Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szülni valamilyen autoimmun betegséggel fórum

Szülni valamilyen autoimmun betegséggel (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2012. márc. 12. 07:23

Jobbulást a családnak! Neked pedig főleg! Én vagyogatok. A gyomrom tesz a sírba, nagyon ég, nem tudok nagyon mit kezdeni vele, csak ha állandóan eszek pl, de akkor meg attól vagyok ki. :S

Hányinger, meg hányás még nincs ... De fáj a torkom, pénteken voltam a gégésznél, mert gombócos volt a torkom, és előtte való nap annyira zavart, hogy elkezdtem öklendezni, és hányás lett belőle... :S Na szép.

Persze a gégész azt mondta, hogy semmi kórosat nem lát, érez... Annyira azért nem nyugodtam meg, mert a gombóc még most is ott van, és csak úgy spontán is nagyon zavar...

A gyomorégés lehet a baba miatt, na de a torokgombóc????


A héten itt voltak a párom gyerekei, kimentünk kicsit görkorizni, jól esett, azért persze vigyáztam magamra, semmi durva manővert csináltam, amiből bukás lehetett volna :D


Most meg hétfő van, annyira utálom. 10 perc múlva dolgoznom kell... :S Rémes... De az vigasztal, hogy a héten csak 3 nap!!! Juhhhúúú!

Mit terveztek a 4 napra?

Én akarok palántázó dobozba magokat elrakni, meg el kellene ültetnünk még egy almafát, mert a kutyák télen lerágták... :S Körbe van kerítve, de azt is lerágták... Így egy kicsit alacsony lett :)

Meg pihi, lustálkodás :) Jó lenne kicsit festeni is, már több mint egy éve festettem utoljára valamit :S

2012. márc. 11. 13:04

Sziasztok, nálunk mindenki beteg :( Vagy a kislány elkapta a zenebölcsiben ( heti 1x viszem foglalkozásra ) s Ő fertőzött végig mindenkit, vagy a Párom a munkahelyén. Kínlódunk, mert a Páromnak eleve gyakran vérzik az orra s a sok orr-fújás nem tesz jót Neki... A kislány üvölt az orrszívó-porszívó használatakor... Én meg max 2 naponta merek 1 Neo-Citrant meginni, mert nekem azt mondták, C-vitamint ne nagyon az autoimmun miatt. Tudom nem komoly betegség csak nagyon kellemetlen.

Készülünk a szerdai ultrahangra :)


Laurajones, hogy vagy? Mi van a rosszullétekkel? Remélem legalább azért hétvégén pihensz.


Full up, valami tudat alatti dolog lehetett hogy nem mentél gasztrora :))) Amúgy ne aggódj, nem ciki új időpontot kérni.

Nem tudtam hogy a lányod is tejérzékeny. Akivel szültem, az ő kislánya is az lett, de mire 1 éves lett, teljesen kinőtte. Amúgy a mi lányunk is tápszert kap még esténként, a sima DM-eset.


Köszönöm a nevekkel kapcsolatos véleményeket, valószínűleg Patrik lesz a kisfiú, hagyom hogy a Párom döntsön :) Full up a kisfiad is Patrik :))) nem tudtam.

2012. márc. 9. 13:04

Sziasztok!


Ha tejérzékeny vagy, akkor a laktózra vagy érzékeny. Ami nincs a kemény sajtokban, és nincs a fermentált tejtermékekben, mert ott a tejsav baktériumok a laktózt már átalakították tejsavvá. Szóval sok mindent ehetsz, ami tejtermék. Így ca-hoz is hozzájuthatsz kellő mennyiségben!

2012. márc. 9. 09:22

Jó reggelt!


Képzeljétek elfelejtettem visszamenni gasztrora. Tegnap úgy belemerültem egy nagyobb munkába, hogy totál megfeledkeztem az egészről. Uh tök ciki lesz új időpontot kérni, de hát mit csinálhatok? Na ilyen még nem volt velem.


Laura a pihenést vedd nagyon komolyan, és amit a dokid felírt gyógyszert szedjed mindenképp! Az első 12 hét nagyon veszélyes időszak, nem véletlen sportolni is csak módjával érdemes. Ha túl leszel az első trimeszteren már sokkal jobb lesz, de addig még azért sok idő van.


Myra a tejdiétát fogalmam sincs, hogy fogom kivitelezni. Annyiból könnyebb, hogy a lányom is tejérzékeny, de ő már 2 hónaposan is problémás volt. Neki olyan szempontból talán még könnyebb, hogy kapja a milupa peptit 2 tejfehérjementes tápszert, és szerencsére -a rossz íze- ellenére is szívesen eszi. Tehát neki ezzel a Ca és tsai pótolva vannak. Én viszont nem tudom, hogy ne kezdjek-e el szedni Ca-ot vmilyen formában, nem szeretném ugyanis, ha a fogaim is tropára mennének. Egyébként beleolvastam a Szendi féle könyvbe és ott írja is, hogy tejallergia is beindíthat autoimmun folyamatot. Lányok nekem ez vhogy elfogadhatóbb magyarázatnak tűnik, mint az, hogy örököltem (hisz a családban mindenki makk egészséges).

Nevekkel én elfogult vagyok, legalábbis ami Patrikot illeti, a fiam miatt. De egyébként mindegyik szép. Én amúgy egy Dominikot sem ismerek, Martin egy van a fiam ovis csoportjában.

:-)

2012. márc. 9. 08:40

Laura megint csak neked (bocs de csak a reggeli kv közbe néztem be), mert tárgyalásra kell mennem: NEHOGY ABBAHAGYD!!!!!!!!!!!!! A 12. hétig szedni kell!!! Ezt a szervezet maga is termeli, így túladagolni nem lehet, ha már nincs rá szükség nem hasznosítja.

Sziasztok!

2012. márc. 9. 06:25

Én spec egy Dominiket sem ismerek :P

Egyik unokatesóm Martin, az is szép név :)

411. Myra_Myra (válaszként erre: 410. - LauraJones)
2012. márc. 8. 15:57
Köszi :) A Páromnak tetszik a Patrik nagyon, nekem inkább a Martin. A Dominik is szép, csak kicsit sok van belőle :)
2012. márc. 8. 14:38
Tetszetősek, mind :D nekem talán a Patrik legelöl :)
409. Myra_Myra (válaszként erre: 408. - LauraJones)
2012. márc. 8. 13:47

Szia, szerintem ha a doki ennyit írt fel, akkor szedd végig. Vagy legalábbis addig, amíg nem mész hozzá s nem néz meg újra. Szóval én a helyedben szedném.


Lányok, mi a véleményetek a Dominik, Martin, Patrik nevekről?

408. LauraJones (válaszként erre: 407. - Nbernadett)
2012. márc. 8. 10:59

értem. szigorút nem mondott, csak hogy pihenjek. dolgozok mellette, ami többségében ülő munka.


Gondolom az egésszel kapcsolatban van az, hogy pecsételtem kicsit, ami azért volt, mert van egy vérömleny a méhben, és ez azért van, mert sárgatest elégtelenségem van?

valahogy így gondolnám el...


viszont pecsételés megszűnt... szerintetek továbbra is szedni kell akkor? van olyan, hogy rosszat csinálok azzal, ha szedem? a doki 60 szemet írt fel, ami két doboz, és 3x1-et számolva, az 20 nap... Ez nem rövidtávnak tűnik...

Ezalatt az idő alatt elvileg megyek hozzá UH-ra is. Gondolom, akkor csak megmondja, hogy szednem kell-e még, vagy mi van. De addig?

2012. márc. 6. 16:37

Laura nekem 3*2 Utrot kellett naponta...a 12. héten átveszi a méhlepény a sárgatesthormon termelés szerepét, azért nem kell utána. Most azért kell pótolni mert a szervezeted már, a méhlepény pedig még nem termel eleget.

Ja és nekem szigorú ágynyugalom volt, másfél hónapig feküdtem...

2012. márc. 6. 15:02

Sziasztok!


LauraJones, szívből örülök, nagyon bíztam benne, hogy ott a baba! :))) Veled örülünk mi is :) És hogy már szívhang is volt, az külön öröm! Közben NBernadett írta, Utrogestan, én is hallottam róla, a közvetlen környezetemben is volt kismama aki használta és minden rendben volt vele és a babával is, egészségesen született. Persze az ember aggódik, de nem kell, minden jól fog alakulni és karácsonykor már a baba lesz az ajándékotok a fa alatt :)))

Az hogy a magánorvosok behívnak pénzért aztán van amit sztk alapon végeznek el, ebbe bele kell törődni, ez mindenhol így van, nálunk is... Kérdezted a szülésért adandó (?) pénzt, nevezzük hálapénznek. Ha magánorvost fogadsz a terhesgondozáskor, akkor gondolom ő vezeti le majd a szülést. Félidőnél ( 20.hét körül ) ha magától nem mond "árat" a szülésre ( mert sajnos van aki mond ), akkor a magánorvosi díj 10x-ét szokták adni. De akinek nincs annyi, az kevesebbet. Az én orvosomnál a vizsgálat 5.000 Ft/alkalom, előző gyermeknél is ennyi volt, mi 50.000t adtunk neki s most is ennyit fogunk. Mert a gerincérzéstelenítőt nem ő adta, hanem az anesztes orvos, szóval az nem a dokim hibája volt. Én a mostani császárnál szeretném elköttetni magam, nem szeretnénk több babát és ki tudja nem lenne-e veszélyes, már 34 éves vagyok, meg az autoimmun, stb... a császárral egyidejűleg ezt is megcsinálják s utána nem lesz gond a védekezés sem.

Általában az első 30 hét alatt havonta 1x kell visszamenni a nődokihoz, utána 3 hetente, persze ha nincs extra probléma. És majd ne felejts el a védőnőhöz is menni, a 12.hétig mindenképpen kell, de előtte is mehetsz, hiszen már van szívhang, ez a terhesség "bizonyítéka" orvosilag. Én a 8.héten voltam a védőnőnél. Területileg tartozol valahova, s oda kell menni, ő ad kiskönyvet s először adatokat vesz fel, és majd a kötelező vérvételekre ő adja ki a beutalót. Még odébb van, de nem árt addig is megtudnod, ki a védőnőd. És majd ahhoz hogy kapj támogatást a szülés után ( anyasági támogatás, 1x-i összeg, nettó 64.000 Ft, kell minimum 4 pecsét a kiskönyvbe, hogy megjelentél ).

Autoimmun és nőgyógyász: nekem is azt mondta az immunológus, hogy nem feltétlenül kell olyan nőgyógyászt keresnem, akinek volt már autoimmun kismamája. Elég ha a neurológusom lát rendszeresen a terhesség alatt (is). Oda havonta járok, plusz nekem a szemészetre is kell két havonta.

Ja és alapból most akkor elvileg én sem lennék autoimmun beteg, mert a 15 kémcsőnyi immunpanel nekem is negatív lett....szóval érdekes kérdés ez, ki számít annak és ki nem... én annak mondom magam, mert nekem az immunológus ezt mondta.

A cickafark teát én nem ismerem, butaságot meg nem akarok írni, de majd a többiek segítenek benne.


Full up, uhhhh, meleg vizes lötty? El is hiszem hogy rosszul voltál tőle. Én amikor a cukorterhelést csinálták, 2 dolgot kértem a nővérkétől: engedje beletenni a citromlevet és legyen a víz jéghideg. Melegen meg sem tudtam volna inni. Nem értek ehhez a teszthez, de ha az eredményed 4x-ese a határértéknek, az tényleg nem túl jó :( Akkor életmódváltás Neked, diéta. Ilyenkor az merül fel bennem, hogy a családnak hogyan főz az ember, meg sem lehet kóstolni? Amikor és Update-tel leadtam 25 kilót pár éve, én kóstolgatás nélkül főztem és rendeltem az ételt magamnak.


lányok, jövő hét szerdára bejelentkeztem Pestre a Magzati Diagnosztikai Központba, itt voltunk 18 hetesen is. Most 29 hetes leszek és inkább megnézetem a babát ott 12.000 Ft-ért, mint itthon ingyen, mert itt vacak az UH és futószalag-szerű az egész :( A Párommal megyünk majd, s meglátogatunk 2 pesti ismerőst is, összekötjük a kellemest a hasznossal. Már várom a jövő hát szerdát, újra látjuk a kisfiunkat, remélhetőleg már baba-arca lesz :)

2012. márc. 6. 14:49

Pontosan. sárgatest elégtelenség. És azt kaptam :D Mindjárt 60 szemet :S Napi 3.

A doki azt mondta, hogy 03.19.ei héten menjek UH-ra, ami 2 hét. Meg azt mondta, hogy addig nem múlna el ez a nyavalya, akkor menjek vissza azonnal...


De ugye azt csak akkor fogom megtudni, hogy elmúlt-e addig, amikor már ott leszek :D nem igaz? na mindegy...


És Bernadett, miután abbahagytad a szedést, később volt valami panaszod? Vagy valami amire jobban oda kellett figyelned?

2012. márc. 6. 13:50

Sziasztok!

Laura most csak neked: velem pontosan ugyanez volt, sárgatest elégtelenség. Gondolom Utrogestant kaptál rá, én is azt használtam. Nyugi ez elég sok nőnél előfordul, dugdossad rendesen a 12. hétig és nem lesz baj, nálam itt a bizonyíték!!! ;-) Nagyon örülök, hogy minden rendben, a szívhangnak meg még jobban!!!!

Rohannom kell...

403. LauraJones (válaszként erre: 402. - Full Up!)
2012. márc. 6. 12:55

ez a teszt durvának tűnik. :S És szerinted ez olyan valami lesz, amit egy diétával helyre lehet hozni, vagy szinten lehet tartani? Jó tudom, csütörtökön kiderül :)


Csak olvastam, hogy a cickafarkfű az serkenti a progeszteron képződést. Nem merném inni anélkül, hogy az orvos nem mondaná, mert annyira fostos vagyok :( Én nem értek ehhez, sosem voltam terhes, nincsenek orvos génjeim, azt csinálom, amit mondanak nekem. :( Csak váljon be ez a bogyó.


Apropó, arra van tippetek, hogy közvetlenül a hüvelykapszula után mennyi ideig tanácsos feküdni? Fekszek, meg pihenek, de azért néha fel kell kelnem, mert nem bírom tovább :)

A használatiján nincs erre utaló mondat, sem a neten nem találtam.


Egyébként ez is tök durva. Az én dokim magánban fogad a rendelésén, de tb támogatottan vizsgál. Vagyis ha valami vizsgálat van, akkor azt tb támogatottan csinálja a rendes rendelési idejében... Arra lennék kíváncsi, hogy amúgy sima rendelésén vannak nála "páciensek"? Vagy, hogy pl tőlük mennyit kér mondjuk egy szülésért?

Szóval ma már megmondta, hogy mikor menjek a következő magánrendelésére. A nőgyógyászok maximálisan visszaélnek azzal, hogy a nők alapvetően nem mutogatják fűnek-fának azt, amijük van :D

Holott mindegyiknek az lenne a dolga, hogy az ellátást alapvetően megadja...

Korábban említettem már neki ezt az egész AI dolgot, de sajnos úgy érzem, hogy én sem vagyok abban biztos, hogy mi van velem... Nem tudok magamról semmit. Úgy értem, hogy a neurológusom azt mondja, hogy GBS-em van (vagy volt, mert ez elmúló betegség, ha meg majd még előjön, akkor CIDP-nek fogják hívni, és akkor sajnos előjön többször is)... szóval ezt a szót húzták rám, de az immun szerológiai vizsgálatok szerint (amit 1 hónapig vizsgáltak vagy 15 kémcsőnyi vérből) nem vagyok autoimmun beteg, és ezt így kimondta a neurológusom. Aztán voltam a nőgyogyimnál, mondtam neki, hogy GBS-es vagyok, és babát szeretnék, de nem vagyok AI. Erre kiröhögött, hogy a GBS az egy autoimmun betegség, és neki volt már GBS-es kismamája, és szerinte nem vagyok az.

Most ezt nem hoztam fel, illetve tegnap megemlítettem neki, nem érdekelte túlzottan. Gondolom a vérzéses történet most amúgy is fontosabb.

Szóval igazából most én sem tudom, hogy milyen beteg vagyok, voltam, vagy egyáltalán mi van.

Zavar is...

402. Full Up! (válaszként erre: 401. - LauraJones)
2012. márc. 6. 12:06

Jaj Laura nagyon örülök, látod mondtam, hogy minden rendben lesz. Magánban a dokik olyan lelkiismeretesek tudnak lenni, csak tudnám miért fizetjük a TB-t? Figyi a cickafűteát és társait ha jól emlékszem terhesség alatt nagyon nem ajánlatos inni, vízelethajtó hatásúak. Ha meg eleve pecsételtél szerintem ne iszogasd. Amúgy jók és hatékonyak ezek a teák, csak nem terhesen. A bogyó, amit a dokid felírt elégnek kellene lennie.


A laktózteszt úgy működik, hogy éhgyomorra kb 2 dl meleg vízben feloldanak vmi laktóztartalmú anyagot, aminek ilyen édeskés íze van. Na most el tudjátok képzelni éhgyomorra édes vízet inni... szóval nálam úgy meg tette hatását, hogy még éjjel is fájdogált tőle a gyomrom. Utána 3 órán keresztül fél óránként egy gépbe kell fújni (hidrogénes kilégzés). Normális ha az érték 20 alatt van, nálam rögtön 80-ról indult, utána meg csak emelkedett tovább. Azt mondta az ottani asszisztens, hogy ez kóros, és majd diétáznom kell, de ezt majd a dokimmal beszéljem meg csütörtökön. Tehát az eredmény már meg van.. csak a diétát kell átbeszélnünk.


Tényleg Laura az orvosod mit mondott az autoimmunitásra? Most ezzel mi a helyzet?

2012. márc. 6. 11:18

Sziasztok Lányok!


Full Up, de jó, hogy síelni voltatok! Napsütés, meg hó, meg jó idő, kint a szabadban, biztos élvezetes lehetett!!! Jó, hogy a szemcsepp is kezd működni, szorítok, hogy ne mondja be az unalmast, és hosszú ideig tudd használni!


Kíváncsi vagyok, mint mond majd a dokid a laktózos eredményekre. azok is csak akkorra lesznek meg?


A teszt nem csal, legalábbis pozitívan biztos nem :) Ezért a pénteki eset után itthon gyorsan csináltam még egy tesztet, ami gyönyörűségesen 2 erős csíkos lett :) Ennyit a bunkó orvosokról... :(


Tegnap voltam a dokim magánrendelésén. Sokra nem számítottam, mert nála a rendelőben egy régi nőgyógyászati asztal van (nem tudom, mi a neve), és ennyi. Azért megvizsgált, és mondta, hogy érez valamit, de menjek hozzá UH-ra. Reggel fél 8ra be is hívott. Az UH gép bazi modernt volt, most nagyon megnéztem :) Lapos digitális, színes gombokkal teli :)))

Látta a petezsákot :D Elég jól kivehető volt, még én is láttam :)) És láttuk a szívhangot is. Azt mondta, hogy számításai és a mért adatok alapján is 6 hetes terhes vagyok pontosan.

a petezsák alatt viszont láttunk egy haenatomat, ami miatt vérezgetek. Erre kaptam egy bogyót, amit használnom kell. Remélem elmúlik a vérezgetés.

Azt mondta, hogy valószínűleg a sárgatest elégtelensége miatt van ott.


Kicsit olvasgattam utána a neten... Ez most azt jelenti, hogy valamiért most nem akar rendesen működni a sárgatestem, vagy alapból is rosszul működött mindig is?

Az egyik írás szerint azok a nők, akikben ösztrogén-dominancia van, sokkal hajlamosabbak a mellrákra... :(


Ti ittatok valaha is pl palástfű-cickafarkfű teát? Vagy valami természetes progeszteron serkentő akármit?

2012. márc. 5. 21:33

Sziasztok!


Laurajones, mit mondott az orvosod?

A pocakom most már elég nagy, bár nekem eleve is van, mert nem vagyok vékony, így van akinek fel sem tűnik...

Igen, valószínű a tápszer mellett döntünk majd. a kislányomat 6 hónapos koráig tudtam szoptatni de akkor lumbágó miatt ( vagy nem is lumbágó volt, hanem a Devic előjele, nem tudni ) injekciókat kaptam s elapadt a tejem. 6 hónapos korától 1 éves koráig a legjobb minőségű Beba Pro tápszert adtuk, ez 2800 Ft egy dobozzal, s egy doboz kb 1,5 hétig volt elég. De akkor még 4x kapott tápszert egy nap. 1 éves kora óta a DM saját márkás tápszert használjuk, az 1300 Ft/doboz, most 2 hétig elég, még reggel s este kap ezt. Nem olcsó, de van benne vitamin, a bolti tejben meg ki tudja mennyi a tényleges tej :(


Full up, örülök hogy Te is írtál :) Síelés???? Nagyon helyes! Én sajnos nem tudok síelni, gyerekként próbáltam, de nem ment. Jó lehetett Nektek, irigylésre méltó! :) A szemednél is jó hír hogy csak első nap volt gond, tényleg az időjárástól és a vakító hótól lehetett. A cseppnek is örülök, hátha beválik a Re-Fresh.

Laktóztesztem nekem még nem volt, nem is tudom hogyan működik, olyan mint a cukorterhelés? Vérvétel, valami lötty, s vérvétel újra?

2012. márc. 5. 14:47

Szombaton megérkeztünk a síelésből, már akartam írni, de egyszerűen annyi házimunka gyűlt össze, hogy nem sikerült. Amúgy nagyon klasszul telt, képzeljétek az ízületeim sem fájtak (ebből is látszik, hogy nem a nagy terhelés jelent gondot, hanem a gyulladás), a szemem az első nap picit vacakolt, de azt az erős szélnek tudtam be, mert másnap jó időt fogtunk ki, és már nem is száradt. Egyébként elkezdtem a re-fresh lencsecseppet használni, úgy tűnik egyenlőre működik.


Ma reggel 8,30-ra kellett mennem laktóztesztre, lányok, katasztrófális lett az eredmény, csüt. lesz a dokim, és akkor már az új étrendemet tárgyaljuk. Nos ezek után a gluténmentes diétát asszem’ félreteszem, épp elég lesz ez is. Amúgy nagyon rosszul viseltem: a lötty után végig hányingerem volt, 4X pedig rohanás, tisztára kikészült tőle a gyomrom.


Myra köszi a szemcsepp-ötletet, ha ez sem válik be, akkor kipróbálom, amit ajánlottál.

Szerintem ne vegyél anyatejet, túl nagy a kockázat, ezek a tápszerek már jók, és 3-4 hónaposan már úgyis bejönnek a gyümik, aztán meg szép fokozatosan a főzelékek. Bennem meg sem fordulna, hogy anyatejet vegyek.


Laura, olvastam a híreket, el nem tudom képzelni mit nézett be így az orvos, de a teszt pozitív irányban nem szokott tévedni, meg hát a tüneteid is egyértelműen terhes tünetek. Ma már biztosan többet fogsz tudni. Mondjuk a kis pecsétlések nem túl jók, de talán itt az elején még belefér, de majd az orvosod úgyis elmondja mi a helyzet. Lehet nem kéne pörögni ennyit az elején. Én emlékszem egész nap csak aludni volt kedvem, mindkét gyerekkel az első 12 hétben. A pihi neked is jót tenne… később már úgysem lehet ;-)


Azt miért mondtátok, h a lisztérzékenységet nem zárja ki a negatív teszt? Akkor mi a fenének csinálták meg nekem? Akkor hogy lehet biztosan kimutatni? Én már teljesen össze vagyok zavarodva.

398. LauraJones (válaszként erre: 397. - Myra_Myra)
2012. márc. 5. 14:34

Köszi :)


Már csak 10 hét :) Hogy eltelt az idő!!! És mekkora pocakod van most? :) Bár nagyjából hiába is mondod, hogy mekkora, úgy sem tudom elképzelni :D

De jó lehetett egy közös egész hetes pihizés, meg otthoni munka, ez az... Gondolom.


A dilemmát illetően én is inkább tápszer mellett döntenék... Csak nem tudod, kitől van a tej, és ha tudnád is, mi a garancia arra, hogy egészséges... És vannak olyan gyerekek, akik sajnos nem tudnak szopizni, azok tápon nőnek fel többnyire, és felnőnek rajta.

A kérdés - lehet durván hangzik - hogy anyagilag lehet-e finnanszírozni a tápot nem tudom mennyi időn keresztül, még akkor is, ha "csak" féláron van. Ha jól tudom 1 zacsi 6000 ft körül van, ennek a fele sem kevés egy hónapra... (talán annyi idő fogy el, nem?)

397. Myra_Myra (válaszként erre: 396. - LauraJones)
2012. márc. 5. 14:16

Szia, jól tetted, hogy kikapcsolódtál és olvasgattál! :) A Párod ezek szerint ezermester :))) Itt a jó idő, ki lehet ülni a napsütésre, én is kedvelem a zord tél után a melegedő tavaszt.

Én tegnap kezdtem a 28.terhességi hetet, pontosan 10 hetem van még hátra, mert a 38.héten megcsászároznak. Most azon filozok, hogy mi lenne a jobb a kisfiúnak, kapjon-e tápszert a kezdetektől ( a gyermekorvos féláron fel tudja írni a baba 6 hónapos koráig ), vagy hordjunk-e anyatejet, amit ingyen adnának de nem tudni, kinek a teje...s van bennem félelem, mert sajnos nem tudni, melyik anyuka milyen betegségben szenved :( És ezt nem rosszindulatból mondom. De szerintem marad a tápszer.

A napok jól telnek, sokat sétálunk, a Párom is szabadságon volt 1 hétig, holnap kezdi a munkát. A derekam hébe-hóba fáj, de kibírható. Az a 10 hét szülésig már nem sok.

Ma vittem vizeletmintát az ÁNTSZ-hez, eredmény a hét vége felé lesz, remélem jobb lesz mint a múltkori. 2 hét múlva lesz esedékes a következő vérvétel (III.rutin) és egy kötelező UH, azt már várom. Mármint az UH-t és nem a vérvételt :)))

Vigyázz Magatokra és GONDOLOK RÁD ma délután!!!

396. LauraJones (válaszként erre: 395. - Myra_Myra)
2012. márc. 5. 07:35

Sziasztok! Tegnap olvastam, hogy a progeszteron hormon növekedése okozhat székrekedést, sőt haspuffadást is... Ez az állandó büfögés szerintem egyértelmű haspuffadás, viszont annyira zavar ez az egész, hogy inkább nem eszek, hogy ne fájjon úgy. Nagyon sok rostosat kéne ennem...


Annyira jó volt a hétvége, kint ültem a verandán és olvasgattam. Nagyon élveztem. A párom szerelte a nagykaput egész hétvégén, olyan színe lett, mintha egy hétig hawaiin nyaralt volna :D

Neked hogyan telt a hétvége?

És hanyadik hétben is vagy már? Miket csinálsz mostanában?

395. Myra_Myra (válaszként erre: 394. - LauraJones)
2012. márc. 4. 21:44

Szia, örülök hogy írtál és annak meg főleg hogy holnap mész "rendes" orvoshoz! :) Meglátod, minden rendben lesz.Nem szabad mindegyik orvosra hallgatni, sajnos a sima sztk-s orvosok nagy része nem úgy beszél az emberrel, ahogyan elvárható lenne. Tisztelet a kivételnek.

Lehet a saját dokid ír fel valami gyógyszert a baba egészsége miatt ( mármint hogy ne legyen semmi baj az első 12 hétben ), a pecsételés miatt.

A pozitív tesztek tuti babát mutatnak, a fáradékonyság is lehet jel, de a teszt az tuti. A gyomrod ha rossz, nem tudom, de mivel már a 6-7.hét környékén vagy, lehet hogy Nálad az émelygés, rosszullét kezdete. Most azt mondom, hogy ez is jó jel, bár tudom, kellemetlen. Talán ad savlekötőt, pl a Rennie-t lehet szedni terhesség alatt is, de majd az orvos megmondja.


Remélem a többiek is jól vannak, írjatok ám! Mindenki élvezte a napsütéses hétvégét? :)

394. LauraJones (válaszként erre: 392. - Myra_Myra)
2012. márc. 4. 14:06

Köszi :) Olyan aranyosak vagytok!

Sikerült lenyugodnom! Ezt a sok stresszt annak tudom be, hogy tapasztalatlan vagyok... :( És a doki is olyan lekezelő, bunkó volt. Semmi olyat nem mondott, hogy az, hogy ő ezt nem látja, nem jelenti azt, hogy nincs ott, csak közölte velem, hogy nem látja és kész.

Péntek óta szombaton, és ma is volt némi pecsételés... Holnap délután viszont megyek az orvosomhoz, ami megnyugtat kicsit...

Biztosan terhes vagyok, érzem, mert egy-két napja, nagyon fáradékony vagyok, igénylem a pihenést, reggel kivág az ágy, de annál hamarabb kész vagyok napközben.


A gyomrom viszont fáj. Nem tudom, mitől, vagy hogyan. Csak fáj, és rossz is, bugyog, meg büfögök, meg nem tudom. Egész nap ilyen. Nem jó érzés. Mitől lehet?

393. Myra_Myra (válaszként erre: 392. - Myra_Myra)
2012. márc. 3. 12:26
" nekem is csak annyit írtak a papírra, hogy megnagyobbodott még és pozitív terhességi teszt. " ---> megnagyobbodott MÉH
392. Myra_Myra (válaszként erre: 384. - LauraJones)
2012. márc. 3. 12:25

Drága Laurajones, ne keseredj el! A lelet amit kaptál szerintem kicsit "semmitmondó", ne haragudj, hogy így fogalmazok. Előrehajló a méh, ez csak egy anatómiai dolog. Az, hogy a méhed meg van nagyobbodva, azaz lúdtojásnyi, mindenképpen jó jel! És ez azt is kizárja, hogy méhen kívüli terhességed legyen. Hiszen akkor növekszik meg a méh mérete, ha van benne babuci. A másik pedig az, hogy pozitívak lettek a tesztjeid, tévesen pozitív terhességi teszt nincsen. Ez is a babára utal. A teszt a szervezetben lévő HCG szinttől lesz pozitív, ez terhesség során kétnaponta megduplázódik, s Neked határozottan pozitív!

Ilyen kis terhességnél általában hüvelyi UH-val néznek, kb a 12.hétig. Elvileg látnia kellett volna az orvosnak petezsákot, még ha szívhangot nem is, mert a szívhangot később látják. De tényleg lehet régi az UH gép. Az időpontokat az utolsó mensi első napjától számolják, de ha valakinek nem 28 naposak a ciklusai, akkor az is jelenthet pár napos csúszást és lehet emiatt nem látszódott a petezsák. Vagy az is lehet, hogy nem középidőben volt peteérésed, hanem kicsit később, s akkor a baba is még nem 7 hetes, hanem lehet hogy csak 6 hetes. Nekem a 6 hetesen petezsákot láttak de azt is nehezen, pedig nekem is hüvelyi UH volt. Két héttel később mentem vissza, addigra volt szívhang is. A legelső vizsgálatomon ( saját dokim nekem is külföldön volt, sztk-ba mentem ), nekem is csak annyit írtak a papírra, hogy megnagyobbodott még és pozitív terhességi teszt. Ezt tapintással nézték, az Uh csak 4 nappal később volt.

Nem vagyok orvos, de szerintem ne legyél szomorú, semmi nincs veszve!!!! A pici vérzés előfordulhat, de az sem jelenti azt hogy a baba ne maradt volna meg. Ha tudsz, pihenj addig, amíg nem kerülsz a saját orvosodhoz.

Én bízom benne, hogy nincs semmi baj. Ha nincs további vérzés, az mindenképpen jó jel!!! Meglátod, jövő héten ott lesz a petezsák és 2 héttel később már hallhatod a szívhangot is. Kicsit lazíts, pihengess, olvass valami jó könyvet és kérlek NE rémtörténeteket a neten a terhességgel kapcsolatban, nincs semmi baj. Kis türelem - tudom nehéz kivárni - és a saját orvosod meg fog nyugtatni. Fogadjunk hogy így lesz :)))

2012. márc. 2. 18:11

igen, köszi... megnyugodtam, de már nagyon rám is fért... teszteltem egyet terhességi teszttel, nem gyengén lett csíkos, úgy hogy most ez éltet... hogy akkor mégis van, csak lehet tényleg régi volt a gép... ki tudja...

rémes egy nap volt, de minden jóra fordul... :)

2012. márc. 2. 17:33
Ne sírj, mert az csak árthat, komolyan! Bízz!!! Még nincs kimondva semmi!!! A zárt méhszáj is jó jel. Próbálj kicsit megnyugodni, most mást úgysem tehetsz. És ne olvass netes rémtörténeteket...
2012. márc. 2. 16:51
a párom szerint, a zárt méhszáj is terhességre utaló jel... most jött haza, tartja kicsit bennem a lelket, hogy az egy szar uh volt... régen orvosi műszerész volt... remélem igaza van, mert elég sokat bőgtem eddig :(
2012. márc. 2. 16:39

Szia!

Ebben valóban nincs. A lúdtojásnyi terhességre utal:

"A méh növekedése terhesség során. 6. hét tyúktojásnyi; 8. hét lúdtojásnyi; 10. hét női ökölnyi; 12. hét férfi ökölnyi; 16. hét újszülöttfőnyi." Ezen kívül a leletben valóban nincs semmi ami terhességre utalna... :-((( Kicsit előre dől a méhed.

Meg lehet állítani, 18. hónapos a bizonyítéka!

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook