Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szülni valamilyen autoimmun betegséggel fórum

Szülni valamilyen autoimmun betegséggel (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
387. LauraJones (válaszként erre: 386. - LauraJones)
2012. márc. 2. 16:07

szerintem ebben nincs leírva semmi...

de akkor mitől nem jött meg? és mitől éreztem, hogy szúr az oldalam, és mitől voltak pozitív tesztjeim??? :'(((

386. LauraJones (válaszként erre: 385. - Nbernadett)
2012. márc. 2. 16:01

Semmit nem mondott, illetve egy valamit szakmai nyelven, és mivel nem értettem, nem is emlékszem rá...

a nőgyógyászati ambulancián voltam

ő maga mondta hogy jövő héten csináltassak egy jobb uh-t...

a leleten az van, hogy:

"közepesen tág hüvely, ép portio, zárt méhszáj és nyakcsatorna, kisebb lúdtojásnyi méh anteflexióban helyezkedik el, környezetében kóros képlet nem tapintható" és ennyi...

az eleje gondolom normális, de mi van a lúdtojással???

mi az hogy induló vetélés??? meg lehet állítani?

:'(((

2012. márc. 2. 15:28

Sziasztok!

Myra örülök, hogy veled (nagyjából) minden oké! Nem csíp ha pisilsz? Azért vedd komolyan, a hólyaghurut árthat a babának is! Persze nem megijeszteni akarlak csak ne hagyd magad lerázni!! Magamról írok később, a párom éppen úton van hazafelé az immuneredményeimmel...


Laura: a hüvelyi uh. ad sajnos ilyen kis idős terhességnél a legpontosabb képet tudomásom szerint... :-((( Mit jelent a "jobb" ultrahang? Nincs a közeledben fizetős ultrahang? Azok nagyon profi gépek szoktak lenni. Nem írom hogy ne aggódj mert tudom hogy az lehetetlen ilyen helyzetben (a lányommal sokáig feküdtem induló vetélés miatt, nagyon együttérzek veled), de azért még ne add fel!! Pontosan mit mondott a doki? Mert azért más jelei is vannak a terhességnek, megvastagodott méhnyálkahártya stb. amit látnia kell! Szorítok értetek nagyon!!!!


FullUp????

2012. márc. 2. 14:49

Sziasztok! Kétségbe vagyok esve :'(

Az van, hogy ma reggel kicsi véres nyálkás váladékot tapasztaltam. De tényleg keveset, az viszont határozottan pirosas élénk, rózsaszínes volt.

Hívtam a választott dokimat, aki még ugyan nem tudja, hogy őt választanám, külföldön volt, ezért nem vázoltam neki a problémámat, csak megkérdeztem tőle, mikor tudna fogadni hétfőn. aztán neteztem, ezt persze nem kellett volna, mert teljesen kétségbe estem, és minden bajom lett... :(

végül felhívtam a házi orvosomat, aki azt mondta, hogy nem érdemes várni, menjek be az ambulanciára. Ott fogadtak, a doki megnézett hüvelyi uh-val, azt mondta, hogy nem lát babót... :S és vérzést sem. lehet az, hogy egy régi ócska uh-val egy 7 hetes babót nem lehet látni, ha az tényleg ott van a méhben???

mert kicsit tartok attól, hogy mi van, ha nem a méhben sikerült a babómnak helyet foglalnia... teljesen kész vagyok :'(

minden tünetem babóra utalt, még a tesztek is, és a szurkálás... és most még sincs ott???

azt mondta a doki, hogy menjek el egy jobb uh-ra... jövő héten megyek a dokimhoz, gondolom akkor ad majd időpontot a hétre...

valaki valami ötlet, tapasztalat? bármi?

2012. márc. 2. 13:41
Azt kihagytam, hogy ezt leszámítva minden oké, a méhszáj zárt, holnap kezdem a 28.hetet. Csak vasat kell szednem továbbra is. Derekam megint fáj, marad az Inno Rheuma krém rá, nekem bevált.
382. Myra_Myra (válaszként erre: 381. - Nbernadett)
2012. márc. 2. 13:40

Én vagyis mi igen. De a kérdés az, hogy Te hogy vagy? Jobban már?

Nálam új hír nincsen. A nőgyógyász a rossz vizeleti eredményre azt mondta, hogy szerinte hólyaggyulladás, egy csúnya felfázás. Kaptam beutalót ANTSZ-hez vizelet vizsgálatra, pontosabban bakteriológiai tenyésztésre. Hétfőn megyek majd. Gyógyszert egyelőre nem írt, azt mondta, először derüljön ki az ok.

2012. márc. 2. 09:09
Mindenki jól van? Nagy a csend...
2012. febr. 28. 21:03

Laura Jones, most mondta be a Hír Tv, hogy májustól Mohácson megszűnik a szülészet, s így mindenki Pécsett fog szülni. Így már Neked sem gond, hogy Pécsett akarsz :)

Remélem lányok mindenki jobban van, mint tegnap!

379. Myra_Myra (válaszként erre: 378. - Nbernadett)
2012. febr. 27. 15:07

Szia, pihenj és pihenj, amíg tudsz a gyermektől. Medrol nekem tönkrevágta a gyomromat. Nálam úgy volt, hogy 10 napig infúzióban, 1000-1000-1000 mg az első 3 napon, utána csökkentették. A 10 nap alatt javult a látásom. Aztán nem adták gyógyszerben a Medrolt (pesti orvos szerint kellett volna!!!) és megint nullára csökkent a látásom. Aztán kezdték gyógyszerben, 50 mg-tól visszafelé, kb 1 hónapig szedtem, aztán abba kellett hagynom. És így beállt a szemem egy olyan "semmilyen" állapotra, hogy vannak körvonalak, mintha egy sűrű fekete függönyön keresztül néznék, de igazából nem látok. Tehát valamennyit segített a Medrol nekem is.

Terhességet igazából nem ajánlják autoimmun betegségeknél, mert terhesség alatt javul, de utána nagy valószínűséggel visszaesés lesz. Ezért érdemes immunológust megkérdezni, aki ismeri az összes eddigi leletet, eredményt.

378. nbernadett (válaszként erre: 370. - Myra_Myra)
2012. febr. 27. 14:46

Szia

Azt nem tudom mi függ az eredményektől orvosilag, a lelki békém viszont tuti attól függ...sajnos utánaolvastam a neten a terhesség Sjögrennel kérdésnek, nem kellett volna :-(((((( Az ember fogadja meg a saját tanácsait, igaz?

A gyulladáscsökkentőt reumatológus írta fel és szednem is kell még egy jó darabig. A Medrolt tegnap csökkentettem és tegnap meg ma alig éltem, nem tudom van-e összefüggés. Olyan fáradtnak érzem magam hogy egy papírlappal agyon lehetne ütni. Eddig még nem tette tönkre a gyomrom...

Ugyanarra a helyre gondolunk génteszt ügyben szerintem. A lányomat akartam megvizsgáltatni. Most konzultáltam a pasival, azt mondja nem is a gyereket kellene megnézetni hanem engem, hogy nálam genetika-e. Még várok a véreredményekre de szerintem utána megcsináltatom.

Hú, ne haragudjatok többet képtelen vagyok írni, asszem lefekszem míg alszik a kicsi.


Laura jobbulást!!!

377. Myra_Myra (válaszként erre: 376. - LauraJones)
2012. febr. 27. 14:09

Elég az apasági, mert az Önkormányzat ott alapból bekéri azt, hogy nem vagy házas, sem Te sem a gyermek apukája, és nem is élsz senkivel élettársi viszonyban. De ha Ti addig össze fogtok házasodni, akkor tényleg nem érint. Mi pont ma voltunk megcsináltatni az apaságit.


Sajnálom hogy beteg vagy, a lázat mindenképp csillapítsd, a babának nem tesz túl jót. De ha betegen dolgozol, az Neked sem tesz túl jót! Talán jobb lenne kicsit pihenni. Jobbulást!

Mindenki ott szül ahol szeretne, nyugodtan mehetsz Pécsre, gondolom ott a kórház felszereltsége is jobb.

A munkahelyen ált. érdemes megvárni a betöltött 12.hetet, utána szokták elmondani. Ha csak nem fizikai munkát végzel, pl emelgetsz vagy valami olyan üzemben dolgozol, ahol egész nap állni kell. Ha így lenne, a doki táppénzbe tud venni, hogy ne kelljen dolgoznod. Én pl az első terhesség elejétől táppénzen voltam, de nekem a munkahely vacakolt, hosszú lenne leírni.

Femibiont anno én kihánytam, a Gravidát próbáltam, az jó volt. Első gyermeknél. Most ugye semmit nem szedek.

376. LauraJones (válaszként erre: 373. - Myra_Myra)
2012. febr. 27. 09:58

Köszönöm, sokat tisztult a kép :)

A petefészek nyilallás elmúlt :) Viszont este elég szarul voltam, leginkább beteg. Belázasodtam, és minden bajom volt, hétvégén párom gyerekei nálunk voltak, és mind a kettő 38 feletti lázzal feküdt az ágyban. Most úgy látszik rajtam a sor. Eléggé áldatlanul érzem magam, herpeszes lett a szám (ha beteg vagyok, mindig kijön rajtam :(()

Nem tudok ágyban feküdni, mert dolgoznom kell, de kb semmi erőm nincs, mert nem aludtam éjszaka, fázok :( Kész vagyok.

Az hogy sokat köhögök, az árthat a babának??? :S


És választottam egy orvost, akinél jó lenne szülni, még nem szóltam neki, de ezzel is kicsit gondban vagyok. Mi hivatalosan Mohácshoz tartozunk kórházilag :) De én Pécsen szeretnék szülni, egy pécsi orvosnál. A falu, ahol lakom félúton van a két város között egyébként. Szerintetek lehet ebből gond? Vagy oda megyek, ahova akarok?

Egyelőre folsavat szedek, majd femibiont terveztem szedni.

A babáról rokonság még nem tud, szülők sem. :) Majd ha lesz mit mutogatni nekik, illetve kicsit zavarban vagyok, hogyan is mondjam el a szüleimnek... Ez az én hülyeségem, tudom...


7. hét: hányás... Az elvileg csütörtökön indul nálam. Remélem megúszom. Senki sem szeret hányni, hát én sem :S

Hétfőn meg kellene látogatnom a nőgyogyi orvosomat, hogy aztán minden mehessen a maga útján.


A munkáltatónál illik bejelenti, hogy mi van? Vagy a dokitól kell kérni valami papírt?

Fázok, nagyon beteg vagyok :'(

375. LauraJones (válaszként erre: 369. - Myra_Myra)
2012. febr. 27. 09:38

elég az apasági nyilatkozat? mert úgy hallottam, nem is tudom honnan, hogy talán már nem elég ennyi.

mi szeretnénk összeházasodni a baba eljövetele előtt. az gondolom megoldja a helyzetet :)

374. LauraJones (válaszként erre: 365. - Full Up!)
2012. febr. 27. 09:37

Szemcseppeket nekem is kellett használnom az allergiám miatt, de egy-két használatot sem bírtam ki egyikkel sem, mire a dokinő azt mondta, hogy már minden létezőt kipróbáltunk, úgy hogy legközelebb szemészhez kell mennem, mert ő tud még felírni.


Nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy el kell tűrni, hogy csíp, éget, mar...

2012. febr. 26. 21:06

Laura Jones, jöttem a Te hsz-eidre is reagálni.

A táplálkozás sokat segíthet az autoimmun betegek állapotán, de az pl miért van hogy sokkal de sokkal több nő szenved ebben, mint férfi? A hormonok miatt? Vagy miért? Erre nem jöttem még rá.


A 6.heti dokilátogatást az utolsó mensi első napjától számolják. Mindent onnan számolnak, a terhességi heteket, szülést, vizsgálati időpontokat, stb. Így amikor tulajdonképpen a baba megfogan, az ember akkor már "két hetes" terhesnek számít :) Ezért 40 hét maga a terhesség, ami majdnem 10 hónap lenne, de mégis 9.


Kérdezted az érzéstelenítést: ha császárral szülsz, akkor lehet altatásban, olyankor altatnak és nem érzel semmit. És lehet spinálisan, amikor a gerinc mellé adnak egy érzéstelenítő injekciót, utána egy másik szuri, amikor a gerincfolyadékba fecskendeznek szert. Pár perc után deréktól lefelé nem érzel semmit, de magadnál vagy, a szülés részese vagy, utána 24 óra fekvés.

Ha természetes úton szülsz, akkor lehet érzéstelenítő nélkül és lehet epidurális érzéstelenítéssel. Olyankor egy katétert vezetnek be a gerinc közelébe és azon keresztül adagolják az érzéstelenítőt. Amikor kiveszik, már érzed a lábad, ez után 6 órát szoktak feküdni. Ez "csak" érzéstelenít és nem bénít.


Írtad a petefészekbe történő nyilallást, ez is természetes, nemsokára elmúlik. Azt viszont remélem, hogy a hányinger elkerül Téged! Általában a 7.hét körül el szokott kezdődni és kb a 12.hétig tart. Kislányomnál volt, kisfiamnál nem. De majd a többiek is elmondják a saját tapasztalataikat.


Tudod már, hogy fogsz-e saját orvost választani? Van olyan akiben maximálisan megbízol? A Párod és a szüleid örülnek, ugye? Erről nem írtál.

Ezek szerint Neked is javasolták a vitamin szedését. Terhességi vitamint is szedsz? Folsavat szoktak javasolni, de majd az orvosod úgyis szól róla. Izgalmas az első időszak és majd az első ultrahang :))))


Betegség elkezdődésekor nekem semmit nem mondtak. Nekem ugye a látásom ment el, voltam több szemésznél, semmit nem tudtak igazán mondani, illetve körvonalazódott a látóideggyulladás, de semmi több. Küldtek neurológushoz, aki semmi kórosat nem talált. Majd jöttek a vizsgálatok, MR, CT, minden negatív. Közben a látásom a nullára csökkent pár nap alatt. Na akkor magamnak kerestem egy orvost, neten, aki rögön fogadott, ő is vizsgálni kezdett. Miközben itt a helyi kórházban kaptam az infúziós kezelést, itt sem mondtak semmit, konkrétan nem tudták. De nem is találgattak, semelyik orvos sem. A pesti doktornő javasolta a szteroid kezelést amit itt kaptam helyben és benne merült fel a Devic autoimmun. Ő küldött Pécsre és ott lett 100 % a betegségem. Ennyit erről, nálunk senki nem ismeri, háziorvos sem, a szemészek egyike utánanézett miután visszamentem hozzá a betegségem nevével, a helyi neurológusom rendesen áll hozzám és próbál segíteni de ő is megmondta hogy nem volt ilyen betege. Közben persze többféle irányban vizsgáltak, SM és társai, szerencsére azokat kizárták. De a mai napig sokszor felmerül bennem, hogy ha nem keresek magamnak orvost, akkor most ugyan mi lenne a diagnózis....

2012. febr. 26. 13:47
Fullup, Oculotect gél volt amit nekem írtak, de nem váltottam ki. Nem is csepp, hanem sűrű gél.
2012. febr. 26. 13:40

Fullup, szegény, megint szúrtak...jó hogy csak az ujjadat. Én is úgy tudom, hogy attól mert a vérteszt negatív, még lehet valaki glutén-érzékeny. De induljunk neki úgy, hogy Nálad erről szó sincs! :)))

A tej ha gondot okoz, jobb megnézetni, igaz. Én most a terhesség alatt sok tejet megiszok, napi kb 2 litert. A kalcium miatt és mert szeretem :) Üdítőket nem iszok, csapvizet ritkán, az ásványvizet inkább a nyári melegben. Teát iszom sokat, zöld tea és gyümölcstea, elvileg méregteleníti a szervezetet, de most meg azt mondták, ne igyak zöld teát mert a vesének nem tesz jót a túl sok zöld tea. Az ember így legyen okos...

A Te betegségedről több minden van fent a neten, én is nézegettem amikor írtad hogy talán Sjörgen-ed van. Azzal nem segítesz ha mindent elolvasol, tudod. Mindenkinek más a szervezete, mindegyik másképp reagál. Azt szoktam mondani, hogy a gondolatnak teremtő ereje van, s ebben hiszek is. Na persze nem mindenre igaz ez, de legalább egy út a pozitív gondolkodás felé. Én mondjuk abban nem hiszek 100 %-osan hogy minden de minden betegség az agyból indul ki. Biztos hogy van sok, amit az agyunk "produkál" lelki tüneteket és ezekből egy idő után testi tünetek lesznek. De az is igaz valahol szerintem, hogy kell egy kapaszkodó, amitől az ember erőt merít. Ez nálam a családom. Ha nem lenne, lehet már önsajnálat legalján lennék. De nem tehetem. És bár nekem is vannak rossz napjaim, jaj pl az első infúziós kezelésekre sírva indultam el itthonról (minden nap haza engedtek a kislány miatt, akkor volt 8 hónapos). Félek a tűtől, utálom a kórházat, első nap az 1000 mg szteroidot 6 óra alatt csepegtették le, na ott is bőgtem a kórházban, nem lehetett pisilni felkelni, ágytálat kellett kérnem, nem tudtam el tudja-e a Párom látni a kislányt itthon, meg volt ezernyi rossz gondolatom :( Van egy butácska dal, biztos ismeritek, Auth Csilla énekli, az a refrén, hogy "Ma végre jól vagyok és pont, nem érint meg hogy más mit mond, semmit nem bánok meg míg a jókedv tart..." ezt énekelgettem és a végén tényleg elhittem hogy minden rendben. Kicsit mintha programoztam volna az agyam, de legalábbis eltereltem a figyelmem. A lényeg az, hogy NE keseredj el. Sokkal jobb ez a mostani állapot, mintha holnap a fejünkre esne egy tégla s ott maradnánk, nem? Jön a jó idő, ott vannak a gyerekek, lehet menni nemsokára kirándulni :))) Nem vagyunk halálos betegek ( vagy legalábbis nem tudunk róla), megtanulunk együttélni a saját betegségünkkel és kész.

Na szóval a legközelebbi hozzászólásod végén szeretnék egy mosolygós smile-t is látni :)))

A műkönnyeket nem ismerem, sajnos még tanácsot sem tudok adni, ne haragudj. Esetleg olyan műkönny nincs, ami érzékeny szeműeknek való? Én kontaktlencsét hordok, nekem is ajánlottak anno valamilyen műkönnyet (nem használtam sosem, most sem), előszedem majd a papírokat s megnézem, leírom majd.

2012. febr. 26. 13:21

Nbernadett: uh, még olvasni is szörnyű, hogy anno a terhesség alatt mit mondott a háziorvosod, hogy rákos vagy, na ő sem lehetett a helyzet magaslatán! De most hogy írtad hogy magas volt a süllyedésed, én is előszedtem a kislánnyal való terhességem papírjait, a legvégén nekem is 82 volt. Azt nem tudom, hogy aki nem autoimmun beteg, annak is lehet-e magas a süllyedése mindenféle gyulladás nélkül a terhesség során, de úgy tudom hogy igen, lehet.

Abban is igazad van, hogy ha minden orvosi infonak utánanéz az ember, meg lehet bolondulni.... Nekem annyiból van szerencsém (?), hogy az én betegségemről mindössze 1 használható leírás van, a kezelőorvosom honlapja. És találtam egy 8 oldalas cikket ami orvosoknak szól, az Orvosi Hetilap egyik 2009.évi számában, na azt megszereztem és lefénymásoltam, onnan is van némi info. Azt egy orvosi team írta, külföldi kutatások és összehasonlítások után. Nekem hasznos volt. Nem azt mondom, hogy mindent tudni akarok, de szerintem jobb tisztában lenni a tényekkel, mármint ami pontos és megbízható. Külföldi fórumokat is olvasgattam, miután a betegségem kiderült, de azt abbahagytam, mert szerteágazó volt és nem is minden szleng szöveget értettem meg :) Találtam itt belföldön egy hölgyet, akivel néha emailt váltunk, ő is Devic beteg.

Örülök, hogy most jó lett a süllyedésed, ki tudja, mitől, lehet tényleg a táplálkozás miatt. Az immuneredményeidre pedig várj türelmesen, mást nem is tehetsz. Most ettől függ Nálad valami gyógyszer szedés? Vagy "csak" alkalmanként megnézik? Nekem eddig nem mondták, hogy mennem kellene kontroll immunpanel vérvételre, bár az én betegségemre jellemző aquaporin szintet azt majd szülés után nézni fogják. Vagy lemegyek Pécsre és ott megnézik ingyen, kb 4 hét az eredmény... Vagy elmegyek Pestre és 8.000 Ft fizetős vizsgálattal megnézetem ott, kb 2 hét után van eredmény. Máshol sajnos nem tudják nézni. Háááát, császáros műtét után, 2 gyermek mellett hogyan fogok utazgatni, azt még nem tudom, de majd megoldjuk :)

Írtad, hogy sok gyulladáscsökkentőt szedsz. Mire? És azt ki írja fel, a reumatológus? ÉS nem teszi tönkre a gyomrod?

A géntesztről hallottam, Pesten van egy jónevű hely, ahol mindenféle géntesztet elvégeznek, fizetős, én is gondolkodtam rajta. Azért nem mentem végül, mert az is "csak" a hajlamot nézi. És azt hogy valaki valóban autoimmun beteg-e, nem tudja megmondani. Lehetne pl a gyereken csináltatni, de úgysem mondana biztosat, én emiatt döntöttem úgy, hogy nem megyünk. Te gondolkodsz rajta? Magadon vagy a családod tagjain?

2012. febr. 26. 12:59

Sziasztok! Tegnap az apai nagyszülőkhöz kivittük a kislányt, falura, holnap jön haza délelőtt. Tegnap és ma így van időm takarítani, főzés, mosás, stb. Vettünk a kisfiúnak egy Kunert babakocsit használtan (imádtuk a Kunert kocsit, a kislánynál is ilyen volt, csak eladtuk), azt a Párom szétszedte és jól átmostam, súroltam, most kint szárad az erkélyen a napsütésben :) Jól elfáradtam a kádba való hajolgatásnál, de mosógépbe nem akartam betenni az alkatrészei miatt. Átpakolom a kislányom egyik szekrényét is. Este kicsit elmentünk a Párommal és a barátnőmmel kikapcsolódni, zenés helyre, de végül csak 11-ig maradtunk. Nem esett jól a túl hangos zene, a Párom is fáradt volt, így hamar haza értünk.

Holnap délelőtt is ezernyi dolog van, vettünk egy körbetámlás gyerekágyat, azt elhozzuk. Menni kell a Polgármesteri Hivatalba is, apasági nyilatkozatot tenni, mivel nem vagyunk házasok. Laurajones, ez Téged is érinteni fog majd, ha a Pároddal nem vagytok megesküdve. Csak úgy veheti a nevére a gyermeket az Apuka, ha van apasági nyilatkozat, bár Ti még erre ráértek :)

Péntek reggelre elromlott a számítógép is, lecipeltem a gépházat a szervízbe, tegnap délben mentem érte, sajnos megint vírusos volt, de megcsinálták.

Úgyhogy nekem ezek voltak a nem-írás okai.

Most visszaolvasok és próbálok mindenre válaszolni.

Amúgy jól vagyok, a kisfiam erőseket rúg. Egyelőre a védőnőnél voltam a rossz vizeleti eredménnyel, ő azt mondta, epe probléma lehet. Na hát remélem nem lesz!!! Csütörtökön megyek a nőgyógyászhoz.

2012. febr. 26. 10:34
Tudtátok, hogy létezik génteszt, amivel kimutatható az autoimmun betegségekre való hajlam?
2012. febr. 25. 14:50
Hol van mindenki?
2012. febr. 24. 14:32

Full Up!

"Csajok, én marhára parázom, minél többet olvasok, annál jobban belehülyülök ebbe az egészbe." Dettó...ne olvass...a reumatológusom is azt mondta mikor elárasztottam a félelmeimmel az RA+Sjögrent illetően, hogy túl sokat olvasok a neten...igaza van...mindenki másképp reagál, bízz benne hogy nálad nem okoz súlyos tüneteket. Mivel ez ált. a változókor környékén jön elő, sok nő annak tulajdonítja a tüneteket és leél úgy egy életet ki se derül mi a valódi baja. Szóval van olyan is akinél nem lesz súlyos. Reménykedjünk, hogy nálad sem.


Egyébként attól hogy nem mutatta ki a teszt még simán lehetsz gluténérzékeny!!!

2012. febr. 24. 13:13

Helló Lányok!


Tegnap voltam gasztron, a dokinő csinált egy gyors gluténtesztet (ujjból szúrtak) és negatív lett. Úgyhogy gluténérzékenység kizárva. 5-én lesz még egy éhgyomri laktózérzékenység vizsgálat, az szinte biztos pozitív lesz, mert a tej nálam mindig is okozott problémát, no de ez lenne a kisebb baj.


Valamelyikőtök írta, h a süllyedése most jobb lett. Ez egy nagyon érdekes dolog, nálam állandóan változik. Szerintem ennek nincs is jelentősége, hiszen autoimmunosok vagyunk, a szervezetünk állandó gyulladásban van, hol kisebb-hol nagyobb a baj. Terhességnél nekem kicsit volt emelkedett olyan 30 körül. Most legutóbb az AST-m is piszok magas 285.., süllyedés 19. Na de az AST-nek mi köze van az autoimmun betegségekhez? Az ált. gócnál szokott emelkedni, bár a tej még talán okozhatja..


Nálam mandulaműtéttel indult a betegség. A magas reumafaktor már megvolt, és a mandulámat gondolták bajosnak. Mondjuk az is rossz volt ugyan, tehát végülis nem kezeltek félre. Csak a magas RF-et nem a mandula, hanem ez a sjögren okozza.


Laura azon, amit írsz nem lepődöm meg, sajnos ez az egészségügy. És én attól félek, ha egy nap ez a sjögren bedurvul mi a fenét fogok csinálni.. ugye a dokinőm azt mondta ez nem annyira durva autoimmun b., nos ehhez képest a naturszigetes fórumon a sjögrenről igen durva dolgokat írnak. Csajok, én marhára parázom, minél többet olvasok, annál jobban belehülyülök ebbe az egészbe.


Myra minden elismerésem neked, le a kalappal. Én nem biztos, hogy erre képes lennék. Hihetetlen akaraterő van benned, és azt hiszem ehhez a betegséghez ez kell, máskülönben nem is lehet.


Írtok még az immunreneszer túlműködéséről.. hát én már ebben sem vagyok annyira biztos, mostanában fiam hazajön az oviból én már beteg vagyok másnap. Ha olyan szupi immunrendszerem lenne, szerintem nem kapnék el minden kis bacit.


A másik gondom: elkezdtem műkönnyezni, de nem bírja a szemem, ég, csíp viszket.. Most mi a fenét csináljak? Ahhoz, hogy a szemem ne fekélyesedjen a jövőben, a szárazság miatt kell a műkönny.. Próbáltam a kontaklencsés szemcseppet is, de az eredmény u.a: mar, csíp, viszket.. Asszem' abba hagyom az egészet, vhogy idáig is elvoltam, ha nem mondják, h száraz fel sem tűnik...

364. LauraJones (válaszként erre: 363. - Nbernadett)
2012. febr. 23. 15:05

hát ez nagyon érdekes... :S


Egy kicsit más: emlékeztek még arra, hogy titeket mivel kezeltek félre a betegség elején? Volt-e valami, amit először benyögtek, vagy rögtön tudták, mi az?


Nekem sok mindent mondtak. Az üzemorvosom szerint tűszős mandula gyulladásom volt, ez mindent magyaráz, és még a tüszőt is látta a torkomban... A fül orr gégész még csak halovány jeleket sem látott arra néhány nappal később, hogy nekem azt megelőzően tmgy-om lett volna. Hát itt elkezdtem kételkedni.


Akkor a másik vicces az volt, amikor a sebész orvos, akihez privát mentünk el, elküldött röntgenre, majd közölte velem hogy 2 hét múlva menjek vissza. Akkoriban nagyon fájt mindenem. Ez normális? 2 hétig dögöljek meg, nem igaz?


Most már csak mosolygok ezen az egészen. Szerencsére, és remélem, hogy ettől rosszabb sosem történik velem.

Ahogy veletek se' történjen!!!

363. nbernadett (válaszként erre: 361. - LauraJones)
2012. febr. 23. 14:47
Látod nekem normális, holott erőteljes panaszaim voltak és a véreredményem sajnos nagyon a Sjögren felé tendál :-((((((((. Mégis jó a süllyedés. Számomra is felfoghatatlan. De mondjuk elég sok gyulladáscsökkentőt szedek. Az ultrahang pedig pár napja kimutatta a pajzsmirigyemben és a nyálmirigyben a gyulladást ennek ellenére mégis jó a süllyedés értéke! Én se értem hogy van ez...
362. nbernadett (válaszként erre: 353. - LauraJones)
2012. febr. 23. 14:45
Nemcsak azért pártolom egyébként a zárt klubot, mert több mindent meg lehet beszélni, nyíltabban és őszintébben mint egy nyíltnál hanem mert már párszor megégettem magam, olyanok is olvasták a hsz-mat akik nem éppen a legjobb szándékkal közeledtek felém. De persze csak egy ötlet volt. Úgy szokták csinálni, hogy beengednek mindenkit de aki nem aktív azt kizárják.
361. LauraJones (válaszként erre: 349. - Nbernadett)
2012. febr. 23. 10:54
A süllyedés érték lehet valaha is normális? Az ugye a gyulladásra utaló jel. Akkor is van gyulladás, ha nincs tünet, pl amikor valaki jól van, vagy stagnál? Mozog a süllyedés érték?
360. LauraJones (válaszként erre: 348. - Myra_Myra)
2012. febr. 23. 10:51
És az lehet, hogy fittebb vagyok, mint baba előtt??? Vagy ez mondjuk pusztán csak a tavasz közelség miatt lehet?
359. LauraJones (válaszként erre: 347. - Myra_Myra)
2012. febr. 23. 10:50
Sajnálom :( De remélem, hogy mihamarabb rendbe jönnek a dolgok, és tiszta fehérje, aceton mentes lesz a következő teszt :)
358. LauraJones (válaszként erre: 346. - Nbernadett)
2012. febr. 23. 10:49
:) nagyon ráfért már a házra is. ma rossz idő van kint, köd, és hideg. Pedig a földszint még rám vár... :S
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook