Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények? fórum

Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
2009. szept. 12. 19:52
Nekem azt tanácsolták a kereskedésben,hogy sósavas vízzel mossam át,az lehozza ezeket a foltokat,és öblítsem le.Ők mondták az almot is.
255. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 252. - Cicaanya)
2009. szept. 12. 19:11

A mosást én csak nyáron tudom megoldani. Egy sárga gyermekfürdőkádban tartom a malacot és majdnem akkora mint ottbent a fürdőkád. Most nyáron kiteszem a napra és megvárom míg kiszárad. Domestossal szoktam kimosni én is, de fehéres lerakódás van a pisis helyeken. Hiába súrolom agresszív tisztítószerekkel, semmi nem tünteti el. Néha nekiállok késsel levakarni, akkor pattogzik de nagyon nehezen. Ez a hátránya a müanyagnak, bár nem tudom Nálatok is így jár-e vagy csak nálam? Abból a szempontból jó választás, hogy nem ázik át. Régen fa volt a hörcsögeim alatt és sokszor már csöpögött..

Kint pedig fém ketrecben tartom a malackát. Gondoltam, hogy behoznám és abban lenne, de a rácson kívül nincs alja. Le kéne tennem a földre, vagy nem tudom milyen alja lehetne még. A müanyag kádból legalább nem folyik ki semmi. Igaz szegénykém oldalra nem sokat lát, csak felfelé. Bár most a garázs melletti helyiségben van, nem sokszor járunk arra ingerszegény környezet. Majd télen felviszem a lakásba, sajnos midig nem lehet ott mert egyrészt allergiás vagyok rá, másrészt kifürdi az összes sziácsot és száll a por a lakásban. (pedig állitólag "portalanítottat" veszek)

254. cicaanya (válaszként erre: 245. - Reni79)
2009. szept. 12. 19:06
osztom amit írtál:)
2009. szept. 12. 19:04
én esténként takarítom őket :)
2009. szept. 12. 19:02

sziasztok

én kiszoktam rakni a malcokat,és miután nekem műanyag ketrecem van,az alját le ecetezem ,és kiöblítem,utána kicsi domesztosz és víz és körbe törlöm,majd jól ki le öblítem,utána kéztörlővel letörlöm!

én nem almozok,és forgácsozok,nem veszem drágán sem,meg jó szokásos helyen veszem ,és így jó!

míg ezt csinálom,egy franciaágy lepedőt rétegesen össze hajtok és gyerek vigyáz rájuk az ágyon körbe rakom mindennel ,és tök jót játszik meg malacozik a gyerköcöm :DDD

bár már meg szokták és így már nem kell körbe pakolnom elég ha csak oda fekszik melléjük,olyan aranyosak:)))

majd ma lefényképezem és fel rakom este!:);)

251. Mariann7533 (válaszként erre: 250. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 12. 09:30
Pont most takarítottam,én kilapátoltam mindent,áttöröltem az alját,/arra adhatnátok tippeket,hogy mivel,mert én mosószeres vízzel csináltam,és utánna áttöröltem száraz ronggyal/és ismét szortam alulra vékonyan almot,szétterítettem,és rá forgácsot,ami alma illatú.Egyébbként egyáltalán nem volt büdi.Inkább csak a házuk alatt levő rész egy kicsit.De a hasukat valóban szereti.
250. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 249. - Mariann7533)
2009. szept. 12. 08:40

Ezt még nem is hallottam, köszi szépen!!

És ilyenkor mindent egyben kicserélsz? Az almot is és a sziácsot is, vagy csak ott ahol szükséges?

249. Mariann7533 (válaszként erre: 248. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 11. 20:15
Bocsánat,hogy beleszólok,bár még kezdő vagyok nagyon.Nekem azt tanácsolták,hogy macskaalmot tegyek alulra,rá pedig forgácsot.Bár még csak egy hete van malackánk,de úgy látom,hogy jól bevált.
248. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 245. - Reni79)
2009. szept. 11. 15:07

Az enyém is ezt csinálja, lökdösi a kezem és a farát neki se lehet megfogni! Az a baj ott állandóan nedves mert beleül a vizeletébe! Mit tehetnék ezellen? Gyakran takarítok de ha maga alá vizel azt nem tudom ugy eltakaritani, hogy elötte bele ne üljön. Esetleg tegyek be edényben homokot? A hörcsögök imádták, fürödtek benne. Bár ők voltak annyira tiszták, hogy a legtávolabbi sarokba csinálták a dolgukat. Én nem szeretem a kezembe venni a malacot mert nagyon kellemetlen, élesek a körmei és még mocorog is mert nem is fér el a tenyeremben. Ha a fara nincs megtámasztva, akkor nem érzi magát biztonságban.


A kajástálat fogja és behúzza a házába. Persze ettől tiszta karc már az pereme, és sokszor ki is borítja a tartalmát. De ami kiömlött azt nem eszi ám fel. Mindennap csak kukoricával van tele, ugy látom azt utálja. Ha meghallja a zacskó csörgését és éhes ui-zik.

247. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 243. - Reni79)
2009. szept. 11. 14:56

Köszi, most lehet, hogy hülyének néztek de igy meg azt bánom, hogy nem fognak szülni. Nem ártalmas ez nekik? Olyan rossz ara gondolni, hogy megfosztom őket attól hogy kölykeik legyenek. Már az aranyhörcsögeimnél is ezt sajnáltam. Bár közülük legtöbben kölykeztek. Beadtam a kicsiket az állatkereskedésbe. Lehet, hogy idővel majd a tengerimalac kölyköket is megnézném :) Csak eléggé lutri, hogy beveszik-e vagy nem. Ha épp nem akkor a nyakamon maradnak. Hányat kölykezik egy malac?

És ha egy ivartalanított hímet vennék?

246. Mariann7533 (válaszként erre: 244. - Reni79)
2009. szept. 11. 14:41
De cukik.Olyan,mintha néha mi is hallanánk különböző zörejeket.Olyankor odalopakszunk,és lessük,hogy hogyan esznek.Olyan jó,hogy már bátrabbak,és ki mernek jönni a házukból.
245. reni79 (válaszként erre: 239. - Mariann7533)
2009. szept. 11. 13:23
Tengerimalacoknál nincs olyan korlátozás hogy nem szabad sokat fogdosni őket!Sőt,minnél többet foglalkoztok velük annál kezesebbek lesznek.Szeretik ha az állukat vakargatják viszont a fenekükre allergiásak az enyémék ha oda nyúlok elugranak.Ha a kobakjukat simogatom lökdösik el a kezemet a fejükkel:-)
244. reni79 (válaszként erre: 241. - Mariann7533)
2009. szept. 11. 13:20

Nem szégyen.Igazából nekem sem mondták meg a kereskedésben hogy mennyi idősek.Sok volt és nem egy alomból valóak voltak.Rá fognak jönni hogy ha a nyelvükkel tolják a golyót az itatóban akkor jön belőle viz.Okosak!

Nálam a picinek az a szokása hogy mikor iszik jobbra-balra rángatja az itatót!Éjszaka tök jó hallgatni:-)

A másik kettő nem csinálja.

243. reni79 (válaszként erre: 242. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 11. 13:16
Vegyél kislányt!Jól ki fognak jönni!Annak nincs értelme hogy vegyél egy fiút és külön tartsd őket.
2009. szept. 11. 12:03
Olvasom, hogy a malacka társas lény, nem ajánlott egyedül tartani. Szerintetek kéne még vennem mellé egyet? Ő kislány, kijönne egy másik lánnyal? Vagy vegyek egy fiút, persze akkor külön tartanám őket. Kismalacokat nem akarok.
2009. szept. 11. 11:54
Szégyen,de nem tudom pontosan.Azt tudom,hogy nemrég választották le.Egyébbként a kereskedésben is ilyen itató volt,és ha ott tudott inni,akkor itt is.Mert féltünk,hogy nem tudja,hogyan kell.
2009. szept. 11. 11:42

SZIASZTOK


ITT JÓ FÓRUM!! :)

sok hasznos tanácsot adunk egymásnak!!!

én sokat veszem kézbe,meg így jó,mert pl:ennyimé most beteg azaz csak a kicsi ű:(( és így vettem észre!!!

majd isznak,meg lehet hallani ha isznak,nekem itatóból isznak ,mennyi idősek malackák?

amúgy ha van kedved olvasd vissza a fórumot amiket így irosgattunk ,nagyon érdekes dolgokról irtunk,no meg tanulhatsz kicsit a tartásukból ;)

2009. szept. 11. 10:58
Köszönöm lányok.Csak még kezdők vagyunk ebben,és inkább megkérdezem,nehogy valami bajuk legyen.Nektek is az a fura itató van?Ilyen golyóscsapágy van a végén,az egész úgy néz ki mint egy cumisüveg.Nekem azt mondták a kereskedésbe,hogy víz mindig legyen előttük.Egyre bátrabbak,egyre sürübben jönnek ki a házukból.Tudom már kérdeztem,de nem jött válasz,hogy nem baj,hogy a gyerekek elég sokat fogják kézben?Nem lesz bajuk?
238. reni79 (válaszként erre: 234. - Mariann7533)
2009. szept. 11. 08:32

Furcsa dolog mert az egyik ismerősömnek már egy éve van két nőstény malackája akik a mai napig nem isznak.Hogy hogy birják nem tudom,de hiába teszi nekik oda az itatót nem isznak!A kereskedésben ahonnan vette őket nem volt nekik és nem szoktak hozzá.De hogy nem is igénylik a vizet,azt viszont nem értem!

Az enyémek az első pillanattól isznak belőle.

Az aborkát adhatod nekik,az enyémek imádják.

237. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 235. - Mariann7533)
2009. szept. 10. 18:36

Nyugodtan adhatsz neki uborkát, az egyik kedvenc eledele!

Valamelyik nap sóskát adtam neki. A sárgarépa zöldjét nem szabad azt hiszem. Meg a krumplit is jobb főve

236. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 227. - Reni79)
2009. szept. 10. 18:34

Nem, estefelé mindig beviszem. Nem is viszem ki mindennap, esős borús napokon pl sosem.

Én is szőratkára tippeltem. Olvastam a neten, hogy ez csak tengerimalacon él és a legártalmatlanabb minden élősködőjük közül. Ennek azért örülök. Macskasamponnal fürdetgetetem. Elvileg a helyét is fertőtleníteni kéne de annak nem látom értelmét a sziács, meg a széna miatt. Ha a fűben is vannak, akkor gondolom a szénával visszatelepíthetem. Vettem egy itatót is neki, eddig csak úgy használta hogy nyomtam az oldalát, önállóan szerintem nem hasznája.

2009. szept. 10. 18:14
Szeretnék tanácsot kérni.Uborkát adhatok a malackáknak?Azt tudom,hogy salátát csak biztos vegyszermentes helyről lehet.És az uborkával mi a helyzet?
234. Mariann7533 (válaszként erre: 231. - Reni79)
2009. szept. 10. 12:04
Igen.Olyan édesek.Az nem baj,hogy a gyerekeim ha itthon vannak,akkor sokat veszik ölbe?Nem lesznek ettől betegek a malackák?És úgy félek,hogy pl.nem isznak.Szoktam lesni,már jobban kimerészkednek a házukból,de inni még nem láttam őket.
233. reni79 (válaszként erre: 231. - Reni79)
2009. szept. 10. 09:27
döntöttetek:-)
232. reni79 (válaszként erre: 231. - Reni79)
2009. szept. 10. 08:48
Sok simi és törődés:-)
231. reni79 (válaszként erre: 229. - Mariann7533)
2009. szept. 10. 08:47
Szia!Látom, hogy a malackák mellett söntöttetek!:-) Természetes hogy félnek és elég sok idő és nagyon sok törődés kell mire megszokják a helyet és titeket.Ovatosan kell feléjük közeliteni.A kajával le lehet őket kenyerezbi:-) Imádják a hasukat.
230. reni79 (válaszként erre: 228. - Cicaanya)
2009. szept. 10. 08:45
Szia!Az enyémek mostanában nagyon megszerették a cukkinit.Előtte meg sem ették.Én is szoktam nekik szénát rakni a forgács mellé de akkor onnan eszik és nem a szénatartóból.
2009. szept. 9. 21:01
Sziasztok.Most találtam erre a fórumra.Mi tegnap vettük meg két tengeri malackánkat.Egy jó nagy ketrecet kaptak,és van benne házikó etető,itató.De még nagyon félnek.Két kislányról van szó.Meddig tart amíg nem félnek ennyire mint most?Mert most nagyon paráznak,de már kijönnek egy kicsit bátrabban enni.
2009. szept. 9. 20:55

sziasztok

ma vetem sütőtőkőt nekik,úgy ették,és vegyese kaját is csináltam:)

sütőtök-cukkini-sima tök petrezselyem ezt mind össze vágva (petruskát éppen hogyan )és jól össze kevertem,úgy tukászták és nagyon beszéltek kaja közben :DDDD


kicsinek kenegetem meg kamillázom száját jobb használ csak lassan sajna:(( de úgy látom lesz eredménye:)


veletek mizujs???

jönnek a hideg esték,én most már több forgácsot meg szénát rakok estére be ,igaz kieszik maguk alol :) míg haza érek reggel:)

227. reni79 (válaszként erre: 226. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 8. 12:34
Éjszaka is kint van?Ha nem szobában tartod a fűről is rámehet akármilyen állatka.Akkor nem biztos hogy szőratkák voltak.Arra gondoltam először.Én is kivittem volna legszivesebben a természetbe őket csak lakótelepen nehéz.Anyámékhoz azért meg nem viszem át őket.Meg ott kutyák vannak.
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook