Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi ideig szeretnéd a babódat szoptatni? fórum

Mennyi ideig szeretnéd a babódat szoptatni? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. márc. 5. 11:52
A NAGYLÁNYOM 2 ÉVIG,A KICSI 2ÉS FÉL ÉVIG SZOPIZOTT.CSABIKÁT IS SZERETNÉMMINÉL TOVÁBB ANYATEJJEL TÁPLÁLNI
2009. márc. 5. 11:44
amíg csak lehet
2009. márc. 3. 16:19
Sziasztok! A fiam 5 hónapos, még nem tudom, meddig akarom szoptatni. Majd kialakul. Eddig 3-szor éreztem úgy, hogy elmegy a tejem, de nem adtam fel, és még most is tudok szoptatni.
41. kry84
2009. márc. 2. 21:58
Amikor már kényelmetlen lesz,akkor abbahagyom.22 hós a bébim.
2009. febr. 18. 13:49
Az én fiam 3,5 hónapos koráig szopott, egy betegség miatt elment a tejem. De őszintén szólva én valahogy nem is nagyon szerettem volna már tovább... Igénye sem volt rá nagyon, mert már kb. 3 hónaposan kellett neki néha a tápszeres pótlás, és azt is elfogadta, nem volt azzal se baja, így nálunk könnyen ment a szopitól való megválás, nem csináltunk belőle ügyet. Minden tiszteletem azoké, akik sokáig tudnak szoptatni, de mi valahogy másra voltunk programozva. Amúgy 16 hónapos lesz a fiam, és még egyszer sem volt beteg, én azt veszem észre, azért csak véd az a 3,5 hónap szopi is :)
2009. febr. 15. 11:24
Ameddig csak szopizni szeretne... Most 6 és fél hós, kóstolgat, de szopi a főkaja. Remélem, még jó sokáig (mondjuk kétéves koráig, akkor meg jöhetne a kistesó) szopizik.
2009. febr. 15. 11:21
A fiamat 16 hónapig szoptattam-terveztük a másikat.Most úgy érzem csoda lessz ha 1 éves koráig lessz tejem. Viszont nem igazán akar elfogadni a mást:(
2009. febr. 15. 11:15

Jó kérdés.. A lányom 14 hónapos múlt és viaskodok magammal. :-(

Egyik pillanatban szeretném már abbahagyni, a másikban meg még szoptatni egy ideig...

36. c95c921ae7 (válaszként erre: 33. - Sutoczkine)
2009. febr. 13. 17:50

Ha akarod, tényleg, akkor lesz. Ne hallgass a védőnőre, ha tápszert akar felírni. Mi az elején másfél órát szopiztunk, fél óra szünet és kezdtük előről. Ha meg kevés volt, éjszaka odavettem és szinte álmában is szopizott végig. Másnapra beindult rendesen.

A lányom 2 évi, a fiam 2,5 évig szopizott. 2 hónaposan átaludták az éjszakát.

Ja és nem függ a mellmérettől, ezt bizton állíthatom:-)

35. 67e1cf1187 (válaszként erre: 25. - Cilus)
2008. júl. 14. 09:33
Mint mi. A leányommal pont ez a helyzet jelenleg. Novemberbe megy oviba, de még szundikáhot kellek. De egyre kevésbé.Mire megy az oviba addigra úgy tűnik leszokik.
34. 67e1cf1187 (válaszként erre: 33. - Sutoczkine)
2008. júl. 14. 09:31
Hát ne így ugorj neki! Lesz És passz!!!:)
2008. júl. 9. 09:25

Sziasztok!


Nekem nemsokára megszületik a kisfiam és legalább 6 hónapig csak szoptatni szeretném. De nem biztos, hogy lesz tejem :-(

2008. júl. 8. 20:57
A lehető legtovább.
31. cilus (válaszként erre: 28. - Jucus77)
2007. nov. 19. 08:05
szia!Nekem is 9 hónapos a babusom :-)Ő még szopizik
30. cilus (válaszként erre: 27. - A4cf17146e)
2007. nov. 19. 08:01
Most várjátok a babust??Szia :-)
2007. nov. 17. 21:20

Szerintem nincs rosszul felteve a kerdes, csak mast jelent. En ugy ertettem, a kerdezo arra kivancsi, hogy te meddig szeretned, nem pedig hogy meddig tudod. Az sem biztos, hogy mindenki addig akarja, amig csak lehetseges, az akar a gyerek 3 eves koraig is eltarthat.


Szoval en kb 1 eves korig szeretnem, mert akkora tervezzuk a kovetkezot.

2007. nov. 17. 15:37

Sziasztok!

Valóban nem a legjobb a kérdés, mert szerintem minden anyuka addig szeretné, ameddig csak lehetséges! Mi most hagytuk abba a szopizást, kisfiam 9 hónapos. Én szerettem volna még szoptatni, mert volt-van még egy kevés tejcim, de már nem kell-kellett neki. Egyfolytában elmászott és sírt, ha megpróbáltam a szájába "tuszkolni" a cicimet! Szóval, lehet, hogy erről a kérdésről a babákat is meg kellene kérdezni???????? :-)))))

2007. nov. 17. 12:08
Kb addig szeretném amikor elkezd járni a baba, és fokozatosan kellene leállni a szopiról. Csak jönne már a babó!
2007. nov. 17. 11:51

szerintem a kérdés rosszul van feltéve : hogy meddig szeretném ? amig van tejem ,hiába akarom mondjuk eéves koráig ha nincs mivel.


Én annak idején szerettem volna szoptatni , de mivel egy csepp !!! tejem sem volt ,így ez kimaradt

25. cilus (válaszként erre: 24. - A5e77950a3)
2007. nov. 17. 11:38
Szia!Leirom hogy nekem hogy sikerült nem tudon meked *bejön-e* eza módszer :-)Szóval mikor már ugy ugy gondoltam hogy ideje lenne elválasztani/2 és fél éves volt/mondtam neki hoyg ha megy az oviba ott már nem lesz cicike és ideje lenne abbahagyni a cicizést.Alváshoz ugy oldottuk meh hogy megengedtem hogy fogja és ugy aludt el!!Ügyes volt megértette nem szopizott csak fogta cicit ugy aludt el,fél évig tartott.mire 3 éves lett és ment az oviba már nem is volt szüksége arra asem hogy fogja a cicit.Mondjuk nekem éjszaka soha nem keltek fel ennyiből könnyebb dolgom volt/2 nagyobb/.Most a pici éjszaka is szopizik de ő még csak 9 hónapos pici babus :-)Minden jót!!Üdv.Cili
2007. nov. 13. 11:21
Sziasztok!Contu Képzelet:Hogy sikerült leszoktatni a csemetéket a szopizásról?És mennyi idő alatt?A fiam elmúlt 2 éves és éjszaka is szopizik.Én már szeretném elválasztani mert már nagyon fárasztó.Az a baj hogy őt csak szoptatással lehet elaltatni nappal és este is.Ha éjjel az apja kel hozzá az se jött be mert 5 percenként kezdett el visítani végül hajnali 3-kor visszamentem.Ha nem hagyom neki hisztizik és kaparja a hátamat hogy forduljak meg.Főleg éjjel szar mert ő rajtam lógna egész éjjel én meg úgy nem tudok aludni.Megpróbálom elvenni tőle de nem kifejezetten engedi.A választ előre is köszi.
23. cilus
2007. nov. 13. 08:49
Sziasztok!Nekem 3 gyermekem van 2 nagy/16 és 12 éves/és egy picurka :-)9 hónapos.A nagyokat két és fél éveskorukig szoptatam a pici is szopizik még és nem szeretném elválsztani csak ha már Ö akarja.Szép napot nektek!!
2007. szept. 12. 12:26

Sziasztok!

Nagyobbik fiamat nem tudtam szoptatni.A kicsivel előre elterveztem,hogy nagyon szeretném szoptatni.Az elején volt némi gond, de 5,5 hónapos koráig csak szopott.Utánna egy szer adtam egy uzsira neki tejpépet mert nem volt elég a kaja és mindíg sírt.Utánna megint csak szopott. hós kor után kezdtük a hozzá táplálást. ,5 éves korában nehéz szívvel választottam el, mert annyira ragaszkodott a cicizéshez, hogy éjjszaka még mindíg többször felkelt érte.Így jobbnak láttam ha elválasztom.Akartam is meg nem is.Nagyon szerettem szoptatni, különös egy kötődés van köztünk.Remélem sikerül legalább mégegyszer átélnem a szoptatás és babázás örömeit.Még ugyan nem túl nagyok a fiúk, de nagyon szeretném.

21. mandy (válaszként erre: 19. - Szofka)
2007. jún. 28. 08:40

Le a kalappal, komolyan!


Én a nagylányomat 7 hónapos koráig tudtam csak szoptatni, pedig vele úgy indult, hogy rengeteg tejem volt.

Aztán most a pici fiamnál nagyon nehezen indult be a kórházban, aztán itthon is úgy látszott az első hetekben, hogy nem lesz elég. Nem hízott, a védőnő már a tápszerrel piszkált. Én - ahogy Te is - nem törődtem bele, és fejni kezdtem, és fejtem amíg be nem indult. Szerencsére ez pár hét volt csupán. Egy évig nem tudom bírtam-e volna.

20. LoLiNa
2007. jún. 28. 08:31
ameddig igényli, de normális kereteken belül :-)
19. Szofka
2007. jún. 21. 21:00

En a kisfiamat csak 3 hetig szoptattam. Nem hizott eleget,azt mondtak, hogy tapszereznem kell. Azt viszont soha nem tudtam volna megtenni. Ekkor elkezdtem fejni neki a tejet. Egy eves koraig fejtem, 3 orankent, ejjel nappal!

A kislanyommal kicsit konnyebb volt. O 20 honapos koraig szopizott, nem kellett fejnem a tejet. Vele viszont az volt a nehez,hogy o ketorankent cicizett tobb mint egy eves koraig. Mindegy, tuleltem, es nagyon orulok,hogy mindketto anyatejet kapott.

2007. jún. 21. 20:20
Én a lányomat 2évig,fiamat 13hónapig szopiztattam! Nagyon jó volt,imádtam! Lánykámat úgy kellett leszoktatni,mert éjjel 8-szor is kérte a cicit,fiacskám magától hagyta abba. Ez utóbbi engem is megviselt kissé,még adtam volna neki!
17. contu
2007. jún. 16. 13:58
Fiamat 2 éves és 7 hónapos koráig szoptattam. Ő még folytatta volna, de nagyon harapott, többször folyt a vérem. A végén már erős fájdalmaim voltak, mert nem gyógyult be, ezért kellett abbahagynunk. Remélem, hogy most a következő babámat is sokáig tudom majd szoptatni.
16. tiop (válaszként erre: 14. - Erás)
2007. márc. 31. 20:45

Szia Erás!

Ne is hagyd magad!!!!!:))A szopizás tényleg nagyon jó dolog,és én is szeretném minnél tovább szoptatni Zsanit,mert mi is megálltunk 3-omnál!!!:))Kicsit már most sajnálom,hogy többet nem fogom érezni ezt a csodás érzést,de majd úgy is jönnek az unokák és megelékszem az egyszerű látvánnyával is!!!:)))

Én sem fogyózok csak akkor amikor már rendszeresen mást is eszik(kb:másfél éves korátol)amikor már nem csak a cicin múlik mindenn!!Értitek mire gondolok!Most 69 kg vagyok de nem érzem magam kövérnek!Sőt,három gyerek mellett szerintem nem nézek ki rosszúl!

Na jó megyek aludni!Jó szoptatást mindenkinek!Sok-Sok tejcsit kívánok!!

Örülök neki,hogy ennyien írtatok !!Remélem maradtok!!!!Szia mindenki!Kriszti!

15. Erás (válaszként erre: 12. - 854d84b78c)
2007. márc. 31. 15:53

Jól teszed, ennél egészségesebbet úgysem fog kapni soha!:)

Igaz, hogy nekem sosem volt szükségem diétára, de az biztos, hogy nem fognék bele, amíg szoptatok! Ráér az a szopi után is! Ha nincs meg a kellő tápanyag, bizony megmutatkozik a tejtermelésben. Sőt a szopi is jó fogyikúra, nekem legalábbis...

És az az 1-2 év 1-2 számmal nagyobb ruhában olyan hamar eltelik, azután pedig gőzerővel bele lehet feledkezni a testünk sanyargatásába, anélkül, hogy a babánk közvetlenül ne szenvedje meg.


Bizony-bizony, a kötelék kialakulását a saját bőrömön is érzem: a három gyermekem közül, aki tovább szopott, azt közelebb érzem magamhoz. Jobban ismerem, kiszámíthatóbbak a reakciói, sokkal jobban egymásra tudunk hangolódni, kevesebb a vita és sorolhatnám... Mindhármat nagyon-nagyon szeretem, ezek árnyalatnyi különbségek, de megvannak...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook