Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények? fórum

Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények? (beszélgetős fórum)


136. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 134. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 26. 18:42

A permetszer méreg...ezzel nem írtam újdonságot. Az emberi szervezet még úgy-ahogy feldolgozza, de a malac sokkal kisebb. Általában nitrittartalmúak a vegyszerek, vesekárosodást okoznak. Két éve a dinnyéket túlérés ellen ilyen alapanyagú szerrel permetezték. 3 szeletet ettem belőle, kórházba kerültem, pedig a dinnye héját ugye nem is esszük meg. Az orvos szerint szerencsém volt, ha egy nappal később megyek, lehet,hogy a vesémet nem lehet megmenteni.

A maliknál uez van, csak kicsiben és gyorsabb a folyamat. Mert ugye nem mindegy, hogy uazt a mennyiséget egy 1,5 kg-os (a malacom ilyen súlyú volt) vagy egy 65-70 kg-os szervezet dolgozza fel.

135. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 133. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 26. 18:36

A gyermekáncfű levelét szereti, a pásztortáskáét is. Ezeket viszont vizesen soha ne add neki, felpuffadhat tőle. He van olyan ismerős, aki kertben termeszti a zöldségeket és nem permetezi agyon, néha napján kérhetsz tőle.

A "sima" állatorvos nem ért hozzájuk, tapasztalatból tudom.

A körmét hogy vágod? Láttam az adatlapodon a malackát, nekem is ilyen trikolor volt az egyik és bizony az első két lábán fekete színűek voltak a körmök. A köröm belsejében ér van, ha abba belevágsz, nem áll el a vérzés, csak ha elégetik forrasztópákával (orvosi). Én itthon inkább nem is próbálkoztam vele.

A tengerimalacok nem tudnak izzadni, ezért a legideálisabb a 16-20 fokos hőmérséklet. Szeretik, ha nem a földön vannak, hanem kb.1-1,2 m-es magasságban, világos, ne nem erős napsütéses helyen, ahonnan szétnézhetnek és látják a gazdit.:)

Én fenyőforgácsot veszek (most már törpenyulam van) egy kisállateledelboltban (100ft/5 l ez nálam egy adag, mivel 100x65x55-ös a ketrec (a maliké volt)).Ha van asztalos ismerősötök, tőle is lehet kérni (de csak a nagyját szedjétek, a porosat ne).

A forgácsot nekem is sokszor kiugrálták, a nyúl is huligánkodik néha.:)Én a ketrec rácsai közé átlátszó műanyagcsíkokat vágtam és fűztem, így kilát, de a forgács bent marad.:)

Csak próbálok tippeket adni, hátha valamit tudsz hasznosítani belőlük.:)

A www.tengerimalac.lap.hu-n még biztosan találsz hasznos infókat az etetéssel (is)kapcsolatban.

2009. jún. 26. 18:25

Tesco és társai? Egy ország vásárol ott, akkor csak jó lenne a malacnak is! Én is ott vásárolok gyümölcsöt is mi azzal a baj?

Tudod ez úgy van, hogy a cseresznye a kertünkben abszolút bio de olyan apró mint egy dobókocka és tele van kukaccal.

Az üzem cseresznyéje meg lehet hogy permetes de egy szál kukac nincs benne és óriási, húsos szemei vannak. Amúgy szerintem kissé íztelen. De mégis.. mindenhol azt hallani együnk sok gyümölcsöt zöldséget mert az egészséges. Hát én magasról sz*rok rá hogy bio vagy sem. Ennyi erővel ne együnk húst se mert tele van parazitákkal, hormonokkal és antibiotikumokkal. Éhen lehetne halni ha mindent betartanánk. Szerintem amúőgy sem sok minden múlik rajta, hogy most a gyümölcs bio-e vagy nem. Régebben az epret pl megmostam neki mert kaphat mindenféle fertőzést amit aztán nekem továbbít, de mostanában már nem vagyok annyira szigorú. A barackot pl nem mostan meg elötte. Amúgy sem eszi meg semminek sem a héját..

133. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 130. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 26. 18:15

ÚÚú nem gondotlam volna hogy egy malac táplálékára is ennyire kell figyelni. Az én táplálékom sem bio, nem pont a malacé lesz az. Sajnos válság van. :( Felénk vannak gyümölcstermesztő üzemek, másnaponta permetelnek és ebből a gyümölcsből kapott. Persze nem ette meg. Döbbenet, hogy mennyire kiszűri szerintem már a szagáról hogy melyik nem megfelelő. Azóta is ott rohadna elötte ha nem dobtam volna ki. Azért én még nem tartok ott hogy a malacnak is mossam, hámozzam a gyümölcsöt, hogy bio az meg pláne csak egy szép illúzió.. szedek neki egy marék füvet aztán hello! Na jó arra azért szoktam figyelni, hogy ne forgalmas út mellől szedjem de pl ha permetszer borult valaha a fűre a kertben azt utána hetek múlva neki merem adni és megeszi. Ja és még él :D

Az állatok nem nagyhatalmak olyat hogy állatorvos a kutya is csak hírből ismeri. Nem hogy a rágcsálóink. Felénk nincs is olyan,hogy állakórház. A dokinak meg nem fogok kemény ezreket fizetni csakhogy megnézze a malacot.

Egyébként az jutott eszembe már a kereskedésben is betegnek tűnt, csak gubbasztott egy sarokban. Nem vettem volna meg, de másnap mikor visszamentem már teljesen máshog viselkedett, nyoma sem volt az elező napi bágyadtságnak.

De a szőre tényleg nagyon hullik, ez nem normális!! Az etetőjének az alja és az alomanyag minden mm-e tele van szőrrel. Remélem rendbe lehet hozni állatorvos nélkül is mert arra végképp nincs pénzem. Lehet nem kellett volna állatot vennem egy ideje a hörcsögeim is korán haltak. Az első 5 évig élt mert fenn volt a lakásban. A többiek lent voltak a hűvös =néhol dohos) pincében és bizony fele annyi ideig se éltek. Most a malacka is ott van az kb 18-20 fok, nyáron nappal kint a ketrecben télen meg bevinném a lakásba csakhát nagy port csinál az ugrándozásával. Ahányszor meglát valakit már rohan és felveri a sziács porát. Ez viszont nagyon apró neki és tényleg sok benne a por. Gondolkodtam át kéne szitálni mielött neki adom. De nincs megfelelő szitám erre a célra.

Ezt a szemhéj dolgot nem tudtam. Én úgy láttam be tudja hunyni a szemét.

132. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 131. - Reni79)
2009. jún. 26. 17:33
Ennél jobbat nem tudok ajánlani...esetleg magántermelőktől vegyél, ne a nagybaniaktól. Sok sikert, remélem, elkerültiek a permetezett növényeket.:)
131. reni79 (válaszként erre: 130. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 26. 15:44
megpróbálok piacról vásárolni.Lehet hogy ott vannak nem agyon permetezett zöldségek.
130. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 128. - Reni79)
2009. jún. 26. 15:39
Az a baj, hogy a tengerimalacok táplálékának 80-90%-a zöldség, gyümölcs. Inkább próbálj olyan helyről hozni neki, ahol tudod, hogy nem permetezik (Tesco és társai kilőve). Ha egy kicsit kisebb, és fonnyadtabb a zöldség, akkor talán bio. Mindenesetre a nagyon szép és egészségesnek tűnő zöldség nagyon gyanús. És mindent meg kell mosni, utána hámozni, mert a legtöbb helyen viasszal kezelik a gyümölcsöket, még így is előfordulhat, hogy beleszívódik a gyümölcsbe.
129. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 124. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 26. 15:36

Nem nyitott szemmel alszik, nincs szemhéja, nem tudja lecsukni. Ezért is kell vigyázni, hogy ne poros és apró faforgács alom kerüljön alá, mert belemegy a fülébe, szemébe és gyulladást okoz.

A Snooby nagyon jó táp, azért mert olcsóbb, mint a Pepe, semmivel nem rosszabb. Sőt! A másikban rengeteg olyan mag van, amit a malac meg sem eszik, csak a höri, vagy a nyúl.

128. reni79 (válaszként erre: 127. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 26. 15:36
Akkor mit lehet csinálni?Ne adjak nekik zöldséget????
127. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 124. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 26. 15:33

A szőrhullás nem természetes. Persze, egy-kettő még ok, de ahogy írtad, soknak tűnik. Nálunk is így kezdődött a mérgezés+fénytelen szőr. Mindenképpen meg kellene mutatni egy állatkórházban (csak itt értenek a rágcsálókhoz).

A vízben a c vitamin nagyon jó, csak arra figyelni kell, hogy vízben oldódik és többször kell naponta cseppenteni bele. Max 30 percig hatásos.

A zacskózörgésre az enyém mindig cincogó hangot adott, a kulcscsörgésre is, ha hazajöttünk.

A fiatal malacok ( Húgyos még 2 évesen is) szívesen popcornozott. Spirál alakban ugrált felfelé.

Tényleg minden malacka más. Az idősebbet én sosem tudtam igazán magamhoz szoktatni, ha kiengedtem a szobában, alig tudtam megfogni.

Engedd, hogy a kezedből egyen...ehhez ki kell venni a ketrecből.:) Ez az első lépés, hogy elnyerje a bizalmadat...hátha!

126. reni79 (válaszként erre: 124. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 26. 08:48

Lehet hogy C vitamin hiánya van.Én szoktam a vizükbe cseppenteni.Már béres cseppet is teszek bele.

Amugy az enyéimnek is hullik.De ők hosszú szőrűek.

Nem tudom ez természetes -e?

125. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 122. - Cicaanya)
2009. jún. 25. 21:54
Tettem fel képeket
124. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 123. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 25. 21:53

Köszönöm a tanácsokat, hasznukat veszem!

Igen, kereskedésből hoztam úgy emlékszem nem volt elöttük itató, és itthon sem ivott. Aludni sem láttam még sosem, pedig néha éjszaka is meglestem. Lehet nyitott szemmel alszik?! :D

Olvastam, hogy minden malacka egy külön "egyéniség" nahát én jól beleválasztottam vele úgy érzem. Sosem fog megszokni, órákat simogatom meg játszom vele és következő alkalommal megint csak elfut. Mintha amnéziás lenne.. Van odúja és csak zacskócsörgésre jön elő ha éhes. Ha nem akkor arra se reagál.

Azt vettem észre, hogy rengeteg szőre kihullik. Tele van az egész ketrec, és a gyümölcsökre is mind ráragad. Ha felveszem én is tele leszek. Aggódom, talán vitaminhiány lehet. Olcsóbb fajta tápot használok úgy hívják Snoby rágcsálóeledel. Régen a höriknek is ezt adtam, de tengerimalacoknak és nyulaknak is jó. Vagy normális ez a sok szőr?

123. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 111. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 23. 20:32

Idő kell, mire megszokja a helyét...ez természetes, hogy egy ideig nem eszik.:)

Odúja van? Szeretnek elbújni.:)

Csokit semmiképpen ne adj neki, a nyalánkságoktól csak elhízik. Széna jó, ha van előtte, de vigyázz, ne pisilje le, utána már nem eszi meg (szénatartórács). Nagyon szeretik az uborkát, gyermekláncfű levelét, dinnyehéjat, srépát, retket, paprikacsumát, almát, paradicsomot (ebből csak keveset). Ha állatkereskedésből hoztad, legyen előtte friss víz, mert ott megszokta. Illetve malaceledel (legjobb, ha te kevered: 2/3 nyúltáp3 1/3 magkeverék rágcsálóknak)néha tehetsz bele petrezselyemkockát, vagy lucernakarikát. Egy héten 1x kis darab szárazkenyeret is kaphat, de csak módjával.:)

Egyébként a tengerimalac nagyon elfoglalt állat: eszik és alszik.:DDDDD Leginkább éjjel eszik.:)

Legyen benne sok örömed!

122. cicaanya (válaszként erre: 119. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 23. 20:26

én egy kis törölközővel szoktam becsomagolni és félig hód pózban vágom le a körmüket :D

majd csinálok képet ;)


ha tudsz tegyél fel képet :)Elfelejtett jelszó

2009. jún. 23. 20:25

Tengerikucusok egy jó tanács!

Mindhárom tengerimalacom mérgezésben pusztult el. Hiába mostam és hámoztam meg a zöldséget, mégis mérgezést kaptak a permettől, ami beszívódott a növénybe. A két kicsi 6 hónaposan ill 1 évesen pusztult el, náluk későn vettem észre, hogy baj van. Húgyos 5,5 éves volt, ő nem fogadta el az űrhajós kaját, pedig csak így tudtunk volna segíteni rajta.:( Mire beértem vele az állatkórházba, elpusztult.:'((((

Bármennyire is imádom őket, képtelen lennék még 1x végignézni a szenvedésüket.

Most törpenyulam van (a tenyésztőnél hasonló okból 20 nyuszi pusztult el) neki nem adok zöldséget. Szerencsére az ő tápanyagszükséglete megengedi, hogy kihagyjam.

Csak óvatosan!

2009. jún. 23. 20:20

én napi 2száll sárgarépa vagy attól függ mekkora a répa!

mivel nekem 2malckánk van,így esznek rendesen :D

1almát 2napig eszik,tehát felet naponta,és ugye reggel kapnak enni és délután! frisset amiott marad azt kidobom,mert lepisilik,és stb...

most az a legújabb hogy kisebbik malacka,tányér mellé pisil :s :s

nem tudom leszoktatni :s

csináltam tök édi képeket megint:D holnap rakok fel :DD

ettek tegnap meggyet,jajjj a kisebbik nem törli meg magát míg a másik igen,már mint a száját szokták nem tudom rendszeresen-e? de szoktam figyelgetni öket és kisebbiknek mindig kajás a szája almás két oldalt,félek kicsipi,na igen ki is csipte,most betadinozom huzzodjon össze neki!!!

és napi reggeli petrezselymet meg kapják,de ugyan igy naponta 2x kapnak cukkinit

most van itthon sárgadinnye adok holnap nekik,érdekes csak estefelé eszik meg,passszzz... miért...

2009. jún. 21. 20:35

Én nem szoktam. Szerintem ami káros neki azt nem eszi meg, a könyvben olvastam hogy pl a nadragulyát is simán megeszi pedig az mérgező.

Az aranycshörcsögök régen mindent megettek. Nem szoktam hozzá hogy ez meg itt finnyáskodik. A diót nem szokta megenni és vizet sem iszik. El nem tudom képzelni egy ekkora állatnak hogyan elég egy napra egy kis gerezd alma.

A karmaival kéne valamit csinálni mert nem tudom kézbevenni. Amikor fogolódik a tenyerembem, össze-vissza karmol. Azért nem merem levágni mert valameddig élő rész, ami idegeket tartalmaz. Állatorvosra pedig nincs pénzem.

Mennyi kaját kell neki adni naponta? Pl zöldségekből mennyit kap. Én adok neki egy pár centis sárgarépát, egy marék lucernát, meg egy almaszeletet. De van hogy ennyit sem kap. Azért szerintem nem éhezik mert már sokat nőtt.

118. cicaanya (válaszként erre: 117. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 21. 19:43

ez jó

én mindig meg hámozom a zöldséget gyümit!.az a biztos!!!!!!

2009. jún. 3. 08:37
KÖszönöm! Már sok mindent tapasztaltam, de még mindig nem kezes. Ha mozgást lát befut az odujába. Az almahéjat önmagában nem eszi meg,inkább éhezik. Az szeletet adok neki, abból kieszi az almát, a héját akkor is otthagyja. A répát szereti meg a friss zöld füvet, és a táppal kevert szemes takarmányt. Ha hallja a zacskó zörgését már hangokat ad. Szénát is tettem be neki, de az nem tart sokáig. Egy marék széna délelöttre elég.
116. reni79 (válaszként erre: 114. - Cicaanya)
2009. jún. 3. 08:35
Ugyanezt ajánlom!Sokkal felszabadultabb lesz ha van egy társa!Szerintem ahol egy ott 2 malacka is elfér:-)
2009. jún. 3. 08:10
répát,cukkinit(hámozva9 jajjj... vegyél petrezselymet,jól mosd meg töröld le róla a vizet!) és próbád adni neki
114. cicaanya (válaszként erre: 111. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 3. 08:09

sokat kel simogatni,tegyél be neki egy nagy adag szénát,hogy bele tudjon bujni,így nyugiban lesz,és beszélni neki

ha nem megy máskén akkor kell társ neki,de ha nem akarsz utódokat akkor azonos neműt szerezzél mellé be

113. Jaina
2009. ápr. 10. 10:02

A malackám egy nagyon ari nyuszival lakott együtt, imádták egymást :) Spuri (a malackámat így hívták) általában úgy aludt, hogy keresztbe feküdt a nyuszin :)

Sajnos már nincs köztünk :((((

2009. ápr. 10. 09:38
Én még nem hallottam, hogy ne lehetne egyedül tartani egy malacot. Nem engedhetek meg magamnak kettőt. Aranyhörcsögöket tartottam eddig, azokból 10 is elfért de malacból nem. És nem is kell több csak ez az egy. Úgyhogy remélem nem az a baja hogy egyedül van, mert azon nem tudok segiteni max többet játszom vele. Még egy állatot nem veszek!
2009. ápr. 10. 09:36

Sziasztok!

Tegnap vettem a tengerimalacomat és nem akar enni. Mióta hazahoztam még szinte semmit nem evett pedig van elötte mindenféle kaja. Mit tegyek vele?

Csokit, diót lehet neki adni? Adtam neki egy kis banánt is, de ahhoz se nyúlt hozzá..

A széna nagyon fontos nekik, vagy elég ha friss zöld füvet kap?

2009. febr. 22. 18:34

SEGITSETEK ÉS BARÁTAITOK IS (LACÁM EL VAN KESEREDVE!!!!!)Lécccci szavazzatok / Til'c és Theo /-ra kösssssziiiiiiii!!! jobb oldali sávban,nagyon köszönjük!!!


[link]

2008. okt. 27. 18:39

és nálam jó helyen lenne 18 évi kutyázás után

kötélnek álltam,és minden meg van de malacunk nincs :((((

2008. okt. 27. 18:37

Sziasztok !

szeretnénk tengeri malacot de nem olyat amelyik tesótól lett terhes és kis malackát!


szóval vennék szívesen egy kisfiút,de ne legyen vörös! és ne legyen hosszú szőrű!


sokat hirdetnek a neten de kicsit szeretnék,2 hónapost vagy nem teljesen 3 hónapost!


ha tud valaki egy kisfiút priviben szóljon!!

meg van minden hozzá!!!!!

107. 8c314032df (válaszként erre: 106. - Krisztian323)
2008. szept. 13. 07:46

Jajj..két baj van:Kicsi,NAGY9ON KICSI A TERRÁRIUM!!!

Ha anyagi ok miatt nem veszel nagyobbat,akkor ha megoldható csinálj házilag.Nekem is olyan van(ha érdekel teszek fel róla képet) Nem tudom utána néztél e a neten a tengerimalacoknak,de nem lehet ilyen kicsi helyen tartani.


És még egy dolog:A tengerimalac csak párban érzi jól magát,ha egyedül van magányos...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook