Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejszaporítás fórum

Tejszaporítás (beszélgetős fórum)


1 2
2011. márc. 8. 14:29

nekem 3,5 hónaposan volt 6650gram 9-10 naponta mérték most és 350grammokat hizott.

Most megyek holnap méretni.Itthon én 7kg 20 dekát mértem hétvégén.Hát kiváncsi leszek.

59. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 57. - Gigianyu)
2011. márc. 8. 13:48

Fejlődési ugráskor is előfordulhat,illetve,lehet otthon melege van és szomjas..

a súlya teljesen jó szerintem..:)

az én lánykám 7kg és 65cm volt 4 hónaposan(4kg,és 52cm-vel született..)

58. f758a7200f (válaszként erre: 57. - Gigianyu)
2011. márc. 8. 13:38

5-6 hónapos korára meg kellene dupláznia a súlyát, 1 éves korára tripláznia, de ha nagy baba volt (és azért 3,9kg nem kicsi:D) akkor esetleg 1 évesen nem biztos, hogy 3x akkora lesz, ugyanígy szemet húnyhatsz, ha csak 6 hónapos korában lesz 2x akkora.


HA ezeket a méreteket nem éri el, akkor lehet esténként adni egy kis biberont 30-60 ml tápszerrel a szopi után, de szerintem már olyan közel vagy az etetés elkezdéséhez, hogy nem aggódnék a helyedben ennyit, nemsokára, ha elkezd enni, ami hiányzik neki azt megeszi, és akkor mindegy, hogy most egy kicsit kevesebb tejed van.


Egyébként nem biztos, hogy kevés, mert normális, hogy nem bírja ki a 3-4 órát, szerintem:)

2011. márc. 8. 13:33

Sziasztok!

Szerinetetek normális hogy a héten lesz 4 hónapos fiam nem birja ki a 3-4 órát.??

Csak szopik és ugy vagyok vele igényei szerint szopiztatom.És fejek néha lejön 50 milli még de van hogy 25 milli sem.

Doki néni tápszert akart irni de mondtam mi van tejem nem adok neki tápot.

Szerintetek??? Vélemények??


3900grammal és 56 centivel született most 6650gramm és 65 centi. 4 hónapos lesz pénteken.

2011. márc. 8. 13:22

Nekem a 7.8.napon jött meg a tejem..

Sok narancslevet ittam,maláta italt,laktoherb és görögszénamagteát..

ezek közül a laktoherb talán amitől lett..

hozzáteszem,egész nap rajtam volt a gyerkőc..:)

Mindig annyi tej volt,amennyire szüksége volt,soha sem kellett fejnem,és 16 hónapos korában magától vált le..valszeg 1-2 napja márcsak nagyon minimális lehetett,mert magától elapadt..

Én szívem szerint szoptattam volna,de ez is szép idő ahhozképest,hogy még a kórházban legyintettek a kedves nővérek,hogy úgysem lesz..

Sok tejcsit és jó egészséget!:)

55. f758a7200f (válaszként erre: 51. - Ce53b9ff5e)
2011. márc. 8. 13:09

:)


Ez egy nagyon tuti oldal, emlékszem, én is onnan tanultam el az alapokat:)


Liga leche vagy mi, ha jól emlékszem?

54. f758a7200f (válaszként erre: 30. - Csibefalat2008)
2011. márc. 8. 13:08

Sok folyadék, és jó minőségű állati fehérje, szoptatás előtt és után inni, édeskömény tea segíti a baba emésztését is, mert a tejbe jut, és növeli az anyuka tejét is.


Ki kell zárni a tápszert teljesen, mert éhesen kell, hogy a cicire jusson, másképp hozzászokik, hogy a biberonnal nem kell sokat "dolgozni", mert úgyis jön magától, és rögtön. Míg a cicin eltelik egy kis idő, és addig is szívnia kell, míg nem jön:)


Gyakori szoptatás, hogy növeld a tej mennyiségét, pár napig át kell térni óránkénti szopizásra, utána lehet csökkenteni 2 óránkéntire, de az anyatejet 1,5 óra alatt emésztik meg, úgyhogy felejtsd el, hogy nagyon sokáig ellenne éhgyomorra. A mell olyan mint egy szivacs, minél gyakrabban szopizik, ha keveset is, annál jobban ingerli, hogy újból megteljen. Minél több időt hagysz ki egy-egy szopizás között (pl 3-4 óra) annál inkább lecsökken a tej.


A természet így találta ki, hogy amikor egyszer elkezdenek enni, fokozatosan menjen el a tej. Ha te ezt direkt is csinálod, mert csak 3 óránként akarsz szoptatni, akkor saját magadnak csökkented le tulajdonképpen

53. pic74
2011. márc. 8. 13:05
A szopi tea alatt mit értesz? Én laktoherbet ittam, bevált, rengeteg volt a tejem.Ne idegeskedj, hogy nincs vagy nem lesz, az is árt. Ja, és persze a madártej...nem tudom az használt-e vagy nem, de én imádom anyukám pedig mint újdonsült nagyi lelkesen csinálta... :)
52. syria
2011. márc. 8. 13:04
Én rengeteg 100%-os narancslét ittam, és minden szoptatás után kifejtem az utolsó cseppig. (Nem utolsó sorban a tejláz elkerülésére, amire sajnos jó hajlamom volt.)
2011. márc. 8. 13:03
Amit ajanlok Neked, itt olvasgass: www.lll.hu
2011. márc. 8. 13:02

More Milk kapszula (nem ahsználtam, hallottam Róla).

Sok folyadék, és akár óránként cicire tenni, összebújni!

2011. márc. 8. 13:02

Szia! Én még most is szoptatom 18 hós lányomat, de első perctől sok volt, másik babának is jutott belőle.

3 hónapos volt a babám, mikor költöztünk, és a sok stressztől elment a tejem.

Sok tippet kaptam, hogy visszahozzam,de csak a folyadék vált be, és a többszöri mellre tevés. A madártej csikarta a kicsi hasát, a sört utálom, a tea pedig felpuffasztotta szintén a babámat.

1-2 napig szinte óránként mellre tettem, és próbáltam pihenni, minél többet.

Csakis ezt tudom ajánlani, sok sikert és sok tejet neked:)

48. cicaanya (válaszként erre: 42. - Macskabagoly2)
2011. márc. 8. 12:57
hát passz...de én ettem ittam csak lett!még ha pici is,csak nem volt velem 2hétig így nem sűrűn volt cicin ,míg bent voltam nála addig cickón volt sűrűn...lényeg pici volt!
47. kinni
2011. márc. 8. 12:57
Sok folyadék! Mindegy mi csak legyen meg minimum a napi 3-4 liter plusz minél gyakrabban mellere tenni a babát.
2011. márc. 8. 12:56
Gyakori szoptatás,sok folyadék,pihenés és ne fogyózz!
2011. márc. 8. 12:55

Én igény szerint,állandóan mellre tettem,volt rengeteg tejem,és ittam kartonszám az alk.mentes sört.

Tedd evések közt is rá,inni..vagy csak megnyugtatni.Pár pillanatra néha csak úgy.Nekem ez iszonyúan bevált,és csodás kapcsolat alakult ki közöttünk.Légy nyugodt,igyál sokat.

2011. márc. 8. 12:54
2011. márc. 8. 12:53
Karamaltz barna sör (alk mentes), almalé, more milk plus kapszula, gyros tál:D
42. macskabagoly2 (válaszként erre: 38. - Cicaanya)
2011. márc. 8. 12:53
a madártej valami népi hiedelem lehet... meg a sok tej ivása is..
2011. márc. 8. 12:52
meg többször cickóra rakni babát!
40. titati (válaszként erre: 30. - Csibefalat2008)
2011. márc. 8. 12:52

Most olvasom egy másik fórumodban, hogy tápszert is adsz a picidnek....illetve 3 órát ki akarsz várni az étkezések között.

Az utóbbit mindenképp felejtsd el!!!

Minél gyakrabban tedd mellre a picit, szoptass igény szerint, és beindul a tejed!!!

2011. márc. 8. 12:51
sok-sok cicire tételtől! akár óránként is. de lehet, hogy ez alkati kérdés is. plusz sokat enni, inni, pihenni, és nem stresszelni! nekem is volt egy kritikus hónap, amikor ki kellett egészíteni, de visszatért a több tej és most néha még sok is. szedtem egy bogyót is korábban (nevét gondolom nem lehet leírni), de szerintem nem az volt a kulcs.
2011. márc. 8. 12:51

madártej,sok sok folyadék és masszírozni a mellet muszáj!!

Én így csikartam ki 10milt! mert idegalapon elment a tej,orvosi mű hiba miatt be került Lacám pár hetese anno kórházba....de mindent megtettem!!!!!!

Fülelem jött ki már madár tej sok folyadék de pici mindig sikerült!

2011. márc. 8. 12:51

Segítenék, de sajna nem tudok tanácsot adni.Nekem alapból volt, valahogy eszembe sem jutott, hogy nem lesz, vagy lehet.Kisfiam 8 hósan választotta le magát, nagyon okosan csinálta, 2 hét alatt teljesen elapadt.

Azt mondják sokat kell inni, de azt sem kell túlzásba vinni, mert a sok folyadék fogyasztás is apasztó lehet.Valahol az aranyközépút.

2011. márc. 8. 12:49
Igény szerinti szoptatás, néha fejés, és sok folyadék! Nálam ez vált be!
2011. márc. 8. 12:49
Nekem a fejés indította be és a sok baracklé. Bár a baracklére azt mondják nem lehet inni szoptatás alatt, nekem mégis rengeteg tejem volt tőle és nem fájt a lányom hasa miatta.
34. titati
2011. márc. 8. 12:49

Birsalma, bodza, csalán.

Akár szörp, akár tea formájában.


Nekem még a szalonna is bejött, attól dőlt rendesen :-)


És szopi előtt közvetlenül igyál meg 2-3 deci folyadékot...illetve szoptatás KÖZBEN Is igyál. Sokat segít!


Kitartás, és fel a fejjel!!!

2011. márc. 8. 12:49
Lucerna céklával tablette:)
32. pethoevi (válaszként erre: 30. - Csibefalat2008)
2011. márc. 8. 12:49
állítólag a sör jó!vegyél alkoholmenteset,hátha...
2011. márc. 8. 12:49
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook