Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "csodakoktél" a szülés megindítására fórum

"csodakoktél" a szülés megindítására (beszélgetős fórum)


1 2
2011. júl. 28. 23:24
Nekem bevált a bábakoktél... A sokat tapasztalt szülésznő azt mondta,hogy a hasmenés azaz a bélműködés segit beinditani a szülést és valakinek azért nem használ,mert még nincs itt az ideje,de ártani nem árt max. kimossa belőled a méreganyagot.
2011. júl. 12. 09:13
Nekem burokrepesztéssel indította meg az orvosom a szülést. Nem hordtam túl, de elég komplikált volt a terhességem. Nem éreztem rossznak. Reggel 8kor repesztett burkot és 13 órakor megvolt a kislányom. Nem volt vészes. Ilyen koktélokat nem mernék meginni.
2011. júl. 8. 21:01
én ezzel a koktéllal indítottam meg... túlhordtam 1 héttel, és mivel naponta "fenyegettek", hogy most akkor burokrepesztés, táskákkal be a kórházba, aztán meg vissza, várjunk még... és ez egy héten át. idegileg, fizikailag totál kimerítő. gondoltam, a koktél természetesebb, mint egy tűszúrás a burokba... eredmény: tízpercenként vécére rohangálás, kijött (végre) a nyákdugó, elindultak a fájások. Aztán mégis burokrepesztés is lett. A tapasztalatok a koktéllal: hátránya a hasmenés. előnye: nem kell beöntés, és fokozatosan halad az ember a szülés felé. Amiért nem bántam meg: burokrepesztés lett volna, akkor már inkább ez. Amiért megbántam: a lányom "születésnapja" tulajdonképpen az én válaszott napom volt, és a mai napig izgat, vajon mikor jött volna magától... amúgy a hasmenés nem vészes... főleg ahhoz képest, ami utána jött:)
2011. júl. 8. 17:08

Épp mostanság érdekel ez a dolog engem is!Amúgy írd be a keresőbe és bedob pár oldalt én is onnan tájékozódtam!

Legtöbb anyuka aki használta az sikerrel járt!!

Volt akinek a doki,védőnő is javasolta!!

Ártani nem fog...

28. anyucika3 (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2011. júl. 8. 17:05

Én mivel a 2 első gyerekem túlhordtam,a másodikat 41 hét után indították,ezért a legkisebbel 36 héttől ittam a málnalevél teát,38 héttől ettem a homeós golyókat is.40 hét után már napi 3x ittam a teát,41 héten vettem homeós bába koktélt,nem indult be,még 2x próbálkoztam,amikor már 42 hét 4 napnál jártam akkor indította meg a doki,de még akkor sem volt hajlandó kibújni,inkább a hosszú vajúdás végére amikor már a doki szerint: "1 óra és meglesz"elfordult haránt,és rohantak velünk a műtőbe mert olyan rosszul lett.

A túlhordás minden jele megvolt szegényeken, a magzatvíz olyan volt mint a spenót.

Nekem nem jöttek be a trükkök sajna:(

2011. júl. 8. 16:17
20 ml Vodka: ennyi alkoholt egy puncstorta szeletben is magadhoz veszel... :D
2011. júl. 8. 16:09
20ml vodkáról beszélünk...
2011. júl. 8. 15:56

A szülés a legtöbb esetben előbb vagy utóbb megindul magától. Ritka az az eset, amikor nem.

Vodkát szülés előtt? Szegény magzat...

24. *Vinike* (válaszként erre: 22. - Terek)
2011. júl. 8. 15:24
Uppsz,erre nem emlékszem! Pláne mert én minél jobban tolni akartam a szülés időpontját,nem előrehozni! :))))))))
23. *Vinike* (válaszként erre: 19. - Julcsiasszonysag)
2011. júl. 8. 15:22
Ez nagyon érdekes,elolvastam,köszi hogy beraktad!:)
22. terek (válaszként erre: 14. - *Vinike*)
2011. júl. 8. 15:18
emlékszel, mikor már nagyon a terhességünk végén voltunk, szóba került a bábakoktél nálunk is és írt egy szülésznő milyen nagy bajt okozhat :S engem meggyőzött
21. *Vinike* (válaszként erre: 20. - Orsi86)
2011. júl. 8. 15:17
Én ekkor szültem! :))))))))))
20. Orsi86
2011. júl. 8. 15:07

Ne eröltesd, ugyis akkor jönnek a babák, amikor ők akarnak. :)

Én is próbáltam sétálni, takarítani, lépcsőzni, de semmi. Most már nem piszkálom a babámat.:)

39+4

19. julcsiasszonysag (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2011. júl. 8. 15:05

Szia,


ezen a linken olvashatsz a bábakoktélról:

[link]


bár én még az első szülés előtt vagyok, így kevéssé kompetens a kérdésben, azért azt hiszem, érdemes a szülésznővel is értekezni róla.

18. Juca80
2011. júl. 8. 15:02
Nem egyszerre van hasmenésed és fájásod! :DDD És tényleg nem annyit iszol az alkoholból, hogy berúgj tőle... Biztosan nem ajánlanák a szülésznők, ha baj lehetne belőle.
17. Orsi86 (válaszként erre: 12. - Maya80)
2011. júl. 8. 15:01
Sajnos, nem mindenhol csinálnak. Pedig szerintem megnyugtató,hogy nem fog szülés közben semmi kijönni.
2011. júl. 8. 15:01
:) Csak kíváncsiságból kérdeztem, h mégis mi az, ha oda kerülünk... De tényleg rosszul hangzik. Azt hittem, hogy valami gyümölcsökből összekevert valami. azért köszike a válaszokat! :)
15. 91d4989ab9 (válaszként erre: 7. - Juca80)
2011. júl. 8. 14:59

baromi kellemes lehet ahogy a szülési fájdalmak mellé még a hasad is fáj meg fosnod is kell és nem tudsz a nyomásra koncentrálni, főleg hogy a babodat meg lenyugtatod közben egykis vodkával:D


nah az bizti hogy a hülyeség határtalan

14. *Vinike* (válaszként erre: 11. - Terek)
2011. júl. 8. 14:58

Minimális vodka vagy pálinka kell bele! :)))))

Nem berúgásig kell inni!:)))

Amúgy tényleg a szülésznők szokták javasolni,de csakis akkor,ha már túlhordás van.

2011. júl. 8. 14:57

A hasmenés alapból jelentkezhet szülés előtt. Nekem az első fájás után azonnal volt.

A bábakoktél sokaknak bejött. Nekem mondjuk nem volt rá szükségem.:)

12. maya80
2011. júl. 8. 14:55
Szülés előtt úgyis csinálnak beöntést, úgyhogy már kiürülsz teljesen, nem lehet hasmenésed, nem...? Akkor meg már mindegy.
11. terek (válaszként erre: 7. - Juca80)
2011. júl. 8. 14:55
csinálhat bajt, nem is kicsit és a vodka se éppen egy még meg sem született babának való :/
10. kiscicalany (válaszként erre: 8. - Kevian)
2011. júl. 8. 14:54
Az sem volt kellemes, mikor a klinikán 20 percig kúppal a hátsómban kellett sétálnom, és szorítani, nehogy a folyósóra sikeredjen:DD Aztán fél órát ültem a budin...
2011. júl. 8. 14:53

A fórumunkról ketten is megitták, mindkettőnek beindult a szülés tőle, az egyiküknek pár óra alatt meg is lett, a másikuknak sajnos császár lett a vége, mert rosszul fordult a baba, de lényeg, hogy megindult.

Hasmenést okoz igen, és a bélmozgások mellett a méhösszehúzódásokat is megindítja, így tudom.

Mindenesetre én nem ittam meg, mert nem mertem, de így is megérkezett a kisfiam:)

2011. júl. 8. 14:53
Van itt a hoxán olyan, aki itta. Ahogy leírta, kb a wc ült egy pár órát. Nem hiszen, hogy túl kellemes lehet, ahogy megy a hasad ezerrel. Akkor inkább már a doki indítsa meg szerintem.
2011. júl. 8. 14:52
Pont a hasmenés a lényege. A bélmozgások indítják be a méh összehúzódását. Szóval nem csinál bajt.
6. 91d4989ab9 (válaszként erre: 4. - Macifül)
2011. júl. 8. 14:50
ricinus? de attól nem hasmasa lesz?
5. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2011. júl. 8. 14:50
jajj nehogy valami bajt csinálj magadnak meg a babának
2011. júl. 8. 14:48

Ricinusolaj, őszi vagy kajszilé, vodka.

Sose innám meg!!! Mellékhatással is számolni kell!

Nekem 2x indították, nem olyan gáz az. Ezzel a löttyel meg tulképp te indítanád.

2011. júl. 8. 14:48
Szia! Keress rá: bábakoktél. Csak azok a babák indulnak meg így, akiknek tényleg itt az idejük.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook