Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szűlés meginditása fórum

Szűlés meginditása (beszélgetős fórum)


1 2
34. Armika (válaszként erre: 32. - Fobetty)
2011. jan. 31. 14:51

Én akkor megkaptam a kérdésemre a választ.


Ha nálad a doki, és a szülésznő is ajánlotta, és azt mondták, hogy ártani nem árt.


Én ma érdeklődtem a dokimnál, és ő is azt mondta, hogy nem árt a koktél, de egy kicsit tartottam tőle, mert a neten azt olvastam, nem csak a kismamáknál okoz hasmenést, hanem a babáknál is.

De a dokim azt mondta, hogy a ricinus nem szívódik fel, a belekben marad, így a babát nem tudja meghajtani, szóval nem lesz mekóniumos a magzatvíz.

33. Audrey79 (válaszként erre: 32. - Fobetty)
2011. jan. 24. 15:32
Kicsit félek kipróbálni, hogy mennyire fog meghajtani.. illetve akarom, hogy a férjem itt legyen amikor beindul. Mikor próbálod ki?
2011. jan. 23. 21:19

Helló!

Én betöltöttem a 41. hetet, holnap du kell befeküdnöm ha addig sem indul el a szülés. Doki is és szülésznő is azt javasolták reggel a bábakoktéllal indítsak, max. nem lesz hatásos, de nem árt, állítólag sok esetben használ.... inkább mint hogy 3 napot várjak, aztán megindítsák gyógyszerrel.

31. Audrey79 (válaszként erre: 30. - 471f3bbb7a)
2011. jan. 23. 10:39

Szia !


Én most olvasom a praktikákat. Nem tudom neked segített -e valamelyik.... Én a koktélt kivéve mindent kipróbáltam (semmi). 2 nap múlva kellene szülnöm, de még csak nem is tágultam, pedig homeopátiás bogyókat, málnalevél teát is nyomom...

2010. jan. 10. 21:08
bakker, most látom, hogy ez egy 2008-as fórum, leshetek miért nem ír senki!!!!!
29. 471f3bbb7a (válaszként erre: 22. - Kaaskopje)
2010. jan. 10. 21:06
én teljesen zárt méhszájjal hánytam császár alatt, tehát nem hinném, hogy ettől van...
28. 471f3bbb7a (válaszként erre: 15. - Arika)
2010. jan. 10. 21:03

most olvasom, hogy a császárt akartad elkerülni!


Én pont így vagyok, hogy első császár volt, másodjára megbeszéltük dokival, hogy megpróbálhatom természetes úton, de kockáztatni ő sem fog, tehát minden flottul kell, hogy menjen!


De én is tartok tőle, hogy megint túlhordom majd a babám, mint elsőnél is.


Még 5 hetem van.

27. 471f3bbb7a (válaszként erre: 12. - Arika)
2010. jan. 10. 21:00

Ricinusolajat patikában szereztél?


Fél deci pálinka nem sok egy kicsit? Nem árt a babának?

26. 471f3bbb7a (válaszként erre: 11. - Pmjudit)
2010. jan. 10. 20:58
És a burolrepesztés után könnyen tágultál? ha szabad kérdezni!
25. 471f3bbb7a (válaszként erre: 2. - 1eb84e4bad)
2010. jan. 10. 20:57

Én is vártam a csodát a 41. héten, dokim is utánam kiabált, hogy nyugodtan éljünk házas életet, hátha attól beindul a szülés :D


Hát MI mindent megtettünk, jó nagy séta után szexeltünk, de semmi nem lett, pedig még front is volt :)


De a meleg! ülőfürdőről hallottam már, hogy beindította a szülést, másodjára én is ki fogom próbálni, ha megint túlhordom a babám!

24. 1eb84e4bad (válaszként erre: 23. - Cirmesitompika)
2008. szept. 24. 15:36
:-(
2008. szept. 24. 11:50
Nekem 6 napig próbálkoztak beindítani 20 hetesen, mert elszivárgott a magzatvíz. Na kaptam bőven nap-mintnap. Infúziót, zselét, tágítót, méhöblítést, meg tudomisén mit. Már 4 éve. Ja és épp karácsonykor. Senkinek se kívánom. Meg se mutatták. Bár lehet jobb így. Azóta lányom született épp, egészséges, 13 hós, imádom.
22. kaaskopje (válaszként erre: 19. - 867f9adc74)
2008. szept. 24. 11:39

Szülés alatt végig hányni biztosan nem kellemes :(


Maga a hányás viszont egyáltalán nem ritka a vajúdás alatt. Tudtommal annak a jele, hogy jól halad a tágulás és közeledik a kitolási szak. Az én esetemben legalábbis így volt, kétszer is :)

21. Arika (válaszként erre: 18. - 61e5310fec)
2008. szept. 24. 09:48

Szia!


nem kellett...de én ittam.


LEntebb irtam bábakoktél a neve...

megivása után kb fél ora mulva beköltöztem a wc-be, majd még kétszer.

aztán olyan 4 óra mulva (megivástól számítva), tusoltam, hajat mostam.. lefeküdtem, majd fél óra múlva kezdődött..

rögtön 5 percesekkel, ezek rendszeressé váltak, és 3 perces fájásokkal mentem szülni.

innentől számolva 4 órán belül kint volt a lányom!!!


szóval igen, ettől beindul!!!

20. ad04b33206 (válaszként erre: 19. - 867f9adc74)
2008. szept. 23. 20:53
nekem is volt hanyingerem, de közöltek hogy ez a rossz legzesteknikam miatt van, es megmutattak hogy csinaljam. mondanom sem kell hogy akkor a hatam közepere sem kivantam a magyarazatukat csak hagyjanak mar beken. De rajöttem hogy valoban nem forog velem a vilag es van hanyinger ha fajasoknal rendesen lelegem. Ez az egyetlen aminek a szülesfelkeszitö tanfolyamokbol hasznat veszi az ember szerintem.
19. 867f9adc74 (válaszként erre: 17. - Ad04b33206)
2008. szept. 23. 20:47

Én végighánytam az egész szülést, és a legádázabb ellenségemnek sem kívánom!


Biztosan hányt már mindenki életében...és akkor tudja is, hogy önmagában mennyire szar érzés, és hogy mennyire kiszívja az emberből az energiát...

Na képzeljétek el szülés közben..mikor a legnagyobb szükséged lenne az erőre..és két fájás között,mikor végre pihenhetnél..jön a hányás...ááááááá, pokol.

18. 61e5310fec (válaszként erre: 15. - Arika)
2008. szept. 23. 20:43

Szia!!

Milyen löttyöt kellett innod?Attól beindult a szülés?

17. ad04b33206 (válaszként erre: 15. - Arika)
2008. szept. 23. 20:39
:) hat en is probaltam mindent, bar nekem meg nem volt semmi ilyen "veszely", csak mar 10 nappal a hivatalos idöpont utan, mar szerettem volna az egeszet magam mögött tudni. A dokineni behivott egy terheleses tesztre 11-re, 1-kor elrepedt a burkom es onnan mar nem volt sok valasztas. Mivel fajas nulla meg fel ora mulva sem, kaptam meg egy adag oxitocint...na az utana következö 10 orat nem kivanom senkinek. Ha tudom lehet en is inkabb koktelt iszok ha kell 80 reszletben, es akar hanyok is közben...
2008. szept. 23. 20:38
Nekem sem jött be semmi..végül burkot repesztettek, és bekenték a méhszájat valami cuccal.."hátha ráharap a kis lusta"-Így fogalmazott a doki:-D
15. Arika (válaszként erre: 14. - Ad04b33206)
2008. szept. 23. 20:32

nem volt kellemes...de nekem muszáj volt, mindent de TÉNYLEG MINDENT kipróbálni....


nem azért mert untam a terhességemet, hanem mert az első lányom császárral született...és a második lányomnál ha túlhordtam volna akkor szintén megcsászároznak.

Indok nem volt rá, illetve minden rendben volt, fejvégű, jó hegvastagság...stb, de adokim nem akart kockáztatni.

Azt mondta vagy megszülök a kiírás hajnalára spontán, vagy aznap program!!:(


én mindenféleképpen el akartam kerülni a császárt..igy este megittam a löttyöt, és reggelre meg volt a babám, gátvédelemmel!!;)


igy nekem a második- de első- szülésem, csodálatos élmény volt a wc járat után!:D:D:D

14. ad04b33206 (válaszként erre: 12. - Arika)
2008. szept. 23. 20:26
na igen a koktel. Ezzel csak egy bajom volt, nemhogy meginni nem tudtam de meg megszagolni se mert azt hittem kijön belölem minden. Amugy nalunk palinka helyett ha jol tudom pezsgö volt benne.
2008. szept. 23. 20:25
en is mindent probaltam. Szex, bar inkbb egy jo röhöges lett belöle 41 hetes oriashassal, meleg fürdö, bar en ezt csinaltam egesz terhesseg alatt, mig utolso 2 hetig nem nyilt ki a mehszaj egy kicsit. Lepcsözes, seta...van egy kutyam szoval megvolt minden, nem is kicsik, meg egy nyamvadt fajasom sem lett. Ittam malnalevel teat is, na azon kivül hogy a gyomrom felfodult mas nem lett. Szoval en is amondo vagyok hogy ha eljön az idö a soki ugyis megteszi a szükseges lepeseket. Amugy az oxitocint ha tudja kerülje el valahogy - mondjuk ha igy alla helyzet ugysem tudja sajnos - mert szerintem csak megneheziti a szülest. :(
12. Arika (válaszként erre: 1. - 480cafea21)
2008. szept. 23. 20:21

Szia!


én tavaly ilyenkor mindenféle népi praktikát kipróbáltam a szextől kezdve a sétán át, a szegfüolajos tamponon át ...és a végén a BÁBAKOKTÉL (fél dl ricinusolaj, fél dl pálinka, és 1 dl rostos gyümölcslé!) segített!!


a kislányom az első fájástól kezdve 8 órán belül a kezemben volt!!

(első szülés! és ha nem lett volna meg akkor másnap megcsászároztak volna...)


akkor sok barátnőm megitta, és 12 órán belül mindenkinek meg volt a babája!!


(de ez tényleg csak az utolsó napokban segít!!! a szülés siettetését hetekkel korábban nem lehet vele megindítani!)


kicsit gusztustalan, de hatásos!!!;)

2008. szept. 23. 20:20

Mi próbálkoztunk a felsoroltakkal, hiába.

Végül a kórházban burkot repesztettek.

És megszületett a hercegem 4150g, 57 cm-rel.

2008. szept. 23. 20:12
Majd próbálkoznak ott a dokik is ha valóban 41 hetes: gél, infúzió.....
2008. szept. 23. 20:09
A lépcsőzésre azt mondták a szülésznők, hogy nem használ, csa kifárad a szülés előtt a kismama.
8. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - 480cafea21)
2008. szept. 23. 20:08
En ezzel nem szorakoznak ! Föleg nem probalgatnak tiltott dolgokat ! Baratnödnek van orvosa , szulesznö ahol az utolso idöben eleg gyakran megszoktak vizsgalni ! Az orvos/szulesznö biztossan tudja mi a teendö es mikor ? !
2008. szept. 23. 19:57
Aki kellőképpen elszánt, és van benne egy kis mazochista hajlam, az előbb felsoroltak mellett/után kipróbálhatja a beöntést is, a kórházakban sem csak a béltisztítás miatt alkalmazták. :o)
2008. szept. 23. 19:51
csatlakozom a 2-eshez. forró fürdő + szex :)
2008. szept. 23. 19:51

Áh én annyit lépcsőztem, mint az állat, mégse jött előbb, sőt.

Én is a szexre szavazok, azt mondják az a tuti!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook