Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés megindulás, megindítás kinél, hogy történt a 40. hét után? fórum

Szülés megindulás, megindítás kinél, hogy történt a 40. hét után? (beszélgetős fórum)


2013. máj. 29. 20:15

Sziasztok meglett a picink.pénteken bekellett feküdni akkor kezdtük a 41hetet.Nem indítottak variált az egyik doki a kiíráson...hogy nem is annyi.

Tegnapi nap villám gyorsan max.másfél óra alatt mindennel együtt készen voltunk :-D

Hirtelen jött.A pici már belecsinált a vízbe...A szülésznőm egyértelműen megmondta hogy túl hordott baba és látszik is rajta.41-42hetet mondott.Szóval a doki elmehet a fenébe.

2013. máj. 28. 15:40
Szia!Nekem mind a kettőt indították. Az elsőnél betöltött 41. héten történt, de hiába volt a burokrepersztés és az oxitocin, mivel a "kedves" dokim nem szólt, hogy a magnéziummal álljak le a 36. héten, még előző nap is szedtem be a szülés előtt, így a végén 8 óra vajúdás után császár lett fájásgyengeség miatt. A másodiknél 40+2 voltam. Mivel normál úton akartam szülni az előző császár után, befektettek és másnap este összehúzódásokat érzett a doki az esti vizsgálatnál (én még nem éreztem). Este fél 6-kor irány a szülőszoba, és este 10-re, 4,5 óra után meg is volt terméseztes úton a második kisfiam.
2013. máj. 22. 12:26

Hát igen vannak ilyen esetek is.Erre szokták azt mondani hogy csak érett terhesség esetén indulnak meg a dolgok.

Én is ismerek olyat akinek hiába próbáltak meg mindent császár lett a vége.

15. szafaripók (válaszként erre: 13. - Bea0124)
2013. máj. 22. 11:35

Azért van ellenpélda is.

Barátnőmnek is megindították a szülést, igaz, ő csak bebeszélte magának, hogy túlhordta, pedig még időben volt bőven. Na, neki nem is lett meg hamar: reggel fél 8tól az esti ügyeletváltásig adtak neki mindenféle gyógyszert, burkot is repesztettek, de a gyerek csak nem akart kibújni.

Aztán az esti ügyeletes megsajnálta, és inkább megcsászározta, de 12 órát legalább vajúdott...

14. cicakaktusz (válaszként erre: 12. - Bea0124)
2013. máj. 22. 11:10
Engem egy ismerősöm próbált rémísztgetni az elsőnél, de úgy voltam vele, az emberiség még nem halt ki, tehát túlélhető a szülés. Meg az anyám is azt mondta, nem egy egetverő dolog. Monjuk épp ő beszélt, ajdnem belehalt, mikor engem szült! szóval lazán vettem, és semmi olyan nem volt, ami ilyesztő lett volna, nem volt fogadott dokim, az ügyeletes meg elképesztően rendes volt, a szülésznő szintén. Másodjára meg már tudtam, mi vár rám. Nem is féltem, de az nem volt olyan jó, hogy nem szülhettem abban a kórházban, ahol akartam, nem vállalták, mentővel a nem kicsit kátyús, két órás mentős utazással vittek Debrecenbe. Azt ugyan nem tudom, milyen, ha megától indul be a szülés, a fájások, nekem nics elég szülős hormonom, nekem muszáj oxitocint adni. Viszont kibírható. Meg alapesetben, ha nincs semmi baj, akkor a hozzáálás is sokat segít. De hát tudod, szültél már!
2013. máj. 22. 10:46
Amúgy érdekes hogy pár óra alatt meg lettek a babák :-D
2013. máj. 22. 10:44

Köszönöm a hozzászólásokat.Tök jó erről beszélni olyanokkal akik átélték ezt a módját is.Hát nagyon kíváncsian várom nálunk hogy alakul.

Érdekes hogy a magzatvizet nekem nem nézik,nézték.Gondolom majd pénteken kiderül.

Ilyenkor már azért ideges az ember hogy vajon jól van-e odabent a pici.Kap-e még elég oxigént,tápanyagot...most már mozogni egyre kevesebbet mozog.

Minden másnap Nst és Flowmetria.Mást nem is néznek ja meg vérnyomást.


Egyben vagy még itthon vagy még mi van már...stb.napi szinten jönnek.Napi szinte n jön még a telefon is és tényleg ez az idegesítő.

Tegnap a barátnőm hogy mikor fogok már szülni?Fosol már?Mondom nem tudom majd ha ki akar jönni vagy pénteken ha úgy van...Miért fosnák?Hát mert egy baba van a hasadba.Hozzá teszem ő még nem is szült...

Szerintem annál rosszabb minnél jobban fél egy nő.

11. d71ef05a8e (válaszként erre: 6. - Bea0124)
2013. máj. 22. 10:12
Nem hihetetlen, hogy nem stresszelsz, én sem izgultam egyáltalán, pedig első volt. Azt hiszem, az emberek úgy érzik, egy mindenórás kismamával csak a szülésről lehet beszélni, kérdezni, és mivel jobbat nem tudnak, ezért tesznek fel ilyen bugyuta kérdéseket...:) Ennél már csak a napi többszöri "Egyben vagytok még? Még mindig semmi?" és hasonló kérdések "jobbak". Nem véletlen, hogy sok kismama ilyenkor már kikapcsolja a telefonját, mert EZ tud stresszelő lenni, és igazán nem segít:)
2013. máj. 22. 09:32

Nekem a 3. gyereknél kellett indítani a 41. héten. Előtte nap már be kellett feküdnöm. Reggel 6-kor vittek le a szülőszobára, kaptam beöntést, aztán zuhany stb.

8 körül bekötöttek egy infúziót, 11-kor burkot repesztettek és háromnegyed 2-kor lett meg a kislányom.

9. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1. - Bea0124)
2013. máj. 22. 09:26
Szia! Szorítok neked ,legyen ma!!:)
2013. máj. 22. 09:22

Én tavaly pünkösd hétfőre voltam kiírva.

Nem történt semmi,ezért szerdán be kellett feküdnöm.

Kaptam egy tágító vagy milyen tablettát még szerda délután és péntek reggelre lett meg a kislányom...

A tabletta után folyamatosan lettek fájásaim,mindig néztek mi a helyzet,tágulni nem tágultam,de péntek hajnalban kiderült h a magzatvíz is szépen elszivárgott,úgyhogy a szülésznő segített mindenfélét hogy táguljak.De aztán a fájások kezdtek gyengülni úgyhogy kaptam oxitocint és nagy nehezen megszületett Dóri.

2013. máj. 22. 09:17

Szia!

Nekem mindkét gyereknél indítani kellett.

Az elsőnél 40+2 napnál zavaros volt a magzatvíz, oxitocint kötöttek be, burkot repesztettek és 4 óra múlva megszületett a lányom.

A 2.-nál 40+5 napnál jártam, amikor a dokim mondta, hogy ne várjunk tovább és indítsuk. Szintén oxitocint kaptam és burkot repesztett. Kiderült, hogy jó döntés volt, mert megint nem volt már tiszta a magzatvíz. Ő 4,5 óra alatt született meg.

Az oxitocin hatása lehet brutális is, de lehet okosan is adagolni. Ég és föld volt a két szülés. A másodiknál végig nevetgéltük a vajúdást.

2013. máj. 22. 09:07

Jó ilyet olvasni.Hát én is remélem hogy simán meglesz,akár burok repesztéssel.Fiam amúgy hamar meglett.éjjel 2re értünk be 6.40kor megvolt.

Én már nagyon szeretnék túl lenni rajta :-D

Séta nekem sem jött be sem étel...

Állandóan kérdezgetik félsz már?Én nem félek nem tudom miért kell ilyen hülyeséget kérdezni.Olyan hihetetlen hogy nem stresszelek rajta?

Fájni fog de túl élem :-D

2013. máj. 22. 08:57
Én délután 4-kor kaptam oxitocint, és akkor volt a burokrepesztés is, másfél órával később felsírt a lányom, spontán, szépen. Meg kellett indítani, mert ahogy a zárómban volt: elsődleges fájásgyengeség miatt indítás nélkül nem ment volna. Akkor 40+1 voltam. Másodjára lelassult a baba szíve, így azonnal oxitocin, de nem repesztettek burkot, nem tudom, miért, így egy órával később a fiammal együtt magzatvizet méhlepényt, mindent megszültem, egyszerre jött minden. Ez 3 nappal a kiírt idő előtt volt.
2013. máj. 22. 08:54

Szia!

Nálunk mondjuk nem volt sose 100 %-os a naptáras kiszámítása a picinek, inkább az UH-s méreteire kellett hagyatkozni.

Akárhogy is, én márc. 17-re voltam kiírva, a 16-i vizsgálaton még mondták, hogy nem lesz semmi. Aztán 18-án szintén semmi, pontosabban a külső méhszáj 3 centi volt, a doki kézzel kicsit próbált segíteni, nem volt kellemetlen, bár picit (tényleg nagyon picit) véreztem utána. De továbbra se történt semmi.

20-án, szombaton délben voltunk megint, a centi nem változott, annyit mondott, hogy világosabb lett a magzatvíz, valószínűleg levált a magzatmáz (egy része), úgyhogy akár be is indulhat, de mivel semmi más jele nincs, ezért hétfő reggel vár szeretettel, és akkor talán meg is indítjuk.

Vasárnap gyönyörű idő volt, akkor voltam 40+4, már a házi praktikákon gondolkodtunk, de a fűszereset, csípőset nem tudom megenni, az "összebújás"ra akkora hassal valahogy nem tudtam gondolni, pláne, hogy mindketten aggódtunk a gyerek miatt.

Végül átsétáltuk a napot: nekem egyáltalán nem volt megeröltető, vagy 5-6 órát biztos sétálgattunk a városban, fagyiztunk, rokonlátogattunk, de még mindig semmi.

Este negyed 9kor viszont megrepedt a burok, szivárgott némi magzatvíz, két és fél órával később meg már a kezemben volt a gyerek. Gyorsan kibújt, tökéletesen egészségesen!

Hasonló jókat Neked is!

2013. máj. 22. 08:53
Még annyi, hogy a burokrepesztés egyáltalán nem fáj, én még csak nem is éreztem. Az oxitocinra mondják, hogy erősebb fájásokat generál, mint a spontán fájások, ezt nem tudom, mert nincs összehasonlítási alapom, nálam kibírható volt, sőt, nagyon jó élményként emlékszem rá vissza:)
2013. máj. 22. 08:51
Nekem burkot repesztettek és oxitocin infúziót kötöttek be déli 12-kor. Pár óráig nem nagyon történt semmi, de 5 órára felgyorsultak az események, hatékony fájásaim lettek, és fél hétre komplikációk nélkül megvolt orvosi értelemben spontán úton a kisfiam.
2013. máj. 22. 08:42

Sziasztok!

17.ére voltam ki írva a baba viszont még nem bújt ki.Pénteken kell befeküdnöm.

Ma vagyok 40+5hetes.

Nálatok hogy zajlott a megindítás?Tudom minden kórház más de azért kíváncsi vagyok.Volt akinek minden próbálkozás ellenére nem akart természetes úton megszületni a babája?

Esetleg volt aki házi praktikákat is bevetett hátha kibújik a pici?

Holnap megint Nst és Uh meg gondolom megmondják hányra kell bemennem meg hogy nagyjából mire számítsak.

Van már egy fiam ő időben született kiírás előtt egy nappal.Természetesen normál szülés volt minden féle beavatkozás nélkül.

Most kislányt várunk ő meg nem akar ki bújni :-D


Jó lenne hasonló szituációban lévő emberekkel beszélgetni.


Igaz végig bennem van hogy lehet ma lehet...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook