Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » POF = Korai petefészek kimerülés fórum

POF = Korai petefészek kimerülés (beszélgetős fórum)


1 2 3
72. FlGina
2022. febr. 4. 14:40

Üdv Mindenkinek!

Én nem tudom hogy működik e még ez a forum de nekem a Trimeszter 1 terhes vitamin segitett amit kb egy évig szedtem és ahogy az alsó határig emelkedett az AMH hormon szintem (0,02 volt es 1,1 lett)azonnal teherbe estem es most van egy csodalatos kisfiunk!

8 évig vártunk és mindent kipróbáltunk mi is!A lombik progi olyan problemakat is okozott hogy utana azokkal kellett foglalkoznunk és azt mondta a doki hogy inkább imádkozzunk annak több esélyt ad ő nem tud segíteni DE a nővérem mondta hogy mit veszíthetek ha elkezdem szedni a trimeszter 1-et mert hogy sok jót olvasott róla! Legutolsó leghetosegkent hogy legyen gyerkunk elkezdtem szedni es közben beállította a mensit is es minden honapban volt!

Kicsit hosszú lett de szeretnék segiteni Nektek hogy boldog anyukák lehessetek!

A legjobbakat kivánom mindenkinek😊

71. Kandyy (válaszként erre: 47. - Csinoska2012)
2021. dec. 19. 12:32

Üdvözlöm!

Érdeklődnék, hogy mi okozta önnél, hogy ilyen fiatalon elmaradt a menses? Esetleg tudunk privát üzenetet váltani? 36 éves vagyok 3 éve menses probléma van, nincs még gyerekem, de szeretnék, nagyon aggaszt. Sokat segítene lelkileg az ön siker sztorija😊

70. real82 (válaszként erre: 57. - Ente)
2021. aug. 22. 21:31
Ente, írtam neked privátba.
69. KodoL (válaszként erre: 4. - Judit36)
2021. aug. 1. 23:38

Szia Judit36!

Ha még olvasod ezt a fórumot, meg tudnád adni annak az orvosnak a nevét, akit említesz? Ha még megvan a neve..

Előre is köszönöm!

68. KodoL
2021. júl. 31. 23:46

Sziasztok!

Tudtok javasolni olyan nőgyógyászt, aki jártas ebben a témában? Aki csinál UH-t is és nem csak a standard szöveget nyomja (pl.: vagy HRT vagy fogamzásgátló)

Köszi előre is!

67. 4de07ed93f (válaszként erre: 5. - Negi)
2021. júl. 28. 23:58
nem propagálják,de a lombikon átesett nők között is gyakrabban fordul elő rák.
66. 4de07ed93f (válaszként erre: 1. - Emily107)
2021. júl. 28. 23:57
Érdekes dolog ez, dédmamáink örültek ha 40 évesen elmaradt, most meg korai...Azt hiszem egyébként,erre a betegségre nem fordítanak elég médiafelületet,jönnek ugye a nagy mantrák, és kicsit kábítják a nőket, hogy minden mindegy, a 40 az új harminc.Hát nem a biológia szerint. Többet kellene beszélni róla
65. KodoL (válaszként erre: 64. - Ente)
2021. júl. 28. 23:54

Kedves Ente!

Köszönöm válaszod! S persze az előző üzenetemben -utólag vettem észre-, kihagytam, hogy megírjam, hogy milyen szuper, hogy visszatért a vérezgetés 😊

Én itthon élek, úgyhogy köszönöm, de miattam ne írd meg kérlek 🙂

Hát remélem egyszer valami segíteni fog nekem is 😐

64. Ente (válaszként erre: 63. - KodoL)
2021. júl. 28. 20:34

Igen, persze! Németországban élek, itt járok el egy doktornőhöz aki ezzel foglalkozik. Szívesen elküldöm az elérhetőségeit ha esetleg a közelben laksz Te is,egy próbát megér.

Most hormon Jogázom is, kíváncsi vagyok h lesz-e valami hatása. Sok jót hallottam már róla.

63. KodoL (válaszként erre: 62. - Ente)
2021. júl. 27. 23:52

Szia!

Megkérdezhetem, hogy hova jársz TCM akupunktúrára?

Előre is köszönöm válaszod!

62. Ente
2021. jún. 20. 18:58

Sajnos engem is elküldtek a meddőségi orvosok azzal h nem tudnak segíteni, talan valamiféle csoda folytán spontán teherbe eshetek. Ennek az esélye viszont nagyon kicsi. Sokmindent kipróbáltam már hogy ezeket a gyenge esélyeket kicsit megnöveljem.. Most éppen TCM akupunktúrára járok. Nem hittem benne, de most egy kis reménysugár felcsillant. Évek óta nem volt már ciklusom, most viszont 4 hét kezelés (+tea) után elkezdtem vérezgetni. Már ez is valami..A közérzetem is jobb, nyugodtabb vagyok és végre jól tudom aludni éjszaka.

Szívesen olvasok véleményeket, történeteket ebben a témában. Ki mivel próbálkozik épp?

61. Cepheus (válaszként erre: 54. - Ente)
2021. jún. 7. 01:35
Ente, nekem vérszegénység miatt pumpált be így a szívem, írtak vasat és rendbejött.
2021. jún. 7. 01:13

Egyébként engem a gyermekvállás miatt aggaszt inkább az állapotom. 34 vagyok, van már egy gyermekem, de szeretnék kistesót. Viszont a meddőségis doki rögtön elküldött, mikor meglátta a hormonleleteim (nagyon magas FSH, alacsony ösztrogén). Azt mondta, max spontán lehetek terhes, ha mázlim van, mert ő már nem tud hova stimulalni engem ilyen értékekkel. A poén az, hogy a spontán teherbeesés nekem nem jó, mert 50% eséllyel fog beteg gyerekem foganni egy génhiba miatt. Lombikál viszont ki lehetne szűrni, hogy csak az egészséges embriókat ültessék be.

Szóval ha tud valaki olyan meddőségis dokit, aki hajlandó legalább megpróbálni kezelni, hátha javitható vagyok valamelyest, az szóljon!

59. Rumpelstilzchen (válaszként erre: 58. - Beherenow)
2021. jún. 7. 00:56
Szia! Tudom, könnyebb az ilyesmit mondani, mint tenni, de szerintem ne fogd fel ennyire tragikusan. Én ugyan még nem ástam bele magam a témába, de azt hiszem, a korai petefészekkimerülés azért nem egy olyan súlyos állapot, hogy attól kéne tartanod, hogy nem tudod felnevelni a gyermekeid. És szerintem a normál klimax korban lévők közt is vannak nőies nők, szóval úgy gondolom, korai petefészekkimerülés ellenére is lehet még nőies az ember. :)
2021. máj. 27. 20:18

sziasztok,

bocsanat az ekezetert, de igy egyszerubb irnom.

Meg soha nem voltam ilyen oldalakon, de mar azt erzem szo szerint hogy beleőrülök ay allapotomba.

18 eves koromtol panik es szorongassal kuzdok, de valahogy mindig kiszedtem magam a hajamtol fogva, egyszeruen nem engedtem meg magamnak hogy sokaig melyen maradjak, mindig azt csinaltam amitol feltem es legyoztem. Szultem 2 gyereket, szules utan ismet min2 ev eros szorongas, most 38 vagyok es 3 eve furcsan kezdett jelentkezni a menszeszem. En voltam tobb orvosnal mindenki rendben talalta, de en ereztem valami nem ok.

Amikor kijott hogy az FSH 60 es az AMH 0,03.

Ettol totalis osszeomlas, de meg osszetudtam szedni magam, mert sok tunetem nem volt csak a napi feszultseg megoldasa. Orultem, hogy van ket gyerekem, de aggodtam, hogy fogom ezzel a betegseggel felnevelni.

Az orvos azt mondta, meg eros hormonkezelessel sem lehet tobbet gyerekem ha meg szeretnenk.

Most decemberben, eros stressz ert ismet, de ahogy ugyvedekkel kiszalltam a dologbol, nem tudom mi tortent de pszihikailag annyira megnyugodtam, hogy ra 1 hetre teherbe estem.

Neztuk a ferjemmel, na ez most hogy?! Meg sem fordult, hogy ne mellette dontsunk, en visszakaptam a noiessegem, ugy ereztem van Isten, ujra elek, a sok rossz utan valami jot kapok. De sajnos 2 honap utan elment spontan.

A trauma akkor jott, azota multhonapban 2x volt menszeszem, ebben a honapban egyszersem es teljesen elojott a klimaxos tunet, szarazsag, borszarazsag, elviselhetetlenul, kocsonyas has, a hajam megritkult, kezd megoszulni, es en megallas nelkul folyamatosan sirok. Minden nap, ahogy a gyerekeket lerakom a suliban.

Erzem en ebbe belehalok, nem akarom ezt az egeszet, elvesztettem az onbizalmam, a noiessegem, a hatarozottsagom, mindent. Hogy lesz ezutan szexualis eletem, hogy leszek nő? meg 40 sem vagyok:((((

57. Ente (válaszként erre: 56. - FnéGt)
2021. máj. 26. 17:59

Szia! Ritkán, de azert még felnézek ide a hoxára. Én örülnék ha "csak" lombik babánk lehetne. Nekünk a donor petesejtet ajánlják az orvosok mindig. FnéGT, neked nem olyan rossz az AMH-d. persze nem túl optimális, ezért én a helyedben biztosan hamarosan elkezdeném a stimulálást.

Mi mar nagyon sok mindent kiprobaltunk hogy sajat babánk lehessen. Többek közt homeopátiás terápiát, PRP-t, DHEA-t,lidokainos inekciokat, most pedig Akupunkturát. Több meddösségi klinikán voltam, de amikor meglátták az orvosok a magas FSH értéket,és a 0,1AMH értéket, egyböl azt mondták h nem stimulálnak mert nincs mit. Egyetlen egyszer sem probalkoztak, ami kissé feldühit néha. Hiszen nem ez lenne a dolguk? Most Cyklo Progova-t szedek. Ez olyan hormonos gyogyszer mint az Antibaby, csak mellette teherbe lehetne esni.. Real82 te hogy vagy? Neked bevált esetleg valami?

56. FnéGt (válaszként erre: 54. - Ente)
2021. márc. 22. 06:41
Szia! Nem tudom, hogy figyeled-e még a csoportot. Nekem kezdődő kimerülésem van, az AMH-m 0.64. Meddőségi kivizsgáláskor tudtam meg.(30 vagyok) Az orvosom azt mondta, hogy nem tudják mi okozza, és ez nem visszafordítható. Úgyhogy nekünk csak lombik babánk lehet.
55. real82 (válaszként erre: 54. - Ente)
2021. febr. 14. 17:10
Szia Ente! Sikerült valami hasznosat találnod azóta ezzel kapcsolatban?
54. Ente
2021. jan. 17. 11:22
Sziasztok! Nem túl aktív ez a csoport, de azért megpróbálom hátha valaszol valaki. Korai petefészek kimerülésem van. Kb 2éve h tudom. Azóta elmentem csontsűrűség vizsgálatra ami kimutatta h elkezdődött a csontok leépülése. Kb tíz évvel idősebbnek néznek ki mint ahány éves vagyok. Kérdésem: más is van ezzel így? Vissza lehet fordítani? Az interneten nem talalok semmi hasznosat. A másik dolog ami aggaszt pedig, hogy a szívem sokszor erősen pumpál.Nagyon furcsa érzés. Sziv és errendszeri megbetegedesek, csontritkulas erősen jellemző a korai klimaxra, de abban reménykedtem h csak idősebb korban kell ezzel szembe néznem!?35éves vagyok. Valaki esetleg hasonló cipőben?
53. mongi
2020. máj. 7. 07:23
Most néztem csak a dátumot :DDDD
52. mongi
2020. máj. 6. 07:42

Sziasztok!

Én is csatlakoznék.Amint lesz időm,leírom az én történetemet...


Aniju,én nem is hallottam erről a krémről,nincs tapasztalatom...DE!Még csak most fogom beleásni magam a témába.:)

51. aniju
2019. jan. 24. 18:15

Hahó lányok!


Van itt még vki?


Womens cream-el van tapasztalatotok?

50. Eevelin (válaszként erre: 4. - Judit36)
2018. dec. 9. 21:22

Kedves Judit!

Megadnád kérlek a nógyógyász elérhetőségét? Akár priviben vagy nyilvánosan.

Köszönöm

49. beus009 (válaszként erre: 33. - D1b337c628)
2018. dec. 4. 19:04
Max fsh tesztet lathattal. Olyan letezik de eleg pontatlan. AMH verbol nezik.
48. 24049cd40b (válaszként erre: 46. - Andi.Bobi)
2018. máj. 11. 08:07
Köszönöm :)
2018. máj. 10. 11:16
Szép napot mindenkinek! 47 éves vagyok 13 éve nincs mesesem, peteérésem van de nem vastagszik meg a nyálkahártyám,6 éve ennek ellenére szültem.Néhány hónapja lettek panaszaim görcsöltem és depressziós lettem kiderült nincs rendben a hormon szintem de ez még nem a klimax, a nőgyógyász nem adott semmit hanem természetgyógyászhoz fordultam.Barátcserjét,B komplexet Magnézium,Woments krém.Minden panaszom megszünt :)
46. Andi.Bobi (válaszként erre: 45. - 24049cd40b)
2018. máj. 10. 11:00
Gratulálok!
2018. máj. 10. 10:53

Lányok! Aki félne, hogy nem jön össze! Szeretném, ha tudnátok...akármit is mond a doki...VAN ESÉLY!


Nekem kb. 2%-ot jósolt 1,5 hete hétfőn.

Amikor próbálkoztunk nem tudtuk, hogy ilyen kicsi az esély...és sikerült. :) Pozitív a teszt :)

44. d1b337c628 (válaszként erre: 43. - 24049cd40b)
2018. máj. 5. 15:41
Írtam privit.
2018. máj. 4. 19:19

Sziasztok!

Én 31 vagyok, babát tervezünk...és nem nagyon bíztatnak. AMH értékem 0,82 lett. Azt mondta a doki, hogy mintha 35-36-nak érezné a petefészkem magát. Állítólag a yam gyökér tud segíteni...van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook