Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te betiltanád a halálbüntetést? fórum

Te betiltanád a halálbüntetést? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2009. jún. 8. 15:09
Nem,sajnos már betiltották,és szerintem azóta van ennyire eldurvulva a világ,mióta nincs.Szerintem józan ésszel végiggondolva kellett hogy legyen visszatartó ereje,mikor ott "lógott az ember feje fölött a demoklész kardja"hogy ha életellenes bűncselekményt követ el,ő is bármelyik pillanatban meghalhat
19. Molyka (válaszként erre: 16. - Csicc)
2009. jún. 8. 15:08
Jó példa az olaszliszkai... egy életen át kínoznám, mind lelkileg mind fizikailag is, hogy érezze a súlyát annak amit tett. Magát a tettét nem fogja megbánni, hiszen vannak "csoportok", akik így torolnak és ez még elég se volt, a család többi tagját is halálra kellett volna verni szerintük, de ha megfelelő, életfogytig tartó büntetést kapnának, akkor lehet kicsit átérezné, hogy a tetteinek van következménye. Mit gondoltok, akik a halálbüntetés mellett vagytok, miért kötik fel magukat meg próbálnak öngyilkosok lenni? Hát pont, hogy kikerüljék a büntetést és vége legyen a szenvedésüknek.
18. féknyom (válaszként erre: 5. - Dorka29)
2009. jún. 8. 15:08

Üdv!

És ha netán valaki kiírtja a családod, akkor is ezt mondod?

17. Dorka29 (válaszként erre: 12. - Sundance)
2009. jún. 8. 15:07

??

Kicsit elbizonytalanodtam. Vagy Te?


A 6-os hsz-oddal egyetértek, de ha a másik h.sz-sal egyetértesz, akkor most mi van? Az államnak sincs joga ölni, de ahhoz van joga, hogy kínozzák (kínzás alatt "igazi" kínzást értek, nem a fogvatartást)az embereket?


Vagyis engedjük ki a rabszolgákat, hogy rúgdoshassuk őket, amíg élnek?

16. csicc
2009. jún. 8. 15:03
Én is bevezetném. Nem abból kell kiindulni, hogy a saját hozzátartozóm-e, mert ez nem olyan, hogy rosszkor vagy rossz helyen, bárkivel megtörténhet stb. Ha előre kitervelt, vagy akár hirtelen felindulásból elkövetett gyilkosságról van szó, akkor halált neki. Nem akarok etnikai tényezőket belekeverni, távol álljon tőlem, de pl. pár éve történt olaszliszkai gyilkosokat vagy az amstetteni rémet nemcsak börtönre ítélném. Aki ennyire embertelen, és nem tudja kontrollálni az érzéseit, annak nincs helye a társadalomban. A börtönbüntetés nem megoldás. Elég, hogy pár évig csendben ülj, és kiengednek. Ehhez persze alapos, nagyon alapos kivizsgálás kellene, ami sajnos elég ritka. Az viszont sajnálatos, hogy egy sorozatgyilkos estében tényleg nem lenne visszatartó hatása. Mondjuk a börtönnek sincs...
15. Molyka (válaszként erre: 13. - D879a0c5b4)
2009. jún. 8. 15:03
Ja de, értem. :) Bocsi. Igen, ha kell esesd, de az ő büntetése ne arról szóljon, hogy vegetál, hanem dolgozik, és effektív büntetik.
14. Molyka (válaszként erre: 13. - D879a0c5b4)
2009. jún. 8. 15:02
NEm értelek.
13. d879a0c5b4 (válaszként erre: 9. - Molyka)
2009. jún. 8. 14:59
És etessem évtizedeken keresztül? :(
12. sundance (válaszként erre: 9. - Molyka)
2009. jún. 8. 14:59
Egyetértek veled!
11. Molyka
2009. jún. 8. 14:58
Egyébként ajánlom figyelmetekbe a 12 dühös ember című filmet.
10. sundance (válaszként erre: 7. - 6e144430cb)
2009. jún. 8. 14:57
És szerited mit oldanál meg vele?
9. Molyka (válaszként erre: 1. - Szeptember99)
2009. jún. 8. 14:57
Nem tiltanám be, de változtatnék a büntetéseken. Pl. aki ölt (gyereket, családot, ártatlan embereket és direkt) vagy erőszakoskodott gyerekekkel, azoknak életfogytig tartó kínzást ítélnék meg. Nem engedném szabadulni, sőt, meghalni sem, hiszen az nem büntetés neki, max. addig rossz ameddig várakozik a halálra. Kapja csak meg a büntetését, kínlódjon annyit amennyit az az ember, vagy annak a családja akivel ezt művelte. A bicska nyílik a zsebemben és ilyenkor előjön belőlem a vadállat.
2009. jún. 8. 14:57
Nem tiltanám be. Bevezetném.
2009. jún. 8. 14:55
Először is bevezetném!
2009. jún. 8. 14:55

Magyarországon 1990-ben eltörölték a halálbüntetést!

Én alapvetően abolicionista vagyok, tehát alapból ellenzem a halálbüntit. Semmi értelme. Nincs visszatartó hatása, ráadásul úgy gondolom az államnak sincs joga ölni, ahogy senkinek.

5. Dorka29 (válaszként erre: 2. - Ritaanyu)
2009. jún. 8. 14:54
Tényleg? És ha egy fél év múlva kiderül, hogy mégsem Ő volt a tettes? És ha épp a Te hozzátartozódról lenne szó? Akkor is?
2009. jún. 8. 14:53
nincs nálunk halálbüntetés. szerencsére...
2009. jún. 8. 14:52
Dehát nálunk nincs is halálbüntetés! Sajnos...
2009. jún. 8. 14:52
nem mert egyesek megérdemelnék a halált...
2009. jún. 8. 14:51
Indokold meg a válaszod!
1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook