Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejszaporítás fórum

Tejszaporítás (beszélgetős fórum)


1 2
2011. márc. 8. 12:48
Kinek mitől volt sok teje? Homeóbogyó + a szopi tea sajnos nem használ:-((
29. dtrr
2009. aug. 20. 13:05
Szoptatós tea és a homeopátiás bogyó sokat segíthet.
28. angyal 79 (válaszként erre: 27. - RitaAnna)
2009. júl. 14. 13:56
Köszi
2009. júl. 14. 09:35

persze! Ma már 150ml-t tudtam lefejni, a baba szopija után!!

Reggel és este a baba evése után kezdj el fejni, először 7 percig az egyik cicid utána 7 percig a másikat, így felváltva aztán 5-5, 3-3, 1-1 percig.

Tudom, elég uncsi de nekem bevált!!

Hajráá.

26. angyal 79 (válaszként erre: 22. - RitaAnna)
2009. júl. 14. 07:56

Szia!

Beavatnál engem is ennek a perces fejésnek a módszerébe?

25. ében11 (válaszként erre: 22. - RitaAnna)
2009. júl. 13. 11:55

igen uncsi fejni, amíg a baba jól elvolt én mellette fejtem ő is a pihenősbe volt, de mikor már nyügösebb volt, akkor az apjára bíztam és félrevonultam fejni, mert a sírás nyöszörgés zavart közben.meg este tv-nézés közben is fejtem.

az enyém már két hósan is nyáladzott, de szerintem nem csak a fogzás(6 hósan jött ki az első) miatt van, talán az emésztésükkel is összefüggésben van-meg hogy a kezüket betömik.

az enyém olyan 3 hósan nyúlt dolgokért, azt hiszem-az enyém lusta volt, jobban szerette ha én rázom neki a csörgőt vagy bábozok.forogni olyan 4 hósan.de aztán belehúzott,mikor már mászott is.

24. 228bb89282 (válaszként erre: 22. - RitaAnna)
2009. júl. 13. 11:47
Dehogy! Nekem a keresztfiam nagyon korán kezdett el nyálzani, mégsem jöttek hamarabb a fogai, mint 8 hónaposan. Úgyhogy ne aggódj! Bár lehet, nálatok annak a jele. Tesóméknál mindkét gyerek nyáladzott nagyon és nem fügött össze a fogzással.
23. RitaAnna (válaszként erre: 18. - Cb4c323adf)
2009. júl. 13. 10:32
A more milk-et folyamatosan szeded v tartasz szünetet néha?
2009. júl. 13. 10:29
Képzeljétek megpróbáltam ezt a 7-7, 5-5, 3-3, 1-1 perces módszert reggel és este csinálom 3 napja és mára már a baba evése után! 120-at tudtam lefejni a két ciciből. Tényleg beválik... csak elég uncsi, meg a babát kell addig vhogy lefoglalni... Még jó h van pihi széke ahol épp fogni tanul. :) Nektek mikor kezdett el fogni, forogni a babátok? Szofi erősen nyáladzik is ez lehet a fogzás előszele 2és fél hónaposan?
21. 228bb89282 (válaszként erre: 14. - RitaAnna)
2009. júl. 13. 09:14
Szerintem a legelején mindneképpen az igény szeirnti, aztán a baba is ki fogja alakítani a ritmust és utána már akár ő fogja 3 óránként kérni. Nekem is Medela gépi van - a kézi nekem se vált be -, nagyon szeretem, ma fogom ismét használatba állítani. :)))
20. ében11 (válaszként erre: 18. - Cb4c323adf)
2009. júl. 12. 22:52
szerintem a gépi fejés is nagyon jó, ezek a mellszívók nagyon jól működnek,láttam a különbséget a klinikán az elektromos és az én kézim között.a kézi fejéshez kell némi gyakorlat,nekem nem sikerült elsőre,hónapokig bíbelődtem vele mire rájöttem hogy csináljam,pedig a védőnő megcsinálta nekem kézzel.
2009. júl. 12. 22:49

szia!

én alkoholmentes sört ittam minden nap(dreher)amúgy is kell a sok folyadék,nyugalom rendes étkezés hogy sok tej legyen.én szopi után fejnék,mindkét ciciből.gondolom egy etetéskor csak az egyikből kap,vagy mindkettőből?mindegy amúgy.

valaki írta, hogy akkor fej ha szopizik a kicsi,ez azért jó mert a reflexet a baba jól kiváltja-könnyebben jön le a tej,és termelődik is.én az elején éjszaka is felkeltem fejni,hogy legyen elég-pedig a baba átaludta az éjszakát.

én annyiszor fejtem ahányszor a baba evett.

nem értem más miért mondja ne ad oda a tejet,mégha kevés is gyűlik össze annak a másik babának az is számít,igaz hogy a te babádnak termelődik de akkor nem gyűjtenék a védőnénik a tejcsit,mindenképp sokat segítesz a másik babának!

ne aggódj a fejés után lesz elég tej, sőt lehet hogy a te babádnak is egyre több lesz majd!kitartás!én 7 hóig fejtem mert az enyém nem akart szopizni.

18. cb4c323adf (válaszként erre: 1. - RitaAnna)
2009. júl. 12. 16:52

Ezt én is csináltam de nem sok értelme volt:(

Nekem a ricinus communis ,az urtica urens ami segitett és a More Milk kapszula aminek a hatása egyből kézzel fogható,persze szopcsi után ki kel üriteni a tejet a mellből de a legjobb a kézi fejés!!

17. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 16. - RitaAnna)
2009. júl. 12. 16:45
Akkor Nektek tényleg ez vált be! A lényeg a babának jó legyen!:)
2009. júl. 12. 11:04

Eddig én is igény szerint szoptattam, de a percentil táblázat alapján nem hízott eleget a hosszához mérve, minden szopi kb. 5 percig tartott és max 60 gr-ot evett...

A SOTE gyerekorvosa javasolta h -mivel már 2.5 hónapos Szofi baba, már "öreglány" és etessem 3 óránként. Ezt csinálom 4 napja és végre a 60gr a minimum, de van, hogy 130-at is megeszik. Egyáltalán nem viseli meg valójában semmi nem változott, nem sírósabb, nem rossz a kedve... Nálunk úgy látszik ez vált be...

15. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 14. - RitaAnna)
2009. júl. 12. 09:58
Én a gyerkőcök igénye szerint szoptattam! Ha sok idő kimaradt a két szopi között akkor egy kis fejéssel besegítettem, hogy ne durranjak szét, aztán szopi után fejtem ki teljesen, ahogy már írtam! Ebben a melegben lehet még szomjas is, ha sürün kéri, és keveset van cicin! Bár nem tudom mekkora a babád!
2009. júl. 11. 20:05

Én próbáltam Medela kézi fejővel, de negyed annyit tudtam lefejni mint Medela elektromossal. Úgy beszippantja a cicimet h csak nézek. :) A baj vele az, h elég hangos, bár a babám már hozzászokott.

Egyébként szerintetek a 3 óránkénti szopi v az igény szerinti jobb?

13. Erika_darts (válaszként erre: 12. - 4ca460d3e8)
2009. júl. 11. 19:43
Nekem is Avent kézim van, de már nagyon fáj a kezem. Félek, hogy inhüvely-gyulladásom lesz. Ott fáj, de Mátéért mindent.
12. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 11. - 4ca460d3e8)
2009. júl. 11. 09:27
Ja és Nekem Avent kézi volt, nagyon jó, mindent kiszívott, nem maradtak csomók, csak a kezem állt ki néha!
2009. júl. 11. 09:25
Szia! Én ikrek mellett adtam fél évig tejtesónak! Nekem az vállt be, hogy nagyon sokat ittam (csak gyümölcslé vagy szénsavmentes ásványvíz), és szopi után kifejtem mind a két mellem teljesen!
10. RitaAnna (válaszként erre: 9. - Megryan)
2009. júl. 11. 09:15

szia, köszi a tippet.

Egyébként ennek mi a lényege, miért nem jó szopi után fejni, miért jó közben?

Mindig volt elég tejed utána 3 ó múlva a másik lefejt cicidben a babádnak?

Sajna az én mellszívóm medela és elektromos így nehéz megoldani h akkor fejjek amikor szopi van m hangos és olyan helyen kell ahol közel van a konnektor h kényelmes legyen...

9. megryan (válaszként erre: 8. - RitaAnna)
2009. júl. 10. 23:12
Nekem az szuperül bevált módszer, hogy amíg a babóca szopizott az egyik oldalról, addig fejtem Avent kézi fejővel a másik oldalt, mivel az is bedurrant. Pár nap alatt megszokható és napi 6 dl tejet adtam fél évig a tejtesónknak.
2009. júl. 10. 22:21
Bocs nem napi 100, hanem 1 alkalommal.
7. RitaAnna (válaszként erre: 4. - Roni24)
2009. júl. 10. 22:19

Szia,

Nagyon szeretnék adni neki tejet, mivel a tesómnak 7 év után végül örökbefogadás útján lett babája és máshonnan nem kap anyatejet. Mivel a babám egyáltalán nem fogadja el a cumisüveget és nem is vagyok híve, amit már a cicimből nem szopizik ki lefejem és odaadom. Hogy érted h az én babámnak is éppenhogy elég ez a mennyiség?? A napi 100 gr körüli? Amúgy próbálom egy ciciből etetni, mérem és ha úgy látom hogy még kéne egy kicsit ennie h meglegyen a 100 gr, és akkor a másikból is adok neki...

2009. júl. 10. 22:15
Igen, én ezt most tapasztalom. Nálunk a nagyi gyerekorvos, és ő is mondta ezt a fejlődési ugrást. Remélem visszazökkenünk a megszokott napirendre.
5. Roni24 (válaszként erre: 4. - Roni24)
2009. júl. 10. 22:15
JA, lehet hogy egy és ugyanarról beszéltünk, de én így nem ismertem :S:P
4. Roni24 (válaszként erre: 1. - RitaAnna)
2009. júl. 10. 22:14

Szia!


Ne haragudj, de szerintem ez a mennyiség még a Te babádnak is éppenhogy elég! Az, hogy naponta 150 ml tudsz adni a tejtesónak nem elég semmire, hisz neki is csak nőni fog az igénye, de szerintem a TE tejeddel elsősorban a TE babádat tápláld! Más az, ha valaki 1 litert is félre tud tenni egy nap, akkor persze adjon másnak is, ha szeretne!

Na, nem beleszólásképpen, csak a véleményemet fejtettem ki!


Erről a tejszaporító fejésről még nem hallottam, ami nálam bevált, az az UrticaUrens tejszaporító, homeopátiás bogyók voltak. Amellett nagyon sok folyadékot kell inni, legalább napi 3 litert (leves is folyadéknak számít), és még a Laktoherb tea is nagyon jó!

Szerintem próbáld ki!


Etetésenként egy ciciből szoktad etetni, vagy mindkettőből?

Két etetés között ne fejd, mert akkor tényleg nem lesz elég neki, viszont ha szopizás után rögtön lefejed még ami benne maradt a cicidben, bármilyen kevés is az, legközelebb annyival több fog termelődni!

2009. júl. 10. 22:13

én úgy tudom h vhol az a lényege, hogy ha nem is jön a cicből tej, a fejés által egy inger jut az agyunkba, hogy "nem elég a tej, gyerünk termeljünk még". 3-4 nap után van látható eredménye. Én holnap szeretném elkezdeni, szerintem te se add fel.

Amúgy a 6 hetes ugrás után van egy 3 hónaposan is, azaz egy fejlődési ugrás miatt többet igényel a baba, akár a napirend is borulhat emiatt. Meglátjuk.

2. Erika_darts (válaszként erre: 1. - RitaAnna)
2009. júl. 10. 22:08

Szia,

nálunk is most van egy kis törés. Az én fiam is most 3 hónapos. 4 óránként eszik 100-130 ml között. De valahogy most nem elég neki. Én próbáltam ezt a 7-5-3-1 módszert. De nem igazán jött be. Szopi után fejtem mind a kettő cicit, és után próbáltam egyikről a másikra, de már semmi nem jött. Szerintem ez azoknál előnyös, aki nem tud szoptatni, de van teje.

2009. júl. 10. 22:01
Sziasztok, egy hónapja van egy tejtesónk, akinek adok napi egy zacskó (150ml) tejet, de szeretnék még több tejet fejni egyrészt mert a babám lassan 3 hónapos és nő neki is az igénye, másrészt jó lenne még többet adni tesóm babájának. A babóm 3 óránként eszik pár napja, azelőtt igény szerint szopizott de nem hízott eleget ezért a dokim javasolta a 3 óránkénti szopit. (végre van h 120-at is eszik) Viszont félek h emiatt kevesebb lesz a tejem, de nem merek közben fejni m félek h amikor letelik a 3 óra nem termelődik a babámnak elég. Minden szopi után fejek, kb 15-20 ml-t tudok lefejni, jó lenne ennél többet. Hallottatok a 7-7, 5-5, 3-3, 1-1-es tejszaporító fejésről? Bevált? Hogy működik a dolog, rögtön szopi után kell csinálni, minden etetés után? Köszi
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook