Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 32 hónapos kisfiamnak 4 naponta van széklete, tud valaki ajánlani valamit amitől helyre áll a széklete? fórum

32 hónapos kisfiamnak 4 naponta van széklete, tud valaki ajánlani valamit amitől helyre áll a széklete? (tudásbázis kérdés)


17. brida
2010. okt. 8. 20:44

Most megnéztem milyen a protexin. Szerintem veszek és megpróbálom. A Lactive-ot próbáltuk annak idején, mert a Normaflore helyett azt ajánlották, de nem ízlett neki, elég rossz az íze, nem volt hajlandó lenyelni. :(

Egy próbát még ez is megér!

Köszönöm!

16. brida (válaszként erre: 15. - Szanya)
2010. okt. 8. 20:40
Ezt még nem hallottam. Mi ez? Én arra gondoltam, hogy két és fél évesen kezdődött nála és pont húsvét után, hogy a csokitól volt. Akkor. Mármint a szorulás. Mivel az rossz élményeket adott neki,mert még a glicerines kúpot is visszatartotta, szándékosan. Azóta van ez a probléma. Aztán a lenmagolajjal, a rost porral jobb lett. Már nem akarta visszatartani, és 3-4 naponta volt széklete. Most jó ideje nem volt már gond, csak tegnap előtt.
15. Szanya (válaszként erre: 14. - Brida)
2010. okt. 8. 18:03
Probiotikummal próbálkoztatok? Pl Protexin? 3 éves korban ez már fura. Fáj a hasa tőle?
14. brida (válaszként erre: 13. - Szanya)
2010. okt. 8. 17:27
Tavaly tavasszal kezdődött nálunk, előtte sosem volt ilyen gondunk. Valamit javult a helyzet, de még nem tökéletes, de már elmúlt 3 éves.
13. Szanya (válaszként erre: 9. - Brida)
2010. okt. 8. 16:57
Ami nekünk anno nagyon bevált, az az egyik bébiital volt, tömény szőlőlé, de már nem emlékszem, melyik márka. Mi is kínlódtunk, glicerin kúpoztunk is. Ki fogja nőni, szerintem max félév, és nem lesz gond.
12. husi5
2010. okt. 8. 16:56
Köszönöm szépen a segítségeket. A kisfiam rengeteg gyümölcsöt (szilva, alma, szőlő) eszik + joghurt napi szinten, de ezek nem segítettek.
2010. okt. 8. 16:48
Guttalax..Nekünk ezt mondta a doki.Mindig véres volt a kakija.2szer használtuk,nincs gond azóta sem.Vagy a glicerines kúp!
10. 9c8432d068 (válaszként erre: 3. - Bishop81)
2010. okt. 8. 16:40

Ez a lehető legjobb megoldás,ajánlom a fórum indítójának is.

Még egy kanálka búzakorpa sem ártana hozzá.

Tapasztalatból tudom.

9. brida (válaszként erre: 7. - Szanya)
2010. okt. 8. 16:32

Az én kislányom nagyon szereti a barackot, szilvát, de egyszerűen nem segít széklet téren. :(

Pedig az aszalt szilva levet is próbáltam. Én fél óra múlva futottam tőle a wc-re a lányomnak meg meg sem kottyant.

8. gabilive (válaszként erre: 1. - Husi5)
2010. okt. 8. 16:32

Sütőtök.

Nálunk mindig bevált.És most szezonja is van!

7. Szanya (válaszként erre: 1. - Husi5)
2010. okt. 8. 16:27
Szőlő, őszibarack (ha épp nincs, akkor akár bébiétel formájában), kevés szilva. A rostokhoz rengeteg víz, mert amúgy csak rosszabb tőle! Kakaót mellőzni, és az alma, banán is foghatja.
2010. okt. 8. 16:19

Én egy cég termékét használom, mivel az alapvető probléma általában, hogy nem eszünk elég rostot. Egy dobozban 30 db kis zacskó van, ami italban teljesen feloldódik és ez csak rost. Nem mondom, hogy olcsó, de nekem mindenféle képpen megérte, mert az én kislányomnak van , hogy hetente csak egyszer vagy még annyiszor sincs széklete.

Viszont a gyerekorvos is tud felírni ilyen rostot, legalábbis nekünk írt, csak nem vált be. Nem emlékszem mi a neve, a gyógyszertárban készítik.

2010. okt. 8. 16:12

Szia!


Pezsgőkúp, laevolac szirup.

2010. okt. 8. 16:08

Mi voltunk a dokinéninél ezzel és azt mondta hogy nem kell aggódni,mert a picikének a szervezete mindent hasznosít amit meg evett :)Ezálltal nincs salak anyag.

Egy idő után nekünk is rendesen beállt. Igaz az én kisfiam 12 hónapos lesz.

2010. okt. 8. 16:08
Én a 2,5 éves fiamnak egy pohár jogurtba 1-2 kanál müzlit rakok és megeszi. Van amikor veszek mellé gabonapelyhet, csokigolyót így a "száraz müzli" is könnyen, játékosan lecsúszik. Szépen helyreállítja a dolgokat.
2010. okt. 8. 16:01
Mez
2010. okt. 8. 16:00
32 hónapos kisfiamnak 4 naponta van széklete, tud valaki ajánlani valamit amitől helyre áll a széklete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook