Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem a testkontrollt! Van kedved csatlakozni? fórum

Elkezdtem a testkontrollt! Van kedved csatlakozni? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. ápr. 5. 12:01

Sziasztok :)

Most találtam meg ezt a fórumot ,nagy örömömre .Mi januártól váltottunk erre az életmódra ,és valszeg az életünk részévé fog válni ,ez a terv.

Sokkal jobban érzem magam ,sok kilót fogytam vele ,remélhetőleg fogok is .:)

Mindeközben isteni finomakat eszünk ,abszolút mennyiségi korlátok nélkül ,csak betartva a szabályokat .Jól jönnének kaja ötletek ,ha még csináljátok :))

44. kati.papne (válaszként erre: 40. - Icuska538)
2015. márc. 7. 18:07
Hát jobb lenne közelebb, de azért nincs messze.
43. holdsugár85 (válaszként erre: 35. - Kati.papne)
2015. márc. 6. 18:24
Hát, koffein van benne, fokozza az anyagcserét, vízhajtó, segít a méregtelenedésben és tele van antioxidánsokkal. Önmagában a zöld tea nem elég a fogyáshoz, de ha minden másra is odafigyelsz (kajálás, mozgás), akkor jó kiegészítője lehet egy fogyókúrának.
42. holdsugár85 (válaszként erre: 33. - Kati.papne)
2015. márc. 6. 18:19

Én is zöld teázok, nekem nem fokozza az anyagcserét és fogyással kapcsolatos tapasztalatom sincs, de nagyon jótékony hatásai vannak, tele van antioxidánsokkal.

Amire szerintem fontos odafigyelni, hogy érdemes jó minőségű szálas zöld teát venni a filteresek helyett.

41. holdsugár85 (válaszként erre: 29. - Érdekes73)
2015. márc. 6. 18:15

A tejtermékeket is be lehet építeni, csak annyi, hogy nekem a sima tejivás annyira nem tesz jót, de joghurtot, sajtot, tejfelt szoktam enni.

Tipp: főleg vacsira jó, bármilyen párolt, vegyes zöldség, és még melegen lereszeled sajttal. Egyik kedvenc kajám. A másik: saláta valamilyen joghurtos öntettel. Bármilyen zöldségből lehet rakott kajákat készíteni, a héten brokkoliból csináltam, picit előfőztem, tepsire raktam, leöntöttem tejfeles szósszal, lereszeltem sajttal és be a sütőbe. Isteni!

2015. márc. 6. 15:40
Békés megyei !
39. kati.papne (válaszként erre: 37. - Icuska538)
2015. márc. 6. 10:36
Szia! Én Szegedí vagyok, Te?
2015. márc. 2. 19:29
Nincs nagy forgalom......
2015. márc. 2. 12:24
Sziasztok! Régóta többféle módon próbálok súlyomon csökkenteni. Igaz más problémám is adódott de úgy gondolom , a súly csökkenése jót tenne másik bajomnak is. /Oldalamon irok magamról, bajaimról/Úgy döntöttem olvasgatnálak benneteket , és megpróbállak követni is benneteket. Régen ilyen módszerrel alaposan fogytam, igaz azóta már másik módszerrel is ...de nem figyeltem vissza jöttek a kilók...
36. Icuska538 (válaszként erre: 16. - 1e072b34d7)
2015. márc. 2. 12:14
Örülj neki de nagyon!!!!!!
35. kati.papne (válaszként erre: 34. - Kikomiko1375)
2015. márc. 2. 10:50
Valahol azt olvastam hogy fogyaszt is. Ez igaz lehet?
34. Kikomiko1375 (válaszként erre: 33. - Kati.papne)
2015. márc. 1. 22:13

Én szeretem a zöld teát,egy időben rendszeresen ittam,de mostanában valamiért mindig elfeljetem,pedig rám nagyon jó hatással volt!

Mindig gondjaim vannak az emésztésemmel,de napi egy bögre teával teljesen rendszeres volt!Jó hogy említetted,mert én is elkezdem inni újra!

A hétvégén én elég sokat bűnöztem! :(

Anyukáméknál ebédeltünk és az ő főztjének sosem tudok ellenállni! :)

2015. febr. 28. 20:42

Na sziasztok!

Mizujs van? Súgjatok nekem mert nincs meg nekem a könyv, és én ezt még nem is próbáltam! Jócskán benne vagyok a megfázásban így a 90 naposomat is kissé meg-meg csalom mert lázasan ha nem eszem nem is erősödöm. A zöld teáról van-e valakinek tapasztalata?

32. Kikomiko1375 (válaszként erre: 29. - Érdekes73)
2015. febr. 27. 13:33
Én fogyasztok tejtermékeket és nem tiltja a könyv sem!
31. Kikomiko1375 (válaszként erre: 27. - Érdekes73)
2015. febr. 27. 13:32
Én sem értek egyet veled!Jól mondja Holdsugár85,lehet ésszel vagy bután csinálni!Nekem eddig beválni látszik és ahogy haladok a könyv olvasásával,minden egyre világosabb,hogy mit,miért kell így vagy úgy csinálni! :)
30. Kikomiko1375 (válaszként erre: 26. - Holdsugár85)
2015. febr. 27. 13:29

Én jelenleg úgy érzem,nem tudnék a reggeli kv-ról lemondani,de lehet hogy inkább nem akarok! :)

Régebben cigiztem is (még jóval a baba előtt),de amikor sikerült leszoknom,akkor a kv-ról is le akartam,de akkor sem sikerült,pedig nem tudtam cigi nélkül elképzelni a kv-zást!Most már megy anélkül is! :D

Igazad van,nem akarom annyira szigorúan megvonni a dolgokat,mert én egyébként is nagyon olyan vagyok,hogy ha valamit nem lehet,annál inkább akarom,de szerintem sokan vagyunk még így ezzel!

Most ez így működik és bár az első 3 kg 2-3 hét alatt leszaladt,most stagnál a súlyom,talán lelassult egy kicsit a dolog,de most annak is örülök,hogy nem hízok vissza és nem vagyok éhes sem! :)

Próbálok olyat főzni,hogy én is ehessek belőle.

Ma pl hamburgert csinálok a fiúknak,én ebből a húspogácsát (én készítettem) eszem salátával,a fiúknak sütöttem bucit is,amit imádok és nem merném kijelenteni,hogy nem fogom megkóstolni,de nem eszek egy egészet csak mondjuk egy két falatot!Ellenállhatatlan! :) Ha bűnözök is,próbálom ezt kora délután tenni,és olyankor este szigorúbb vagyok magamhoz!Igazad van, én is jobban érzem magam,ha nem bűnözök,mert nem érzem nehéznek a gyomrom,csak jóllakottnak és tényleg több az energiám is olyankor,de mégis nehéz ellenállni! :) Te miket eszel?AKkor Te tejtermékeket egyáltalán nem fogyasztasz?

29. Érdekes73 (válaszként erre: 28. - Holdsugár85)
2015. febr. 27. 11:28
Tejtermék ?
2015. febr. 26. 13:30
A testkontrollban pont az a jó, hogy csak a kreativitásodra meg a fantáziádra van bízva, hogy mennyire eszel változatosan és semmiről sem kell lemondani, nekem ez egyáltalán nem szélsőséges, sőt. Persze ezt is lehet bután csinálni, mint ahogy minden mást is.
2015. febr. 26. 11:09
Szerintem a testkontroll is szélsőséges találmány én nem javasolnám senkinek se a követését egyedül a gyümölcsökkel kapcsolatban írnak jókat.
26. holdsugár85 (válaszként erre: 25. - Kikomiko1375)
2015. febr. 26. 09:49

15 évesen találkoztam a testkontrollal, nem fogyni akartam vele, sőt akkor inkább egy kicsit híznom, erősödnöm kellett, csak magával ragadott, hogy bármit és bármennyit ehetek, mégis megőrizhetem az alakom (16-17 éves korom óta, +/- 1-2 kg, de tartom a súlyom), aztán az egyetem meg az első munkahelyek alatt kicsit elmaradt, de sok szokás annyira belém ivódott, hogy máshogy nem is esne jól (pl. nem tudok evés közben és közvetlen utána inni, mindig csak evés előtt és ha már kicsit lement a kaja).

A kisebb bűnözések nem számítanak, sőt néha kell is egy kicsi, mert akkor nem éhezel ki annyira, hogy aztán elkapjon a falásroham, csak arra figyelj, hogy mindig tartsd a mértéket (szerintem nem azon a napi 3-6 kocka csokin vagy 2 db muffinon fog múlni a fogyás), akkor van baj, ha nem tudod tartani, és ha már 2 kocka csoki, akkor jön vele az egész tábla :D De sose legyen lelkiismeret furdalásod, legyél büszke rá, hogy törekszel az egészségesebb életmódra! :)

Ne úgy tekints rá, mint egy diétára, mert az csak ideig óráig tart, de eleinte ne is úgy, hogy ezentúl mennyi mindenről le kell majd mondanod, csak legyél kíváncsi, hogy ha pl. kipróbálsz egy-egy úgy szokást, hogy reagál rá a szervezeted, figyeld a tested jelzéseit (ez közhely, de nagyon meghálálja magát), aztán garantálom, hogy a hatás nem marad el ;) mert elkezdesz olyan kirobbanó formába kerülni, hogy nem is akarsz többé más szokásokat :)

Én is mindig "bűnözök", hol többet, hol kevesebbet, de aztán mindig érzem, hogy az a legjobb, ha törekszek a minél tisztább, egészségesebb életmódra. Most a legújabb büszkeségem, hogy augusztus óta nem iszok kávét! :) és azzal együtt tejet se, ami annyira nem tett jót nekem. Csak egyszer-egyszer, ünnepnapokon, pl. amikor hétvégén jól esik a barátommal vagy egy barátnőmmel meginni egy kávét :) Most a turmix mániámmal visszaálltam a délig csak gyümölcsre :) törekszem a cukormentességre, de ha sütök egy muffint, én is eszek belőle egyet-egyet, meg a mozgás, amit mindig szeretnék rendszeresebbé tenni.

Most hogy állsz? reggel kávé, délig 1-2 szem gyümölcs és ezen kívül?

Mióta indítottad a fórumot, elkezdtem figyelni a társításra és igyekeztem időben megvacsizni :) eszembe juttattad, milyen jó is volt az élet a testkontrollal :)

25. Kikomiko1375 (válaszként erre: 22. - Holdsugár85)
2015. febr. 25. 18:39

Bocsi,ma nem nagyon volt időm gépezni,de most van pár percem! :)

Igen,én is azt gondolom,hogy semmit nem akarok megvonni magamtól,mert annak előbb vagyutób az lesz a vége,hogy feladom!Eddig jól bírom,persze előfordulnak kisebb bűnözések,de azért próbálok ellenállni!Eddig soha,semmilyen diétát nem tudtam 1-2-3 napnál tovább csinálni,mert mindig erősebb volt az édességiránti vágyam!A 90 napost én is próbáltam már!Kétszre futottam neki,de a gyümölcsnapnál mindig feladtam! :(

Te mennyit fogytál vele?Meddig csináltad?Most is csinálod?

24. holdsugár85 (válaszként erre: 18. - Kati.papne)
2015. febr. 25. 14:46
jajj, én most a délelőtti gyümölcsadag egybeturmixolására kaptam rá, úgy fél liter lesz, délig kortyolgatom, éhes egyáltalán nem vagyok, sőt, és annyira ráfüggtem, hogy esküszöm, jobb, mint a kávézás! :D
23. holdsugár85 (válaszként erre: 14. - Kati.papne)
2015. febr. 25. 14:37
A 90 napos is egy szétválasztó diéta meg a testkontroll is, nagyon hasonlóak, csak a testkontroll egy életmód, nem ér véget 90 nap után, és nem egy napra lebontva választod szét, hogy mit eszel, hanem délig csak gyümölcs, és utána minden étkezéskor megválogatod, hogy mit mivel eszel. Mindkettőnek van előnye, hátránya. Mondjuk én magamon a testkontrollnak csak előnyét tapasztaltam, de el tudom képzelni, hogy másnak meg az könnyebb, hogy egy-egy napra bontsa le, mit eszik.
22. holdsugár85 (válaszként erre: 13. - Kikomiko1375)
2015. febr. 25. 14:31

De ha szereted a kolbászt meg a főtt kaját, akkor ne vond meg magadtól, annyi, hogy pl. vacsira meg csak a kolbászt edd a levesből a salátával! Úgy érdemes, hogy délben keményítő (krumpli) + saláta, este fehérje (kolbász) + saláta.

Ha kiesik egy csomóféle élelmiszer (adalékanyagos, fehér lisztes, cukros stb.), akkor ahelyett már nem is olyan drága a zöldség-gyümölcs, nem? :(

De itt a tavasz, mindjárt elkezdenek lemenni az árak, és addig is, pl. most vettem 150 Ft-ért magyar céklát, minden nap rakok egyet a turmixomhoz (máshogy nem tudnám megenni szegényt :D pedig nagyon hasznos), kb. 3-4 hétig kitart az az 1 kg!

21. holdsugár85 (válaszként erre: 9. - Kikomiko1375)
2015. febr. 25. 14:14

Minél lassabban haladsz a könyvvel, annál jobb, mert pl. ha először csak a délig gyümölcs van meg, már attól is sokkal jobban fogod magad érezni, aztán haladsz egy kicsit a könyvvel, abból merítesz valami új ötletet, azt is kipróbálod, aztán az is a szokásoddá válik. Legalább is nálam így ment, hogy eleinte annyira nem is hittem benne, de mondom, kipróbálom a saját bőrömön, ahogy haladtam a könyvvel úgy kísérleteztem, mindig csak egy-egy új dologgal, és csak azt vettem észre, hogy egyre több energiám van, egyre jobban érzem magam a bőrömben. :)

Én sütit mézzel sütök, pl. most ilyen zabpelyhes kekszet sütöttem, mindig rakok bele mazsolát is, és úgy már nem is hiányzik belőle a kispórolt cukor :) és persze teljes kiőrlésű lisztből, teavajjal, isteni

2015. febr. 24. 21:42
Erről már én is hallottam,bár még nem próbáltam,de ki fogom!Jó éjt! :)
2015. febr. 24. 21:23
Köszönöm a linket!
18. kati.papne (válaszként erre: 15. - Kikomiko1375)
2015. febr. 24. 21:23
Ha segítek vele elmondom, hogy akupunktúrával is fogyóztunk, doktorbácsi csinálta és nagyon sok praktikát elárult. Az egyik: Leturmixoltuk a levest rengeteg zöldséggel és úgy ittuk meg.Próbáld ki ugyanazt a mennyiséget turmixolás nélkül és turmixolva, nem vagy éhes tőle!!!!! Visszajelzést várok, ennyit mára, jó éjt! Kata
17. Kikomiko1375 (válaszként erre: 16. - 1e072b34d7)
2015. febr. 24. 20:39
A helyzet az,hogy sem síelni,sem sárkányrepülőzni,de még hegyet mászni sincs lehetőségem!Első kettő pénz szűkén,utóbbi hegy híján,viszont a kisfiam megköveteli és meg is érdemli a kiegyensúlyozott és jókedvű anyukát,ami viszont csak jóllakottan lehetek,mert nem szeretnék azért idegbeteg lenni,mert beszögeztem a hűtő ajtót,hogy ne egyek!Sportolni heti 2-3 alkalommal jut időm itthon (taposó+torna),amikor a férjem vigyáz a kicsire,na és persze,amikor van kedvem és energiám! :)
16. 1e072b34d7 (válaszként erre: 4. - Katkaaa86)
2015. febr. 24. 20:25
Nem kell koplalnia, de foglalkozni sem az evéssel. Én tíz éve tartom a versenysúlyomat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook