Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tartozást csinált a férjem... fórum

Tartozást csinált a férjem... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
134. tuskoledi (válaszként erre: 133. - Tuskoledi)
jan. 14. 19:08
*hitelt
133. tuskoledi (válaszként erre: 121. - Globus)
jan. 14. 19:08
.. nálunk dettó. Még az "A" hotelt is letiltottam, nehogy mínuszba tudjunk futni.
132. Channa* (válaszként erre: 121. - Globus)
jan. 14. 19:07

Nekünk most épp van 3 bankszámlánk és bankkártyánk is, de csak azért, mert hitelt készülünk felvenni és kell a külön bankszámla.

Egyébként a fizetésünk egy számlára jött mindig, 1 kártyával, mert nem is kell több, hiszen ott van a mobilos és az okosórás fizetési lehetőség, ezekhez nem kell bankkártya.

Egyedül a pénzfelvételhez kell a kártya.

Nekem még az internetes vásárláshoz sem kell, mert mindent fejből tudok;)

Nagyon régen volt hitelkártyám, nekem is azért, mert részletre vettem valamit és adtak egy kártyát is. Hát nem sokáig volt használatba.

Hitelkeretem sincs és csak akkor veszek hitelre bármit, ha valamiért nem tudok prezentálni x összeget és azonnal kell.

Mert ha nem kell azonnal, akkor simán összegyűjtöm inkább a pénzt.

Egy hűtő, mosógép, mosogatógép, stb. vásárlása nem szokott gondot okozni, ezért van "csak" lakáshitelem, amit most meg fogok triplázni;)

jan. 14. 19:06
Én csak azt nem értem, hogy ha nincs félretett pénz, van viszont hitelkártya, nem tűnt fel egy éven keresztül, hogy minden van? Gond (=pénzhiány) nélkül megy a lakásfelújítás?
130. andi6020 (válaszként erre: 120. - Bözsi néni)
jan. 14. 19:01

Neked megint nagyon meglódult a fantáziád.

Vagy saját tapasztalat? Szar ügy.

129. Channa*
jan. 14. 18:59

A találgatásokból látszik sokak félelme.

Nekem sosem jut eszembe, hogy megcsal a férjem, másra költ a férjem, stb.

Én tudom, hogy előbb költene az autókra, ahogy teszi is, mint egy nőre:D

128. vivo44
jan. 14. 17:50
Miért találgattok a költést illetően? Hiszen FI leírta többször, hogy élelmiszervásárlás és lakásfelújításra ment el a pénz, amiről ő nem tudott, mert nem volt feltűnő.
jan. 14. 17:40
Nem olyan sok az a 600 ezer forint. Ha nincs limit, akkor konnyu elkolteni. Eszre se veszed, oszt mar odavan. En is elugrottam ma Coopba, 5 percet se voltam benn, oszt ugrott egy otezres, pedig alig volt vmi a kosaramban. Ha nőre költötte volna, sokkal tobb elment volna mint 600 ezer ft, az tutkó.
126. Böce (válaszként erre: 125. - Birebora)
jan. 14. 17:24
Igy van. De én pl. szeretek biztosra menni :-)
125. birebora (válaszként erre: 123. - Globus)
jan. 14. 17:22
Még az is lehet, vagy felvette kp-ba, vagy átcsoportosította, vett neki kártyával szexi fehérneműt, ékszert, illatszert, elmentek vacsorázni, mit tudom én:) Annyi kiskapu van:)De ne így legyen, ne derüljön ki semmi ilyen. Maradjon a tapéta és a lakás felújítás.
124. Bözsi néni (válaszként erre: 123. - Globus)
jan. 14. 17:20
Nem nála. Neki ajándékok pl. Vagy ebédek kettecskén meg ilyesmik.
123. globus (válaszként erre: 122. - Birebora)
jan. 14. 17:14
Lehetett nála kártyával fizetni? :D
122. birebora (válaszként erre: 120. - Bözsi néni)
jan. 14. 17:13
Az nagyon durva lenne, ha macára költötte volna. Én is utána járnék.
121. globus (válaszként erre: 117. - Channa*)
jan. 14. 17:12

27-es hsz-ben részletezi a családi kassza beosztását.

Bár ahogy leírta, az nem tűnik nekem közösnek, korábban utalt a férj netbankjára, szóval külön számlák vannak.

Nekünk 1 db számlánk van, 1 db kártyával, mindkettőnk fizetése oda érkezik már. Korábban én kp-ben kaptam, sajnos változott. Annyi kp-t veszek fel, amennyi ingyenesen lehetséges, ebből bőven van zsebpénz, minden mást kártyával fizetek.

Kártya többnyire nálam van, hitelkártyánk nincs. Gyerekkoromban megtanultam, hogy annyit költhetünk, amennyi van. A hitelkártya, az "nincs" kategória, hiába tudom visszaadni fizetéskor, a jövő haviból költök már.

120. Bözsi néni (válaszként erre: 111. - Channa*)
jan. 14. 17:11

A férj azt mondta, hogy felújításra költötte.

De ezt is csak akkor, amikor kiderült, hogy sunnyog a hitelkártya tartozással.

Hát én bemondásra nem hinném el, ha már kiderült, hogy nem őszinte.

Lehet, hogy a macájának vásárolt valamit.

Na, ezért kell a kivonat. Mert mondani mindent lehet. Kérdés, hogy igaz-e?

119. birebora (válaszként erre: 115. - Levarosbukta)
jan. 14. 17:02

Megbocsátok:)

Én vettem fel hitelt szalonból elhozott 0km-es vadonatúj autóra mert csak a fele pénzem volt meg rá, a másik felét kifizettem két év alatt. Semmi károm nem született belőle. Akkor még közel sem ilyen kamatok voltak. Azóta vettem másik kettőt kp-ra.

118. vivo44
jan. 14. 17:00

Külön kassza hol egyik, hol másik vásárol. Ezért nem lehetett korábbiakban követni, mert egy 20ezres tétel nem olyan nagy, hogy fillérre pontosan tudják. Ezek szerint a havi 18 ezer törlesztő sem fog ezek után feltűnni túlóra nélkül sem.....

Én is azon a véleményen vagyok, hogy nem volt is semmiféle titok, hiszen több ízben leíródott, hogy "együtt csináltuk, együtt költöttük" akkor természetes, hogy együtt is fizetik vissza.

Nekem is van hitelem, de nem nekem, hanem mivel férjem van, így nekünk ha nekem vett volna ajándékot, akkor is a miénk, ha én költöttem volna kínai edényekre, akkor is közös.

Ez esetben pedig az rajzolódik ki, hogy bár van pénz, semmi nem okoz gondot, addig, míg ki nem derült, hogy bizony semmilyen hitel nem egy olcsó dolog, a hitelkártya pedig ahogyan sokan mások is írták a legnagyobb pénztemető. Persze, mikor megkap az ember a semmire több száz ezer forintot, akkor minden nagyon szépnek tűnik, de mikor vissza kell fizetni, akkor már vakaróznak egyes emberek. Itt ez a legnagyobb probléma az én véleményem szerint.

117. Channa* (válaszként erre: 116. - Mézes-Krémes)
jan. 14. 16:45
Én értem, hogy miről beszéltek, de ők pl. külön kasszán vannak, azaz van az én számlám-te számlád, van az én költségem-te költséged, így miért nem fér bele az én hitelem-te hiteled?
116. Mézes-Krémes (válaszként erre: 111. - Channa*)
jan. 14. 16:28

Itt alapvetően nem a hitellel van a gond. Hanem azzal, hogy egy párkapcsolatban, házasságban nem veszek fel titokban SEMMILYEN hitelt a másik tudta nélkül. Ez szerintem is tabu.

Nem tudjuk milyen hitelkártyával vásárolt, de engem egyszer akartak belehúzni áruvásárlás során egy ilyenbe, 35%-os THM-el.... Ha nagyon felhalmozod egy idő után már csak a kamatot fizeted, a tőke meg marad. Ebből bazi könnyen lehet egy jó kis adósság spirált felhalmozni.

És de, nagyon is tönkre lehet tőle menni sajnos. Én ismertem ilyen embert. Meg olyat is, aki egy szimpla rezsitartozás miatt elveszítette a lakását.

Szóval nem, nem a hitel a baj. Hanem a sunnyogás, az őszintétlenség, és a felelőtlenség az ami a baj. Mert oké, hogy az ő hitele, de ha ő adósságspirálba keveredik sunyiban a hitelével, akkor azzal az élettársát is húzza bele. Mert nyilván közösen fogják visszafizetni.

Amúgy egy ilyen után én bizony elgondolkodnék azon, hogy mi volt az, amit titokban kellett kifizetnie.

115. levarosbukta (válaszként erre: 108. - Birebora)
jan. 14. 16:28
Bocs, de autóra hitelt felvenni sem normális dolog.
jan. 14. 16:01
És ezt nyilván otthonról szedtedtekz nem a fáról, mert oda fel kellett volna mászni.
113. Fat Black Pussycat (válaszként erre: 108. - Birebora)
jan. 14. 16:00
Anyám középiskolában tanit matekot is. A 10 éves gyerekek megmegyarazzqk, hogy hülyeség a százalék számítást tanulni.
jan. 14. 15:41

Azt azért ne felejtsétek el, hogy hitelkártyán lévő tartozás majdnem fele kamat. Ha valami uzsorakamat hát a hitelkártyakamat tuti. Egy év alatt 300-350 eFt-os költség -főleg ha tapétát meg lakásfelújítási dolgokat vesznek belőle - nem is olyan nagy összeg.

A fórumindító meg ne a bankkivonatokon szórakozzon, hiszen közösen költötték el a pénzt hanem igyekezzen minél előbb kifizetni a tartozást.

Nekünk is volt hitelkártyánk alig bírtunk tőle megszabadulni. Megjött a bankkivonat az egyenleggel, mire beértünk vele a bankba már majdnem 30 ezerrel többet kellett fizetni azért hogy 0-ra fussunk. Úgy hogy igyekezzetek a bankba, mert a tartozás pikk-pakk felmegy 700 eFt aztán pisloghattok.

111. Channa*
jan. 14. 15:40

Én még változatlanul nem értem, hogy a FI férjét miért kell ennyire pellengérre állítani.

Mit tett? A saját fizetése mellé lett egy saját hitele is.

És?

Tudjátok, hogy mennyibe kerül kivonat másolatot kikérni?

Kb. 500 Ft/hó, azaz 6 ezret erre költeni, ahelyett, hogy befizetnék azt is a hitelbe, ha már olyan ördögtől való a hitel felvétel, bár kíváncsi lennék rá, hogy a hozzászólók közül ki az akinek nincs bármilyen hitele.

Tudom!

Senkinek nincs, csak a FI férjének és nekem:DDDD

Ha van netbank, akkor ott meg lehet nézni bár hitelkártyához jellemzően nincs netbank, hacsak nem a saját bankjánál van a hitelkártyája is.

Azért bemenni bankba, hogy mondják meg mire költötte a férj a pénzt, elég vicces;)

Egyébként ha a FI férje, csak vásárlásra használta a kártyát és fizette az esedékes minimumot, akkor nincs nagy gond, azaz nincs kamatoskamat és társai.

Tehát, tönkre nem lehet tőle menni, csak nem a legjobb konstrukció.

110. noozimanoo (válaszként erre: 109. - Channa*)
jan. 14. 15:34
Akkor nem csak nekem tünt el hsz-om...
109. Channa* (válaszként erre: 92. - Andi6020)
jan. 14. 15:27

Tegnap azt írtam, hogy szerintem közösen költötték el, és mivel kérdést nem tett fel ezért az is, hogy csak hiszti.

Törölték, bár nem értem, hogy miért.

Csak annyi volt a bűnöm, hogy nem köpködtem a FI férjét.

jan. 14. 14:18
Nem irigyellek. Még jó, hogy nem milliós tételt halmozott fel. Azért ezt még ki lehet nyögni, de járj utána. Szerintem is hamar összejön a kamatokból ez az összeg. Mihamarabb visszafizetni és soha kölcsönt nem felvenni a semmiért vagy a semmire. Mire vette fel? És miért? Azt írod nem kerestek rosszul, gyerek nincs. Akkor miért volt rá szüksége? Csakhogy a többszörösét fizesse vissza? Hitelt lakás, ház, autón kívül nem vennék fel.
jan. 14. 14:03

Benzinkútnál csoki, kávé a cigi mellé.

Minden nap.

Nem vett egy doboz csokit, amit ehetnek minden nap, nem főzőtt onnhon kávét.

Így nem nehéz eltüntetni a pénzt.

106. Fat Black Pussycat (válaszként erre: 105. - Mézes-Krémes)
jan. 14. 14:01

Tudtam.

És en sem vagyok szent.

A HANY grammot már nem lehet látni.

Meg ő úgy költött, hogy a benzinkútnál csoki meg cigi.

Amikor meg 12 oraztam 2-3-4-5 napig, hullara lexartam mi van benne. Én aludtam.

105. Mézes-Krémes (válaszként erre: 104. - Fat Black Pussycat)
jan. 14. 13:47
Jó ég. És nem vetted észre hogy cuccozik? Ez borzalom.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook