Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények? fórum

Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2017. febr. 7. 13:54

Sziasztok!


Tudnátok ajánlani egy boltot Budapesten ,ahol normális ketrecet lehet venni! Ki szeretném cserélni a műanyag aljút. Köszi

2016. dec. 14. 10:45
Nekem horcsogom volt az is cuki.
914. 471a3ef191 (válaszként erre: 905. - Levendula 84)
2016. dec. 14. 10:38
Nem szabad krumplit adni a tengerimalacnak!
2016. márc. 16. 20:30

Sziasztok!


Megválnék Ferplast Cavie 60 felszerelt ketrecemtől! Széna tartó és itató jár hozzá valamint Savic Rody Iglo műanyag malacházikómtól (sárga). Akár egyben az egész akár külön-külön.

Árban és szállításban alku képes vagyok. Az e-mail címem: sziszandrus@citromail.hu


Köszönöm

912. kbj78
2016. febr. 26. 19:26

Sziasztok! Mit gondoltok, két éves lánytestvér tengerimalacainkat szétválaszthatjuk? Nagyon úgy tűnik, hogy nem igazán szeretik egymást. Nyafognak, néha csattogtatják a fogaikat, az egyik kirágja a szőrt a másik hátán. Valakinek van tapasztalata? Elpusztulnának, ha az egyiket odaadnánk másnak?

Köszönöm a segítséget!

911. rlillus (válaszként erre: 910. - Ditke30)
2016. jan. 31. 15:23
Szia. Sikerült dokit találni? Próbálj neki ubit pèpesíteni. Az uborkátimádják a malackák. Hátha abból nyalogat valamennyit
910. ditke30
2015. aug. 28. 09:57
Sziasztok!!!! Van egy 2 éves fogproblémás malackám! elvittem a dokihoz mert fogyott! Kiderült hogy az örlő fogai magasságában hátul a szájpadlásból fölül,kiáll ,kinőtt egy fog ,vagy fog szerű valami,kb 3-4 mm lehet.Stabilan áll a szájpadlásban!Nem tud enni szegénykém, csak nézi, kerülgeti a kaját,és szép lassan éhen hal!!! Próbálom etetni fecskendővel.A doki hazaküldött mert Ö nem tud mit tenni vele ,mondta! Ahol foglalkoznának vele kilinikán ,az megfizethetetlen !!!!! Ha valakinek volt ilyen tapasztalata a malival,van ötlete bármi ,tud a közelben egy nem pénzéhes, rendes dokit ,megköszönném a segítségét SOS ben! Monoron lakom . Szép napot ! Köszönöm! Edit. ditke30@gmail.com
909. rlillus
2015. márc. 29. 12:55
Hello. nekem ket fiu malackam van. nagyon edesek es akaratosak. a szenaracsot ha csak felig toltom meg, akkor kepesek ejszaka is felebreszteni, megtoltm, de egy falatot sem esznek belole, csak szeretik ha tele van. ami az almozast illeti en a forgacs ala macska almot szorok, igy nem olyan budos es ritkabban kell cserelni. probaljatok ki. erdemes!
2015. jan. 26. 09:07

sziasztok!

mi most tervezünk venni tengerimalacot, a férjem áldása kell még rá. :-)

Alpakát szeretnék vagy peruit, meglátjuk. Van valami tapasztalatotok ezekről a fajtákról?

2014. jan. 18. 22:28
Sziasztok! Tiszta ideg vagyok mert letrehoztam egy olyat hogy ha valakinek a barátnője szerepel egy sorozatban beszerveszheti a barátnőjét? Ka valaki rabukanna a linket kudje el légyszi uzibe! Vagy irjatok véleményt 😃
906. mazsola&tádé (válaszként erre: 905. - Levendula 84)
2014. jan. 18. 21:28

Szénát eszik és iszik?

Ha igen, akkor nagy baj nem lehet.

Ne adj neki mást pár napig és figyeld.

2014. jan. 8. 09:44
Sziasztok. 3hete van nálunk a tengerimalacunk. Ma csak gubbaszt,nem mozog egy helyben van. Mielött beszereztük könyvet mindent elolvastnk róla. Tegnap adtam neki egy kis krumplit mert a könyvbe azt írták lehet, ma netet bújva azt olvasom nem lehet. Lehet felfújodott tőle? Orvoshoz nem bírom elvinni mert itt nincs :(A krumplin kivűl semmi újat nem kapott :(
2013. okt. 31. 19:22

Az enyém egyedül van és 7 éves lesz.

Ha ugrándozik,akkor jó kedve van.

Az enyém akkor rágja a rácsot, ha éhes...és úgy gondolja nem foglalkozok vele eleget.

903. judit87
2013. okt. 28. 07:45
dolphine87-unatkozik a malacod mert nincs társa, unalmas a ketrec.Az enyémek 3an vannak, de sosem rágják a rácsot.Egyedül nem szabad tartani őket.Szénát adj neki bőven!!
2013. szept. 30. 10:22
Sziasztok.nemtudom jo helyre irok e de segítségre lenne szükségem.mostanaba csinal olyat a kicsikém h rágja a rácsot de ez ritka,a màsik h ugrandozik a ketrecebe mint aki megörült.ugy hogy van elotte minden.sokat foglalkozom vele ki szoktam .ëjszaka csend van akkor nyugodt.mi lehet a baja.ezt tegnap kezdte el ugy intenziven eddig nem csinalta,vàrom azt ötleteket ha tudtok segiteni.köszi.mêg csak egy hete van nàlam.ës csak akkor csinalja ezeket ha latjuk
901. gerduska (válaszként erre: 900. - Ina87)
2013. aug. 24. 10:54
Szia.a társa hiánya miatt elpusztulhat amásik is..Nálunk is igy volt sajna :(((egyik meghalt,rá 3napra a másik is,és ő 3 napig csak sirt :(
900. ina87
2013. aug. 23. 12:30
Sajnos az én tengerimalacaim elpusztultak,az egyik nyilván már idősebb volt ezt többtöl is halotam őt egy tómbolán nyertük,a másikal nemtudjuk milett de azis elpusztult...
899. _Dina_ (válaszként erre: 897. - Bea841110)
2013. aug. 23. 10:45

Vegyél mellé egy társat és akkor jobban ellesz! Könnyebben fog kézhez szokni is. Normális hogy először még vad, fél tőled és támadásnak veszi ha pl benyúlsz hozzá! Etesd sokat a kezedből, illetve ha szépen hagyja magát megsimogatni adj neki jutalomkaját és akkor tudni fogja hogy nem akarsz te neki rosszat! :)

Hogy miért nincs hangja az passz! Vannak csöndesebb malacok, nekem is csak az egyik hangosabb mint a másik.

898. _Dina_ (válaszként erre: 895. - Főnix01)
2013. aug. 23. 10:43
A fiú tengerimalacoknál gyakori a veszekedés! Mennyi idősek? Kiderült már hogy melyik a domináns? Nálunk is két fiú malacka van és az egyik úgymond terrorizálja a másikat, elég ha csak pl szagolgatja a másik már ideges hangot ad ki. Könnyen lehet balhé ha csak egy házikó van, vagy ha nagyon szem előtt vannak egymásnak. Kell mindkettőnek a külön kis kuckó, ahol el tud vonulni. Amíg nem harapják meg egymást addig természetes hogy néha "összekapnak"! Az alárendelt malacka majd elfogadja a rangját és nem lesz vita! :)
2013. aug. 19. 10:36
Sziasztok!két hete van nálam egy kb 4 gonapis nöstény tengerimalac de egy hangja sincs.normális dolog?meg még elég vad,meg fog vajon szelidülni?cárom válaszotokat.
2013. jún. 18. 19:41

A keserves hang hiszti is lehet.

Az enyém egyedül van, de legalább 5 féle hangon "beszél"...és néha nagyon tudja sajnáltatni magát :)


A környezetváltozás lehet közrejátszik...és talán nem rossz ötlet a külön kuckó sem.

Pár napot adj nekik.

2013. jún. 18. 08:38

Sziasztok!

Kérdésem lenne, nem lenne a legjobb.Vasárnap kihoztam magamal két kisfiú tengerimalacot, akik testvérek. Anyuméknál tök jól megvoltak, kisebb helyen is voltam. Nem volt házikójuk semmi. Nálam ketrecben vannak, van egy nagy házikójuk. Ott szoktak összebalhézni.Az egyik kicsit keserves hangot adott ki. Nincs rajta sérülés. Lehet, hogy terrorizálja a másik. Mit tegyek velük?Ma megyünk venni nekik két kis házikót, hátha nyugalom lesz, ha mind a kettőnek van privát helye. Lehet az is közrejátszik eme agresszív viselkedésben, hogy sokat kellett utazniuk és teljesen más környezetben vannak? Mikorra nyugszanak meg?

2013. jún. 11. 19:38
Két egészséges, szép, életerős rövidszőrű tengerimalacka fiú gazdit keres, vagy ideiglenes gazdit kb. egy hónapra. A malackák már egy ideje nálam vannak, szeretem őket, csak sajnos a barátom annyira allergiás a szőrükre, hogy nem tud velük együtt élni. Nagyon örülnék, ha jó helyre, szerető gazdikhoz kerülhetnének. Érdeklődni lehet: koncz.reka@mailbox.hu
893. Amethyst (válaszként erre: 892. - Zsemle2012)
2012. nov. 4. 23:05
Szia, szerintem vagy megijedt valamitől vagy kajának nézett. Engem is megkóstolt a kis kedvencünk ma - de csak azért, mert sárgarépa illatú volt a kezem :o)
2012. nov. 2. 20:34
A tengerimalacom megharapott! Mi lehet az oka?
891. mazsola&tádé (válaszként erre: 889. - Baby0018)
2012. júl. 22. 22:05

Szerintem idő.

Ha hallja a hangotokat, meg benyúltok,érzi a szagot... csak minden nap kell vele foglalkozni.

Ketrec vagy akvárium amiben tartod?


Az enyém se iszik sokat,inkább zöldségeket követel.

890. bibu
2012. júl. 13. 14:04
Sziasztok!február végén vettünk egy cocit,elég kis fëlös volt,de hamar elfogadta a kezemből a kaját,simizni is lehetett de egy idő után megváltozott alig lehetett kivenni ha sikerült akkor ís egy sarokba gubbasztott,játszani nem lehetett vele.egy hete vettűnk meĺlé egy picit kiraktam öket h ismerkedjenek,de még tőle is fëlt,mire vëgre odament a viz is levert elkezdte kergetni az orrával lőködni de nem bántotta,a ketrecbe pár napig ez ment de elvannak,de most már egyiket sem tudom kivenni a picit megsem lehet simogatni annyira fél.szeretnëk tanácsot kërni mit tegyen csináljak.mindkettö lány.ja és eszméletlen amilyen hangja van ennek a picinek sipog egyfojtäban a nagynak szinte hangja sincs.kőszőnöm a válaszokat előre is
2012. márc. 20. 14:12
Sziasztok.ma van pont egy hete hogy megvan a tengerimalacunk és még mindig nagyon fél tőlünk,ha be nyúlunk a kezünkel akkor egyből elszalad.Meg nagyon kevés vizet iszik,ja és még azt szeretném megkérdezni hogy sós pufit ehet e mert valamelyik állatkereskedésbe azt mondták hogy igen.előre is köszönöm a választ:)
888. Evawitch (válaszként erre: 887. - Mazsola&tádé)
2012. jan. 11. 23:11
Szerintem unatkozik vagy kicsi a ketrece. Én is tapasztaltam régen ezt az előző malacomnál. Vettem egy nagy ketrecet és máris kuss volt, jól érezte magát akkor is, amikor még nem volt társa.
2012. jan. 11. 19:48

Beteg lehet vagy unatkozik?

Már egy jó ideje ezt csinálja 8hónapok óta, hogy ha éhes rágja a házat)

De az utóbbi időben sokat eszik. Pillanatok alatt megeszik egy fél paprikát, vagy amit beadok...és 5-10 perc múlva megint kezdi.

Az se érdekli, ha figyelmen kívül hagyom.

Elég sokára hagyja abba...sokszor 10 percig is csinálja.

hiába van mag, széna, nyalósó, víz, fogkoptató, préselt rágcsa, tiszta alom.

Neki a zöldség kell.

Hízni viszont nem hízott sokat.

Tavalyi műtétkor volt 1000g ősszel, most 1090g.


Imádom, de nagyon idegesítő amikor ilyen.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook