Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatni bármi áron? fórum

Szoptatni bármi áron? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szoptatni bármi áron?

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
2011. júl. 23. 21:18

Amiért te leírtad, hogy te tápszeren nőttél fel. Nem azt vitatom, hogy leírtad, én semmit sem vitatok, olvasd vissza a hszólásaimat.

Éppen azt írtam, hogy ki hogyan eteti a gyerekét, az magánügy, ez nem vita és leszólás témája.

Nem tudom van még kérdésed?:)

184. egypt (válaszként erre: 166. - 388b941089)
2011. júl. 23. 21:17
6 hónapos korig kizárólag anyatej vagy tápszer javasolt, mert ezelőtt a babáknak éretlen az emésztőrendszerük a szilárd táplálék megemésztésére. Úgyhogy a "simán lehet adni" erős túlzás.
183. 388b941089 (válaszként erre: 180. - D104370848)
2011. júl. 23. 21:16
ha szted magánügy, akkor miért írtad, le téged szoptattak és a nagymamáid is szoptattak..??
182. egypt (válaszként erre: 176. - 388b941089)
2011. júl. 23. 21:16
Meg is lett az eredménye, itt a rengeteg allergiás felnőtt.
181. egypt (válaszként erre: 172. - Kismanó86)
2011. júl. 23. 21:15
"Valahogy." Azért nem mindegy, hogyan.
180. d104370848 (válaszként erre: 176. - 388b941089)
2011. júl. 23. 21:13
Hát én nem szerencsére, és nálunk a nagymamák is szoptattak, de aki nem szoptat, mert nem tud, az természetesen magánügye, mint ahogyan annak is, aki tud és szoptat.:)
179. Inci79 (válaszként erre: 1. - Kismanó86)
2011. júl. 23. 21:08
Teljesen igazad van,nállam meg koraszülött volt Bencus és nem alakult ki a szopóreflexe,úgyhogy örültem neki,hogy egyáltalán üvegből bírt enni,ráadásul a korházban fel sem tünt senkinek,még itthon a védőnőnek sem,csak amikor gyógytornára kellett hordani,akkor a gyógytornász hívta fel rá a figyelmünket,hogy vajon tudjuk-e,hogy Bencusom miért nem akar szopni.Na szép mondo a védőnő meg a doki engem csesztetett,hogy biztos fogyózok és nem akarok szoptatni.Amikor meg vittem nekik a szakvéleményt,akkor voltak hajlandók felfogni,hogy tejem az ugyan van és szorgalmasan fejem magam,csak hát ahogy nőt a gyermekem igénye azt már nem tudtam megoldani fejéssel.Valjuk be őszintén kézzel nem lehet annyit kifejni,mint amit egy egészséges baba esetleg ki tud szívni.Most várom a második babámat,természetesen megpróbálom szoptatni majd,de ha nem fog menni nem fogok éjszakákon át bőgni miatta.
178. vberni01 (válaszként erre: 41. - Sara1986)
2011. júl. 23. 21:06
haha! Ezt kihagytam: könyvek, videok. Természetesen ez is volt, ha tej nincs, vagy a baba nem akarja, szintén nem érnek semmit. Ezt el kell fogadni.
2011. júl. 23. 20:54
Úgy gondolom hogy amíg a kórházak döntő többsége át nem áll a bababarát üzemmódra, addig magas lesz a sikertelenségi arány. Én az Istvánban szültem, a baba végig velem volt, és a csecsemős nővér és a védőnő ha kell 20-szor is megmutatja a helyes mellretételt, ugyanazzal a türelemmel, és semmit nem kap a baba. Így 48 óra elteltével megtörtént a tejbelövellés, és a technika is helyes lett. És nem a 3 óránkénti, hanem az igény szerinti szoptatást szorgalmazzák. TEhát nyugodtan cumizzon, komfortcicizzen a baba az anya mellén. Vártunk a hallásvizsgálatra, sírt a kezemben, mondták, tegyem mellre, és rögzüljön, hogy bármikor mellre tehetem ha úgy érzem, ez megnyugtatná. Azóta már IBCLC szaktanácsadót is alkalmaznak. Hazaérve, LLL tanácsadók vagy az imént említett IBCLC-k rengeteget tudnak segíteni. Utóbbi hozzánk 1x jött ki, nem is kért el pénzt. 2. alkalomra elkért volna 5000Ft-ot, ami szerintem megéri. 6 hónapos koráig kizárólag szopizott a lányom, most 9 hónapos és még mindig szoptatom.
176. 388b941089 (válaszként erre: 172. - Kismanó86)
2011. júl. 23. 20:17
hülyeség ez az egész. Amikor mi születtünk nem volt ez túlbonyolítva. Volt Robébi A és B, rengetegen ezen nőttünk fel.
175. Kismanó86 (válaszként erre: 148. - D550c57e19)
2011. júl. 23. 20:17

Tudom, mit vállaltam. :-) Amit eddig kaptam: sok kedves mondat, bíztatás, jelecske, 1-2 ember, aki másképp gondolkodik, de egyik sem bántott semmivel. :-)


Köszönöm a gratulációt!

174. 388b941089 (válaszként erre: 147. - Anig82)
2011. júl. 23. 20:15

bocs, az előző hozzászólásomat neked szántam.

Véleményem szerint mindenki a saját körülményeihez és lehetőségeihez mérten alakítsa ki a gyermeke etetését. Ha nem megy a szoptatás, akkor nem megy. Van más megoldás. Ettől még a tápszeres gyerekeket semmilyen hátrány nem fogja érni. Baromság az is, h nem alakul ki az anya és a gyerek között a megfelelő kapcsolat, ha nem szoptatta az anyuka. 9 éves a gyerekem és csodálatos a kapcsolatunk. Ha már itt tartunk, akkor mi is tudunk mondani a tápszerezés mellett egy-két érvet. Mondjuk azt, h az ilyen típusú táplálásból az apuka is ki tudja venni a részét, ő is be tud segíteni, és nem fogja kirekesztve érezni magát!! Ami ugye mind köztudott, rengeteg helyen problémát jelent.


nem szép dolog tőled, h ugyan burkoltan, de azért mégis oltogatod a cikkíród és osztod az észt!!!

173. vberni01 (válaszként erre: 171. - Vberni01)
2011. júl. 23. 20:15

Az lemaradt, hogy amint hazajöttünk, beállt a háromóránkénti evésre, persze tápszerrel. Vettem elektromos és kézifejőgépet is, de szart sem ért, mivel a kis fiam nem hülye, és ugyan mi a fenének kínlódjunk fél órát az etetéssel, ha megvan tíz perc alatt üvegből, és tele van vitaminnal, finom is, és így ő is nyugodt és én is. :D

A ciciben lévő 20-30ml a desszert volt csupán az etetések végén, vagy ha nyűgi volt, rátettem.


hat hét után elkezdtem szedni a gyógyszert, akkor már a cicit is kiköpte, úgyhogy végleg befejeztük a szoptatási mizériát.


Fel a fejjel, a lényeg hogy egyenek!!!! Az hogy anyatej, vagy tápszer szerintem tök mindegy. Gondolj bele mennyivel lenne jobb, ha szoptatnál és nem hízna, vagy óránként enne, stb...


Úgyhogy légy büszke magadra, szültél egy gyönyörű kislányt, aki szép és egészséges!!!

172. Kismanó86 (válaszként erre: 166. - 388b941089)
2011. júl. 23. 20:12
Ez így van, igazad van. Mindenhonnan ez folyik, túl van misztifikálva az egész. Fog ez majd változni szerintem. És azok az országok, ahol 6 hét után vissza kell menni dolgozni? Azok a kisbabák is felnőnek valahogy. Nem mondom, hogy az a jó, csak halkan megjegyzem.
2011. júl. 23. 20:11

Szia! Először is gratulálok a kislányodhoz!


A cikked fantasztikus! Mintha szívemből szóltál volna. Nekem sem sikerült szoptatni, sőt, mi két hétre külön is "költöztünk" a kórházba, három óránként jártam át etetni, vagy sem, attól függően, hogy betápszerezték-e.

Első mellmasszázsom után sírva hívtam a páromat, hogy én ugyan holnap beszélek a dokimmal, hogy apassza el injekcióval a tejet, mert ez rohadtul fáj, plusz a szoptatás.... de hát neked ezt nem kell bemutatni.


Jó tanácsoknál kihagytad: " igyál sok tejszaporító teát, ne igyál sok teát, egyél homeos bogyót, igyál madártejet, aludj, :D".... A kedvencem: szoptass mindkét mellből, és hagyd rajta fél órán. Vagyis összesen egy órát!!! Nincs az a gyerek akik képes egy órán át intenzíven szopizni!!!! :D

170. 388b941089 (válaszként erre: 167. - Kismanó86)
2011. júl. 23. 20:10

látod, erről beszélek én is:


"Szoptatni kell, olcsó és jó.." Ne haragudj, de mi az, hogy KELL??????????!!!!!!!!!!!!!!


És miért KELL 6 hónapos koráig csak anyatejet adni a gyereknek??? Azért mert most ez a trend?? Aztán majd 10 év múlva megint kitalálnak valami baromságot és akkor az lesz a JÓ!!!!! És a mostanira pedig kitalálnak megint egy magyarázatot......!!!!

169. d104370848 (válaszként erre: 162. - Dokianya)
2011. júl. 23. 20:09
Akkor lehet én leszek cukros..:)) Jó kilátások.
168. d104370848 (válaszként erre: 161. - Foxy girl)
2011. júl. 23. 20:08
Akkor megegyeztünk.:)
167. Kismanó86 (válaszként erre: 147. - Anig82)
2011. júl. 23. 20:05

Kedves Anig!


Gratulálok a kitartásodhoz és a gyermekeidhez!


Ha minden fejben dőlne el, akkor a mai napig is szoptatnám a Lányomat. Pontosan erről írtam a cikkemben, hogy sokan így látják, hogy biztosan nem akartam eléggé meg nem tettem meg mindent.


Az hogy milyen időközönként kell etetni és ki hogyan, az megérne egy másik cikket, úgyhogy szerintem ezt hagyjuk. 3 óránként is alig akart enni, ha igény szerint kapja, akkor 4-5 óránként kérte volna.


A szoptatást nem a sebes mellbimbó miatt hagytam abba, szerintem ez lejött a cikkemből. Egyszerű a tápszer? Csináltál már? Sterilizálni, vizet forralni, kimérni, mindezt mondjuk az éjszaka közepén, míg más csak előrántja a mellét?

2011. júl. 23. 20:03
ezt az egész kommunikációt a média generálja..ez az új trend, h SZOPTATNOD KELL a gyerek hónapos koráig. Dehogy kell!! 4 hónaposan simán lehet adni nekik zöldséget, gyümölcsöt. Nekem a gyerekorvos soha nem mondta azt, h pedig az lenne a jó ha 6 hónapos koráig tudnám szoptatni a gyerekemet. Azt mondta, h valszeg a pajzsmirigybetegségem az oka és felírta a tápszert. SOha nem dörgölte az orrom alá. És azt azért ne felejtsük el, h sok szoptatni tudó anyuka is tud ám szemét módon viselkedni a nem szoptatókkal. Tisztelet a kivételnek...
165. egypt (válaszként erre: 164. - 388b941089)
2011. júl. 23. 19:45
Egyetértek. Mivel az elsőnél nekem sem sikerült, pontosan tudom, milyen érzés ez, és én is nagyon haragszom, mikor ilyeneket olvasok, sok anyukának okoznak fölösleges lelkiismeret furdalást és szomorúságot. Főleg az akaszt ki, mikor azt írják, a nők 99%-a képes szoptatni. Ez egyszerűen nem igaz, és mindegy, milyen okok miatt nem, de jóval több anyukának nem sikerül, hiába szeretné.
164. 388b941089 (válaszként erre: 155. - Sysy66)
2011. júl. 23. 19:34
A baj, hogy az orvosok, védőnők és a média is azt nyomja, hogy szoptatni KELL!!! Más alternatíva szóba sem jöhet!!! Ezzel lelkiismeretfurdalást okoznak azoknak a mamáknak, akiknek nem jön össze a szoptatást. Ez a mai trend sztem kiborító,és elfogadhatatlan.
163. foxy girl (válaszként erre: 115. - Urbanszkyviki)
2011. júl. 23. 19:28
Egyetértünk igen. Nagyon sok olyan anyagra gondoltam ami az életünk folyamán felgyülemlik a szervezetünkben amit akarva akaratlanul nem tudunk elkerülni h megegyünk, belélegezzünk... ami a mi krónikus betegségeink okozója is.
162. dokianya (válaszként erre: 114. - D104370848)
2011. júl. 23. 19:27
Nálunk sem a gyerekeknél ütött vissza a cukorbetegség, hanem az unokáknál. Az apai nagyszüleim voltak cukrosak. Apukámék 7-en testvérek, egyik sem volt az, pedig apukám is 69 évesen hunyt el. Viszont unokatestvérem van olyan, aki kicsi kora óta inzulinos és egy gyógyszeres. Én felnőttkorban lettem az. Ez is a második generációnál csapódott le.
161. foxy girl (válaszként erre: 116. - D104370848)
2011. júl. 23. 19:25
Ne haragudj! Nem akartam gúnyolódni, csak viccnek szántam! Nyilván nem ennyit szűrtem le, de nem veszem készpénznek amit tanítanak. Ettől függetlenül nem akartalak megbántani!
160. foxy girl (válaszként erre: 147. - Anig82)
2011. júl. 23. 19:18

Ne haragudj de nincs igazad! Nehogy azt hidd h a tápszeres dolog kényelmes! Sztem sokkal kényelmesebb kilökni a cickót és 25 perc múlva visszafeküdni, mint kivánszorogni a konyhába, méricskélni melegíteni, aztán hűteni ha túl meleg lett, szakállkázni stb. Én az elején rengeteget próbáltam szoptatni, sokkal jobb volt amíg elég volt neki az!

Jah, és arra h fejben dől el: nekem meg sem fordult a fejemben h tápszerre lesz szükség, miután olyan jól ment a szopi az elején amikor belövellt a tej!

Nem én találtam ki azt sem, h mérni kell a gyereket, de télleg elkezdett fogyni és nem állt meg amíg nem kapott tápszert, sőt!

És nekem pont attól volt hasfájós, h nem emésztette meg az előző adagot, ráevett és utána szegény csak kínlódott!


Nem minden gyerek egyforma! És ne hidd h mindenki olyan adottságokkal rendelkezik mint te! Lehet h én meg egy csomó más dolgot simán megcsinálok és természtesnek veszek, amit te soha nem tudnál!

2011. júl. 23. 19:18
A kisebbik unokámnál ugyanez volt a helyzet anyatej - szoptatás viszonylatban, csak annyival volt rosszabb, hogy neki 3 féle tápszert kellett kipróbálni, mert nem váltak be, állandóan evett volna óránként. De most már 7 hónapos, és semmi gond vele, hogy tápszeres, sőt tejet is kap.
158. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 156. - Sysy66)
2011. júl. 23. 19:12
Hát 600-ért már csak receptre van tápszer.. mind 2000 fölött van szerintem. És a minőségük kb egyforma mindnek, csak kérdés, hogy kinek milyenre van szüksége. Mert van, ami szója alapú, van olyan, ami kifejezetten refluxos babáknak van, és gondolom, van még több féle is.
2011. júl. 23. 19:09
Amikor megszületett az egész család által várva-várt első unokám, már az első nap ordított otthon órákon keresztül, és a lányom teljesen kétségbe esett, pedig nagyon szerette volna szoptatni a kicsikét. Nem bírta a család nézni szegény kisbabát, arra jutottunk, hogy elmennek tápszerért. Jó érzés volt, hogy a kicsi a tápszer után megnyugodott. Utána még mindig első volt a szoptatás, de kellett tápszer. Mint később kiderült, a kórházban már tápszerezték a babákat, tehát nem is csodálkozom, hogy nem kellett az anyatej. Sajnos a védőnő is azt szajkózta, hogy szoptatni, szoptatni... Képes volt végigvárni, amíg 50 percig szoptatta a lányom, aztán persze, hogy kellett még pótlás. Ma már a kicsi két éves, és Őt eddig semmi hátrány nem érte, hogy tápszeres volt, sőt mindent előbb csinált, mint az átlag, egyedül tanult meg menni, sőt egyedül tépte le magáról a pelenkát is, és ült rá a bilire. Most már megfogja a kezem és kéri, hogy ültessem fel a WC-re, sőt megmondja, hogy mit akar enni. Azt tanácsolom mindenkinek, ne keseredjen el senki, ha nem tud szoptatni.
156. sysy66 (válaszként erre: 32. - Venezuela)
2011. júl. 23. 18:54
IGY VAN. ÉS ÉN SEM A 600 FT-OSAT VESZEM HANEM A LEHETO LEGJOBBAT AMI MAJDNEM 3000 FT
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook