Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatom a babámat, mit egyek amitől széklete lesz? fórum

Szoptatom a babámat, mit egyek amitől széklete lesz? (tudásbázis kérdés)


21. Kocska
2010. okt. 6. 16:06

Én is a szilvára szavazok,h. egyél, vagy szilva lekvárt.(házi a legjobb)

Én is itattam szilvalevet is a fiammal

20. Catherine.hsz (válaszként erre: 18. - Niki0126)
2010. okt. 2. 23:33

Az első gyereknél én is vettem Laktoherbet. Amikor a kórházban meglátta a védőnő, annyit mondott csak, hogy gyorsan felejtsem el. Fájni fog tőle a gyerek hasa. Ugyanezt mondta a gyerkorvosunk is, aki szoptatási tanácsadó.

Helyette tejszaporításra érdemesebb homeos bogyót használni. Sokkal jobb. Urtica Urens.

Vagy gyakrabban mellre tenni a babát.

19. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - Niki0126)
2010. okt. 2. 19:52

Abban is van kömény...

Kezdd el figyelni, hogy attól van-e? Bár akkor nem csak ritkán lenne, hanem rendszeresen...

Lehet, hogy csak valamivel együtt sok neki. Mármint ha valami puffasztósat eszel, és iszol teát is.

Van egy aranyszabály: ami anyucit puffasztja, az a babucit is...

18. niki0126 (válaszként erre: 17. - Catherine.hsz)
2010. okt. 2. 19:34
A laktoherbet iszom. Ma is kétszer volt olyan, hogy nagyon sírt. Babaolajjal masszíroztam a hasát, az nagyon jó volt neki. Utána el is aludt cicin. Azt hiszem megint kezdődik a sírás. :(
17. Catherine.hsz (válaszként erre: 14. - Niki0126)
2010. okt. 2. 15:47

Melyik szoptatós teát iszod?

Mert a kömény miatt sok babának gondja van tőle.


Nálunk a Gripe water vált be anno, pedig mást is próbáltunk. De minden gyerek más.


Meg lehet próbálni tornázatni is egy picit amikor sír és látod, hogy fáj a hasa. Csak ne közvetlenül evés után, mert akkor a kaját is kinyomod belőle.

16. Sylvia81 (válaszként erre: 14. - Niki0126)
2010. okt. 2. 14:48

Ha könnyen megy a szoptatós teától a puki, akkor igyad csak. :)

És már miért ne pukizna tőle? Hisz kömény és ánizs is van benne, az hajtja a szeleket (nálam meg csinálja).

15. niki0126 (válaszként erre: 11. - Szoszilvi81)
2010. okt. 2. 13:54
Köszi, remélem hamar elmúlik neki ez az időszak!
2010. okt. 2. 13:53
Ez kegyetlen dolog, szegény picik. Az embernek sajnos így kell kitapasztalnia, hogy vajon mi nem jó a picinek, vagy éppen mi jó. Az infacolt adom már pár napja neki. Szoktam szoptatós teát inni, viszont úgy vettem észre, attól pukizik. Ez is érdekes.
2010. okt. 2. 13:49

Szoptatós teát iszol? Lehet, hogy az zavarja be kicsit néha, ha mondjuk puffasztósat eszel...

Én pl. nem merek inni, mert az első lánykám vörösre görcsölte magát tőle, na meg engem is iszonyatosan puffaszt.

Lehet az is, hogy valamilyen ennivalóra reagál így. Uborka, szőlő, vagy épp amiket az elején javasoltunk: barackfélék, szilva.

Én pl. most nem ehetek uborkát sem. :(

12. Sylvia81 (válaszként erre: 11. - Szoszilvi81)
2010. okt. 2. 13:46

Én is inkább erre gyanakszom.

Annyi ilyen szer van, nekünk az Infacol nem jött be a nagyobbikkal, a Sab Simplex viszont igen.

2010. okt. 2. 13:35

Akkor inkább hasfájós, nem a kaki a gond.

Vannak a gyógyszertárakban kapható szirupok, pl: espumisan, nekem a gripewater (lehet rosszul írtam, az enyémek már nagyobbak) vált be.

Kitarás ;)

10. niki0126 (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2010. okt. 2. 13:30
Tegnap például nem is tudott pukizni, ma már valamennyi jön neki.
9. niki0126 (válaszként erre: 6. - Catherine.hsz)
2010. okt. 2. 13:29
Nem iszom sok tejet, és tejterméket sem eszem. Reggelente iszok egy tejes kávét,ennyi. Igen tudom,hogy nem baj,ha nincs mindennap széklete. Feszíti magát nagyon,amikor sír, és kapkodja fel a lábait. És csak úgy nyugszik meg, ha kivisszük a levegőre. Elalszik olyankor. És nem is panaszkodhatok, mert ez három alkalommal fordult elő, hogy ennyire sír. Csak olyan rossz látni. :(
2010. okt. 2. 13:22

De mitől fáj a hasa? Ez is fontos ám!

Ha a pukiktól, arra teljesen más kell, mintha tényleg nehezen kakil.

Egy csupán anyatejes babánál tök normális, ha akár 1 hétig nincs széklete!!!

Egyébként kakiláshoz adhatsz neki Laevolac-ot, attól tutira nem fáj a hasa, csak kijön a kaki.

2010. okt. 2. 13:20

Jó lehet a szilva, az őszibarack, a nektarin.

De pl. a szilvával óvatosan, mert nálunk pl. görcsöt okoz, ugyanúgy, ahogy a szőlő is, úgyhogy utóbbi az idén tiltólistás (szilvát egyébként sem nagyon eszem).

6. Catherine.hsz (válaszként erre: 2. - Niki0126)
2010. okt. 2. 13:18

Szilva, aszalt szilva, aszalt szilvalé...


De egy csak anyatejes babánál nem feltétlenül gond, ha nincs minden nap széklete. A szervezet nagyon jól tudja hasznosítani az anyatejet. Van aki csak 4-5 naponta kakil, és mégis teljesen egészséges. A pisi pelus számít igazán.

Hasfájás oka lehet más is. Figyelj arra mit eszel! Mennyi tejet iszol és tejterméket eszel? Vannak ugyanis babák akik érzékenyek erre.

2010. okt. 2. 13:16
Köszönöm Nektek, kipróbálom.
2010. okt. 2. 13:14
Szia ! Talán ami most van az a szőlő. De ihatsz rostos őszilét is. Hátha ezektől sikerül :)
2010. okt. 2. 13:14

Szilva,

Adhatsz neki kamillateát nagyon kevés cukorral.

Az én lányom már 5 hónapos és nekünk bejött.

Igaz ő tápszeres a 3. naptól kezdve és néha, amikor nem volt 2 nap széklete adtam neki egy kevés szilvapürét. (héj nélkül).

2010. okt. 2. 13:08
Okt. 9-én lesz 3 hónapos a kisfiam, és délutánonként nagyon sír, fáj a hasa. Van olyan étel, gyümölcs, amit ha megeszek átmegy a tejbe, és kakil tőle? köszi a válaszokat!
2010. okt. 2. 13:07
Szoptatom a babámat, mit egyek amitől széklete lesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook