Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Testkontroll vki esetleg? fórum

Testkontroll vki esetleg? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1080. 8d33847c1b (válaszként erre: 1077. - ßeu$)
2012. aug. 18. 08:29
így van, a lényeg, hogy célba érjünk:) jó pihit:)
2012. aug. 16. 10:14

Sziasztok!


Én a héten még a káposztaleves kúrát csinálom, de hétfőn áttérek a testkontrollra.

Nagyon régen fogytam tőle, a könyvet is megvettem és azt olvasgatom.

Szerintem nagyon jó.

Nekem nagyon sokat kell fogynom, így gondoltam előszőr egy kicsit drasztikusabb kúrával kezdem.

Elég jól bírom.

Hétfőtől majd írok én is a tapasztalatokról.

Szép hetet Mindenkinek

Sziasztok

1078. Goosymatthias 3x (válaszként erre: 1068. - Zsuzsu87)
2012. aug. 15. 21:45
Ezzel sokat segítettél, köszönöm :-)
1077. ßeu$
2012. aug. 15. 08:44

Nem adom fel :) Nem sietek sehová :)

Tudom, hogy a stagnálások vannak. Ezelőtt is volt már, aztán egy idő után beindul majd megint.

Én a jógát még nem próbáltam. Nem lehet rossz :)

Sok sikert a belehúzásba. Aztán érdeklődök majd kedden, ha visszajöttem vidékről :)

Jó hétvégét!

1076. 8d33847c1b (válaszként erre: 1075. - ßeu$)
2012. aug. 14. 21:40
tanulmányok szerint nem szabad a stagnálást kiiktatni, mert akkor nem lesz maradandó a fogyás.. ilyenkor a legnehezebb (nekem még sose volt, félek is tőle), kitartást hozzá, be fog indulni...Én szerencsére már végeztem a nyaralással, most nagyon bele szeretnék húzni a fogyásba, elkezdtem jógázni, ha nem is fogyaszt, erősít-formál, és ami fő: élvezem:)
1075. ßeu$ (válaszként erre: 1073. - 8d33847c1b)
2012. aug. 14. 08:50

Én erőteljesen stagnálok. Nem mozdul a mérleg. :(

Most megyek vidékre, majdnem egy hétre, remélem nem fogok gyarapodni...

1074. 8d33847c1b (válaszként erre: 1071. - Zsuzsu87)
2012. aug. 13. 19:28
gratu az eredményeidhez! Én is a fokozatos átállást választottam, pl. még sok az ételmennyiség és bele-belefutok nem épp egészséges ételekbe is. Te mennyit szeretnél fogyni?
1073. 8d33847c1b (válaszként erre: 1069. - ßeu$)
2012. aug. 13. 19:26
no, én meg most tértem vissza, szintén +1 kg-val:( te hogy haladsz?
1072. ßeu$ (válaszként erre: 1071. - Zsuzsu87)
2012. aug. 7. 09:10

Szia!

Kb. 2 hónapja én is csak gyümölcsöt eszek reggelire. Ezt mindig betartom. A továbbiakban pedig - ha nem vagyok vidéken egész jól megy az ételtársítás!

Amikor elkezdtem kb. 2 hétig nagyon sok energiám volt. Pár óra alvás is elég volt intenzív sport mellett. Ez most visszaesett, de gondolom idő és átállás kérdése, s újra visszatér!

Köszönöm a válaszod!

Sok sikert Neked is!

1071. zsuzsu87 (válaszként erre: 1070. - ßeu$)
2012. aug. 7. 08:18

Szia!

A módszerről már évek kel ezelőtt hallottam, de komolyabban másfél-2 hónapja kezdtem el vele foglalkozni. Elég fokozatos nálam az átállás, pl 3-4 éve csak gyümölcsöt eszem reggelire, az utóbbi időben pedig jobban odafigyelek a helyes ételtársításra. Még nem álltam át 100%-ig, mert nagyon szeretem az édességet :) Nem elsősorban a fogyás a célom, inkább az energikusság, jobb közérzet, egészségesebb életmód. Kb 2-3 kg-mal lettem kevesebb az utóbbi időben, de ehhez a sok és rendszeres mozgás is hozzájárult.

Szerintem az is jó, ha már valaki csak 1-2 alapelvet alkalmaz kezdetben. Nem kell feltétlenül egyik napról a másikra átállni, így könnyebb lehet és nincs visszaesés. Pl nekem már egyáltalán nem okoz gondot a gyümölcs reggelire, nem is ennék mást, ebédre is mindig helyesen társított ételt eszem sok zöldséggel, és egyre kevesebb húst fogyasztok.


Sok sikert a továbbiakban!

1070. ßeu$ (válaszként erre: 1068. - Zsuzsu87)
2012. aug. 6. 09:41

Kedves Zsuzsu87!

Számomra is hasznos volt az információd! Köszönöm!

Lehet a dióhéjban című könyvet beszerzem! :)

Megkérdezhetem, hogy Te mióta TK-zol és mennyit sikerült leadnod?

Köszönöm!

Szép napot!

1069. ßeu$ (válaszként erre: 1067. - 8d33847c1b)
2012. aug. 6. 09:40
Visszatértem vidékről +1 kg-mal... Lesz mit ledolgoznom. Most már megint újra jobban figyelek az étkezésre! :)
1068. zsuzsu87 (válaszként erre: 1028. - Goosymatthias 3x)
2012. aug. 4. 14:03

Kedves Goosymatthias 3x!


Gratulálok az eddigi eredményedhez!

egy ideje én is foglalkozom a testkontrollal, igyekszem aszerint étkezni, beépíteni a mindennapjaimba.

A tejföl és tejszín szénhidrátos ételekkel való kombinálására az a magyarázat, hogy ezek zsírnak minősülnek, ahogy a vaj is.

Létezik egy Testkontroll dióhájban című összefoglaló táblázat, ami tartalmazza a helyes ételtársítás elveit, illetve a különböző ételek, összetevők besorolásait. ebben a táblázatban a tejszín és a tejföl a zsírok közt szerepel, ez azt jelenti, hogy szénhidráttal, keményítővel, zöldségekkel bátran társítható, fehérjével viszont rossz társítás.

Valóban, így még több recept készíthető, én magam is készítettem már rakott padlizsánt, amiben volt rizs (de hús nem) és tejfölt is használtam (ettől még finomabb lett).

A majonézzel nem tudom, hogy mi a helyzet, valószínűleg nem a hagyományos tojásos verziót érti alatta a szerző.

Jó kísérletezést és sok sikert kívánok!

1067. 8d33847c1b (válaszként erre: 1066. - ßeu$)
2012. aug. 4. 09:09

jah, akkor azért nem tudtam:) sose eszek halat:)

igen, nagyon csini vagy a képen! Szerintem 1-2 kilengéstől tuti nem hízol, jobb inkább lazábban venni, hogy kitartó tudjon lenni az ember... úgyhogy csak nyársalj nyugodtan, az úgyis TK-s, csak zsír meg kenyér:)

1066. ßeu$
2012. aug. 3. 09:06

A ruszli pácolt nyers hal, amit leginkább hagymával lehet kapni. Van tejszínes-zöldséges formája is! Én nagyon szeretem, de sok utálják.

Azok a fotók ajándékba készültek, egy album lett belőle. Aztán elhittem, hogy rólam is lehet pár jó képet csinálni :)

Most a hétvégén nem leszek, vidékre megyek és nagyon nehéz dolgom lesz a szülőknek, mert nyársalni akarnak, meg anyum mindig csomó finomat főz... Remélem nem fogok hízni!

1065. 8d33847c1b (válaszként erre: 1058. - ßeu$)
2012. aug. 2. 20:58
Mi az a ruszli? Amúgy szerintem teljesen jó volt a napod még a csokival is, szeretnék én így zárni egy napot:) Azért kérdeztem, hogy te vagy-e a fotón, mert nagyon csini vagy, és nehogy valami színésznőre írjam:)
1064. ßeu$ (válaszként erre: 1063. - Szomatikus marker)
2012. aug. 2. 10:51

Most kezdted a diétázást?

Milyen ételeket eszel?

Van esetleg kitűzött időpont, hogy mikorra szeretnéd elérni?

2012. aug. 2. 10:01
Olyan 5 és 10 kg között szeretnék fogyni .
1062. ßeu$ (válaszként erre: 1061. - Szomatikus marker)
2012. aug. 2. 09:59
Mennyit szeretnél fogyni a diétával? És mennyiről indultál? Persze csak ha kérdezhetem :)
2012. aug. 2. 09:35
Nem ,csak diétázom !Olvastam és vannak hasznos ötletek ,én hosszú távon ,nem igazán tartom ,csak ha nagyon elszaladnak a kilók:)
1060. ßeu$ (válaszként erre: 1059. - Szomatikus marker)
2012. aug. 2. 09:32

Olykor egy kis bűnözés csak nem árt! :)

A krumplis tészta pedig TK-s, szóval csak a mennyiségre kell figyelni :)

Te is TK-zol?

1059. szomatikus marker (válaszként erre: 1058. - ßeu$)
2012. aug. 2. 09:22
Hihi ,krumplis tészta és csoki , most így nyáron és dinnyeszezonban ,hamar helyre fog állni a súlyod ,ilyenkor én is könnyen diétázom :))Menni fog!
1058. ßeu$ (válaszként erre: 1057. - 8d33847c1b)
2012. aug. 2. 09:13

Á, ne aggódj, nekem sem mindig megy. Sőt! Tegnap nálam is volt nasi.

Tegnap megint tartottam a délig gyümölcsöt, aztán szintén hagymakrém leves volt az ebéd, hozzá 1 db abonett, majd 5 után ettem krumplis tésztát, elmentem megint egy step órára és miután hazaértem, ettem pár falat majonézes ruszlit, meg pár cikk csokit. Szóval, volt bűnözés :)

Ma már remélem kibírom!

Olyan jó volt olvasni, hogy sikerült a TK-val elérned a vágyad. Remélem nekem is hamar összejön az a fránya 63 kg :)

Igen, engem látsz a fotóm. Kb. 2.5 éve készült, akkor, ha jól emlékszem 1-2 kg-mal voltam több, mint most.

2012. aug. 1. 21:35
Hű, ügyesen csináltad a napot, nekem sose megy ilyen flottul... Ma is nagyon bezabiztam:( Igaz, megjött, úgyhogy ilyenkor nagyon megy a kaja... Tegnap délelőtt gyümi volt, délben vajas kenyér paradicsommal, este meg túró-sajt-zöldségek... Ma viszont csoki csoki hátán, fehérje szénhidráttal, szóval minden, ami rossz. De holnap visszatérek a rendszerhez:) Amúgy még csak második hete csinálom, az első héten lement 1 kg bűnözésekkel. De régen már csináltam, akkor sikerült leadni az összes felesleges kilómat (kb. 5-6-ot). Most 8-10 kg feleslegem van, hát, remélem, karácsonyig sikerül csinire testkontrolloznom magam... Az adatlapodon te vagy a képen?
1056. ßeu$ (válaszként erre: 1055. - 8d33847c1b)
2012. aug. 1. 09:35

Köszi a biztatást! :) Azért félre tudok én is enni :) Szóval lehet több idő kell annak a maradék 5 kg-nak.

A levesek alá vagy olajat, vagy vajat szoktam tenni. Sajnos imádom a krémlevesekről nehezen tudok lemondani...

Tegnap délelőtt szokás szerint gyümölcsök voltak (görög dinnye, 1 nektarin, 1 banán).

Ebédre hagymakrém leves volt, amihez ettem 4 db saját készítésű sajttekercset. Ez vendégségből maradt, szerencsére már nincs több :) Sajnáltam volna kidobni.

Este pedig zöldbablevest főztem, ami tejföllel készült, abból is ettem egy tányérral.

Szerintem az étel mennyisége nem sok. Meg ittam vizet is.

Valamint voltam egy jó pörgős dance step órán zsírégetés gyanánt!

Te miket ettél tegnap?

2012. júl. 31. 21:19

De jó neked, hogy már csak 5 kg van hátra:) Egy hónap alatt tuti sikerülni fog. Újabban meg a sok zsír-kevés szénhidrát diétára esküsznek.. Egyébként, ha nem raksz zsírt a zöldség alá, akkor szerintem csak a rostok fújnak fel, azért mutat többet a mérleg, ha ilyesmit eszel. A tejszín is fel tud fújni.

A tojásos karfiol jó ötlet, én tegnap vettem, azért volt paníros, de kipróbálom majd, tojásosan is biztos fini... Hogy telt a mai napod? Én ma eléggé belehúztam, délben ettem sütőben sült krumplit vajjal+palacsintát (tojásfehérje nélkül, tej helyett tejszínnel-vízzel, rizslisztből), de megettem egy egész teavajat:P No mindegy, holnap visszafogom magam...

1054. ßeu$ (válaszként erre: 1053. - 8d33847c1b)
2012. júl. 31. 08:59

Kb. még 5 kg-ot szeretnék leadni úgy bő egy hónap alatt. Igyekszem majd most jobban odafigyelni. :)

Lehet igazad van, hogy nálam a zsiradék a gond... pedig ha sütőben sütök, nem is teszek semmit a zöldségek alá, mert cukkinit mindig használok és abból elég víz jön ki, hogy minden jól megsüljön.

Lehet a tejfölt és tejszínt kellene jobban hanyagolnom a krémlevesekből.

Fúvódás tényleg van, gondolom azért, mert a szervezetem próbál átállni az új életmódra.

A rántott karfiolt én is szeretem, hétvégén nálam is az lesz, de csak tojásban :) Így TK-sabb :)

Mióta csinálod egyébként?

1053. 8d33847c1b (válaszként erre: 1052. - ßeu$)
2012. júl. 30. 20:12

Jól tetted, tényleg drasztikus a Level, és a TK-val ugyanúgy le lehet adni azokat a kilókat, jóval könnyedebben.

Az tényleg tök jó, hogy nem híztál! Lehet, hogy neked akkor a zsiradék a ludas? Krémleves, sült cuccok? Vagy az is lehet, hogy csak felfújnak a rostok, azért vagy olyankor nehezebb.

Á, én semmit nem tartok precízen, csak nagyjából: délelőtt gyümi (de pl. tejes kávé reggel), aztán már csak azt nézem, hogy fehérje és szénhidrát külön legyen, és betartom utánuk az étkezési időt. De a kaják milyenségére nem figyelek, és kis dolgokra se adok, pl. ma rántott karfiolt ettem joghurtos sajtsalátával, és a panírban van ugye szénhidrát is, de ennyi néha belefér... Inkább lájtosabban csinálom, hogy be tudjam tartani...

1052. ßeu$ (válaszként erre: 1051. - 8d33847c1b)
2012. júl. 30. 10:58

Nem vágtam bele, annyira nem tetszett meg a diéta!

Viszont most a testkontrollra sem figyeltem.

Ami jó hír, hogy így sem híztam.

Arra jöttem rá, hogy akkor van leginkább fogyás nálam, ha salátákat csinálok. Ha valami krémlevest, vagy sült zöldséget, akkor stagnálok.

Te még mindig mindent precízen betartasz?

Minden étkezéskor eszel salátát?

1051. 8d33847c1b (válaszként erre: 1050. - ßeu$)
2012. júl. 30. 06:31
belevágtál végül? Én továbbra is testkontrollozom, nyaralni voltunk, úgy-ahogy tartottam, de azért süti, csoki, fagyi is be-becsúszott, lángos, stb.... Alig mertem ráállni a mérlegre, de: 1 kg-ot így is fogytam:) Szóval szuper a TK!!!!
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook