Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te betiltanád a halálbüntetést? fórum

Te betiltanád a halálbüntetést? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
140. drnéni (válaszként erre: 132. - 73cdbfbb2c)
2009. jún. 10. 15:06

Én jártam a szegedi Csillagban, ahol Mo. "nehézfiúit" tárolják. Hidd el, nincs köztük olyan, aki azonnal el ne cserélné a szerinted olyan kényelmes életét az utolsó fekélyes hajléktalanéval, aki legalább kint van.

Másik: és teljesen egyetértek azzal, hogy vannak, akiknek csak a halálbüntetés lenne elég szigorú, és főleg a pénzért és élvezetből gyilkolókra gondolok, akiket soha, de soha nem szabadna visszaengedni a társadalomba, és akár az életük árán is meg kell védeni tőlük a többi embert.

Viszont melyik jogrend alkalmas arra, hogy megítélje, kit kell kivégezni, és kit nem? Hisz a rendőrök, ügyészek, bírók is lehetnek beteglekűek, ostobák, elfogultak vagy csak fáradtak, soha eszembe nem jutna feljogosítani egy emberekből álló rendszert ilyesmire!

Az USÁ-ban is számos csoport küzd a halálbüntetés eltörléséért szövetségi szinten, egyik érvük, hogy szinte minden évben kiderül néhány kivégzettről, hogy nem is volt olyan bűnös. Csak ezut utólag már nagyon nehéz lenne helyrehozni.

139. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 138. - Ében11)
2009. jún. 10. 14:57
Igazad van, de pont ez a baj....hogy bárhol ki vannak téve a gyermekeink bármilyen erőszakos cselekedetnek.Nyilván nem zárhatom a gyerekeimet ketrecbe, de így, hogy tudom hogy amit büntetésnek neveznek nem az, és hogy pár éven belül a legelmebetegebb brutális embert is kiengedik...fokozottabb a félelmem. Az utóbbi időben sajnos már a fiatalok körében is sokkal elterjedtebb a büncselekmény, mint régen. Miért? Mert nem félnek. Nincs mitől. A mostoha nagypapám régen lovasrendőr volt. Magasabb mint 2 méter...olyan nagydarab tenyeres-talpas ember szigorú tekintettel és karddal az oldalán. Ő azt mondta, ( amikor még élet ), hogy a ligetben ha valaki nem normálisan ült a padon, vagy meglátta hogy egy részeg a fánál hugyozik, odament és akkorát rávágott a karddal, hogy többé nem hutott eszébe ilyet csinálni. És most mi van? Nem mész ki este a ligetbe, hogy a nyári melegben a pároddal csodáld a várat, vagy kéz a kézben sétálgassatok. Miért? Mert túl sok veszélynek vagytok kitéve . És miért? Mert a nem lelkiismeretes embereket nem tartja vissza senki, hogy ne raboljanek ki, vagy ne verjenek meg csak úgy szórakozásból, vagy ne kötekedjenek....és még sorolhatnám.
138. ében11 (válaszként erre: 137. - Nyuce)
2009. jún. 10. 11:08

honnan tudod, a szomszédod,a boltos, a munkatársad stb. kicsoda?

Nem lehet előre bekalkulálni ilyen helyzeteket-ezért nevezik tragédiának! Sőt, aki az iskolástársait lövi le? mégis engedjük hogy a gyerekeink iskolába járjanak.Egész nap örlődhetnék magamba, hogy a családommal mi történhet.A zebrán a bankban az iskolában a munkahelyen stb.

Amúgy meg van aki újra tudja kezdeni az életét, akár egy nagy hiba után is, van aki nem.És van olyan is akiről addig senki de senki nem gondolna ilyesmit(rendes, kedves,stb.) és egyszer csak hibázik.A szomszédról meg honnan tudod kicsoda?Megkérdezed, tőle, hogy bocsásson meg de ön nem egy pedofil gyilkos?

Nem kell ehhez a szomszéd, bármikor elmehetd melletted az utcán, állhat mögötted a sorban,kijöhet megjavítani valamit a házkörül seperhet a szemetet stb.Mégsem kerülgetjük egymást, mi emberek.

137. nyuce (válaszként erre: 136. - Ében11)
2009. jún. 10. 10:57

Azért egy gyerek sosem tud magára annyira vigyázni, hogy egy felnőtt ne bánthassa, hiába tanítod. Mondjuk, megnézném az arcodat, ha egy frissen szabadult pedofil gyilkos a szomszédodba költözne. Mennyire fogadnád szivesen? Biztosan akkor is ennyire védenéd, mert úgy gondolnád, hogy az a pár év a hotelben (mert a börtönt inkább így nevezném)teljesen megváltoztatta. És mit éreznél, amikor egy nap azt látnád, hogy az új szomszéd éppen a gyermekeddel beszélget a ház előtt? Nem futna át az agyadon, hogy talán jobb lett volna inkább ezt a szomszédot örökre kivenni a forgalomból?

De félreértés ne essék, én még mindig nem vagyok a halálbüntetés mellett, de sokkal sokkal szigorúbban büntetném őket és sokkal sokkal rosszabb körülmények között és az életfogytiglan tényleg egy életre kellene, hogy szóljon. Élete végéig egy igénytelen kis zárkában. Én ezeknek rosszabb büntetést adnék, mint a halál.

136. ében11 (válaszként erre: 135. - 73cdbfbb2c)
2009. jún. 10. 10:02

ez egy nagyon rossz gondolat...akik megszavaznák a törvényt ugyanúgy csinálnák mint a gyilkosok, bűnözők...megmagyaráznák, miért is kell megölni...indoka a gyilkosnak is mndig van.Csak az övé nem legális, nem tartunk róla népszavazást!

Ugyan már!

Amúgy van gyerekem, de igyekszem vigyázni rá, és megtanítani ő hogyan vigyázzon magára és később majd

a barátaira stb.

Amúgy meg bárkivel bármikor történhet valami,aztán

az előtte sohasem büntett illető is csinálhat valami szörnyűt...de ettől még senki nem él bezárkózva,embereket kerülve.

135. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 133. - Ében11)
2009. jún. 10. 09:55
Népszavazást írnék elő a jogszabályok előírásának segítségére. A pedofílokra kevesen mondanák azt hogy szükség van rájuk. Ha végiggondolod.....x évet leül. Majd kiengedik. És a Te szomszédod lesz.( nem tudom hogy vannak-e gyerekeid, de ha vannak nyilván jobban szereted őket annál, minthogy egy pedofilt védj.)
2009. jún. 10. 08:26
Mint már írtam, szerintem nincs joga egy embernek megölni a másikat. Én nem a halálbűntetést állítanám vissza, hanem a régi börtönöket. Egy sötét, nyirkos, hideg zug patkányokkal, meg egy adag szalmával ágy gyanánt, szárazkaja naponta egyszer. Nem ám pihe-puha ágyikó, meleg étel 3-szor, színes tv, számítógép meg toronyóra lánccal. Ettől a fajta börtöntől biztosan többen félnének.
133. ében11 (válaszként erre: 132. - 73cdbfbb2c)
2009. jún. 9. 19:51

és ezt ki szabja meg, mi az amiért már halál jár?

Jaj!

2009. jún. 9. 18:36
Én visszahoznám a halálbüntetést. A börtöntől nem félnek a bűnözők. Nem is nagyon van miért. Nincs olyan nagyon rossz dolguk. Maximum egymást bántják....az meg kit érdekel??? Ráadásul az állam tartja őket bizonyos esetekben nagyon-nagyon sok évig. A mi adónkból. Majd kijön, és hamarosan valamiért visszamegy. Erre mondják, hogy kutyából nem lesz szalonna. Feleslegesek egyszerűen. Nyilván ha a halálbüntetésre találnának megfelelő szabályokat.....nem lenne olyan rossz dolog. De az biztos, hogy Én az összes pedofilt kivégezném. Ugyan minek éljenek? Hogy ne engedhessük el a gyermekeineket a közértbe 5 db zsömléért a sarokra, mert ki vannak téve az elmebetegek veszélyének???? Szóval....létre kéne hozni egy megfontolt, egyértelmű jogszabályt, hogy milyen bűntetteknék veszélyes a társadalomra a bűnöző, és attól tenni függővé a halálbüntetést. A pedofilok, a sorozatgyilkosok, a gyerekgyilkosok nem is emberek. Mit sajnálnátok rajtuk? És azokon, kik a saját gyerekeiket kínozzák( nemrég olvastam, hogy 3 hónapos csecsemő volt tele cigiégetésekkel és bántalmazási nyomokkal )????? Őket is sajnálnátok, hogy nincsenek? Mert pillanatnyilag az adófizetők pénzéből télen fűtött, nyáron hűtött helyiségben edzik tökéletesre a testüket és minden nap 3 főétkezésük van. Dolgozni meg nem kell.....csak Neked, aki nem csináltál semmi rosszat.
131. Katthy (válaszként erre: 128. - Sundance)
2009. jún. 9. 16:30

Arról nem is beszélve, hogy a Korán az elsődleges (vagy inkább kizárólagos) ítélkezési forrás, ami kábé 1400 éve keletkezett. És mivel akkoriban pl. a nőket nem vették emberszámba, most sem teszik.


A témáról meg: nem tartom elfogadhatónak a halálbüntetést, több okból is, ebből a legerősebb az, hogy a statisztikák és felmérések szerint a bűnözők döntő többsége a háttere miatt lett azzá, ami (bántalmazták fizikailag, érzelmileg, szexuálisan, stb.). Tehát attól még, hogy őket "kiemelik" a társadalomból, a probléma továbbra is fenn fog állni. Az okot kellene megszüntetni, és akkor megszűnik az okozat is. Szvsz.

2009. jún. 9. 16:07
Sziasztok. Senki se kivánhatja a másiknak a halálát. Nem éri meg, hogy a másik valamit tett, akkor meg haljon. Inkább az kéne , hogy olyan dolgot keljen neki csinálni, ami után meg bánja mit tett. Persze, aki megöli a saját gyerekét annak örök életébe egy börtönbe kellene töltene vagy aki megerőszakolja a saját lányát.
2009. jún. 9. 16:02
Engem az egyetemen tanított a Pálinkás professzor, aki Magyarországon a legtöbb halálos ítéletet írta alá. Ő maga sem értett egyet a halálbüntetéssel.... Csak hát ez volt a munkája amikor még bíró volt. Elmesélte, hogy sohasem lehetett teljesen meggyőződve arról, hogy helyesen cselekszik, hisz mások munkájára volt utalva. Nem véleltlenül volt szegény csont mata alkoholista... Azóta már távozott az örök vadászmezőkre.
128. sundance (válaszként erre: 121. - 94c02c5bb5)
2009. jún. 9. 15:57

Na az iszlám jogrendszert inkább hagyjuk!!!!

Ott családon belül az apa, vagyis a családfő ítélkezik. Halálra ítélheti a saját lányát, mert "illetlenül" viselkedett. pl: a csador alól kivillant a bokája!!!!! Ez tetszi neked annyira???

127. Dorka29 (válaszként erre: 79. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 9. 14:43
:)
126. Margitnéni (válaszként erre: 123. - Ében11)
2009. jún. 9. 10:54

Nem, még a gyilkosságos filmeket sem bírom nézni. De tisztelem az életet, olyan hülye vagyok, hogy pl. eső után az úttest felé igyekvő csigákat inkább visszadobom a fűbe, nehogy elüssék őket.

De azokat a szemeteket, akik más ember életét kiontják nem tekintem embernek. Automatizálnám a dolgot, senki ne élvezkedjen rajta.

És azokat a szemteket sem tisztelem, akik egyéb súlyos bűncselekményt követnek el, biztos lenne rá mód, hogy ne legyen máskor kedvük hozzá!

2009. jún. 9. 09:03
Én halálbüntetés ellenes vagyok. Szerintem senkinek nincs joga megölni egy másik embert. Ha én bíró lennék, és halálra ítélnék valakit, vagy netán hóhér, és végrehajtanám, akkor már én is gyilkos lennék. Semmiben sem külömböznék attól a másiktól.
124. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 122. - Ében11)
2009. jún. 9. 09:03
Más nép, más gondolkodás. Tiszteletben kell tartani a szokásaikat, hol így hol úgy tesznek rendet. Ennyi.
123. ében11 (válaszként erre: 120. - Margitnéni)
2009. jún. 9. 08:59

már láttál kivégzést, mondjuk tv-ben kisvideón?

Vagy szívesen néznéd nap mint nap élőben?

122. ében11 (válaszként erre: 121. - 94c02c5bb5)
2009. jún. 9. 08:58

annyira működik hogy néha minket is célbavesz egy két repülő!

Nem mennék ki a térre, hogy én is gyilkos legyek, köszönom ezt inkább kihagynám.

Egy ember elkövet olyat ami miatt a többség elítéli,bűnös dolognak tartja-de azért rajta ők is elkövetik ugyanazt, bűnbe esnek-ez kicsit ellentmondásos,nem?

2009. jún. 9. 08:38
Az iszlám törvények szerint halálra kövezik a gyilkost. Kiáll a főtérre és kövekkel a nép vesz elégtételt. És működik, nálunk is működne. Néha egyszerűbbek a dolgok, mint gondoljuk. Csak lépni és csinálni kellene.
2009. jún. 9. 07:52

Én bevezetném. De nem csak sima halálbüntetést, előtte az elkövetett bűn mértékében egy fájdalmas elhúzódó kínzást is alkalmaznék. Persze valahogy "humánusan" nem sk. mondjuk egy kínzókamrában egy automata.

Ez a kínzókamra akkor is üzemelhetne, ha nem kell kivégezni, de azért mégis jó nagy a bűn. 10 év helyett ülne 5-öt, de minden nap megdolgoznák egy órácskát, sokkal gazdaságosabb lenne.

119. Gecam
2009. jún. 9. 07:49
Egy bűnös embert kínozni kell,had szenvedjen!A halál az "megváltás" lenne!
118. vaczila
2009. jún. 9. 05:01
Nem.
117. 0cec113ec4 (válaszként erre: 106. - Be52089f0e)
2009. jún. 8. 23:56

:)))))))))))

Elég lesz, ha ad bizonyítványt is! Diplomát!:)))

2009. jún. 8. 21:33
Nem.
115. szeptember99 (válaszként erre: 114. - 2988d6a406)
2009. jún. 8. 20:40
Miért?
2009. jún. 8. 19:43
Bevezetném, és nem tiltanám be!
113. sundance (válaszként erre: 23. - D.Zsuzsi)
2009. jún. 8. 19:36
Nem létezik 100%-os bizonyítottság! :) Én nem merném aláírni senkinek a halálos ítéletét, az biztos!
112. sundance (válaszként erre: 21. - 6e144430cb)
2009. jún. 8. 19:34
Igazad van! Én a sok munka mellé néha beiktatnék egy kiadós verést is!
111. sundance (válaszként erre: 20. - Kisfüles)
2009. jún. 8. 19:32
Nézd meg a büntetés-végrehajtási statisztikát! NINCS VISSZATARTÓ EREJE! Ezt csak a laikusok gondolják!
1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook