Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények? fórum

Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények? (beszélgetős fórum)


16. H.Saci (válaszként erre: 15. - 278c85ecf4)
2006. nov. 26. 21:23
szerintem, igen
15. 278c85ecf4 (válaszként erre: 14. - H.Saci)
2006. nov. 26. 19:09

Ja, engem harpdáljon össze.....:DD

Gondolom érdemes a legfiatalabbat elhozni, azt jobban lehet szoktatni magadhoz, mint egy nagyobbat, nem?

14. H.Saci (válaszként erre: 13. - 278c85ecf4)
2006. nov. 26. 19:00

mielőtt megvennéd, teszteld Őt az üzletben. Próbáld símogatni, megfogni, hogyan reagál.

Biztos kézzel tartsd, de ne szorítsd. Ne a hasánál emeld meg, az fájhat neki.

2006. nov. 26. 17:58

Akkor jó! Lehet beszerzek egyet a nővéremnek karácsonyra(nagyon szeretne állatkát, de pici a lakásuk)!

Szóval a tengerimalac nem olyan bolond, mint a höri? Mert az ha hozzányúltál, ugrott vagy 10centit, meg sokat harapott! Pedig egyátalán nem volt vele rosszul bánva!!!

12. H.Saci (válaszként erre: 11. - 278c85ecf4)
2006. nov. 26. 17:45
Csak akkor harap, ha esetleg megijed, vagy durván nyúlsz hozzá, esetleg ha nincs hozzászokva az emberhez.
2006. nov. 26. 17:40

Sziasztok!

És harapnak a kis drágák? Mert nekem hörim volt, és akárhogy vigyáztam, sokszor megharapott!

Akkor ők olyanok, mint egy kutyus vagy ilyesmi? Szóval hogy imádják, ha foglalkoznak velük, kézbe veszik őket?

2006. nov. 26. 17:13
hat eleg budik,kintre valok:)))
2006. nov. 25. 18:49

A 2 lány nem bírja egymást A fiúk is csak akkor ha együtt nőttek fel..bár néha utána agyon csúnyán össze tudnak verekedni. Nálunk egy pár van..és a szaporulatot elajándékozom, vagy ha épp nincs gazdi,a kkor beviszem egy kisállatkereskedésbe, és ott átveszik. De ne gondolj komoly szaporulatra. Általában egyetlen kismalac születik..nálunk az évek alatt sosem volt ennél több. És ez is évente egyszer..nagyon max kétszer.

Van egy malackánk külön is. Ő fiú. De sokkal kevésbé vidám és ugrálós, mint a többi. Bár ha sokat foglalkoznak vele, akkor nem lehet nagy gond. :))

8. szika (válaszként erre: 7. - H.Saci)
2006. nov. 25. 11:34
:))) nagyon igaz amit írtál. Nálunk ugyanez a szitu. malackáké az uborka, a paprika, a saláta és akörte (mert az öreg Kóci malac kedvence). Mi meg max savanyúsághoz és mustárhoz jutunka szendvicsbe. :) És az a legjobb benne, hogy eszembe sem jutna sajnálni tőlük. Nekem pont ellenekző a tapasztalatom simogathatósággal, és a fiúk bartságosabban. értem ezen azt, hogy két lábra állva visít,a míg föl nem veszem, é befúrja magát a nyakamhoz és huhog. :) De tényleg csak szoktatás kérdése. :)
7. H.Saci (válaszként erre: 2. - Juniperus)
2006. nov. 24. 23:39

Szia!


Nem különösebben igényes, friss ropogós gyümölcsök, zöldségfélék, fű, szárazeledel keverék (nyúltáp+zab+kukorica stb), és speciális itatóból víz! Ne lepődj meg majd ha azt látod, hogy megeszi az ürülékét, ez természetes.

Januárba megveszed a 300 Ft-os salátát a kedvéért, Te pedig eszed az üveges savanyúságot, de komolyan.

Legalább 3 naponta tiszta almot kell alátenni, de nyáron akár gyakrabban is, mivel szaga lehet.

Nekünk 9 évig élt, nagyon szerettük.

A nőstény sokkal "kedvesebb", barátságosabb, jobban szoktatható a símogatáshoz. De kiskorban kell elkezdeni az emberhez való szoktatást!

Persze barátságos hímet is kifoghatsz. Nekem hím volt, Ricsi!

2006. nov. 23. 20:33

Nagyon szeretem az én ki Nyussz-omat.:)

Néha nagyon idegesítő a csipogásával, de egyébként cuki.

Nem nagy mászkálók, sőt lusták(miénk ilyen szempontból kicsit különc, mert régen elmászkált folyton).

2006. nov. 19. 21:41
Nagyon mokasak, nomeg hangosak ha ugy adodik. Nemlehet oket nem szeretni. A kezmosas mindig betartando !
2006. nov. 19. 21:22

Engem idegesített szegényke az állandó füttyögésével, így elajándékoztam.

Ennyi a tapasztalatom :)

2006. nov. 19. 21:06
Ja! betegségekről nem tudok - én elég sokat simogattam, szeretgettem őket is meg a kicsiket is amikor voltak, de nem kaptam el semmit tőlük! gondolom az általános érvényű szabályokat (kézmosás, nem veszem az arcomhoz, stb.) ha betartja az ember, akkor nem lesz gond!
2006. nov. 19. 21:04

Nekem is volt gyerekkoromban egy "házaspár":)) Amálka és Guszti!:)) nagyon szerettem őket!


Rengeteget ettek (úgy emlékszem), amint elfogyott a kajájuk máris visítottak (szó szerint)! - emiatt kicsit konfliktusgazdag volt az életem a szüleimmel akkoriban, mert nem voltam valami nagyon tuti gazdi és gyakran nekik kellett kaját adni a tengerimalacoknak..:) almát, répát, füvet ettek - vizet nem volt szabad nekik adni..

mivel ellentétes neműek voltak, ezért felénk gyakran járt a gólya akkoriban..:) Gyakorlatilag állandóan.. - ez is lett a veszte a tengerimalac "biznisznek", mert egyre több kicsi született és a végén már komoly gondot okozott az elajándékozásuk! így a végén Amálkát és Gusztit ajándékoztuk el..:(

egyébként amikor megszülettek a kicsik, akkor a hímet külön kellett választani (biztosan, hogy ne bántsa őket, de pontosan nem tudom miért..) - ő pedig fura morgó hangot hallatva járt-kelt a saját térfelén egész idő alatt.. érdekes látványt nyújtott a felbőszült, mérges tengerimalac..:)

2006. nov. 19. 20:53

Nekem volt kettő gyerekkoromban, most nincs időm leírni mindent, de holnap mesélek!

Most csak annyi, hogy imádtam őket!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook