Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényleg lelketlen tuskók vagyunk? fórum

Tényleg lelketlen tuskók vagyunk? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
54. tilbog
2012. máj. 10. 11:46
Ami a fűben fetrengő embert illeti, volt részem benne tizenévesen. Megrémültem tőle. Tapasztalatból... Később jutott eszembe hogy rosszul lehetett.
2012. máj. 10. 11:46

Ezt is a rohanó világ számlájára lehet írni. Persze, hogy nem toleráns senki. Én sem szeretem, mikor a 90 éves bácsi a reggeli csúcsforgalomban mászkál el a boltba egy db zsemléért és paradicsomért, amit persze elfelejt leméretni, és áll miatt a sor negyed óráig....

Vagy az öt gyerekkel, babakocsival, ordibáló gyerekek kontra sikítozó anyuka sem egy türelemre sarkalló tényező, ezek tények. Sajnos ez van. Az embereknek a túléléshez kell ilyennek lenniük, nem azért, mert éppen ehhez van kedvük. Szerintem a lehetőségeihez mérten mindenki segít...

52. tilbog
2012. máj. 10. 11:43
Nekem is terhesen kellett rájönnöm, hogy betegnek, terhesnek, öregnek, kisgyerekesnek milyen nehéz közlekedni, élni a világban.
51. 0a84e34983 (válaszként erre: 47. - Tilbog)
2012. máj. 10. 11:36
Igen ilyen eseteim is voltak már.Alig tudunk a buszról leszállni babakocsival,mert mindenki lök vág bennünket.
2012. máj. 10. 11:34
Igen az emberek többsége érzéketlen,lelketlen.Több saját tapasztalatom is van.Elcsúsztunk a jeges úton bicóval,a két és fél éves kislányom a kisülésben.Szerencsére úgy estünk,hogy én a földre rám a bicikli,így a testemmel a bicót fent tartottam a kislányomnak nem esett baja.De nekem a lábam nagyon megsérült és nagy nehezen tudtam csak kikászálódni a bicaj alól,úgy hogy a járgányt még tartanom is kellett. 4 autó,és néhány biciklis ment el mellettünk.Senki nem segített.Ezen kívül terhesen,nagy pocakkal volt hogy egyedül én álltam a buszon...Meg még sorolhatnám...
49. e57e061615 (válaszként erre: 32. - Sirga)
2012. máj. 10. 11:32
És ha részeg, akkor nem kellhet neki segítség? Ez is egy fajta tuskóság. Kettes típusú diatétesz és ebből következő rosszullét ugyanúgy lehet az ember önhibájától, mint a részegség.
48. e57e061615 (válaszként erre: 24. - A93ca9f1c5)
2012. máj. 10. 11:29
Tegnap egy tarhás nő, aki rendszeresen járja a várost, jött a szokásos szöveggel, még fénymásolt szűz Máriája is volt. Szegény egy napja nem evett. Vagy épp kettő. Aztán miután nem kapott semmit, megkérdezte, hol lehet birsalma lekvárt venni, mert valaki megkérte, hogy vigyen neki. Neki is az "vegyen kaját", akinek telik ritka édesség hajkurászására.
47. tilbog
2012. máj. 10. 11:23
Én a lányommal a karomon, a másik kezemben a kocsival szerettem volna leszállni a buszról és egy húsz év körüli csaj elém gyorsan kislisszolt előttünk. Majdnem nekimentem.
46. e57e061615 (válaszként erre: 42. - Ardilla)
2012. máj. 10. 11:23

Dugja fel az ilyen pszichológus a diplomáját, lehetőleg hintőporral! Már ha létezik, nem csak egy beszélni sem tudó kommunikáció szakos diák fejéből pattant ki.


Olyan ember, aki segíteni szokott, nem feltételezi, hogy vki otthagyta a gyerekét, meg ezt sem, hogy ott meg fog halni az a csecsemő, aki mozgás nélkül ordít. A másik topikban vki átlagolta, kb. 20 percenként ment oda vki a gyerekhez. Így még akarattal sem halhatna meg.

2012. máj. 10. 11:20

Egy csendes lakótelepen nőttem fel. Egy alkalommal 15-16 évesen otthon voltam és véletlenül leejtettem egy üveg poharat... Az alsó szomszéd azonnal szaladt fel, hogy minden rendben van-e? És ez fordítva is igaz volt...

15-20 évvel később a szitu hasonló, részünkről, és részükről is, de ahogy ők, úgy mi is csak annyit kérdezünk magunktól:

- Ez a barom meg már megint mit csinál?

...Úgy gondolom kellően tuskók lettünk mindannyian az életünk során, de nem minden esetben a közvetlen, mint inkább a közvetett dolgoknak köszönhetően!

Ha valakit megsértettem volna attól elnézést kérek!

44. e57e061615 (válaszként erre: 22. - Living Dead)
2012. máj. 10. 11:18
Meg vannak a szerencsételenek, akik mindig belenyúlnak a fincsiségbe. Egy volt tanárom két hullát talált az utcán Budapesten, akikhez azért lépett oda, hogy ébresztő, uram. Ennek kb. mi az esélye?
43. tilbog (válaszként erre: 16. - Manó2000)
2012. máj. 10. 11:17
Szerintem is. Az anyákat húzzák le vele.
42. Ardilla (válaszként erre: 27. - E57e061615)
2012. máj. 10. 11:15

Azt nem tudom, hogy volt-e pszichológus a csapatban, de a kísérlet értékelése után egy pszichológus elmondta, hogy milyen értéktelen, silány, szar emberek vagyunk, hogy már egy üvöltő csecsemő mellett is érzéketlenül elmegyünk, estébé...


Jómagamnak, ezzel az esettel kapcsolatban ugyanaz jutott eszembe, mint nektek, és mindannyiunk nevében kikérem magunknak, hogy általában érzéketlen tuskónak mondjanak.


Példák:

Amikor kismamaként épp hogy le tudtam ülni egy padra Pesten, a Ferenciek terén, és ezért végül nem ájultam el, de piszok rosszul voltam, egy nő azonnal mellém ült, és megkérdezte, tud-e segíteni, hívjon-e mentőt.


Aznap, amikor ez a babakocsis kísérlet volt, egy botos bácsi elesett az Őrs vezér terén a metroperonon. Egy nő és egy férfi, egymástól függetlenül, két oldaról kapta fel, és a nő egy darabig ott maradt vele, kérdezgette, de vszínű az öreg mondta, hogy minden rendben, és akkor a nő is felszállt a metrora.


És ezen a vonalon sok vak is utazik. Mindig kapnak ülőhelyet, segítenek nekik közlekedni.


És így tovább...Legalábbis én így látom. Szóval még nincs elveszve minden, csak észre kellene venni az emberi jóságot is!!! :-D

41. e57e061615 (válaszként erre: 37. - A93ca9f1c5)
2012. máj. 10. 11:15
Ma is egyre kattan az agyunk. ;)
40. e57e061615 (válaszként erre: 21. - Zsú1965)
2012. máj. 10. 11:14
Ez is de megható. A nyugati aluljáró mindig tele van csövesekkel. Miért pont ő tűnne fel? Mert "jól öltözött"? Ahol élek nincsenek szem előtt csövesek. Egyszer egy részegnek vettem vizet az 5 méterre levő boltban, mire fizettem, kimentem, eltűnt, mert a rendőrök megálltak, és felrázták, hogy húzzon haza. Ezt onnan tudom, mert csak a sarkon tűnt el, én meg arra mentem haza. Szar dolog, de nem a Nyugatiban kell meghalni.
39. tilbog (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2012. máj. 10. 11:14
Gondolom nem lehet tudni, mikor terem ott az anyja pofákat vágva...
38. 34c48a3825 (válaszként erre: 21. - Zsú1965)
2012. máj. 10. 11:11

Sokan félnek és erre minden alapjuk megvan. Mi van, ha az illető beléjük vág egy bökőt?


Rengetegen kihagyják a számításból, hogy ez Budapest és olyan dolgok számítanak hétköznapinak, amiről az ország többi részén lakók nem is álmodnak.

37. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 36. - E57e061615)
2012. máj. 10. 11:09
Talán mert ő is bunkó?
36. e57e061615 (válaszként erre: 18. - A93ca9f1c5)
2012. máj. 10. 11:08
Tudod, valakivel mindig mindenki bunkózik. Vajon miért pont vele?
2012. máj. 10. 11:08

Azt hagyja ki minden szörnyülködő és sápítozó a számításból, hogy ezt az V. kerületben a Deákon végezték.

Ott a következőképpen néz ki a dolog: akkor a a zajterhelés, hogy az emberek bezárkóznak, vagy bedugják a fülüket valamivel vagy igyekeznek nem odafigyelni az őrült zajra, mert annyira megterhelő.


Ez a Belváros közepe, őrült tempót diktál. mindenki rohan, lohol a dolgára.


Plusz ha nem rohansz, kizárva a külvilágot, akkor 2 lépésenként megállítanak a tarhálók, a koldulók.


Ez az oka annak, hogy nem figyelnek oda-a nyakamat rá, hogy a legtöbb ember észre sem vette, nem pedig észrevette, de magasról tett rá.

2012. máj. 10. 11:03

amikor még gyerekek voltunk,akkor állítólag nem volt még ilyen lelketlen világ..pedig sajna nekem is van rá példám..a szomszédunk árokba zuhant..mindenki azt mondta,hogy megint segg részeg,de aznap nem volt az..szívrohamot kapott...a falubeliek szóltam a családnak,hogy az apjuk részegen hever egy mély árok alján..kiszedték és pár óra múlva meghalt...mindenki csak röhögött rajta,de segíteni senkinek nem jutott eszébe...

szerintem nem változott a világ,csak jobban felfújjuk a dolgokat...

2012. máj. 10. 11:02

Én nem érzem magam lelketlennek, sőt. Nem egy esetben adtam.


Az egyik délután egy kisgyerek oda jött hozzám, hogy kérjen pénzt, venni szeretne gyümölcsöt, mert éhes, és még sokára megy a busza haza. Mondtam neki, hogy pénzt nem adok, de bemegyünk a boltba, és amit szeretne kifizetem. Úgy is volt. Elvett két szép nagy almát. Kérdeztem, hogy elég lesz? Biztosan? Mondta, hogy igen, és nagyon köszöni. Kifizettem, ő meg hálás volt.


Több esetben adtam hajléktalanoknak Több zsák ruhát.


De az tény, hogy olyanoknak akik mint Nicator sem, én sem adok pénzt.


Természetesen volt ellenpélda nálam is. Ráadásul olyan családdal, akik a szomszédban laktak. Ki is akadtam, azóta semmit nekik! A gyereknek alig volt normális ruhája, és az is állandóan piszkos volt. Az öcsémről pedig voltak márkás ám kinőtt cuccok. A kisfiúnak odaadtuk, hogy használja egészséggel. Másnap láttuk, hogy a nagymama kivitte a piacra, a gyereknek meg nem adott semmit belőle. Majd kérdeztük a gyereket, hogy mi történt? Talált valami ami tetszett? Erre mi volt a válasz??? Hogy NEM NAGYON!!!

Azt hittem felrobbanok! Mindegyik márkás, alig használt ruha volt, mert az öcsém nőtt mint egy bolondgomba, de nem találtak benne semmit??? Azért a piacra meg jó volt? Eszem megáll...


Aztán nyilván volt olyan is, amikor utánunk dobták a kenyeret, amit vettünk, mert nem pénzt adtunk!


Adni jó dolog, csak amikor azt látod, hogy ezzel az esetek nagy nagy százalékában visszaélnek, és csalódsz, akkor elgondolkodsz azon vajon minek?


Régebben a régebbi ruháinkat kivittük a "madaras tacskóba" mert ott vannak konténerek, és azon nagy betűkkel kiírva hogy Máltai Szeretetszolgálat. Nos, az egy használt ruha nagykereskedésé, akik eladják, majd valamennyi kis százalékát talán megkapja a M.Sz.-at. Akik miután kifizették a telefonszámlájukat, benzint stb, belőle, ami marad talán azt a pár forintot rá is fordítják arra amire kell, a szegényekre.


Az emberek ezektől az eseményektől/élményektől nem véletlenül szkeptikusak. És bár adna szíve szerint, de ki tudja mi lesz a sorsa az adományának.

Ha egy az egyben valóban az kapná és arra fordítaná aki amire kell, nagy valószínűség szerint mi is máshogy állnánk mindenhez és mindenkihez.

32. Sirga (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2012. máj. 10. 11:01
Sajnos való igaz, hogy elhatárolódunk a problémáktól. Ha valaki fekszik a járdán, csak nagyon kevés ember megy oda, pedig nem biztos, hogy részeg. Igyekszünk távol tartani magunkat, ami egyáltalán nem jó irányú változás! :(A lelketlen tuskó jelzőt erősnek tartom, de érzéketlenek lettünk egymás gondjai iránt.)
31. timycat (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2012. máj. 10. 11:00

Ez nem szőrös szívűség. Én például fel sem merném emelni azt a bizonyos pólyát egy babkocsin akárhogy nyívog alatta egy gyerek, mert nem gondolnám, hogy az anyja csak úgy otthagyta, ha meg birizgálom tuti előkerül és kicsapja a patáliát, hogy én pont az ő gyerekét akarom ellopni.


A cica más tészta, esélyes hogy valaki kirakta őket vagy elcsatangoltak stb vélelmezhető hogy épp gazdátlanul nyivákolnak

30. e1748e0185 (válaszként erre: 26. - 6b006fc769)
2012. máj. 10. 10:59

Pár éve a mi városunkban is "eljátszották" ezt a kísérletet. Azonban előtte lévő napon éppen egy sírós babakocsi mellett haladtam el, ahol az anyuka is jól láthatóan ott volt. A gyerek amikor el kezdett sírni a kocsinak volt egy kis kilengése is, még mielőtt az anyuka magához vette volna a gyermekét.


Rá következő napon láttam, hallottam ezt a kísérletet, ahogy mentem el a kocsi mellett, de csak nem hagyott nyugodni a kérdés, hogy a kocsinak miért nincsen egy picike mozgási energiája sem? Az első gondolatom - ami aztán be is igazolódott -, hogy ez valami "kandi kamera".


Ezek szerint akkor énis csak egy tuskó vagyok.

29. e57e061615 (válaszként erre: 27. - E57e061615)
2012. máj. 10. 10:56
És emelem kapalom Metró előtt, mint hiteles tudományos forrás.
28. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 25. - 2545157c39)
2012. máj. 10. 10:56
Senki nem ad neki. :D
27. e57e061615 (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2012. máj. 10. 10:55
Aki ennek a kísérletnek az életszerűségét nem bírja felfogni, az egy tuskó. Ha volt pszichológus a csapatban, akkor az valami végzetlen buznyák lehetett, aki csak a könyvből tanulja az embeket, de nem megy közzéjük, és otthon néha végigsimítja a zsíros haját, hogy milyen entellektüel.
2012. máj. 10. 10:53
Baromság ez a kísérlet, alapvetően egy síró babakocsiról nem egy kitett gyerekre asszociálnak az emberek.
25. 2545157c39 (válaszként erre: 24. - A93ca9f1c5)
2012. máj. 10. 10:52
Talált egy jó pénzkereseti lehetőséget :D
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook