Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » SzputnyikV vakcina tartós mellékhatásai fórum

SzputnyikV vakcina tartós mellékhatásai (beszélgetős fórum)


23. LBO (válaszként erre: 22. - Liliom10)
2021. nov. 6. 22:48
Ez az egyik munkahelye, ide minden hétvégén megy, csak eddig elég volt egy gyorsteszt, de november 15-től a munkáltató ellenőrizheti őket, így kell a harmadik oltás is, mert az orosz ugye nem jó Ausztriába. Olyan mintha be sem lenne oltva.
22. liliom10 (válaszként erre: 21. - LBO)
2021. nov. 6. 19:01
Értem én, mi a gond ! De ha a Janssen oltóanyag szinte lenullázza az előzők hatását, akkor mi lesz, ha külföldön elkapja a covidot és megbetegszik ? Ha kevés az antitest, attól még hátha van pl. sejtes immunitása. Lehet, hogy hiába kapná a Janssent, csak egy igazolása lenne.( Reméljük, mellékhatása nem ! ) Az oltás után eltelne két hét a kiutazásig ? Annyi biztos kell.
21. LBO (válaszként erre: 18. - Liliom10)
2021. nov. 6. 07:52
Nem akart ő Janssent, de sajnos a többi oltásból 2 adag kellene. Itthon még csak a 3. oltásra lehet jelentkezni, 4.-re egyenlőre nincs lehetőség. Így viszont elvesztené a munkahelyén ...
20. LBO (válaszként erre: 18. - Liliom10)
2021. nov. 6. 07:49
Értem. Férjemnek tulajdonképpen azért kell hogy dolgozni tudjon...
19. liliom10 (válaszként erre: 14. - LBO)
2021. nov. 5. 21:53

Még egyet idemásolok :

"– A Sinopharm után kérhetik a Janssen-oltóanyagot, de Szputnyik után a Janssen-oltás nem javasolt harmadikként, hiába szeretnének sokan, mondván, egy adag elegendő belőle. A Szputnyik és a Janssen ugyanúgy kombinált vektorvakcina, a Szputnyik kétféle adenovírust használ vektorként, a Janssen egyet, amelyik azonos az egyik Szputnyik-vektor-adenovírussal. Nem attól kell tartani tehát, hogy súlyos károsodást okozna, hanem hogy nem lesz hatékony az azonos vektorvakcinákkal való újraoltás."

Schneider Ferenc infektológus (vaol.hu)

18. liliom10 (válaszként erre: 14. - LBO)
2021. nov. 5. 21:32

"Nem okos dolog Szputnyikra Janssent kérni

Portfolio


" Sokan próbálják úgy visszakapni a nyugatra utazás lehetőségét, hogy az orosz vakcinára az egydózisú Janssent kérik. Ez azonban hatalmas hiba - írja az Index. Falus András elmondta, a vektorvakcinákat nem szabad keverni. Az immunológus, akadémikus szerint ez a kombináció kifejezetten hátráltatja a védelem kialakulását."

17. f6b7f1443b (válaszként erre: 11. - Pasionella)
2021. nov. 4. 12:35
Tüdő rtg-n mikor volt?
16. LBO
2021. nov. 4. 10:31
15. LBO (válaszként erre: 8. - Forrest2010)
2021. nov. 4. 10:30
🙏🏻❤️
14. LBO (válaszként erre: 13. - Liliom10)
2021. nov. 4. 10:29

Megnézem a videót, köszi.

Sajnos egyenlőre nem nagyon van más választása, mert külföldön, egész pontosan Ausztriában az orosz oltás olyan, mintha nem is lenne. Így meg pláne, ha nincs ellenanyag a szervezetében.

Ha lenne ellenanyag, akkor elég lenne pl. egy Pfizer oltás, de mivel nincs ellenanyag, így nem elég. Kettő kellene, de mégcsak a 3. oltást adják, negyediket egyenlőre nem.


Arra gondoltunk, lehet azért nincs ellenanyag, mert annyira védekezett ellene a szervezete, hogy nem "fogadta be"?

13. liliom10 (válaszként erre: 7. - LBO)
2021. nov. 4. 10:13

Van fent egy új videó : " 3. oltás- kinek, milyet ? "

[link]

Azt mondja a doki (kb. 9 perctől), hogy vektorvakcinára nem adunk vektorvakcinát !

Az AstraZ. és a Janssen is vektorvakcina.

Kb. 19 perctől van egy táblázat, itt is magyaráz.


Azon gondolkodtam, hogy esetleg nem kapott-e placebót az, akinek nincs ellenanyaga ? De akkor mitől volt beteg a két oltás után ???

12. forrest2010 (válaszként erre: 11. - Pasionella)
2021. nov. 4. 09:46
... inkább az az aggasztó h nem ismerik még a hosszabb távú hatását ezeknek az oltásoknak !!! az én férjem is rengeteget köhög !!! / Modernát kapott / de főzök neki lándzsás útifűből + kakukkfűből teát , oldja a hörgők görcsét :) jó nem 1 komoly valami , de hatásos , azt kortyolgatni !
2021. nov. 4. 08:42
A férjem amióta a második Pfizert kapta állandó köhögéssel küzd és éjszakánként fullad, nem tudják mi baj, érdekes módon... sokszor fáj a háta is és gyenge, rossz a közérzete de persze semmi gond nincs ezekkel az oltásokkal....
10. Pasionella (válaszként erre: 1. - Evangel5)
2021. nov. 4. 08:40
A szomszédnénink teljesen tropa lett Szputnyik után. hasonlóan mint te, gyógytornákra jár és adtak neki ezt-azt. Teljesen el van keseredve mert ugyan 72 éves de fitt kis idős néni aki pörög ezerrel és sosem volt semmi gondja.
2021. nov. 4. 07:52
Mi Modernát kaptunk , a férjemnek semmi sem fáj pluszba , nekem + azóta fájnak a vállízületeim , de én rákenem arra h 70 felé battyogunk :( :( és reménykedem abba h nem fogunk ezért sose kórházba jutni , mint a szomszéd , aki éppen ott szedte össze a vírust és hazahozta az asszonynak is ! :((((((
8. forrest2010 (válaszként erre: 7. - LBO)
2021. nov. 4. 07:45
Szegény !!! remélem h a 3.-al több szerencséje lesz !!!
7. LBO
2021. nov. 4. 06:39

A férjem mindkét oltás után olyan beteg volt, lázas volt, minden csontja fájt, a második oltás után elsírta magát, azt kérdezte, mi a francot nyomtak belé hogy ő ilyen beteg. Erre tegnap kiderült hogy nincs antitestje... Június elején kapta a 2. oltást. Külföldön is dolgozik, neki fontos lett volna hogy a szervezetébe kimutatható legyen az antitest. Most kapni fog egy harmadik oltást, ami a Jansen lesz (bocsánat ha nem jól írom), mert ebből elég lesz 1 oltás, és az az ország ahova ó kijár, ott eldogadják. Ha mást kapna, pl. Pfizert, akkor kettő kellene, de egyenlőre itthon csak a 3. oltást osztogatják, negyediket nem kapna sehol.

Az orosz oltás olyan, mintha nem is lenne beoltva, főleg hogy nincs antitest...

6. 51683d1c00 (válaszként erre: 1. - Evangel5)
2021. nov. 4. 06:25

Akiket masszírozok mind oltott és megszaporodtak sajnos ezek a gondok,fájdalmak ,10-ből 8-nak biztosan van.

(előtte nem volt jellemző)

5. timycat (válaszként erre: 1. - Evangel5)
2021. nov. 4. 02:29

Én ugyanígy vagyok csak Pfizer után.


A reumán találkoztam egy 60as nővel. Ő Szputnyikot kapott. Szintén ízületi fájdalmai vannak, mondjuk neki "csak" váll-könyök-kéz, de fél éve csillapíthatatlanul.


Ő is, én is túlvan/túlvagyok minden kivizsgáláson. Papíron semmi bajunk, közben a mindennapi teendőinket sem tudjuk ellátni.


Egy cipőben járunk 😕 Az orvosok csak széttárják a karjukat, hogy tökéletesek az eredményeim, biztos nem komoly, majd elmúlik.

Én most belementem egy 8 hetes, szőnyegbombázós antibiotikum kúrába, hátha valahol valami elbújt bennem és előhívta a vakcina. Igazából csak próba, lehet hogy még jobban megszívom, de nekem mostmár bármit megér az ha végre elmúlik a fájdalom.


Kitartást és jobbulást!

2021. nov. 3. 22:25
A családban a húgom kapott Szputnyikot. Sem előtte, sem az oltást követően nem voltak egészségügyi panaszai.
2021. nov. 3. 22:14
Most is hasított egy jó nagyot a jobb lábamba. Combtőtől vádli középig érzem.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Evangel5)
2021. nov. 3. 21:44
Én csak nyilallásokat érzek azóta is, nem állandóan, van hogy napokig semmi, aztán random újra. Comb, hát, váll, vádli leginkább. Ezek fájtak az oltás után. Áprilisban kaptam.
2021. nov. 3. 21:39

Márciusban kaptam meg az első orosz vakcinát. Nem okozott semmilyen problémát, még a karom sem fájt. Kb. 1 hét után fájt, zsibbadt a karom, lábam. Húzta a görcs a testem, szó szerint a testem, mert nem csak a vádlim görcsölt, hanem a karom, csípőm, de még a hasam-gyomor tájékom is. Fájni kezdtek az ízületeim.

Féltem felvenni a 2. oltást, de az orvos nagyon javasolta, hát felvettem. Kár volt! Azóta nagyon fáj az összes ízületem, a nagy ízületek és a kis ízületek is, de tényleg az összes. A csípőm a térdem a bokám, lábfejem, még a lábujjaim is. A vállam a könyököm a csuklóm, a kézfejem a kéz ujjaim. Fáj a gerincen, majd leszakad a hátam, a nyakam. Nagyon el vagyok keseredve, ezt így nem fogom bírni. Mi lesz velem? Nem akarok lerokkanni!

Valaki járt már így?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook