Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szülni valamilyen autoimmun betegséggel fórum

Szülni valamilyen autoimmun betegséggel (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
357. LauraJones (válaszként erre: 342. - Nbernadett)
2012. febr. 23. 10:48
szerintem sok, a glutén rossz anyag.
356. LauraJones (válaszként erre: 340. - Myra_Myra)
2012. febr. 23. 10:48

Eddig jól vagyok. Semmi különös. Félek kicsit majd a hányós időszaktól. Tudom nem kötelező :)

Ha valami kellemetlenség jelentkezik, akkor mikor fog?

355. LauraJones (válaszként erre: 340. - Myra_Myra)
2012. febr. 23. 10:47

Utoljára novemberben voltam neurológusnál. Mivel az eredmények szerint nincs autoimmun betegségem, ezért nem is küldött vissza az immunológusomhoz. Csak akkor azt nem értem, hogy hogy vagyok én GBS-es beteg? :S

Mondtam neki novemberben, hogy babát szeretnék. Azt mondta, hogy szedjek vitamint, de csak egyfajtát. Szó szerint kb felszólított, hogy szedjek vitamint, de csak egyfélét.


Nekem nem mondott olyat, hogy ne vegyek be c vitamint, vagy egyéb gyógyszereket. Szerintem ő valahogy úgy kezeli ezt, hogy volt egy ilyen betegségem, és most gyógyulok, de ebből meg lehet gyógyulni, és akkor olyan leszek, mint azelőtt.

Mert az én betegségem is az immunrendszer túlműködését jelenti. És nekem az a kettő nem fér össze :S Utálom ezt a neurológust, olyan össze-vissza.

El akartam menni a másikhoz, akit szerettem, de az csak rendelő intézeti, és a baj az, hogy a házi orvosom a rossz neurológus orvos felesége :S Vagyis nincs pofám odamenni, hogy adjon beutalót egy másik neurológushoz. :S

Kell beutaló, nem?

354. LauraJones (válaszként erre: 339. - Myra_Myra)
2012. febr. 23. 10:42

Csodállak azért, ahogy viszonyulsz a betegségedhez! Vagyis felnézek Rád!

Tudva azt, hogy milyen esélyek vannak, miből mi következik... és bár nem tudod biztosan, hogy hogy lesz majd, de mégis úgy állsz hozzá, hogy jó lesz!

pl a napsütés is, hogy ki kell majd menned velük a napra, de majd lesz valahogy :)

353. LauraJones (válaszként erre: 338. - Nbernadett)
2012. febr. 23. 10:40

Tudom miért kérdezed a zárt klubot, mert bensőséges a hangulat, és egy ilyen helyen esetleg többet is megoszt az ember azokkal, akikben megbízik. De hogyan döntöd el a friss jelentkezőkből, hogy ki az akiben meg fogsz bízni később? Kiket engedsz be?

Illetve a másik, hogy azért ez szerintem témájában nem egy félre érthető fórum. Sokszor azért van bunkózás egy-egy fórumon, mert a tárgy, ahogy ki lett írva a fórum, az félre érthető, és aki bele akar kötni, meg is teszi.

Eddig itt még nem volt példa ilyesmire :) Úgy hogy ezen szerintem elég akkor gondolkoznunk, ha adódik alkalom :) Addig meg az olvas, írogat, aki csak akar. :D

352. LauraJones (válaszként erre: 337. - Myra_Myra)
2012. febr. 23. 10:37

Az is természetes dolog, hogy hajnalok hajnalán kivág az ágy? Felébredek kb 5, fél 6 magasságában, és nem tudok visszaaludni. Csak szenvedek, forgolódok, melegem van, aztán fázok... :S Rémes.

Az lehet, hogy az fáj, ha mondjuk nyújtózok? Este is kétszer kinyújtottam a hátam, és belegörcsölt a "petefészkembe"? (talán oda..?) De aztán vissza "görnyedtem" és el is múlt.

351. LauraJones (válaszként erre: 335. - Full Up!)
2012. febr. 23. 10:33

Nem tudom, milyen tesztre gondolsz? :) Ha a lisztérzékenységre utalsz, akkor még nem voltam, csak olvastam, hogy a sima érzékenység az egyfajta allergia, de a glutén intolerancia az autoimmun betegség. Olvastam, hogy természetes eredetű étkezéssel nagyon sokat lehet javítani az ember állapotán, csak hát szerintem nem vagyunk még olyan jó társadalmi helyzetben, hogy megengedhessük magunkat azt pl, hogy dióból süssünk piskótát, és ne lisztből. pl. vagy hogy sertéshús helyett halat együnk...

az ember igyekszik, de nincs az a pénz, amit ilyenekre el lehet költeni... :(


Lányok, bocsi a tapasztalatlanságomért, de senkivel nem beszélgettem még ilyenekről.

Mi a különbség az epidurális és a spinális érzéstelenítő között? Van még másfajta is?


És még egy: a kb 6. heti dokilátogatást azt honnan kell számolni? utolsó mensi kezdőnapjától, vagy a megfoganástól? Mert ha az elsőtől, akkor én elvileg ma léptem be a 6. hétbe...

2012. febr. 23. 10:20
Na itt vagyok, és most rászánom az időt arra, hogy szépen megírjam minden gondolatom, ezért előre is bocsi, ha most velem lesz tele a fórum :)
2012. febr. 23. 08:41

Myra a magas süllyedéshez: nekem terhesség alatt (amikor egyébként nem is szoktak süllyedést nézni mert értékelhetetlen az eredmény) majdnem 90 (!) volt a süllyedésem!! Ekkor még hírből se hallottam autoimmun betegségről...Az akkori háziorvosom aki egy címeres ökör meg azt mondta hogy szerinte rákos vagyok ilyen süllyedéssel! :-SSSS Se éjjelem se nappalom nem volt míg a nőgyógyászommal nem beszéltem aki megnyugtatott, hogy 1. a HO egy barom amiért ilyet mond 2. semmi jelentősége nincs a magas értéknek, mert terhesség alatt előfordulhat ilyen. Szóval efelől szerintem légy nyugodt! A vizelet már más téma...Remélem nem lesz semmi baj!!!!


Vitamin: igen ebben is mint sok más kérdésben ahány orvos annyi félét mond. Az ln reumatológusom egy tündéri ember, a szakma nemzetközi szinten is elismert professzora, tehát nem a levegőbe beszél. Ő kifejezetten ajánlotta a vitamint. Én úgy vagyok ezzel, hogy az ember lánya ha már rábízza az életét az orvosára, ha van olyan orvos akiben megbízik akkor annak az utasításait ne vonja kétségbe és kövesse. Ha neked azt mondta ne akkor ne szedd. Mást nem tehetsz mert ha mindennek utánanézel megbolondulsz.

Képzeljétek ma megjött a laborleletem egy része és 18 a süllyedésem!!!!! Vagy 10 éve nem volt normális értéktartományban. Hihetetlen. Az immuneredmények egy rész is rajta van már a lapon de ráírták hogy még nem végleges, csak informatív eredmény, na az nem sok nevetésre ad okot...:-(((

348. Myra_Myra (válaszként erre: 345. - LauraJones)
2012. febr. 22. 21:04
Várunk és csak pihenj. Nem vagy (még) rosszul? :)
2012. febr. 22. 21:02

Sziasztok!


Voltam ma a neurológusnál, egyelőre minden rendben, ha az autoimmunt nézzük. Megemlítettem neki a tejelapasztó gyógyszert, de azt mondta, utánanéz, lehet nem is szabad együtt szedni az Imuran-nal. Aztán most olvasom Bernadett a hozzászólásod, hogy végül Neked is gyógyszer nélkül apadt el. Lehet nekem is azt kellene tennem. És ha nem teszik cicire, lehet be sem indul.

A rossz hír viszont az, hogy megvan a II.rutin vérvétel eredménye, a süllyedésem 38 ( kétszerese mint kellene, de remélem csak a terhességtől! ). A cukor jó lett, éhgyomri 5,4 lett, a terheléses 3,3. Nem értem hogyan lehet kevesebb a terheléses, de ennyi lett. Na és a tényleges rossz hír, az az, hogy a vizeletben mindenfélét találtak. Fehérjét, acetont, baktériumot, vörösvértesteket, fehérvérsejteket. Kicsit megijedtem, holnap megyek a védőnőhöz ( felhívtam az eredmények miatt, ő mondta hogy menjek ), jövő héten a nőgyógyászhoz. Aceton a cukor miatt szokott lenni, de nekem jó lett a cukor, így az kilőve. Fehérje valami gyulladástól lehet, a többit nem tudom :( Remélem nem lesz toxémia, a vérnyomásom eddig rendben volt.


Bernadett, nekem s fura amit Te írtál a multivitaminról. Nekem szinte még a sima C vitamint is eltiltották, emiatt voltam majdnem 4 hónapig náthás. Még egy Neo-Citrant sem vehettem be, mondván a C vitamin erősíti az immunrendszert. Sőt, nekem az oltásokat sem javasolják, mert a szervezet másképp reagálna rá, mint egy átlag-embernél. Elhiszem hogy Te megbízol a reumatológusodban, igazad is van, Ő ismeri legjobban a Te betegségedet. Én meg az immunológusban bízok meg, másban nem is tudnék mert szinte senki nem ismeri a betegségem :( Az immunológusom előadásokat tart ebből a betegségből itthon és külföldön egyaránt. Fogalmam sincs, kinek van igaza, én nem szedek semmilyen immunerősítőt.


Nekem ezt írják:


"Az immunválasz kóros irányba tolódik el, és gyulladást indít a gerincvelő („myelitis”, gerincvelőgyulladás) és a látóideg („nervus opticus”, látóideg) ellen: ezt nevezzük a „saját” ellen irányuló auto-immunitásnak. Nem az immunválasz elégtelenségéről van szó: a baktériumok, vírusok ellen a szervezet jól védekezik. Példával élve, mintha a vonat jó sebességgel rossz vágányon haladna. Ezért nem célszerű „immunrendszert erősítő” kiegészítő készítményeket alkalmazni: a kóros immunválaszt erősíthetik. "

2012. febr. 22. 14:07

Utánanéztem ennek a multivitamin dolognak, ezt találtam:

"Immunszupresszív gyógyszerekkel az immunrendszer túlzott működését és a betegség előrehaladását próbálják kezelni illetve késleltetni. Emiatt azonban a fertőzések ellen a beteget fokozottabban kell védeni, ezért kálciumot, multivitamin-készítményeket is alkalmaznak."


Laura tuti terhes vagy, ha ennyire kitört rajtad a takarítási láz...én is folyton pakoltam, rendezkedtem mikor babát vártam.

2012. febr. 22. 11:46
Jaa, szóval hamarosan - ígérem - jövök, és mindenre reagálok, addig kitartás, és puszi Mindenkinek!!!
2012. febr. 22. 11:45

Sziasztok Lányok, olvasom, amiket írtok, és jönnek is a gondolatok, de nagyon nincs most időm írni, mert hétágra süt a nap, és ezért takarítok itthon ezerrel :D Teljesen meghülyít ez a baba :D


Szóval csak azért írok mégis, hogy mondjam NE OLTASSATOK! Ha kíváncsi vagy részletekre, tudom javasolni a naplómat, annak is az elejét. Valamikor november kezdtem írni, és a betegség októberben indult... December durva hónapom volt, és úgy emlékszem, hogy februárban volt a ferezis, és a 2 hetes befekvés...

Ha csak szemezgetsz, és néhány bejegyzést olvasol el, már az is bőven sok...

2012. febr. 22. 10:58
Ja igen. A reumatológusom nagyon ajánlja, hogy oltassam be magam influenza ellen. Tegnap elkezdtem visszaolvasni a fórumot mert nem emlékeztem kinek mi a baja és láttam hogy Lauránál (akinek a tünetei több, mint ijesztőek lehettek) lehet, hogy az indította el a betegséget? Döbbenetes. Eddig se nagyon sok kedvem volt hozzá de most végképp vacillálok rajta...
2012. febr. 22. 10:52

Még annyi, hogy Trexanos napon semmilyen vitamint nem veszek be, csak a többin.

Még akartam valamit de kiment a fejemből.


Egyébként szöget ütött a fejembe, hogy vajon mennyi köze lehetett a süllyedésem drámai javulásában annak, hogy nem eszem glutént?

2012. febr. 22. 10:49

Sziasztok

Myra

Igen írtak fel, de nem akartam újabb szerrel terhelni magam, tudtam hogy ha nem szopik előbb-utóbb úgyis elapad a tej. 2 hét nagyon kemény volt de annyi gyulladásgátlót szedtem, hogy attól nem tartottam, hogy begyullad, csak nagyon kellemetlen volt és fájt. Aztán elapadt. :-( Nehéz erről beszélni, mert én sokáig szerettem volna szoptatni de az élet máshogy hozta.

Furcsa amit a vitaminról írtál. Az én reumatológusom a szakma egyik vezető szakembere és ő kifejezetten javasolta a multivitamint nekem. A mi immunrendszerünk nem erős, hanem rosszul működik. Ha erős lenne hiába szednénk olyan gyógyszert ami elnyomja sose kapnánk el semmilyen betegséget, ami tudjuk hogy nem így van. Én szedek vitamint, még mindig az Elevitet mert abban nincs jód ami nekem nem kell a pajzsmirigyem miatt.

340. Myra_Myra (válaszként erre: 338. - Nbernadett)
2012. febr. 21. 23:30

Szóval Neked is írtak fel gyógyszert a tej elapasztására, és miért nem váltottad ki? És Neked hogyan lett elapasztva a tej? De jó hogy szóba került, Tőled biztosan hallok majd praktikákat.


És lányok, azt is elfelejtettem megírni, hogy nekem terhesség alatt nem ajánlották a magzatvitaminok szedését. LauraJones erre majd Te is kérdezz rá az immunológusnál. Vannak benne olyan alkotók, amik erősítik az immunrendszert s nálunk ezt ugye nem szabad.

Jól viseled a terhességet? Mikor mész orvoshoz? :)


Valamelyikőtök kérdezte a pékáruk elhagyásának okát: jelentem nem tudom. Annyit mondtak, semmi só, semmi fűszer, semmi pékáru. Gondolom a só miatt mondták a pékárut is. A cukrom szerencsére jó, mindig is az volt.


Holnap neurológus, gondoljatok rám :)

339. Myra_Myra (válaszként erre: 335. - Full Up!)
2012. febr. 21. 23:23

Full up, így már értem, amit az orvosod mondott, köszi hogy elmagyaráztad :) A szövődményeket meg el kell kerülni, mondom ezt úgy, hogy én is beteg vagyok, na ez vicces. Persze én is komolyan veszem a sajátomat, de valahogy nem tragikusan. Azt hiszem, másképp nem is lehetne. Itt a majdnem 2 éves lányunk s jön a kisöccse, időm sincs magamra gondolni :) De talán jobb ez így. Szerintem a gyerekek mellett Te is így lehetsz valahogy.


Imuran: csak ez az 1 van, ami hatásos. Persze ez sem 100%-os, mert minden szervezet más. Engem telenyomtak egy lórúgásnyi szteroiddal, de az sem segített igazán. Hosszabb távú megoldás kell.Igen, nagyon gyengíti az immunrendszert, de inkább ez mint az, hogy a másik szememre is elveszítsem a látásom vagy lebénuljak. 2 gyerek mellett egyszerűen nem tehetem! Olvastam az Imuran betegtájékoztatóját, én is elszörnyülködtem, le van pl írva hogy erősíti a rákra való hajlamot. Meg hogy ne nagyon menjünk napra. 2 gyermek mellett nem fogok tudni nyáron besötétített szobában ülni... Ez van, el kell fogadnom.

Azért kell rögtön szülés másnapjától szedni, mert 6-8 hónap (!), mire kifejti a teljes hatását ez a gyógyszer. Első szülés után 10 hónappal jött elő a betegségem. Ha esetleg most várnánk szülés után pár hónapot, újra belefuthatnék egy visszaesésbe. Így marad az Imuran.

Tejem biztosan lesz, első gyermek programozott császár, 2.nap beindult a tejem, de úgy hogy majdnem anyatej leadó lettem... Csak azért nem lettem az, mert nem bírom a vérvételt és az anyatejleadóknak havonta szűrésre kell menni. Szóval lehet tej fájások és normál szülés nélkül is. Ebből gondolom, hogy most is be fog indulni. Azt hogy gyógyszer nélkül hogyan lehet elapasztani, nem tudom, de ha van rá praktika akkor ki fogom próbálni. A jeges borogatásról hallottam, de másról nem. Persze rákérdezek az immunológusnál.

2012. febr. 21. 15:41

Sziasztok!

Az autoimmun hajlam öröklődik, ez tény. De ettől még nem biztos, hogy beteg lesz! A lányok esélyesebbek, mint a fiúk-sajnos...De annyi szart hordozunk magunkban, mindenfélére hajlamosak vagyunk, nem igaz? Valóban nincs semmire garancia!


Myra én is császárral szültem, de nekem nagyon pozitív élmény volt. Igaz nem volt összehasonlítási alapom, de én olyan eufóriában éltem meg a szülést, hogy mikor kitoltak olyan fájdalmaim voltak a vasrácsot meghajlítottam volna, mégis azt mondtam magamban: mééég, akaroooom! :-) Mikor el kellett kezdenem a Trexant nekem is felírták a tejapasztót, mert még szoptattam, ez az:

[link]

De nem váltottam ki.


Full up! Ma voltam az immunvérvételen, 2 hét múlva lesz eredmény. Jelenleg "nem differenciált kötőszöveti betegség"-em van, vagyis valami autoimmun, de nem tudják mi. Amúgy ma küldte a dokim egy régebbi vérvétel leletét és 24 (!!!!!) a süllyedésem!!! Nem akartam hinni a szememnek, ez már majdnem normális! Nem tudom volt-e ilyen az elmúlt 10 évben...


Myra az immunológus itt szakmailag állítólag a legjobb, az emberi tényezőt viszont jobb nem említeni...


Mindenkinek köszönöm a biztatást, nagyon jólesett!!!! Nem gondoltatok még egy zárt klub létrehozásán a fórum helyett?

337. Myra_Myra (válaszként erre: 334. - LauraJones)
2012. febr. 21. 14:05

Naaaaaa, miért fura hogy nemsokára szülni fogok? :)) Itt vagyok az első perctől, amikor még nem is voltam terhes, végig itt voltam, látod, csak gyorsan telik az idő :)


1.baba: programozott császár volt, mert a szemem -4 dioptriás volt. Elküldtek szemészhez, aki azt állapította meg, hogy inkább a császárt javasolja, mert első babánál sokszor nagyon kell erőlködni hüvelyi szülésnél és ez ronthat a szemem állapotán. Én ezt kb félidőtől tudtam, így a császárra készültem. Spinális érzéstelenítésem volt, azaz a gerincbe adtak egy érzéstelenítőt s utána 1 szúrás helyett (gerincvelőbe "bénító" injekció) kaptam 6 szúrást mert nem találták el a kellő pontot. Maga a szülés nekem nem volt vészes, magamnál voltam, a dokim énekelt közben, a babát rögtön megmutatták, tudtam mi történik, egy kedves nővérke is végig szóval tartott. Nekem egy db fájásom sem volt, mivel programozott volt. Bementem a megbeszélt időre, aznap vérvétel, ekg, s másnap a műtét. Délben született a kislány, utána kivittek a szobába, bejött anyu, a Párom, majd anyósom is, a baba is végig ott volt. Rögtön cicire tették. Utána pihenni kellett, másnapig nem kelhettem fel, de másnap már igen. Délelőtt kellett felkelni, na az első felkelés közben magamban káromkodtam (pedig nem szoktam), az kemény volt, de utána óráról órára jobb. Másnap már úgy sétáltam és elláttam a babát, hogy el sem hitték hogy akkor szültem. Nekem a felépülés sem volt gond, itthon sem nagyon pihentem. A varratszedés az fájt, de kibírható.

Összességében nekem pozitív volt a császár.


Mivel pont 2 év lesz a 2 gyermek között, így a nőgyógyász alapból mondta, hogy ez is császár. Nem nagyon volt ideje a császáros vágásnak teljesen begyógyulnia, a vége felé a heg elvékonyodhat s abból baj lehet. Most viszont az immunológus nem engedi, hogy újra a gerincemhez nyúljanak (hiszen ez hozta ki nálam az immunbetegséget s emiatt veszítettem el a látásomat a bal szememre), ezért lesz altatásos. Vénás injekció, elalszom, cső a torkomba hogy tudjak lélegezni (ezt már nem fogom érezni), s megcsinálják a műtétet. Altatásos után csak 6 órát kell feküdni majd.


A vizesedés nekem a baba miatt van, igen. Utolsó harmadban vagyok, itt már szokott lenni. Megdagadtak az ujjaim és a lábaim, ez lehet magas vérnyomástól is ( nekem szerencsére nincs ), így csak a sómentes diétát kell tartani. A só megköti a vizet, ezért kell kerülni. Sok folyadék meg azért kell, hogy kiürüljenek a méreganyagok.


Ha szúr az oldalad, az jó :)))) Nekem a petefészkem szúrt. Jó jel, a baba és a beágyazódás miatt van. Kitartás és minden rendben lesz!!!

336. Myra_Myra (válaszként erre: 332. - Nbernadett)
2012. febr. 21. 13:48

Nbernadett, hogyan találtál rá arra az orvosra? Nem volt túl sok empátia benne, az biztos. Én a helyedben keresnék másikat, ha van rá mód. Persze a tényekkel jó tisztában lenni, de nem ilyen stílusban!!! Én tuti másikat keresnék.

Az én immunológus professzorom Pécsett van, én Salgótarjánból járok Hozzá, oda-vissza 700 km, de nekem megéri, mert kedves, empatikus, s megbízok Benne. Már nekem is volt 1 gyermekem (1 éves volt akkor), amikor először mentem Pécsre, szóval meg lehet oldani az utazást is. Nem azt mondom, hogy Te is járj Pécsre, hanem azt, hogy olyan orvos kell, akihez jószívvel és nem gyomorgörccsel megy az ember. Pesten van több immunológus is, bár nem tudom, hol laksz.


Öröklődés: amikor kiderült a terhességem, minden helyi orvos (szemész, neurológus, nőgyógyász) le akart beszélni. Amikor először mentem nőgyógyászhoz, a fogadott dokim külföldön volt, így kénytelen voltam az sztk-ba menni, az első UH miatt. Egy 5 gyermekes családapa férfi orvos volt, aki kerek perec azt mondta, ne tartsam meg, mert majd lebénulok és akkor mi lesz... Na mondom kösz! Egyik fülemen be, a másikon ki. Az immunológushoz elmentem Pécsre, aki azt mondta, nem maga az autoimmun betegség öröklődik, hanem esetleg a hajlam, de az sem biztos! Ő azt mondta, nyugodtan tartsam meg a babát, maga a terhesség még jót is tesz a betegségnek, mert ilyenkor legyengül a szervezet s ez pont jó az autoimmunnak, hiszen nálunk túlműködik az immunrendszer. Terhesség alatt "takarékba" kapcsol.

Nekem annyi a veszély, hogy terhesség alatt nem szedhetem az Imuran gyógyszert, ezt akarták beállítani nálam, mikor megfogant a baba. Ez egy immungyengítő gyógyszer, terhesség alatt a babánál fejlődési rendellenességet okozhat, így nem szedem. Igaz, nekem az összes immunpanelem negatív, viszont az én betegségemnek ha visszaesése van az sokkal komolyabb lehet, pl szem elveszítése. De bízok az immunológusban, s tudom, nem lesz baj. A szoptatásról lemondtam, s utána védve leszek a további visszaesésekről, majd ha hat az Imuran.


Ne keseredj el azon, amit az orvos mondott. Persze nem vagyok mindentudó, de kérdezz meg több orvost is a babavállalásról.

2012. febr. 21. 13:45

Sziasztok!


Hú jó sok téma felmerült itt tegnap óta, akkor most igyekszem én is reagálni szép sorjában.

Myra a dokim „a nem vészes dolgot” nem az egyes autoimmun betegségekre mondta, hanem a primer sjögrenre. De azt sem úgy, hogy ezt nem kell komolyan venni, hanem hogy pl a lupuszhoz, RA-hoz képest jobbak a kilátások. Ez a betegség – mivel a könny- és nyálmirigyeket támadja, így leginkább szárazságot okoz, aminél csak a tüneteket lehet enyhíteni műkönnyekkel és műnyállal. Ezenkívül az ízületek is érintettek lehetnek, de nem deformálódnak. Azért ez jó. Szövődmények itt is lehetnek pl. tüdő, vese, de hát ezért van a kontroll. Én még mindig az Irgalmasrendibe járok, és nekem csak egy csőnyi vért vettek.

Az imurant sjögrenes topikban már láttam, ha jól emlékszem ezt azért adják, hogy legyengítsék az immunrendszert.. Csak azt nem értem neked szülés után minek? Akkor az immunrendszer szerintem még eleve gyenge. Fú nem tudom, fogékonyabb lehetsz a betegségekre. Tuti hogy ezt kell szedned? A tejedet nem lehet simán elapasztani? Egyébként ha császáros leszel nem is biztos, hogy beindul a tej, azaz lehet nem is lenne szükséges a gyógyszer. Nekem az első gyerekem császáros volt, és annyira nehezen indult be a tej, 1,5 hónapig tudtam csak szoptatni. Ha jól értelmezem ez a tejelapasztó gyógyszer hormonos.. viszont úgy tudom autoimmun betegeknek nagyon nem ajánlott hormonos gyógyszereket szedni, mert az meg erősítheti a tüneteket.. Fú erre kérdezz rá nagyon!


Bernadett: nálad akkor most sjögren van végülis? Kimutatták a vérből az antitesteket? Nekem a dokim azt mondta, a diagnózishoz kellenek az antitestek, azért kérdezem. Főleg, ha még sjögrenes tüneted sincsen.. persze kialakulhat, mint nálam is a nem differenciált autoimmunból sjögren. A másik dolog meg az, hogy igen a hajlamot lehet örökölni.. csakhogy szerintem itt más okozta nálunk. Az én családomban senkinek nem volt autoimmun betegsége, de még csak reumája sem, akkor ez mégis mi? Én esküszöm lányok ezt vmi étel okozza, vagy vmi összetevője. Annyi mérget megeszünk, ráadásul én azért 18 évig elég egyoldalúan táplálkoztam. Ezt inkább valószínűnek tartom.

Laura említetted a lisztérzékenységet. Tényleg te voltál már ilyen teszten?

Myra neked a cukor miatt nem lehet pékárut enni vagy a glutén miatt?

Laura még egy dolog, az hogy az első baba császáros volt, nem jelenti azt automatikusan, hogy a következő is az lesz. Erre élő példa vagyok én. Sőt a másodiknál még epidurálist is kaptam, pedig előtte egy másik doki azt mondta, hogy olyannál nem adnak epidurált, aki császárral szült. Én mégis kaptam, és csajok, aki teheti, kérje, én anélkül tutira nem szültem volna meg a lányom. Viszont ha a két szülési forma közül kellene választanom 1000X inkább a hüvelyi szülés. Császár után én úgy ki voltam, szinte csak feküdtem, és még 1 hónap elteltével is érzékeny volt a vágásom. Nyilván Myránál más a helyzet, mivel az programozott.

A vizesedés is normális az utolsó trimeszterben, nem mindenkinél van ez, nálam semmi ilyen nem volt. A só visszatartja a folyadékot, azért nem jó.

Szúr az oldalad: normális dolog, örülj neki, ott a baba! :-) Tényleg mikor mész nődokihoz? 5-6. hétben már van szívhang!

334. LauraJones (válaszként erre: 331. - Myra_Myra)
2012. febr. 21. 09:49

Szia Myra!


Köszönöm. Nem sokára szülni fogsz, ez annyira fura nekem... A császár az miért lesz? Nem értek hozzá, csak annyit tudok, hogy ha a korábbi baba is úgy született meg, akkor a következőknek is úgy kell. Ha lehetne én szeretnék császárral szülni, az nem fáj úgy, nem igaz?

És miért altatásos? Vagy minden császár az?

A vizesedés a baba miatt van? És mi köze a sónak hozzá? Én annyira tudatlan vagyok :(


Az hogy szúr az oldalam, az természetes dolog, vagy rossz jel? A hasam alul bal oldalt, talán a méhen nem?

2012. febr. 21. 09:45

Bernadett, nyugiii. Én kérdeztem anno, hogy nekem is volt egy nagynéném, aki SM-es volt, és hogy lehet-e köze hozzám. Azt mondta, hogy még az sem jelentene semmit, ha anyukámnak lenne.

Szóval szerintem ez nem öröklődő.


Sajnálom, hogy ez a doki így elkeserített. Én azt mondanám, hogy ne gondoljunk arra, hogy mi történhet velünk a jövőben, mert akkor elég borúsak lehetünk. Semmi jó kilátás nincs az élet semelyik területén sem... Ezért nem élhetünk úgy, hogy állandóan erre gondolunk.

Semmire sincs garancia!

Én azt mondom, hogy ne szomorkodj!

És ha valami oknál fogva tüneteket tapasztalsz a lányodnál, semmi nincs elveszve, időben kiszűrhető, lehet, hogy még gyógyítható is!

Sajnos egyre több az autoimmun beteg. (lényegében a lisztérzékenység is az). Nem hiszem, hogy az öröklődés az oka, sokkal inkább valami más.


Fel a fejjel!!!

2012. febr. 21. 09:23

Sziasztok!

Akkor elmondom mit mondott a doki, nem akartam a tegnapi napot ezzel elrontani, de annyira kiakasztott...nem is tudom jól összeszedni a gondolataimat...felvette a kórtörténetet (most találkoztunk először), szóba került a családban előforduló autoimmun betegség is, illetve a lányom is. A családi előzményeknél már eléggé rázta a fejét, "rossz gének, rossz prognózis" :-S Na ezen túl is siklottam volna, mondtam neki, hogy nincsenek tipikus Sjögrenes tüneteim. Válasz: majd lesznek...itt már kissé elszontyolodtam...kérdeztem tőle hogy miért ennyire fontos a családi dolog, tudtommal az autoimmunnál csak a hajlam öröklődik, nem a betegség és én szeretnék (mindennél jobban...) még egy babát. Erre jóformán azt nem mondta, hogy nem vagyok normális. "Ő nem mondja hogy ne szüljek", csak éreztette hogy ez a véleménye. Azt mondta a statisztika szerint 1:20-hoz az esély hogy beteg lesz, szerinte inkább 1:10-hez. Figyeljem a lányomat is mikor lesz beteg. Végigbőgtem a hazautat...Ti mit tudtok erről, nektek mit mondott az orvos az öröklődésről? Tudom, hogy nem ugyanaz a betegségünk de mégis autoimmun. Most nagyon magam alatt vagyok, jobban mintha rólam lenne szó, de hogy a lányom... :-( Azon gondolkoztam a Sjögren pl. 40-50 év közti nőknél tipikus, akik már jócskán túlvannak a családalapításon, akkor most ők akasszák fel magukat? :-SSS A rákra való hajlam is öröklődik, a rákosokat mégsem ítéli el senki ha szülni akar. :-( Minket miért?

2012. febr. 20. 21:18

LauraJones, szívből GRATULÁLOK, ez egyértelműen pozitív teszt! :))) Nagyon de nagyon örülök és ezerrel drukkolok! Nem lesz semmi baj, én is lassan szülök és nálam sincs semmi. De jó hogy Te is babát vársz!!! :)


Full up, köszi, kicsit rendeződni látszik a derekam, most sokkal jobb. Inno Rheuma krém segített. Kilók is jöttek fel, igazad van, de nagyrészt víz, kezem-lábam vizesedik sajnos, emiatt sómentes diétán vagyok 2 hete. Sem só, sem fűszerek, sem pékáru. Kicsit nehéz, de megállom, mert azt mondták, kórház lehet belőle, s ezt nem akarom :( Jövő héten megyek orvoshoz (nőgyógyász), kiderül, mit mond.

Ma voltam a II.rutin vérvételen, cukorterhelés is volt, kellemetlen volt a cukros lötty még citromlével is, plusz ugye 2 szúrás...de túl vagyok rajta.


A névválasztási ötletet köszönöm, még nincs döntés. D betűvel kezdődik a párom vezetékneve, majd körülnézünk még a nevek közt. Nekem fiúban nem nagyon van, ami igazán tetszik, lányban sok lenne... de majd kitaláljuk.


Nbernadett, azt hiszem Te kérdezted, a 26.hétben vagyok. Szülni a 38.héten fogok, azaz pont 3 hónap. Altatásos programozott császár lesz.


Fupp up, azt mondta a dokid hogy nem vészes mert "csak" egy autoimmunod van? Ezt nem egészen értem. Konkrétan a Te Sjörgened nem vészes, vagy az ha valakinek "csak" egyféle van?

Immunpanelt nekem is levették, tizenhat kémcső volt azt hiszem, de nekem néztek pluszban trombózis-gyanút is. Neked hol csinálták? Nekem a Honvéd Kórházban. Nekem minden de minden negatív lett. Ezért is írtam azt régebben, hogy egy immunpanel nem feltétlenül teljes, mert pl a Devic-hez aquaporin-4 szintet kell nézni, azt meg pont nem nézik immunpanelnél... De persze én örültem nagyon, hogy minden más negatív. A pécsi immmunológus professzor is azt mondta, jó hír, hogy minden más negatív. Drukkolok hogy Neked is így legyen! :)


Nbernadett, várjuk a leírást, amit a dokid mondott. Mindenből lehet tanulni, ha leírod majd, mindenképpen hasznos lesz. De bármi is van, ne keseredj el, hallod? :)


Én is megyek szerdán a neurológushoz ( az én betegségem hozzá tartozik, az immunológushoz egyelőre nem megyek, messze van, persze ha bármi lenne, mennék ), de szerintem semmit nem fog mondani.

Lehet régebben már írtam, de szülés másnapjától szednem kell majd az Imurant (szedte ezt valaki?), és emiatt nem tudok szoptatni, ezért fognak adni valami tej-elvonó gyógyszert, ami sajnos fel fogja borítani a hormonháztartásomat...ezt eddig nem tudtam, csak azt hogy nem lehet szoptatni. Most ettől is tartok, hogy milyen gyógyszer lesz s hogyan fog rá reagálni a szervezet.


Jó éjt, lányok!

2012. febr. 20. 20:36
Én meg voltam délután az immunológusnál. Majd elmesélem mit mondott, nem rontom el ezt a szép, örömhírrel járó napot. Olllyyan jó volt várandós lenni, olyan jó Neked! :-)
2012. febr. 20. 20:04
Köszönöm :) ez olyan hihetetlen :)
2012. febr. 20. 18:51
POZITÍV!!!! Hatalmas gratula Nektek!!!!!!!!!!!
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook