jó hogy nem egyedül csinálod!beszámolsz majd(ha már ráérsz) a párodnak hogy hat? meg hogy hogyan könnyíti meg a minden napait.

1210. Hexala
2014. jún. 24. 22:07

Danny

sztem az a hasznosabb fogyásilag :)

Szoktam enni vacsira 2 max 3 szelet teljeskiörlésű kenyeret vajjal-az engedett- meg zöldségekkel.

Rizs, krumpli ilyesmi salival mehet, de persze a 30-70% arányt figyelve.

Jó éjt, mai gyüminap kikipálva!! :))

1209. danny68
2014. jún. 24. 16:55
Koszi a valaszokat, aranyosak vagytok es szoritok nektek,hogy sikeruljon leadni a folos kilokat.A CH-val mi a helyzet abbol mennyi fer bele egy nap ?En inkabb husparti vagyok mint kenyer.
2014. jún. 24. 14:04
Igen ennek is nagyon örülök!a délelőtti gyümölcsevést mindig betartom :) lehet emiatt van,hogy tartom a súlyom.Én is csak ritkán kívánom meg a húst.Köszönöm szépen , remélem jövőhéttel befejezem a vizsgákat :)Egyébként a párom is elkezdte mert látta tőlem, és ráerőltetni sem kellett.Ennek külön örülök mert ő meg cukorbeteg és kifejezetten jót tesz neki!
1207. Hexala
2014. jún. 24. 13:54

Totopectore

hát igen vizsgaidőszakban életmentő a csoki... :) de az is szuper h. tartod a -3at. Egy kalappal a vizsgákhoz!

Danny

az első könyv szerint egyáltalán nem kell inni,mert a gyümikből és a zöldségekből felvett víz elég. A második könyv már említi hogy reggel és étkezések előtt lehet inni egy pohár vizet. De szó sincs 2-3 literekről,amúgy nem is szomjazik az ember ha betartja, ezt direkt megfigyeltem, mert furcsállottam h. nem kell inni.

A húst nem nagyon favorizálják, ennek örülök mert pl a paleolittól már megundorodtam a non stop hús miatt. Inkább csak csirkét és halat ajánl. De sztem egy jó pöri sok salátával belefér. Én múltkor marhapörit ettem, karfiolt főztem bele +friss sali. Finom volt.

Amúgy én is már az utolsó 5-6-kgal küzdök de ez a legnehezebb.

1206. totopectore (válaszként erre: 1204. - Danny68)
2014. jún. 24. 12:23
Danny86 ha elég zöldséget, gyümit eszel elvileg nem kell túl sok folyadékot sem bevinned mert a zöldségek tartalmazzák.De ugye csak a friss zöldségre érvényes , a párolt az már veszit a viztartalmából.
2014. jún. 24. 12:21
Sziasztok! Itt vagyok persze!Bocsi csak vizsgázok és ilyenkor elszigetelődök eléggé!Most sajna nekem is megállt 3kg ment le de az én hibám mert sajna most eléggé mellé eszegettem.De olyan édesség éhségem van egyfolytában.Plusz éjfélig tanulok minden nap és 8 után is eszek sajna olyan éhség jön rám.De igyekszem mostmár visszaállni a TK-ra!Valami fincsi recept nekem is jól jönne.Én rengeteg paradicsomot eszek amúgy mostanában.
1204. danny68
2014. jún. 23. 22:43

kb 10 kg felesleg van rajtam ,lehet ott rontottam el ,hogy de.gyumi utan, amit mindig rendesen betartottam du.rendesen etkeztem csak ch-t vagy feherjet (nem egyutt)az idokozoket is betartottam de nagyon keves nyers zoldseget ettem illetve husok melle azt ettem es este eleg keson vacsoraztam 9-10 ora fele.folyadekot mennyit kell inni mert azzal sem vagyok valami nagy barat,

eleg keveset iszom.

1203. Hexala
2014. jún. 23. 22:16

Totopectore, velünk vagy még? :)

Rie Ti miket szoktatok enni?

Valami gyors,könnyű recept esetleg?

1202. Hexala
2014. jún. 23. 22:14
Nekem 2-3 hét alatt lement 5kg, azóta csak egy. De voltak kilengéseim mostanában. Az elején minden nap ettem ananászt, ami nagyon égeti a zsírt. Ha tudsz tartani heti 1-2 gyüminapot az 1-2 kg minuszt garantál! Amúgy a 70% friss zöldség gyümi arány/napot kell tartani és akkor tuti működik. Hány kg-t szeretnél leadni?
1201. danny68
2014. jún. 23. 18:47
Koszonom a valaszt ,megtalaltam a cikket.az igazsag az ,hogy egyszer mar kiprobaltam ezt a dieteat de kb. egy honap alatt 2 kg ment le es akkor abbahagytam ,valamit nagyon rosszul csinalhattam ,vagy pedig egy rossz valtozatot kovettem.Most szeretnem ujra megprobalni,nektek hogy megy ?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook