Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A Pfizer vakcina második adagja után miért vannak olyan durva mellékhatások? fórum

A Pfizer vakcina második adagja után miért vannak olyan durva mellékhatások? (tudásbázis kérdés)


1 2
2021. jún. 22. 13:15
A magyarok tényleg tehetségesek. Örülök én is, hogy magyar vagyok!
38. Nemgebe (válaszként erre: 7. - NomNom)
2021. márc. 23. 21:26
Talán mégis lenne "konkrétan" valami értelme ... de csak akkor, ha kizárólag azok szólnának hozzá, akik "konkrétan" így jártak. Akkor talán az illetékesek nyilatkozhatnának a "miért" kérdésére. Mert pillanatnyilag sajnos vagy "nem követik le" ezeket a betegeket, illetve hivatalosan úgy nyilatkoznak, hogy "semmi komoly mellékhatás nem ismert" - ami persze, majdnem biztos, hogy így nem igaz!
37. peonia53 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 23. 21:02
Én szombaton kaptam. Kicsit fájdogált az oltás helye, halványan bekékült. Máskor is könnyen kékülök, ha megütöm. 68 éves vagyok. Másodikat ápr. 24-én kapom. Mondták: fáradékonyság, aluszékonyság előfordulhat.
2021. márc. 22. 08:18
én semmit nem tapasztaltam
35. ,zumba
2021. márc. 19. 11:17
Én úgy gondolom sokan nem tapasztalnak mellékhatást, mások viszont igen. Éppúgy ,ahogy egy-egy azonos gyógyszer szedése esetén is. Mások vagyunk, másként reagál a szervezetünk.Örüljön aki aki kevés mellékhatással megússza.
34. unom (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 19. 10:48
Ez lenne a durván oltási reakció?
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Amaunet)
2021. márc. 19. 10:45

Az én anyukám megkapta és már az 5-ik napja levert.


Nem rosszhírét keltem én, csupán informálok.

2021. márc. 19. 09:00

Mamám is megkapta 17-én a második Pfizer oltást. Semmi baja, pedig szív és ízületi problémái vannak, amelyekre gyógyszereket szed és azokat folyamatosan szedte/szedi is.


Szóval, nem értem miért kell rosszhírét kelteni ennek a vakcinának és ezzel az oltási hajlandóságot rontani.

31. Csicsi25 (válaszként erre: 27. - Aszparagusz)
2021. márc. 18. 15:52
Mint írtam, az ismerősöm párját sem viselte meg - viszont vannak, akiket igen. Egyéntől függ...
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Fisica)
2021. márc. 18. 15:48

Itt nem arról volt szó, hogy én mit akarok, hanem mit csinál a vakcina.


Már pedig a vakcina hírvivő RNS-t juttat a sejtjeidben ahol legyártódnak az antigének melyek kiváltják az immunreakciót.


Ha nem szóról szóra úgy írom mint egy virológus, elnézést!

29. Fisica (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 18. 14:23
Azért nem árt ha értik mit akarsz.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Fisica)
2021. márc. 18. 14:19

26


Ó ugyan már. Bele lehet kötni bármibe.

27. aszparagusz (válaszként erre: 18. - Csicsi25)
2021. márc. 18. 14:08

Férjem megkapta mindkettőt. (a másodikat tegnap)

Semmi tünete nem volt.

26. Fisica (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 18. 13:24

Mondjuk a "csak a vírus egy részét" "egyes elemeit" elég pongyola megfogalmazás, bár tény a fehérjetüskék is hozzá tartoznak, sőt az a lényeg rajta hisz az lesz a fertőzés kulcsa.


Csak ha olyan okos akarsz lenni, akkor írd le rendesen, hogy tulajdonképpen mit is akarsz mondani.

2021. márc. 18. 10:19

[link]

hátha hasznos

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Amaunet)
2021. márc. 18. 10:14

Á nézz utána milyen elven működik. Nagyon hosszú leírni.


A csoportos bullying helyett tényleg lehetne kicsit olvasgatni.

23. Amaunet (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 18. 07:57

Ezt honnan idézted? Vagy saját kútfő?


A sejt nem fogja "legyártani" a vírus elemeit. A szervezet antitesteket fog gyártani. Épp azért hírvivő, mert nem használja a vírust, mint a kínai, ami egy "butított" vírussal váltja ki az immunreakciót.

22. Pindurpanka (válaszként erre: 21. - Vivo44)
2021. márc. 18. 06:02

Ezen mindig jót nevetek, teljesen igaz :D

Ennyi "szakértő". Nekem nem volt semmi panaszom az oltás körüli izomláz szerűségen kívül, a Pfizert kaptam, a fiamnak hőemelkedése volt és gyengeség, de egy jó alvás után elmúlt. Örülünk, hogy túl vagyunk rajta.

21. vivo44
2021. márc. 17. 23:44

Hát nem véletlenül irígykedhet minden más ország a mi kis országunkra!

Hiszen mikor foci van, akkor nálunk vannak a legjobb focisták és edzők, ha covid van, akkor nálunk van a legtöbb tudós.

Imádlak Magyarország!

20. E'lodie (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2021. márc. 17. 23:40
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2021. márc. 17. 23:10
A Pfizer mRNS vakcina ami pont abban nyilvánul meg, hogy a sejtjeid (azon belül riboszóma) gyártja le a vírus egyes elemeit amelyek majd kiváltják az immunreakciót.
2021. márc. 17. 22:13

Egyik ismerősömnek első után csak izomfájdalom volt, második után viszont két hétig fejfájás, szédülés, gyengeség, allergiaszerű tünetek. Ő nagyon megszenvedte - a párja viszont észre sem vette az oltást.

Egy másik ismerősömnek az első utáni nap fejfájás, gyengeség. A gyengeség még eltartott pár napig. Ő még nem kapta meg a másodikat, viszont mesélte, hogy volt olyan kollégája, aki másnap be sem ment dolgozni, annyira pocsékul érezte magát.

17. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 17. 22:11
Van, aki egy eddig szokásos oltástól is kifekszik. Mondjuk én 30 év alatt 1 ilyen esetet láttam. Pfizert kapta sok kollégám. Most is könnyen átvészeltük , gondolom abba a 99%-ba tartozunk, aki nem érzékeli a durva tüneteket.
2021. márc. 17. 22:01

Mamám ma délben kapta meg a második oltást. Csak az utazás fárasztotta le és miután beszéltünk megebédelt és lepihent. Egyébként is szunyókál délután.

Az elsőt késő délután kapta. Itt is az utazás volt fárasztó. Másnap sem érzékelt semmit. Még csak fáradtabb sem volt, mint általában.

Az oltás helyén volt egy kis izomfájdalma, ami minden injekciónál előfordul.

Látni a felvételeken, hogy azt az 5cm körüli tűt tövig tolják az izomba. Brrr...

2021. márc. 17. 21:51
Èn ès anya is Pfizert kaptunk, de nem voltunk mèg lázasak sem. Egy kis karfájdalmon ès levertsègen kívül semmi bajunk nem volt az oltások után.
14. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 17. 21:50

Semmit nem gyártanak a sejtjeid.

Tájékozódni kéne mielőtt kérdezel!


[link]

13. beYOUtiful (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 17. 21:46

A topicod címéhez: nekem karfájdalmon kívül nem volt semmi oltási reakció.

Mi szükség van tényként kérdezni valamit, ami egyáltalán nem tény?

Az elso hozzászólásodhoz:


fordítót kééérek! :)

12. vivo44
2021. márc. 17. 21:42

Bár nem igazán szeretem az anonim fórumokat, de azt gondolom, hogy amennyiben FI aktív és értelmes fórumot nyit, nem csak bedobja a csontot és pá, akkor elfogadónak kell lenni és ha FI-t ez érdekli, ám legyen.

Témához:

Nem kaptam semmilyen vakcinát, de szerintem akinek valamilyen mellékhatása van oltás után, az nem mellékhatás, hanem oltási reakció. Bármi más oltás is ezt produkálná, mert egyinkünk szervezete sem egyforma. Továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy inkább zsibbadjon a lábam oltás után 1 napig, mint 1 hét lélegeztető gépen, majd.....????? ki tudja.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - NomNom)
2021. márc. 17. 21:37

Miért ne lenne értelme, vannak akinek okoz problémát, vannak akiknek nem, szerencsére utóbbiak vannak többen. Miért ne gyűjthetne erről tapasztalatokat?

Semmivel sem rosszabb a fórumtémája, mint pl. "milyen színű bugyi van rajtad?"

2021. márc. 17. 20:48
Az első mondatod megmagyaráznád?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook