Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet nyugtalan a kisfiam attól, ha naponta 2 liter teát megiszok, miközben még szoptatom? fórum

Lehet nyugtalan a kisfiam attól, ha naponta 2 liter teát megiszok, miközben még szoptatom? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 23. 23:34
Remélem nem kofeinest adsz neki.
15. danama
2009. nov. 9. 05:46
ha koffeines a tea akkor mindenképpen
14. vikasz
2008. jún. 23. 12:45
Attól függ milyen teát iszol. A koffen átjut a babába a tejen keresztül. Ettől izgága, nyugtalan lesz.
13. vikasz (válaszként erre: 10. - 09ca1d3343)
2008. jún. 23. 12:44
... és nagyon hízlal.
2008. jún. 1. 14:04
Én Laktoherb teából( tejserkentő) ittam napi 2 litert mézzel.Hasznos és a folyadékigényt is fedezte.
2007. nov. 1. 10:08
koffeinmentes teát igyál.
2007. nov. 1. 06:52
Az rengeteg! Valamennyi koffein van a teában is! Miért nem gyümölcsléből iszol két litert,abban legalább van tápérték is.
2007. okt. 15. 13:10
Sztem nem a mennyiséggel van a probléma, hanem a tea mienségével! Sztem próbálj ki más teát, ami inkább nyugtatólag hat, és nem élénkiít, annyira. Pl. kamilla tea, vagy hársfatea ilyenek, semmiképp se feketeteát!!
2007. ápr. 17. 21:40
2 liter tea nem terheseknek is sok.
2007. ápr. 17. 21:19
Ha koffeintartalmú a tea akkor bizony okozhat gondot.Én tejelválasztó teát ittam, abba nem volt semmi, ami zavarhatta a babát.Abból én is 1,5-2 litert ittam naponta.
2007. ápr. 17. 21:17
Az elég sok!!!! Én két kávét iszom és ennyi nem zavarja a babámat nagyon nyugodt kisfiú. A lányomnál semmit nem ihattam mert őt minden zavarta (koffeineset).
2007. jan. 30. 14:05
Hu, Kende, az a 2 liter nagyon sok! Probalj inkabb asvanyvizre, vagy valami koffeinmentes gyogyteara atallni. Szoptatas alatt termeszetes hogy tobb folyadekra van szukseged, de a tea nem a legmegfelelobb folyadekpotlas ilyenkor.
2007. jan. 29. 16:45
Szegényke, remélem, minden rendben lesz, ha abbahagyod a teázást!
2007. jan. 28. 14:56

Hat persze, hogy lehet...a tea tele van koffeinnal,(tobb van benne,mint a kaveban),es ez a nagy mennyisegu doppingszer a tejen keresztul a kisfiad szervezetebe atmegy,es nyugtalanna teszi.

Meg meg is arthat neki, mert a teste meg pici,igy ez a mennyiseg komoly bajokat is okozhat.

Habar nekem nincsen gyerekem, de ehhez a temahoz veletlen hozza tudtam szolni, mert egy kedves ismerosomnek ugyanez a problemaja volt a babaval, es amikor elvitte az orvoshoz, annak az elso kerdese az volt, hogy iszik-e kavet? A baba 5 honapos volt akkor.

Miutan megszuntette a kaveivast, par napon belul a baba megnyugodott, es azota sincs semmi problema vele.

Ha ennyire szereted a teat, miert nem probalod ki a koffeinmenteset, Neked is jot fog tenni, meg a kisfiadnak is.

Sok szerencset a babahoz!:)))

2. d@nu
2007. jan. 28. 14:48
Hát ha koffeintertalmú teát iszol, szerintem lehet. Próbálj olyan teát (pl. gyümölcs) keresni magadnak, ami ~mentes.
2007. jan. 28. 14:43
Lehet nyugtalan a kisfiam attól, ha naponta2 liter teát megiszok, miközben még szoptatom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook