Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítséget szeretnék kérni tejszaporitáshoz! Kinek mi vált be, hogy több legyen a teje? Motherlove kapszulát szedte valaki? fórum

Segítséget szeretnék kérni tejszaporitáshoz! Kinek mi vált be, hogy több legyen a teje? Motherlove kapszulát szedte valaki? (tudásbázis kérdés)


28. Ganz
2010. jan. 27. 16:24
Köszönöm mindenkinek a választ!
2010. jan. 27. 06:26

Sok-sok folyadék és pihi.

Nekem a Granini rostos ital segített jelentősen növelni a mennyiséget - mindkétszer.

26. c95c921ae7 (válaszként erre: 21. - Ganz)
2010. jan. 27. 02:03
Akinek elvileg használt, annak lehet, hogy amúgy is beindult volna. Ha folyamatos a próbálkozás, eleget iszol(3 l), akkor beindul bogyókkal vagy anélkül:)
25. russodebby (válaszként erre: 24. - Russodebby)
2010. jan. 26. 19:46
+ Laktoherb teát ittam.
2010. jan. 26. 18:42
Szia! Én moremilk+ ot szedtem. Nekem nagyon bejött.
2010. jan. 26. 12:53
Velem sem tett csodát, de lehet tényleg egyénfüggő!
2010. jan. 26. 12:48

Szia!

Én szedtem egy jó darabig, de nekem nem indította be...viszont a barátnőmnek igen...úgyhogy teljesen egyén függő szerintem...egy próbát megér:)

21. Ganz
2010. jan. 26. 12:45
Próbálta-e már vki a Motherlove féle tejserkentő kapszulákat? Tényleg úgy beindul a tej mint ahogy írják?
2009. aug. 19. 22:47
Én már a kórházban folyton magam mellett tartottam a fiamat, amikor csak lehetett és hajlandó volt, szopizott. Így a születési súlyát 7 dkg-al emelte mire kijöttünk. A szoptatás csak az elején macerás, mert nem az órát kell nézni, hanem hagyni sokszor(akár 10-szer egy nap az elején) sokáig szopizni a gyerkőcöt. De megéri, mert később meg ez a legkényelmesebb. Akár hová mentünk, még egy cumisüveget sem kellett vinni. A lányom pedig 9 nap után szopizhatott először, addig csak a kézi szívóval bénázgattam, de aztán 20-40 dkg-okat hízott hetente. Olyan pufi volt, hogy már aggódtam:) Kitartás, pihi, nyugalom, sok folyadék. Persze nekem is volt a tejtől 40 fokos lázam, szétrepedt a nyáltól a bőröm, de ez mind az első hónap, azután egyszerű lesz, természetes, gyors.:)
19. drnéni (válaszként erre: 15. - Meric)
2009. aug. 19. 14:55
Az én kislányom csak egy hétig éhezett a kórházban, abban a pillanatban, ahogy végre hazaértünk, elszalajtottam a férjemet tápszerért. Addigra 25 dekát vesztett a súlyából, szerencsére volt miből. De szoptattam is mindig, az utolsó cseppig kiszippantotta, csak utána ette meg nagy duzzogva a tápszert. Sajna így is csak 4 hónapig tudott szopizni, mert aztán én kórházba kerültem, és nem szoptathattam tovább.
18. drnéni (válaszként erre: 14. - Kamilla4)
2009. aug. 19. 14:51
A sör azért használhat, mert egyrészt folyadékbevitel, másrészt nyugtató vegyületet tartalmaz, márpedig az idegeskedés árt a tejtermelésnek.
2009. aug. 18. 19:56

urtica urens 5 CH, homeopátiás szer

kezdetben napi 5*1, 3 napig, majd 3*1 a továbbiakban, de a homeopátiának vannak szabályai, nézd át azt is

2009. aug. 18. 19:42
Szia! Én ugyanigy jártam az első babával, hazajöttünk a kórházból egy hétig minden oké volt,aztán egyre többet sirt nem csak esténként hanem egész nap, igy ment ez 3 hétig egyfolytában, alig birtam a gyerek az egyik szobában én meg a másikban bőgtem. Könyörögtem a védönönek hogy nézze meg mi a baj,gyerekorvosunk azt mondta hogy etessem 3 óránként persze nem birta ki szegény,ráfogták hogy hasfájós, szegényem nagyon éhezhetett. Igy 2 hónapos koráig tudtam szoptatni pótlást kapott aztán szép lassan tápszeres lett. Én sem rajongtam a tápszerért de inkább kapjon azt mint éhezzen.
15. meric
2009. aug. 18. 15:43

Sziasztok!


A Laktoherb teától a kisfiam hasfájós lett, amint abbahagytam elmúlt neki.

Én 5 hónapos koráig szoptattam, tápszer pótlással, mert koraszülött volt és az inkubátor miatt 5 naposan kaptam meg először szoptatni, igy mindig le voltam maradva, mire már annyi tejem lett, mint amennyi kellett volna neki, volt egy fejlődési ugrása és hopp, már megint le is voltam maradva.


Sokan sajnos úgy gondolják hogy az anyai szeretetet anyatejliterben lehet mérni, de szerintem ez nem igy van. Inkább adtam neki tápszert mint hogy éhes legyen.

A barátnőm kisbabája 3 hetes, 20 percenként cicin van, csak 50 g hízott egy hét alatt, folyamatosan üvölt három hete, csak mert a védőnő szerint kitartás, lesz majd több tej is, sajnos nem lett, a kisbaba 3 hétig éhes volt :( Mostmár kap tápszert, amibe manapság már minden benne van...

Persze nem azt mondom hogy egyből tápszerhez kell nyúlni, sokat kell inni, enni és pihenni, nekem is csak igy sikerült 5 hónapig kihúzni a szoptatást.

2009. aug. 18. 15:31
Sziasztok! Köszönöm a sok tippet amit irtatok,megpróbálok belölük felhasználni minél többet. Most várom a második babámat, és nem akarok ugy járni mint az elsővel akit 2hónapos koráig tudtam szoptatni.Lehet hogy közrejátszott az idegeskedés,első babánál sok mindent nem tudtam jól csinálom amit teszek,a védőnőről meg annyit hogy sirva könyörögtem neki hogy jöjjön el és nézze meg hogy szoptatok, vagy mit nem csinálok jól de sajnos hiába kérleltem ő csak azt hangoztatta hogy 3 óránként szoptassak, meg biztos azért sir sokat mert fáj a hasa. Nem volt ő hasfájós csak nagyon éhes.Laktoherb teát ittam meg homeopátiás bogyót is szedtem de nem segitett,viszont az alkoholmentes sört egyre több szoptatós anyukától hallom hogy használ.
13. ipi
2009. aug. 18. 09:47
Sziasztok, ne nevessetek, én megettem egy zacskó tecsós tejkaramellát, az volt az igazi! Egyébként nekem 1 hónapig nem indult be, de kitartóan próbálkoztam. Tápszer kellett, de 11 hónapig minden étkezés előtt szopizott.
2009. aug. 18. 00:52
Nekem ami bevált -bár elejétől nem volt elég a tejcsi, de a lányom 7 hónapig szopott, aztán önként lemondott róla-: Urtica Urens bogyó, de amik igazán hatottak: MACIS KÁVÉ, ALKOHOLMENTES SÖR, pizza (gondolom a szénhidrtáttartalma miatt). Voltak olyan reggelek, hogy tejes lett a pizsamám, amíg csak a Laktoherbet ittam, addig soha. Ja, meg pihenni kell és tényleg sok folyadékot fogyasztani, és étkezni rendesen, mindenfélét.
2009. aug. 17. 23:39

Sziasztok!

Én nem nagyon szedtem semmit, eleinte a Hipp szopis teáját ittam, de szerencsém volt, sok tejem volt mindig. Egyszer kellett turbóznom, mert úgy felidegesítettek, hogy majdnem elapadtam... Ekkor a fenti teát ittam, meg a tejfogó kagylót használtam. Hiába van rajta a "szellőző", enyhe vákumot képez, ami ugye szíívóhatás... Jujj, hát az bejött... Csak arra kell figyelni, hogy nem szabad túl sokáig használni egyfolytában, mert megfájdul a bimbó és a bimbóudvar... Úgy ajánlanám a használatát, hogy szoptatás után tedd be kb. 1/2-1 órára...

A laktoherb nekem nem vált be, Kiarám hasfájós volt, és csak rosszabb lett tőle...

Ami még fontos, de ezt már írták a többiek is: sok gyümölcs(lé), zöldség(lé), ásványvíz... Sok pihenés, kevés stressz...

2009. aug. 17. 16:24
Laktoherb,fitolac teát,urticaUrens 5-ös homeopátiás bogyót,karamalz malátaitalt,nem volt sok tejem,de azt a pár kortyot 16 hónapig szopta.
2009. aug. 17. 15:34
Szia! Én szedtem a Motherlove kapszulát (homeos bogyókat is), de nálam nem vált be. Rengeteg folyadékot ittam (2-4 liter - Herbária Laktoherb tejszaporító teát, ásványvizet, frissen készített gyümölcs és zöldségleveket). Ezek mellett a kislányom másfél éves koráig szopott (önként választotta le magát).
2009. aug. 17. 15:31
Szia, én mindkettőt 2 évig szpotattam. Semmit nem szedtem. Sok-napi 3-4 l folyadékot is ittam eleinte-később már beállt, nem kellett annyi..de kívánja is az ember. A másik : amíg nincs elég, addig minél többet szopizzatok. Az első hetekben sokszor együtt is aludtam a lányommal, szinte végig szopizta az éjszakát. Mondjuk nála nehéz volt, mert 3 hétig kórházban volt, 9 napig nem szopizhatott, de aztán beindult rendesen. De a fiamnál is eleinte másfél óra is volt egy menet, aztán 1-2 óra múlva kezdtük elölről. Egy hónap és ment minden mint a karikacsapás.
7. SF (válaszként erre: 6. - Drnéni)
2009. aug. 17. 15:26

Téged olvasva megnyugodtam. Nem mintha eddig magamat hibáztattam volna:-))

Az a baj, hogy a védőnők is úgy állnak a kevés tejű anyákhoz, mintha bűnözők lennének. Emlékszem, egyszer annyira begurultam, hogy felhúztam a pólómat, és rátettem a kezét a mellemre, hogy ha nem hisz nekem, akkor győződjön meg személyesen! Utána nem nyaggatott többet:-)

2009. aug. 17. 15:24
Nekem semmi nem vált be, szerintem szemfényvesztés az összes csodatea, bogyó meg miegymás. Kipróbáltam vagy 10 féle cuccot, csak egyre jobban elkeseredtem. Egyedül a sűrű szoptatás hozott némi eredményt, ehhez 2 óránként felébresztettem a lányomat, mert magától nem evett volna ilyen sűrűn. De így is szükség volt tápszerre.
5. SF
2009. aug. 17. 15:23

Tudom, hogy segítséget vársz, pedig én inkább a negatív tapasztalataimat szeretném elmondani.

22 éve nekem se volt tejem. Ittam a bűnrossz teákat, meg valami vitamint, ami akkor jött ki, rengeteg gyümölcslevet, mégis 8 hét után magától, szoptatás mellett elapadt. A másodiknál lett volna elég, ám a kisfiam 6 hét után úgy döntött, inkább a tápszer.

A harmadik gyereknek megint csak 7 hétig volt elég.

Bevallom, nagyon kényelemszerető vagyok, és már jó előre eldöntöttem, hogy én bizony szoptatni akarok, mert ki szeretne éjjel felkelni tápszert főzni? Nem így alakult.

Ha esetleg neked se jönne össze, ne csüggedj! Az egyiknek sikerül, a másiknak nem. A gyerekeim a tápszeren is szépen felnőttek.

4. Jutka77 (válaszként erre: 3. - Bezike)
2009. aug. 17. 15:23
Igaz! A gyakori szoptatás is sokat segít.
2009. aug. 17. 15:22
Szia, nekem a Laktoherb tea vált be, én kizárólag azt ittam, és az hogy ilyenkor nagyon gyakran, mondjuk 2 óránként mellre tettem. Ami még nagyon serkenti, az az éjszakai szoptatás. Sok folyadék, alkoholmentes sör, ezek mind mind növelik a mennyiséget. De mégegyszer hangsúlyozom a gyakori szoptatást.
2009. aug. 17. 15:21
Szia! Nekem a legjobban az vált be ha olyan ételt ettem amiben rántás volt. Attól úgy beindult a tejem, hogy azt hittem szétpukkanok.
2009. aug. 17. 15:19
Sziasztok! segitséget szeretnék kérni tejszaporitáshoz! Kinek mi vált be hogy több legyen a teje? Motherlove kapszulát szedte valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook